کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
بعد از دریافت ویزای مهاجرت، در اولین سفر به آمریکا مدارک مهاجرتی در فرودگاه تحویل و روند فعال سازی گرین کارت آغاز می شود. برای تبادل نظر در مورد تهیه بلیط، امور گمرکی و امور مربوط به دفتر مهاجرتی در فرودگاه ورودی از این تاپیک استفاده کنید. ارسالهای غیر مرتبط با موضوع حذف خواهند شد.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
تشکر کنندگان: Greatone ، R.F ، homeless ، سارا کوچولو ، kianoush ، balot ، frozen mind ، babak2010 ، aminaran ، mitr.p ، alirezanz
Greatone نوشته: خب خوبه
به نظرم این تاپیک مهم شه عالیه
من سوالم اینه که الان من نامه ی اول رسیده در خونمون
و خوشحالیمونو کردیم و اینا
1.
چقدر وقت داریم؟
2.
اولین کاری که کنید چیه ؟
3.
چه مدارکی برای استارت لازمه؟
4.
چقدر خرجش میشه تقریبا؟
5.
ایا اصلا نباید کاری کنیم و منتظر نامه دوم بشیم؟

یهکی بیاد یه توضیح جامع بده که دیگه تاپیک بشه دایرتالمعارف
ممنون

Admin عزیز باز هم ممنون که به پیشنهادم جهت باز کردن این تاپیک لبیک گفتی !

Greatone، سلام
آیا شما پست اول که Admin نوشته بود رو خوندید؟!
این مکان برای سوالات دوستان در مورد مسائل مرتبط با بعد از گرفتن ویزا و همچنین بعد/حین پرواز به امریکا است. پس مواردی که شما اشاره کردین به این تاپیک مرتبط نمیشه.
لطفا به موضوعات مرتبط متصل بشوید.

خدمت دوستان عزیز عرض شود که; اینجا حاوی مورادیه که آقا/خانمAdmin گفته و همچنین شامل اطلاعات و ریزه کاری هاییه که مرتبط با فرم های بعد از قبولی و ارسال فرم های اولیه و هم چنین بعد از مصاحبه و قبولیه در اون هست.

خوب شاید بپرسید مثلا چه فرمایی منظورمه؟
مثلا فرم درخواست SSN : Social Security Administration
مثلا فرم های تحویلی در هواپیماهای به مقصد U.S
مثلا فرم Re-entry permit
مثلا فرم افتتاح حساب بانکی/کردیت/دبیت/Checking/Saving و ...
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
تشکر کنندگان: Greatone ، Monica ، farzad24 ، PEYMAN2010 ، sib 24 ، mary joon ، aadine ، frozen mind ، arina ، success ، alirezanz ، feidom30
برای اولین سوال:

در فرم I-131: Application for travel document => Part 1:Information about you

Item 1:
منظور از A Number چیه؟
اینجا شماره چیو از ما میخواد؟

.
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
تشکر کنندگان: alirezanz
سلام
این شمارهای است که در بدو ورودتان در فرودگاه امریکا همراه بامهر افسر فرودگاه بر روی یا کنار ویزای شما وارد میکند
شماره زیبایی است مثل کیس نامبر که وقتی چشمتان به جمالش اولین بار روشن شد وارد پروسه لاتاری شدید
به همین ترتیب وقتی چشمتان به جمال این شماره روشن میشود که وارد فرودگاه امریکا شده باشید و از این به بعد است که با این شماره شما در مهاجرت امریکا شناخته میشوید واین شماره در نامه خوش امد از طریق پست برایتان میاید و همچنین روی گرین کارتتان این شماره درج میشود
به امید انکه تمام افراد دارای کیس نامبر این شماره را نیز دریافت کنند
فارغ از اینکه اداره مهاجرت برای ما خودش بصورت اتوماتیک برای SSN اقدام میکنه یا نه، یه سوال در مورد فرمش داشتم:

در فرم social security administration --> Item 3: Citizenship
با توجه به instruction-Page 2 بنظر میاد که ماها باید گزینه دوم یعنی Legal Alien Allowed to work رو بزنیم. درسته؟

و در Item 12: Enter the name shown on the most recent SSN...l هم چیزی نباید بنویسیم. درسته؟
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
سلام
جواب تمام سوال های شما در انجمن 2009 هست
در قسمت سفر به امریکا
من نمی خوام بگم فکر نکنید ولی واقعا نگران این سوال ها نباشید.
ما با خودمون فقط استرس به همراه میاریم.
سعی کنید هر کاری رو سر وقت خودش انجام بدید و از این پروسه لذت ببرید.
نگران نباشید همه چیز سر وقت خودش انجام میشه
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
تشکر کنندگان: mohsen324 ، Monica ، Borqa3 ، shabnam286 ، ALIREZA205 ، behzadb57 ، shivakm ، usagreen ، sib 24 ، Farshid22 ، aadine ، aidanaser ، AMIN3Y ، ramiz ، alirezanz
سلام دوستان
آیا کسی می تونه نمونه فرمی که توی هواپیما میدن اینجا بزاره ؟؟؟
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
تشکر کنندگان:
با اجازه از ادمين محترم 1 سؤال داشتم که نمي‌دونم بي ربط يا نه!!!؟
اما اگرم هست لطفاً يه جايي براش باز کنين. ممنون.

ميشه راهنمايي کنين که براي تهيه ارز کجا از لحاظ قيمت و امنيت بهتره. اينجوري شايد دوستان بتونن هزينه‌هاشونو کم کنن.
آيا تهيه ارز از صرافيهاي خارج از کشور مطمئنه؟
ممنون.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
تشکر کنندگان: farzad24 ، usagreen
با پاسپورت روی هر بلیط 2000$ از بانک می تونید بگیرید که عموما ارزونتر از صرافی هست
به سایت www.mesghal.com هم هر روز مراجعه کنید تا قیمت دستتون باشه.
در ضمن یورو الان بالاست و احتمالا بالاتر هم میره
من از دوستان محترم يك سوال داشتم. من در يك كشور اروپایی زندگى می كنم دو هفته پيش هم ويزای خودم و خانوادم رو گرفتم . ولى من اينجا برای اين سال قرارداد دارم و بايد اين قرارداد رو تموم كنم . از طرفى بايد طرف مدت 6 ماه بريم امریکا گرين کاردهامون رو بگيريم. با توجه به تعطيلات سال نو فقط می تونبم دو هفته قبل از سال جديد بريم و كلن 24 روز اونجا بمونيم. حالا سوال من اينه كه اگر گرين کارد ها در اين مدت نيومد آيا ما ميتونيم با همون پاسپرتها برگرديم يا نه؟ و بعد از دوستمون بخوايم كه اونها رو برامون پست كنه؟ البتته آفيسر تو سفارت گفت كه ميتونيد با همون وبزا سفر كنيد و حكم گرين کارد رو داره. ولى من جایی اين حرف رو مكتوب پيدا نكردم.

معذرت ميخوام كه متن رو با الفبای انگليسى نوشتم چون من كی‌برد فارسى نداشتم.

==============================لطفاً فارسی تایپ کنید، ارسال های غیر فارسی حذف می‌شوند.============================
man az dostane mohtaram yek soal dashtam man dar yek keshvare oroopaie zendegi mikonam do hafteh pish ham visaie khodam va khanevatav ro gereftam . vali man inja baraie in sal gharardad daram va bayad in gharardad ro tamoom konam . az tarafi bayad zarfe moddate 6 mah berim amrica green cardhamoon ro begirim. ba tavajoh be tatilate sale no faghat mitoonam do hafteh ghabl az sale jadid berim va kollan 24 rooz oonja bemoonim. hala soale man ine ke agar greencard ha dar in moddat nayoomad aya ma mitoonim ba hamoon passportha bargardim ya na? va bad az doostemoon
bekhahim ke oonha ro baramoon post koneh? albatth officer too sefarat goft ke mitoonid ba hamoon visa safar konid va hokme greencard ro dareh. vali man jaee in harf ro maktoob peida nakardam.

mazerat mikham ke matn ro ba alefbaie engilisi neveshtam chon man keyboarde farsi nadasham.
تشکر کنندگان:
سلام و تبریک
با توجه به تعطیلات سال نو و نسبتا کند بودن کارها در این زمان احتمال داره گرین کارتتون نیاد.
اول اگر پایین ویزاتونو ببینید نوشته پس از پذیرش به عنوان I-551 یا همون اقامت دایم تا یک سال معتبره. یعنی با همون مهری که تو پاستون زمان ورود می خوره گرین کارد شما اکتیو شده و با همین تا یک سال می تونید وارد شید.

حالا برای گرفتن کارت پلاستیکی به نظر من دو راه دارید:
اگر اسپانسر دارید می تونید آدرس اونو بدید تا وقتی با پست رسید براتون فوروارد کنه
اگر اسپانسر ندارید می تونید از شرکتهای میل فورواردر اشتراک بگیرید. اونا یه آدرس فیزیکی و یه کنترل پنل مجازی بهتون می دن که می تونید هر چی که به اون آدرس تو آمریکا میاد رو به هر جای دنیا فوروارد کنید. هزینش هم معمولا حدود 40-50 دلار در ساله که هزینه کوریر هم بش اضافه می شه.
شماره کیس: 2010AS00002xxx
نامه قبولی: می 2009
کنسولگری: Abu Dhabi
نامه دوم : سپتامبر 2009
مصاحبه: 6 اکتبر 2009
ویزا: روز مصاحبه
سفر به آمریکا: 29 اکتبر 2009
دریافت گرین کارت: 13 نوامبر 2009
CoolCool
تشکر کنندگان: hha ، Borqa3 ، Monica ، shabnam286 ، king_of_sky ، Shahoo52 ، f.o ، behzadb57 ، babaeem ، aadine ، frozen mind ، بنيتا ، mary joon ، AMIN3Y ، Eskandari ، mitr.p ، ASALI ، feidom30
(2009-10-18 ساعت 03:46)اریو نوشته:  با پاسپورت روی هر بلیط 2000$ از بانک می تونید بگیرید که عموما ارزونتر از صرافی هست
به سایت www.mesghal.com هم هر روز مراجعه کنید تا قیمت دستتون باشه.
در ضمن یورو الان بالاست و احتمالا بالاتر هم میره

ممنون اريو جان،
اما فکر نميکني 2000$ کافي نيست!؟
من منظورم خريد ارز براي مبالغ بيشتره.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
تشکر کنندگان: farzad101
سلام
قطعا 2000$ کم ولی 1ریال هم که ارزونتر بخرید اینجا جلوتر هستید.
بقیه ارز رو از صرافی بگیرید.
با نرخ برابری دلار با یورو صرف با خرید دلار هست اما اگر قدرت ریسک دارید و الان می خواهید ارز بخرید فکر کنم بهتره یورو بخرید چون داره قوی میشه در برابر دلار و این روند تا چند ماه دیگه هم ادامه داره
تشکر کنندگان: indmehdi
اگه بخواهیم حواله ارزی بگیریم باید مقدار اونو تو فرودگاه آمریکا اعلام کنیم یا فقط پول نقد باید اعلام بشه؟

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
تشکر کنندگان:
در فرم پیوست، آیتم 9 city where you boarded رو باید چی بنویسیم؟

در فرم I-131 ، ا=> part 5 اون قسمتی که نوشته since you become a permanent resident of us, have u ever filed a federal income tax return as a nonresident or .... با توجه به اینکه ما تازه برای اولین بار به US اومدیم و نه درآمدی در اونجا داشتیم نه مدتی از ورودمون گذشته; NO را باید زد.
ولی آیا بهتر نیست که یه اظهارنامه پرکنی و تحویل بدی؟ آیا پروسه طولانی و پردردسری داره و نمی صرفه؟

فایل‌های پیوست
.pdf   05630541d01.pdf (اندازه 1.14 MB / تعداد دانلود: 2,515)
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People