کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهندسى صنايع
سلام دوستان عزيز
من در رشته ى مهندسى صنايع درس خوندم ميخواستم از دوستاني كه با من هم رشته اند يا اطلاعاتي در مورد ادامه تحصيل ووضعيت كار توي كشور امريكا‍‍‍ دارند مارو هم در اين اطلاعات شريك كنند.

با تشكرSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، pv-n ، nara ، taherifar
سلام
من هم مهندسی صنایع خوندم و از 2008 ها هستم الان چند وقتی هست که دارم برای کار تلاش می کنم ولی خبری نیست و اگر شما اطلاعات جدیدی به دست آوردی به من هم بده .
ممنونم
شهرام
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، pv-n ، taherifar
شهرام جان یعنی الان در آمریکا هستی و نتونستی کار متناسب با مهندسی صنایع پیدا کنی؟
اگه جواب مثبته لطفا بگو چند وقته دنبال کار می گردی و اینکه در کدوم ایالت هستی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
Sadمنم در مورد بازار کار تو آمریکا سوال داشتم ولی مثل اینکه یا مهندس صنایع کم داریم یا حوصله جواب ندارن
پاسخ
(2010-10-22 ساعت 14:30)hosein m نوشته:  Sadمنم در مورد بازار کار تو آمریکا سوال داشتم ولی مثل اینکه یا مهندس صنایع کم داریم یا حوصله جواب ندارن

سلام
در کدام ایالت هستید و در زمینه رشته مهندسی صنایع از چه تخصص کاری برخوردار هستید؟ اگر بیشتر توضیح دهید حداقل می توانم شما را راهنمایی کنم، من هم مهندسی صنایع دارم و در دلاس زندگی می کنم و امیدوارم بتوانم شما را کمک کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، pv-n ، taherifar
من هم مهندس صنایع هستم و می خواهم به کالیفرنیا بیایم احتمال پیدا کردن کار چقدر است ؟ در کدام موضوعات کاری نیاز بیشتری هست ؟ کدام ایالت جهت مهندسین صنایع کار بیشتری هست ؟ ادامه تحصیل در این رشته یا mba در کجا مناسب تر است و چقدر هزینه دارد ؟
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: pv-n ، taherifar
(2010-12-27 ساعت 18:07)amir53 نوشته:  من هم مهندس صنایع هستم و می خواهم به کالیفرنیا بیایم احتمال پیدا کردن کار چقدر است ؟ در کدام موضوعات کاری نیاز بیشتری هست ؟ کدام ایالت جهت مهندسین صنایع کار بیشتری هست ؟ ادامه تحصیل در این رشته یا mba در کجا مناسب تر است و چقدر هزینه دارد ؟

کالیفرنیا هم خوب است و شما لازم است که چندی در آنجا باشید تا زبان را کامل شوید ضمنا از چه دانشگاه و چند سال تجربه و در چه زمینه ای تجربه دارید؟ برنامه خودتان را برای من بنویسید.
پاسخ
باسلام به دوستان عزیز

من هم دررشته مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی ازدانشگاه آزاد واحدتهران جنوب سال 82 فارغ التحصیل شدم وبه مدت 8 ساله که درزمینه سیستم های مدیریت کیفیت و کنترل کیفیت قطعات خودرویی فعالیت می کنم، درحال حاضردریک شرکت خصوصی مرتبط با قطعات خودرو باحدود 230 نفرپرسنل به مدت 3 ساله که مدیرکیفیت هستم.
بااین مقدمه می خواستم اگه ممکنه راهنماییم کنیدبا این شرایط امکان کارپیداکردن هست؟ حالا اینکه تو زمینه کاری خودم باشه یا نه خیلی مهم نیست.
سئوال دومم اینه که یکی ازدوستان من سال گذشته ازطریق همین لاتاری رفته لس آنجلس ومیگه یکسال بصورت دائم بایدتو یه ایالت مقیم باشی تابعدازاون بتونی رزیدنت شی ومثله یه آمریکایی امکان ادامه تحصیل با هزینه کم داشته باشی می خواستم ببینم تاچه حداین موضوع صحت داره ؟ واینکه تقریباً هزینه تحصیل سالانه چقدرمیشه؟ وآیا برای ادامه تحصیل مدرک ماروقبول دارن؟
درضمن زبان انگلیسی من درحدمتوسطه، برای تقویت زبانم وقتی رفتم اونجا بایدبرم کالج؟ اگه جواب مثبته، هزینه اش برای یکسال چقدرمیشه؟

باتشکرازشما
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، battosai ، amiry ، pv-n ، taherifar
(2012-05-31 ساعت 23:13)aydinaghajani نوشته:  با سلام به همگي
دوستان اگه كمك كنن ممنون ميشم
من فوق ليسانس مهندس صنايع دارم و حدودا دو سال سابقه كار در برنامه ريزي و كنترل پرو‍ه
ميخام ادامه تحصيل بدم تو امريكا و همزمان كارهم بكنم
لطفا دوستان راهنمايي كنن
ممنون

اطلاعاتی که دادید، خیلی کلیه. شرایط شما چیه؟ آیا گرین کارت دارید؟ کدوم ایالت می خواید برید؟ با چه شرایط مالی ای می خواید درس بخونید؟ در چه مقطعی می خواید شروع کنید؟ برای ادامه تحصیل، ناچار هستید که امتحان های تافل و جی آر ای رو بدید...
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، shahrzad_a ، amiry ، taherifar ، aydinaghajani
من فوق ليسانس مهندس صنايع دارم و حدودا دو سال سابقه كار در برنامه ريزي و كنترل پرو‍ه
لطفا دوستان راهنمايي كنن
ممنون
خوب دوست عزیز این تو و اونم امریکا برو ادامه بده و کار هم بکن مگه کسی کمپانی داره که بخواد تو را استخدام بکنه و اگر هم باشه کسی ایرانی را سرکار نمی بره.
خوش اومدی به امریکا و بفرما کار هم بعد مدتی که شروع بکنی از ظرفشویی و توی فروشگاهها برای جابجایی کارتها و چیدن اجناس در قفسه ها شروع میکنی چیزیمثل یه حمال به زبان فارسی
و اگر پولدار هستی میتونی بری زبان در کالج بخونی و بعد از دانشگاه شروع کنی به اینکه چند واحد ازت بپذیرن و انگاه ادامه بدی
مثل همون ایرانه خیلی فکر نکن فرق داره
منتهی اینجا اسمش امریکا و همه میگن طرف امریکا رفته. در ضمن بازار کار برای مهندسی هم خوب نیست و اکثر مهندس ها هم در کارهای غیر مرتبط مشغولن. با اجازتون من خودم هم مهنسی صنایع فوق از پلی تکنیک دارم و اینجا یکی از اون حمالها هستم
بفرمائید به امریکا خوش اومدید.

پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، taherifar
(2012-06-03 ساعت 07:42)Teshniz نوشته:  
لطفا دوستان راهنمايي كنن
ممنون
خوب دوست عزیز این تو و اونم امریکا برو ادامه بده و کار هم بکن مگه کسی کمپانی داره که بخواد تو را استخدام بکنه و اگر هم باشه کسی ایرانی را سرکار نمی بره.
خوش اومدی به امریکا و بفرما کار هم بعد مدتی که شروع بکنی از ظرفشویی و توی فروشگاهها برای جابجایی کارتها و چیدن اجناس در قفسه ها شروع میکنی چیزیمثل یه حمال به زبان فارسی
و اگر پولدار هستی میتونی بری زبان در کالج بخونی و بعد از دانشگاه شروع کنی به اینکه چند واحد ازت بپذیرن و انگاه ادامه بدی
منتهی اینجا اسمش امریکا و همه میگن طرف امریکا رفته. در ضمن بازار کار برای مهندسی هم خوب نیست و اکثر مهندس ها هم در کارهای غیر مرتبط مشغولن. با اجازتون من خودم هم مهنسی صنایع فوق از پلی تکنیک دارم و اینجا یکی از اون حمالها هستم
اولا سلام
دوما براتون خیلی متاسفم
سوما چند نفر از دوستان من که مهندس صنایع هستند و الان در امریکا زندگی میکنند خیلی سریع کار مرتبط با حقوق مناسب گیرشون اومده و مشغول هستند و خیلی راضی امیدوارم برای شما هم کار مناسب پیدا بشه
شماره کیس : 2012AS6 کنسولگری: آنکارا مصاحبه: 11جولای
ورود به آمریکا :Sad جمع تقریبی 7.5 + 2100 $
2013 استاني كانادا
پاسخ
تشکر کنندگان: pv-n ، taherifar
سلام
چقدر خوبه اگه این پیج راه بیفته و دوستان اطلاعات بدن پیغام های اولیه خیلی قدیمیه ......
چیزی که من میدونم یکی از دوره هایی که برای مهندس صنایع و کار کارشناس کنترل پروژه و برنامه ریزی و یا مدیریت پروژه در پیدا کردن کار کمک می کنه مدرک PMP از PMI هست در امریکا با خوندن جزوه های مربوطه می تونید فقط امتحان بدید و کلاسهای اونو شرکت نکنید در ایران هم شرکتهای آموزشی این دوره رو پیاده سازی می کنند در نهایت این مدرک در پیدا کردن کار تاثیر مثبتی داره
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi ، amiry ، aydinaghajani ، battosai ، securesm3 ، pv-n ، taherifar
(2012-06-13 ساعت 12:50)mmmsdeghi نوشته:  
(2012-06-03 ساعت 07:42)Teshniz نوشته:  
لطفا دوستان راهنمايي كنن
ممنون
اولا سلام
دوما براتون خیلی متاسفم
سوما چند نفر از دوستان من که مهندس صنایع هستند و الان در امریکا زندگی میکنند خیلی سریع کار مرتبط با حقوق مناسب گیرشون اومده و مشغول هستند و خیلی راضی امیدوارم برای شما هم کار مناسب پیدا بشه
متشکرم از اینکه متاسف هستید.
اما گفتید چند تا دوست دارید که خیلی سریع کار مرتبط پیدا کردند و حقوق مناسبی میگیرند. لطف کنید به ما معرفی کنید ازشون کمک بگیرم.
اونوقت خودت داری از دیگران کمک می خواهی خب از دوستانت کمک بگیر که کار مرتبط پیدا کردن.
چرا از همین الان و نیامده داری الکی حرف میرانی این چرندیات چیه که میگی سعی کن منطقی باشی.
فعلا مهندس اینجا زیاده و تازه همه کارخانه ها به چین و مکزیک و سایر انقال پیدا کردند و بیشتر کارهای خدماتی و طراحی و ... باقی مانده .
اما سرانجام کار هست حالا فکر نکن حقوق مهندسی اینجا انچنان زیاده خیلی از خود اینها که اینجا فوق مهنسی هم دارند در کارهای کاملا غیر مرتبط هستند .حالا وقتی رسیدی اینجا قضاوت خواهی کرد.
پیروز باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi ، amiry ، aydinaghajani ، taherifar
(2012-06-01 ساعت 04:49)mml نوشته:  
لطفا دوستان راهنمايي كنن
ممنون

اطلاعاتی که دادید، خیلی کلیه. شرایط شما چیه؟ آیا گرین کارت دارید؟ کدوم ایالت می خواید برید؟ با چه شرایط مالی ای می خواید درس بخونید؟ در چه مقطعی می خواید شروع کنید؟ برای ادامه تحصیل، ناچار هستید که امتحان های تافل و جی آر ای رو بدید...
سلام
دوست عزيز بخاطر وقت گذاشتنتون و جواب دادنتون بي نهايت ممنونم
شرايطم اينه: برنده لاتاري 2013 هستم فوق مهندسي صنايع گرايش سيستمهاي اقتصادي اجتماعي معدلم 17.16 دو تا اي اس اي ويه دونه علمي پژوهشي خارجي با سه تا كنفرانسي بين المللي چاپ شده
زبانم در حد متوسط اما دنبال مدرك زبان هم هستم
ايالت خاصي مد نظرم نيست اما تو فرما تگزاس رو فعلا انتخاب كرده ام
بابت جواباتون بي نهايت ممنونم
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi ، mml ، taherifar
(2012-06-24 ساعت 21:40)aydinaghajani نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 04:49)mml نوشته:  
لطفا دوستان راهنمايي كنن
ممنون

سلام
دوست عزيز بخاطر وقت گذاشتنتون و جواب دادنتون بي نهايت ممنونم
شرايطم اينه: برنده لاتاري 2013 هستم فوق مهندسي صنايع گرايش سيستمهاي اقتصادي اجتماعي معدلم 17.16 دو تا اي اس اي ويه دونه علمي پژوهشي خارجي با سه تا كنفرانسي بين المللي چاپ شده
زبانم در حد متوسط اما دنبال مدرك زبان هم هستم
ايالت خاصي مد نظرم نيست اما تو فرما تگزاس رو فعلا انتخاب كرده ام
بابت جواباتون بي نهايت ممنونم
خوبه
عالی
میدونی معدل 17 برای فوق خب معمولی هست
از کدوم دانشگاه هستی
و مقاله هات تو چه فیلدی هستند
اما از اینا که بگذریم
اینجا اونچه که من استنباط دارم اینه که تحصیل کرده زیاده و اما کسی که متفاوت باشه اون براشون مهمه
یعنی کسسی که بتونه تفاوت بسازه نه کسی که درس خودنده باشه و مثلا مهندس یا دکتر باشه
میدونی خیلی میان اینجا درس میخونن و دکترا میگیرن و هرکار میکنن که بتونن اینجا اقامت بگیرن بشون نمی دن
اما افرادی هستن در کوره دهات دنیا اینا براشون ویزا و همه چیز می فرستند که اونو بیارن اینجا. چون اون میتونه براشون تفاوت بیاره
گرفتی دوست عزیزم
و شاید حقوق یه استاد دانشگاه و یه مدیر فروشگاه به اندازه هم باشن
اما افرادی که خلاق هستند براشون محدودیت مالی وجود ندارد
از طرفی امریکا با تهرون خیلی فرق نمی کنه
اینجا از صبح باید بری سرکار و یه دقیقه هم نمی تونی دیر یا زود بری
و اخر هفته هم پول را میگیری و دوستی تقدیم خودشون میکنی
و وقتی باخر خط هم رسیدی مببینی فقط دویدی و هیچ چیزی نداری
و همشو پس دادی
اما کسی که بیاد اینجا ادامه تحصیل بده و خوب از فرصتها استفاده کنه و پاس را بگیره و بعد برگرده ایران یا حتی یه کشور دیگه بنظر من خوبه
اما تو هم بیا دادش تگزاس و بعد هرجایی از امریکا که خوشت اومد برو
من هم در خدمتت هستم
هر کاری هم که ازم بربیاد براتون انجام میدم
اگه سر کار نباشم ترنفر فرودگاه هم بت میدم
خونه هم برات میگیرم
ولی برای فوق لیسانس داشتنت اینجا کسی اصلن به گوش نمی ده که فوق داری
خیلی مهم نیست
همون دیپلمت را هم ازت نمی خان
فقط میگن این وقت بیا سرگار و اینقدر هم بت میدیم
مگر اینکه مثلا در زمینه مثلا ژنتیک یا یه رشته پدر مادر دار تحصیلات داشتی
من هم فوق صنایع صنایع دارم ولی کسی براش تره خورد نمیکنه تازه گاهی وقتا هم میگم پلی تکنینکی هستم
که انگلیس هم گفته باشم
خوشت باشه
حالا شاید تو از یه دانشگاهی هم باشی که تو ایران هم کسی نمی شناسش

پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، amiry ، mdtrmd ، aydinaghajani ، pv-n ، javadi436 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان