کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهندسى صنايع
(2012-06-25 ساعت 00:48)mmmsdeghi نوشته:  باز هم سلام، باز هم متاسفم.
یک خواهشی هم داشتم، اگه کمک نمیخوای بکنی تضعیف روحیه هم نکن.

mmsdeghi عزیز، دوستمون Teshniz، همونطور که گفت مواردی که می تونه کمک کنه رو بیان کرده، و اگر نمی خواست کمکی بکنه، اصلاً اینجا نبود و تجربه ناموفق خودش رو هم به اشتراک نمی ذاشت که مایه تأسف و یا اعتراض بقیه قرار بگیره.

قبول دارم که لحن Teshniz تنده، جملاتش خیلی بدبینانه اس، عدم تحقق رؤیاهای خوشبینانه رو هم با چوب داره می کنه تو چشم بچه هایی که هنوز نیومدن. اما تو آمریکا نشسته و داره اینو می گه، از سر صحنه داره گزارش می ده، من هم ممکنه لحنش رو قبول نداشته باشم، ولی با ماهیت حرفش کاملاً موافقم.

با مدرک و سابقه ایران، اینجا همه ول معطلند و هر کس اینجا هم بره درس بخونه، ریسک اینکه باز هم کار پیدا نکنه، پای خودشه.

من به جای کار غیرتخصصی دارم درس می خونم، و Teshniz نمی خونه و داره خرج زندگیشو از زیر سنگ در میاره. دو راه مختلف رو انتخاب کردیم که با مشکل پیدا کردن کار مرتبط چطور برخورد کنیم، اما پیدا نشدن کار مرتبط به صرف تحصیل و تجربه در ایران یه اصل غیر قابل انکاره.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi ، amiry ، narcies1366 ، saba.m ، Saiban ، pv-n ، taherifar
(2012-06-25 ساعت 07:39)mml نوشته:  
(2012-06-25 ساعت 00:48)mmmsdeghi نوشته:  باز هم سلام، باز هم متاسفم.
یک خواهشی هم داشتم، اگه کمک نمیخوای بکنی تضعیف روحیه هم نکن.

mmsdeghi عزیز، دوستمون Teshniz، همونطور که گفت مواردی که می تونه کمک کنه رو بیان کرده، و اگر نمی خواست کمکی بکنه، اصلاً اینجا نبود و تجربه ناموفق خودش رو هم به اشتراک نمی ذاشت که مایه تأسف و یا اعتراض بقیه قرار بگیره.

قبول دارم که لحن Teshniz تنده، جملاتش خیلی بدبینانه اس، عدم تحقق رؤیاهای خوشبینانه رو هم با چوب داره می کنه تو چشم بچه هایی که هنوز نیومدن. اما تو آمریکا نشسته و داره اینو می گه، از سر صحنه داره گزارش می ده، من هم ممکنه لحنش رو قبول نداشته باشم، ولی با ماهیت حرفش کاملاً موافقم.

با مدرک و سابقه ایران، اینجا همه ول معطلند و هر کس اینجا هم بره درس بخونه، ریسک اینکه باز هم کار پیدا نکنه، پای خودشه.

من به جای کار غیرتخصصی دارم درس می خونم، و Teshniz نمی خونه و داره خرج زندگیشو از زیر سنگ در میاره. دو راه مختلف رو انتخاب کردیم که با مشکل پیدا کردن کار غیر مرتبط چطور برخورد کنیم، اما پیدا نشدن کار مرتبط به صرف تحصیل و تجربه در ایران یه اصل غیر قابل انکاره.

سلام ، ممنون از نقدتون ، من بابت نوشته هام از Teshniz عزیز و بقیه عذرخواهی میکنم، چون من هم در شرایط مهاجرت قرار گرفتم دوست دارم بیشتر از همه واقعیت ها رو بدونم تا نوشته هائیکه ممکنه یک کمی (فقط یک کمی) احساسی باشه. باز هم از همه تشکر میکنم. هر اطلاعات دقیقی و صحیحی که پیدا کنم حتما در اختیار دوستان قرار خواهم داد.
شماره کیس : 2012AS6 کنسولگری: آنکارا مصاحبه: 11جولای
ورود به آمریکا :Sad جمع تقریبی 7.5 + 2100 $
2013 استاني كانادا
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، aydinaghajani ، taherifar ، morteza318
سلام
خواهش می کنم به هم کمک کنیم .......
من و همسرم صنایع خوندیم همسرم یکساله که رفته و حدود 10 سال سابقه کار داره و در زمینه برنامه ریزی و استاندارها واقعا حرفه ایه هنوز در این زمینه نتونسته مشغول بشه چون برای یک مهندس صنایع تا کاملا و مسلط نتونی صحبت کنی پیدا کردن کار سخته چون کسانی که در زمینه برنامه ریزی و کنترل پروژه سابقه کار دارند مشکلی برای اجرا کار ندارند ولی چون از جمله کارهاشون پیگیری هاو جلسات و بررسی رویه و روند کار و ارائه راهکارهاست و باید راحت تبادل اطلاعات بکنند و فن بیان خوب داشته باشند دونستن زبان از همه چی مهمتره ........ من با توجه به تجربه همسرم میتونم بگم زبان زبان زبان بعد هم یک سری دوره های تکمیلی که در اشل کاری تاثیر داره مدرک و سابقه ایران خیلی تاثیر گذار نیست البته حتما سابقه ایرانتون رو برای تکمیل رزومه هاتون داشته باشید
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi ، mml ، amiry ، mdtrmd ، battosai ، narcies1366 ، hamid1357 ، Saiban ، pv-n ، javadi436 ، taherifar
سلام دوباره به همه دوستان
ممنون و متشكر بخاطر انتقادات و نكته نظرات خوب و جالبتون
از Teshniz عزيز هم بسيار بسيار متشكرم و ارزوي موفقيت دارم براشون
ميخام بدونم با اين شرايط علمي كه من دارم(قبلا ذكر كرده ام) ميشه فاند گرفت واسه دكترا؟ يا نه؟ بعد تحصيل در مقطع دكترا فكر كنم خود امريكا يا كشورهاي ديگه اي باشند كه به يك صنايعي كار بدن
و البته خود ايران هم مي تونه خوب باشه (در هر صورت ما به اينجا تعلق داريم)
از دوستان خواهش مي كنم نقطه نظراتشونو بيان كنند
متشكر از همه دوستان و ارزوي موفقيت براي همه

به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2012-12-15 ساعت 13:00)aydinaghajani نوشته:  با سلام
دوستان اينجا چقدر سكوت حكمفرما شده!!!!
نمي دونم دوست عزيزمونTeshniz الان وضعيتشون بهتر شده يا نه ؟
و اينو بگم Amiryعزيز هم شما و هم Teshniz دوست داريم و هميشه به يادتون هستيم و براتون دعا مي كنيم
منم دارم خودمو به اتيش مي زنم يا مي سوزم يا مي سازم
- مي خوام فقط واسه دكترا بيام نه كار چون اينجا كار دارم
ولي وضع ماليم اصلا خوب نيست ولي نمي ترسم
همونطوري كه گفتم مي خوام فاند بگيرم و اميدوارم كه بتونم
اين هم شرايط جديدم
1- معدل 17.16
2 - دو تا اي اس اي و دوتا علمي پژوهشي خارجي- 4 تا كنفرانسي بين المللي (همه مقالات در فيلد برنامه ريزي توليد)
3- وضع مالي افتضاح
4- توقعات در حد صفر

حالا منتظر نظر دوستان مي مونم
براي همه دوستان ارزوي موفقيت مي كنم
سلام دوست عزیز. امیدوارم خیلی زود به خواسته ات برسی. من اصلاع زیادی ندارم که در اختیارت بذارم. انقدر میدونم که برای فاند لزوما توی دانشگاههای تاپ دنبالش نگرد. اینطور که برادرم میگه ( اون هم دنبال فاند گرفتنه) هستند دانشگاههایی که پولهایی برای این منظور دارند منتها چون تاپ نبودند یا توی بورس نیستند کسی سراغشون نمیره- بهتره بگم کمتر میره- پس یکی از کارها اینه که اینجور دانشگاهها را پیدا کرد. البته ممکنه دیگه خیلی پرت باشه ولی برای شروع خوبه به نظر من. دیگه شما حتما تحقیقات کردی و من دارم توضیح واضحات میدم. ببخشید.
اگر فکر میکنی کاری از دست من بر میاد در خدمتم. در مورد وضع مالی هم انقدر بد بین نباش. اینجا دیگه تجربه شخصی خودم را میگم و محکم و استوار روش می ایستم. من بدون اغراق چیزی شبیه سونامی راتجربه کردم در زندگی مالی ام که هنوز هم ادامه داره و تمام نشده. ولی دیگه مطمئن شدم که : اگر تیغ عالم بجنبد ز جای/ نبرد رگی تا نخواهد خدای
بیخود وضعیت مالی را نه برای دیگران تعریف کن و نه بزرگنمایی.
این نصیحت من لیسانس بی سواد صنایع و کوچکتر به شمای آقای مهندس سرور خودم. خوش باشی
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، hamid1357 ، Saiban ، taherifar
سلام به دوستان گلم. خیلی وقته که اینجا هیچ مطلبی نوشته نشده. یکی از مشکلات رشته های مدیریتی مثل مهندسی صنایع همونیه که خانوم صبا گفتند یعنی زبان و فن بیان. خیلی از ما مهندسای صنایع تو خود ایران با مشکل کار روبرو هستیم و همینجا شاهدیم که بعضی ها با همین مدرک از یک دانشگاه بی نام و نشان دارند خوب کار می کنن و یک سری هم از دانشگاه های معتبر با معدلهای خوب نمی تونن بیشتر از یک منشی در بیارن. پس قبل از زبان به توانمندی های ذاتی خودتون تو این رشته هم دقت کنید و بعد از اون زبان. مساله بعدی اینه که من پیشنهاد می دم اگر بتونید با هر زحمتی هم که شده در ایران با هزینه کمتر مدارکی مثل PMP و 6سیگما و ... و همچنین زبانهای برنامه نویسی، برنامه های کاربردی مخصوصا در زمینه آمارگیری و دیتا ماینینگ رو خوب یاد بگیرید. نمیگم با اینها کار می دن ولی اونها از یه مهندس صنایع متوسط این چیزها رو انتظار دارن. یه راه حل بعد از کسب این توانمندیها اینه که شما یه برچسب آمریکایی رو خودتون بزنید. یعنی بتونید با هر سختی که هست یه مدرک یک ساله یا دوساله MBA از یه دانشگاه متوسط بگیرید (منظورم بعد از ورود به امریکاست) و بعد به اتکای توانمندیهای شخصی، زبان انگلیسی و مدارکی که دارید و مدرک امریکاییتون دنبال کار خوب بگردید. باز هم می گم، کار خوب یعنی نه کار بد و نه کار عالی.
وضعیت من هم مثل بعضی دوستانه، برنده لاتاری 2013 و فوق لیسانس از شریف با معدل 19 . سابقه کارم هم در زمینه مارکتینگ بوده بیشتر و فاینانس. فقط یه چیزی می دونم و اون هم اینکه کسی که این راه رو برام باز کرده، مطمئنا خودش تو ادامه این راه کمکم می کنه. در همه سختیها کنارم خواهد بود و حتی در سختیهاش هم با من مهربان خواهد بود. فکر کنم مشکلاتی که من داشتم تو زندگی اگر بعضی از شما داشتید کلا چند بار خودتون رو اسقاط می کردید ولی به لطف خدا تا الان با این مشکلات کنار اومدم. چند بار هم دچار سونامی شدم و بقول یکی از دوستان هنوز تو یکیشون هستم. ولی باور کنید دست خدا رو تو زندگیم دیدم. نه اون خدایی که متعصبا بهش اعتقاد دارند، بلکه خدایی که ثابت کرده که مهربونترین برای همه ماست.
ببخشید که زیاده گویی کردم. برای همه آرزوی موفقیت دارم.
کیس نامبر:--2013AS96 : نامه اول:22 اکتبر
افراد کیس:یک نفر :کارنت: 10 می 2013 : نامه دوم 18 می 2013
تاریخ مصاحبه: هفته اول جولای 2013
ویزای یک ضرب. مقصد اول کالیفرنیا.
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، aydinaghajani ، Saiban ، sam_sabz ، pm.motamedi ، ari_kiana ، securesm3 ، eybaba ، battosai ، pv-n ، javadi436 ، taherifar
با سلام به همه دوستان
hamid عزیز نه فقط چون حرف های امیدوار کننده زدی بلکه چون معنای زندگی رو به نظر من درست متوجه شدی و به دیگران انتقال دادی بهت افتخار میکنم. مساله اصلی همه کسایی که این پیج رو چک میکنن همینه. اول اینکه انتخاب کردیم که مهاجرت کنیم به این دلیل که امید داشتیم و بعد اینکه بالاخره باید به یکی از این سوال ها پاسخ در خور بدیم:
۱- از جای فعلی خودمون حرکت کنیم یا نکنیم؟ و بعد از دنیا بریم!!!
۲- حرکت به چه سمتی کنیم؟ به سمت استفاده از حداکثر ظرفیت های شخصیمون به عشق رسیدن به موقعیتی بهتر و درک بیشتری از دنیای اطراف یا ماندن تو شرایط به ظاهر secure فعلی و بعد تکرار و تکرار و تکرار .... تا باز از دنیا بریم!!!
مساله اصلا آمریکا رفتن نیست...یه زمانی بود قبول دارم.. الان با تکنولوزی و اینترنت و ... دیگه نیست!! مساله امید به رسیدن به ظرفیت های بالاتر هست.. این نظر منه و در این راه کار گیر نیاوردن برای یه مدت محدود و مجبور به یادگیری یک یا چند مهارت جدید شدن و حتی دوست نداشتن موقعیت جدید و برگشتن به ایران هیچکدام کشنده نیست.. بلکه قدم به سوی جلوست... این اعتقاد من هست...
دوست عزیزی که مدرک تحصیلیتون از دانشگاه خوبی تو ایران هست و اینقدر از اونجا دلسرد و زده شدید. با احترام هر چه تمام تر برای شما...! برگردید....!!! هیچ چیز رو از دست ندادید و نخواهید داد مگر اینکه از کاری که میکنید پشیمون باشید و همچنان به اون ادامه بدید..... در بازتاب حقیقت آمریکا که در حال مشاهده اون صرفا از دیدگاه خودتون هستید منصف باشید. و به دیگران اجازه بدید حداقل کفه ای هم از ترازو برای گذاشتن نکات مثبت این مهاجرت در اون و مقایسه شخصی خودشون با نکات منفی داشته باشند. هیچ کس مثل دیگری نیست.... ....
ببخشید از پر حرفی
پاسخ
تشکر کنندگان: javadi436 ، afshin-b ، nara ، taherifar
با سلام به همه دوستان
من لاتری 2015 برنده شدم . مهندسی صنایع خوندم و 10 سال سابقه کار تو ایران دارم (در زمینه تضمین کیفیت و استانداردهای مدیریت کیفیت. )
خواهشا اگه اطلاعاتی در مورد وضیعت فعلی کار با این رشته در کالیفرنیا و یا ... دارید راهنمایی کنید.
پاسخ
(2014-05-16 ساعت 22:00)nara نوشته:  با سلام به همه دوستان
من لاتری 2015 برنده شدم . مهندسی صنایع خوندم و 10 سال سابقه کار تو ایران دارم (در زمینه تضمین کیفیت و استانداردهای مدیریت کیفیت. )
خواهشا اگه اطلاعاتی در مورد وضیعت فعلی کار با این رشته در کالیفرنیا و یا ... دارید راهنمایی کنید.

دوسته من حالا شما فعلا پروسه ویزا تو طی کنی ۱ سال زمان میبره البته بستگی به کیس نامبرت داره ممکن یک سال و نیم بشه بعد از کلیرنس ویزا میگیری سرتو درد نیارم ۷ خان رستم باید بگذرونی بعدش اینشا اللاه شروع کن تحقیق در مورد رشتت ..نمیخواستم نا امیدت کنم ولی این پروسه ویزا واقعا زمان گیره و وصبر ایوب میخاد تازه بعد برنده شدنم هم هنوز ۵۰ -۵۰ هست شانس ویزا گرفتن کافیه یه سر بزنی به تاپیک کلیرنس برندگان ۲۰۱۴ متوجه میشیی
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
مرسیربابت راهنمایی هاتون. خیلی امیدوار شدیم (:
...Tomorrow will be a great day
شماره کیس:2015AS74XX....تاریخ رویت قبولی:1 May......سفارت:AbuDhabi<Ankara ..... تعداد افراد کیس :2 نفر ........ارسال فرمهای سری اول: May 21 ..... کارنت: June 10 .......مصاحبه : 26August.....ويزا : یکضرب ...... اولین ورود: November ....... مقصد : Minneapolis
پاسخ
(2014-05-16 ساعت 22:14)amaka747 نوشته:  
(2014-05-16 ساعت 22:00)nara نوشته:  با سلام به همه دوستان
من لاتری ۲۰۱۵ برنده شدم . مهندسی صنایع خوندم و ۱۰ سال سابقه کار تو ایران دارم (در زمینه تضمین کیفیت و استانداردهای مدیریت کیفیت. )

دوسته من حالا شما فعلا پروسه ویزا تو طی کنی ۱ سال زمان میبره البته بستگی به کیس نامبرت داره ممکن یک سال و نیم بشه بعد از کلیرنس ویزا میگیری سرتو درد نیارم ۷ خان رستم باید بگذرونی بعدش اینشا اللاه شروع کن تحقیق در مورد رشتت ..نمیخواستم نا امیدت کنم ولی این پروسه ویزا واقعا زمان گیره و وصبر ایوب میخاد تازه بعد برنده شدنم هم هنوز ۵۰ -۵۰ هست شانس ویزا گرفتن کافیه یه سر بزنی به تاپیک کلیرنس برندگان ۲۰۱۴ متوجه میشیی

دوست عزیز حق با شما بود ....یک سال گذشت و من با شماره کیس نامبر 7XXXهنوز کارنت نشدم و در خوش بینانه ترین حالت ماه بعد کارنت میشم و اواخر تیر ماه مصاحبه مبرم ...امیدوارم ویزای یکضرب بگیرم ....به نظرت هنوزم برای تحقیق زوده ؟!؟ یا اینکه راهنمایی میکنید منو؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،من برنده ٢٠١٦ هستم،ميخواستم اگه ميشه راهنماييم كنيد
ليسانس مهندسي صنايع از دانشگاه غير انتفاعي،دانشجو ترم دو ارشد صنايع-سيستم هاي اقتصادي اجتماعي از دانشگاه ازاد هستم و اگه خدا بخواد قبل رفتن به امريكا درسم تموم ميشه و سنم ٢٣ سال و خانه دار،بدون هيچ گونه تجربه كاري و هيچ نرم افزاري بلد نيستم،با ايويوز و مي ني تب تقريبأ فقط آشنام،
ميخوام راهنماييم كنيين الان كه يه بازه زماني يك تا دوساله وقت دارم چه چيزهايي ياد بگيرم برام خوبه،چه شغل مرتبط چه غير مرتبط،ميخوام حتمأ كار كنم،اگه ايران ميموندم ترجيح ميدادم خونه دار باشم ولي در امريكا ميخوام مثل همسرم حتمأ شاغل باشم و تنهايي رو حس نكنم،
با توجه به اينكه به درس سيستم دايناميك و تصميم گيري هم علاقه مندم،تو اين زمينه ها چه نرم افزار و دوره هاي اموزشي ميتونه كمك كنه؟
و اينكه اصلأ به شغلايي ميشه فكر كرد؟
معدل ليسانس ١٦/٩٥ و ارشد در حال حاضر بالاي ١٨
شماره كيس: 6057
تاریخ رویت قبولی:۲۰۱۵'may 05
کنسولگري ankara
تعداد افراد منظور در کیس: 2
ارسال فرمهای سری اول : 2015-jun-30
کارنت شدن کیس:
مصاحبه:4May
دریافت کلیرنس:4May
دریافت ویزا:يك ضرب6May
ورود به آمریکا: