کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا گرین کارت کلاس دارد؟
(2011-05-18 ساعت 04:33)BABAKAN نوشته:  ... بیاییم از همین حالا و تک تک ما ثابت کنیم که نوادگان کورش کبیر هستیمShy

یا علــــــــــــــــــي!
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، pr.kia ، Homer ، rs232 ، laili ، soheilbadami ، emankh101 ، amiry ، امیر مهاجر ، taherifar ، msar ، alirezanz
من هم موافقم که چه درست و چه غلط، کلاس داره... شایدم علتش اینه که همه میدونن بدی ها و کاستی های کشور ما چیه و مثلا بی قانونی و هرج و مرج و فقر فرهنگی موجود رو میبینن و از طرفی هم همیشه شنیدن که تو کشور های دیگه قانون حکم می کنه، همه جا تمیزه یا چه میدونم مثلا آدم ها پولدارن و شادن و همه به حقوق هم احترام میگذارن، و خلاصه تمام چیزهای خوب و با کلاس، آمریکا هم که سر دسته همه این کلاس هاست پس هر کس به نحوی پاش میرسه اونور میره تو لیست خوب ها و جز اون ادم باکلاس ها به حساب میاد. آدمی هم که گرین کارد داره یعنی هی میتونه بره و بیاد در نتیجه میره اونور با کلاس میشه، میاد اینور کلاس میزاره. تازه اگه طرف فقط 6 ماه یک بار بره و برگرده که دیگه نور علی نوره!! ببین چقدر یارو با کلاسه که آمریکا رو هم تحویل نمی گیره!
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، laili ، Homer ، soheilbadami ، emankh101 ، moraddad ، farzad24 ، Danoosh ، Masbafa ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، alirezanz
به نظرم در حد تيم ملي کلاس داره . اونم زييييياااااااااااااااااااااااااااااددددد.
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، laili ، kasra ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، alirezanz
تو کشوری که آدماش با عینک دودی و خودکار برا هم افه میذارن معلومه که داره....
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
(2011-05-18 ساعت 23:08)free_free نوشته:  تو کشوری که آدماش با عینک دودی و خودکار برا هم افه میذارن معلومه که داره....

Smile)
Smile)
فری فری عزیز واقعا گل گفتی البته دو سه سالیه که با کیف عینک دودی هم (معمولا مارک پلیس) برای هم کلاس میزارن.

همیشه رفتن رسیدن نیست - اما برای رسیدن باید رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، Homer ، rs232 ، Hero ، Danoosh ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، alirezanz
کلاس که داره، اما من دوست ندارم که اگر خدا خواست و گرین کارت گرفتم بخوام باهاش افه بذارم و پز بدم...
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، rs232 ، Homer ، emankh101 ، امیر مهاجر ، Danoosh ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، alirezanz
(2011-05-19 ساعت 14:28)Lottery_GC نوشته:  کلاس که داره، اما من دوست ندارم که اگر خدا خواست و گرین کارت گرفتم بخوام باهاش افه بذارم و پز بدم...

منم اگه داشته باشم دوست ندارم باهاش فخر فروشی کنم اما وقتیم داشته باشی رفتار اطرافیانت عوض میشه و میبرنت اون بالا و همه میخوان باهات گرم بگیرن و طرفم کم کم باورش میشه
فقط اگه خدا به کسی میده جنبه و ظرفیتشم بده
شماره کیس :2012AS15XXX = باطل شد

پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Haghighat ، Lottery_GC ، امیر مهاجر ، Danoosh ، taherifar ، msar ، alirezanz ، Pedraaam
یاد اون ضرب المثل فارسی افتادم که میگه "درونش خودش رو میکشه بیرونش مردم رو" ! (یعنی صاحب گرین کاردو میگه)
ولی وقتشه که دیگه سیگار بهمن رو نگذاریم تو پاکت مارلبورو و بشیم 1 خلف آریایی خوب. ایشالاااااااااا.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
من برای عقیده جامعه ایران در موردم هیچ اهمیتی قایل نیستم چون سطح اطلاعات مردم در حد برنامه بفرمایید شام است که امیدوارم تغییر کند. اگر می توانستم همین حالا گرین کارتم را می فروختم و یا یک مبلغی می گرفتم واز مزایاش استفاده می کردم و پیش پدر و مادر پیرم می ماندم و اگر می توانستم برای اصلاح کشور خودم تلاش می کردم و اگر ازدواج می کردم فرزندم را با فرهنگی ایرانی بزرگ می کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar

(2011-05-20 ساعت 17:02)ARASH@MH نوشته:  من برای عقیده جامعه ایران در موردم هیچ اهمیتی قایل نیستم چون سطح اطلاعات مردم در حد برنامه بفرمایید شام است که امیدوارم تغییر کند. اگر می توانستم همین حالا گرین کارتم را می فروختم و یا یک مبلغی می گرفتم واز مزایاش استفاده می کردم و پیش پدر و مادر پیرم می ماندم و اگر می توانستم برای اصلاح کشور خودم تلاش می کردم و اگر ازدواج می کردم فرزندم را با فرهنگی ایرانی بزرگ می کردم.

کسی مجبورت نکرده ایران سرجاشه برگرد بیا راست میگی اینجا زندگی کن
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، Hero ، Danoosh ، taherifar ، msar ، alirezanz
نقل قول:
(2011-05-20 ساعت 17:02)ARASH@MH نوشته:  من برای عقیده جامعه ایران در موردم هیچ اهمیتی قایل نیستم چون سطح اطلاعات مردم در حد برنامه بفرمایید شام است که امیدوارم تغییر کند. اگر می توانستم همین حالا گرین کارتم را می فروختم و یا یک مبلغی می گرفتم واز مزایاش استفاده می کردم و پیش پدر و مادر پیرم می ماندم و اگر می توانستم برای اصلاح کشور خودم تلاش می کردم و اگر ازدواج می کردم فرزندم را با فرهنگی ایرانی بزرگ می کردم.

دوست عزیز شما که کاملا پشیمون از مهاجرتتون هستید و به قول خودتون میخواید کشورتون رو اصلاح کنید واسه چی اقدام به مهاجرت کردید میتونستید در کشور خودتون بمونید و آباداش کنید نمی دونم شما از طریق لاتاری رفتید یا ویزای دیگه ولی من با صراحت میگم کسانی مثل شما بهتر قبل از هر اقدامی واسه مهاجرت فقط یکم فکر کنن مثلا دیگه یه بچه ی 5 سالم میدونه که تربیت فرزند شما در آمریکا با تربیت در ایران چه قدر فرق داره
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: lale ، mom ، Danoosh ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، alirezanz
لطفا در ارسال های خود به عقاید همدیگر احترام بگذارید و از ارسال های مجادله آمیز خودداری کنید تا گفتگوهای مفید ادامه داشته باشد.
پاسخ
(2011-05-20 ساعت 17:53)wushu kung fu نوشته:  دوست عزیز شما که کاملا پشیمون از مهاجرتتون هستید و به قول خودتون میخواید کشورتون رو اصلاح کنید واسه چی اقدام به مهاجرت کردید میتونستید در کشور خودتون بمونید و آباداش کنید نمی دونم شما از طریق لاتاری رفتید یا ویزای دیگه ولی من با صراحت میگم کسانی مثل شما بهتر قبل از هر اقدامی واسه مهاجرت فقط یکم فکر کنن مثلا دیگه یه بچه ی 5 سالم میدونه که تربیت فرزند شما در آمریکا با تربیت در ایران چه قدر فرق داره
نمی دونم چرا این دوتا جمله میاد تو ذهنم. ببینین به نظر شما ربطی داره ؟
1- هر کسی از ظن خود شد یار من....
2- تو مو بینی و مجنون پیچش مو....
؟!؟!
خواهر من 3 سال پیش اومد اینجا.2 سال اول هم کاملا تا مرز افسردگی پیش رفت.وقتی من خواستم بمونم همه مشکلات رو گفت و من قبول کردم.تا حالا هم به هیچ کدام از مشکلاتی گفت بر نخوردم. اما یه لیست بلند بالای مشکلات یونیک دارم که شاید به زودی من رو به تنگ بیاره. چیزی که باعث شد خواهر من حال بهتری پیداکنه مدرسه دخترش بود .هر روز از خوشحالی گریه می کنه که دخترش اینجا رشد می کنه. از هر لحظه مدرسه ,هر دو لذت می برند. این لذت رو به قول اینها کازین من هم تجربه کرد . اما یه روز همه چیو جمع کرد اومد ایران. گفت سر دخترم داد زدم که چرا درس نمی خونی ؟دخترم گفته دفعه دیگه سرم داد بزنی به 911 زنگ می زنم! 5سال ایران موند پارسال دوباره اومد اینجا ... روشن بود که ایران با محیطی که خودش رشدکرده بود فرق داشت و ....
همه می دونیم زندگی تو این دو تا کشور فرق داره ولی ترکیبی که شخصیت ما و شرایط محیط و مشکلات با هم تشکیل می دن اونقدر یونیکه که هیچ کس نمی تونه به کسی بگه چرا؟؟
قدرت ریسک آدمها هم فرق داره. شاید کسی تمام توانش رو جمع کنه و یک بار مهاجرت کنه . اما راحت نیست بگی بر می گردم ... چون بازم شغل نداری و بازم آلاخون والاخونی .بد تر از همه چیزایی می دونی که خیلی ها نمی دونن. سختی هایی داشتی که کسی نداشته همینطور لذتهایی که بقیه نداشتن.راحت نیست بینشون زندگی کنی.
وقتی می شنویم کسی رفته و شکایت داره فوری گارد می گیریم که حق ما رو ضایع کرده ولی خوب شاید بهتره دست از قضاوتامون برداریم.
راستی گرین کارد کلاس داره ! اما ویزای امریکا هم کلاس خودش رو دارهBig Grin مخصوصا یه جورایی صحه می زاره که تو ایران هم آدمی بودی برا خودت. حساب مالی توپول , موقعیت کاری خوب , دلیل خوب برای رفتن و ....
(اینها رو گفتم که بدونین با کلاسمCool ) رفتار خیلی ها با من عوض شده. از نطر خیلی ها من دیگه یه آدم باحال و با کلاسم در عوض از نظر خیلی ها دیگه کلاس بالام و با اونا نمی پرم.... ولی واقعا چیزی که آدم ها رو عوض می کنه تجربیات جدیده نه چیز دیگه...
آخرش نفهمیدم این ربط اون دوتا جمله چی بود ؟
پاسخ
عجب بحث جالبیه این تاپیک (در عین حال ناراحت کننده)
همه حرفهایی که زده میشه عین واقعیته و هر روز با انواع مختلفش سر و کار داریم. (کلاس گذاشتن)
همه اینها بر میگرده به عقده ای شدن مردممون که متاسفانه خیلی هم زیاد شده Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، taherifar ، msar ، alirezanz
خوب من هم فروشنده گرین کارت هستم. اگر امکان پذیر بود و همین الآن یک نفر پانصد هزار دلار نقد می گذاشت کف دستم, گرین کارتم را کادو پیچ کرده و دو دستی تقدیمش می کردم. تازه ارزان حساب کرده ام که مشتری شویم!
آنوقت می رفتم ایران و یک ویلا در شمال می خریدم و همانجا هم زندگی می کردم. حتی می توانستم که دوباره در قرعه کشی لاتاری شرکت کنم تا بلکه قبول شوم و یک پانصد هزار دلار دیگر هم کاسب شوم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان