کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: کدام شهرهای آمریکا رو ترجیح میدهید؟چرا
New York, New York
14.32%
64 14.32%
Los Angeles, California
15.21%
68 15.21%
Chicago, Illinois
6.26%
28 6.26%
Houston, Texas
7.83%
35 7.83%
Philadelphia, Pennsylvania
2.01%
9 2.01%
Washington, D.C
7.83%
35 7.83%
Dallas, Texas
8.72%
39 8.72%
San Francisco, California
12.53%
56 12.53%
Boston, Massachusetts
2.91%
13 2.91%
Seattle, Washington
4.92%
22 4.92%
Las Vegas, Nevada
3.80%
17 3.80%
San Diego, California
3.36%
15 3.36%
San Antonio, Texas
1.79%
8 1.79%
Detroit, Michigan
1.79%
8 1.79%
other
6.71%
30 6.71%
مجموع 447 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کدام شهرهای آمریکا رو ترجیح می دهید؟چرا؟
salam
arkansas dar shomale texas va markaze usa hast.state sarsabzi zibaaee hast.tabestane nesbatan garmo sharji va zemstane nesbatan sardi dareh,albate zibaye khase khodesho dare dar paaeez,chon sharhaye kochaki dare kar ham onaj mishe peyda kard vali kare takhaSOSI ANCHENAN nist.dar kol jaye besyar zibae va khalvati hast ,irani ham onja kheyli kameh,little roch markaze state hast va manaateghe ( fayetteville - rogers - sprigdell ) az manaateghe mohem in state hast.mardoome mehrabono khobi dareh.bejoz little roch jahaye dige siyah post kam hast.
پاسخ
بچه ها؟ کسی از بالتیمور اطلاعاتی داره؟ یا ایالت مریلند؟
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
salam
arkansas dar shomale texas va markaze usa hast.state sarsabzi zibaaee hast.tabestane nesbatan garmo sharji va zemstane nesbatan sardi dareh,albate zibaye khase khodesho dare dar paaeez,chon sharhaye kochaki dare kar ham onaj mishe peyda kard vali kare takhaSOSI ANCHENAN nist.dar kol jaye besyar zibae va khalvati hast ,irani ham onja kheyli kameh,little roch markaze state hast va manaateghe ( fayetteville - rogers - sprigdell ) az manaateghe mohem in state hast.mardoome mehrabono khobi dareh.bejoz little roch jahaye dige siyah post kam hast.
این دوست لطف کردند جوا منو دادند در رابطه با آرکانس
ترجمه هم:
شمال تگزاس و مرکز آمریکا هست ایالتی سرسبزه و زیبا هست تابستانش نسبتا گرمه و شرجی و زمستان نسبتا سرد و البته زیبایی خاص خودشو داره .
چون شهرهای کوچکی داره کار هم آنجا میشه پیدا کرد .ایرانی کم اونحا هست خیلی کم.شهرت لیال روچ مرکز ایالته و سایر مناطق fayetteville - rogers - sprigdell از مناطق مهمه ایالته.
مردم مهربان و خوبی داره بجز لیتل روچ جاهای دیگه سیاه پوست کم هست.
دوست عزیز شما ساکن این ایالت هستین؟
شغلتون چیه اگر فضولی نباشه ؟
خیلی ممنون و سپاسگذارم از شما
پاسخ
دوستان همه نظرات جالبی دادند،
اما من چیزی راجع به اینکه چه فاکتورهائی برای یک ایالت می تونه برای یه تازه وارد مهم باشه و اینکه کدوم ایالت برای تازه واردها بهتره چیز زیادی پیدا نکردم اینجا.
2013AS88XX ♪ مصاحبه:جون ♪ یکضرب کنسولگری ایروان مقصد:CA♪ سفرنامه
♪ دلم مي خواهـد خانه اي داشته باشم پُـر دوست ... ♪
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، گل نهال ، rouzbehdarvishi ، alirezanz
Orlando - Florida
2013AS00008###
8XXX * ایروان
پاسخ
به نظر من براي اول مهاجرت شهري بايد انتخاب كرد كه شلوغ باشه كه در ابتداي مهاجرت دچار مشكلات دوري از خانه يا به اصطلاحhome sick نشويد
اكثر شهر هاي آمريكا سوت و كور هستند غير از اونايي كه توريستي هستند مثل لاس وگاس،نيويورك واشنگتن دي سي وديگر شهرهايي كه با توريست سر و كار دارند.
به نظر من چندين پارامتر هست كه ميتونه در انتخاب شهر مهم و مؤثر باشه كه سعي ميكنم به طور مختصر اينجا اضافه كنم:
١-درصد بيكاري: ببينيد كسي كه ميخواد به يك كشور جديد مهاجرت كنه خيلي براش كار پيدا كردن مهمه مخصوصاً اگر مجرد هم باشه كه ديگه در صورت بيكار بودن در ابتداي مهاجرت ممكنه دچار مشكلات روحي هم بشه

٢-امنيت: يكي از پارامتر هاي مهم در انتخاب شهر امنيت و آرامش خيال كه بسيار براي شخص مهاجر حائز اهميت ميتونه باشه

٣-مخارج زندگي: اين هم خيلي مهم و تاثير گذار در انتخاب شهره چه بخوايم چه نخوايم ما در ابتداي مهاجرت نياز داريم كه چند ماهي از جيبمون(حتى اگر سر كار باشيم) كمك بگيريم پس بهتره در ابتدا شهري كه انتخاب ميكنيم از نظر هزينه زياد گرون نباشه

ادامه دارد....
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، عشق رفتن ، Ali Hunter ، nora ، gbtm ، alirezanz
به نظر من بهترین شهر هر کشوری پایتخت اون کشور چون کامل کامل و همه ی امکانات رو داره و مخصوصن جا واسه پیشرفت داره...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-23 ساعت 01:12)ashkanjafari نوشته:  به نظر من بهترین شهر هر کشوری پایتخت اون کشور چون کامل کامل و همه ی امکانات رو داره و مخصوصن جا واسه پیشرفت داره...

اين نظر شما شايد در مورد تمام كشورها درست باشه ولي در مورد آمريكا اينطور نيست چون اكثر كشورها پايتخت سياسي و اقتصاديشون يك جاست ولي آمريكا پايتخت سياسيش واشنگتن دي سي و پايتخت اقتصاديش نيويورك سيتي اينه كه نميشه گفت بهترين جاي آمريكا پايتخت اش است.
پاسخ
تشکر کنندگان: عشق رفتن ، Ali Hunter ، nora ، alirezanz
خوب در ادامه بالا معيار هاي بعدي در انتخاب شهر از نظر خودم مينويسم؛

٤-آب و هوا؛ ميتونه فاكتور مهمي باشه چون مثلاً جايي كه هميشه ابري هست امكان داره باعث افسردگي بشه و همچنين جاهايي كه خيلي سرد و يا خيلي گرم هست احتمال خستگي رو در بر داره و همچنين تميزي هوا هم شامل اين موضوع هست

٥-اقتصاد؛ اقتصاد يك شهر يا ايالت خيلي مهم چرا كه در صورتي كه اقتصاد اون بخش مشكليداشته باشه امكان داره كه به تمام ساكنين اش لطمه بزنه و زحمات چندين ساله افراد رو به باد بده خوب حالا شهرهايي مثللاس وگاس كه اقتصادشون بر اساس توريست هست در چند سال اخير خيلي افت داشت ولي شهرهاي جنوبي مثل هوستون يا دالاس بدليل اينكه بر پايه نفت هست اقتصاد ايالتشون اينه كه تو اين مدت بحران اقتصادي خوب گليمشون رو از آب كشيدن

٦-دانشگاه؛ شهر ابتدايي انتخاب شده توسط هر فرد به احتمال زياد همون شهر زندگيش خواهد شد پس بهتره كه شهري كه در ابتدا انتخاب ميشه يك دانشگاه مرتبط با رشته هركس رو داشته باشه كه اگر در آينده قصد ادامه تحصيل داشته باشيم بتونيم به راحتي از دانشگاه استفاده كنيم.

ادامه دارد...
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Hunter ، sadeghi897 ، nora ، 4R4SH ، gbtm ، alirezanz
san jose
یکی اونجا بود که چند روز اول پیشش باشم ،همین و البته همه چیز مهاجرتی و غیر منتظره عوض شد.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: A.R.R ، Ali Hunter ، dana ، roeentan ، rouzbehdarvishi ، alirezanz
خوب ضمن تشكر از استاد صادقي بزرگوار من كه هرچي تلاش كردم كسي نيومد اينجا چيزي بگه مجبورم خودم به تنهايي اينجا فعاليت كنم اگر حتى براي يك نفر هم مفيد باشه از نظر من كافيه؛

خوب اين سايتي كه ميگذارم لينكشُ سايت فوربس هست كه ٢٠٠شهر برتر آمريكا رو براي بيزينس دسته بندي كرده براي هر بخش رتبه هاي ديگر شهر هم اگر موجود باشه قرار داده و همچنين اطلاعات هزينه اي،جمعيتي،بيكاري و بسياري اطلاعات مفيد ديگه در كل اين سايت در سطح جهاني خيلي معتبر هست اميدوارم كه مناسب باشه و كمكي به دوستان بكنه.

http://www.forbes.com/places/ut/provo/

زمانيكه روي اين لينك كليك ميكنيد يك صفحه تبليغات باز ميشه بالاي صفحه سمت راست روي continue to site كليك كنيد.
پاسخ
موارد ديگري كه به نظر من براي يك شخص تازه مهاجر بايد مهم باشه اينه

٧-ببينه اون شهري كه انتخاب كرده رشد شغلش يا همون job growth اش چقدره البته شايد به نظر بياد با مورد بالا تكراري باشه ولي اينطور نيست چون هستند شهرهايي كه بيكاريشون پايين اما عدد رشد شغليشون پايين مثل شهر لكسينگتون ايالت كنتاكي

٨-ببينه جاي پيشرفت با توجه به رشته تحصيلي در اون شهر هست يا نه

٩-تمام اين موارد براي كسي كه هيچ كس نداره به نظر من بهترين جا براي فردي كه كسي داره اون شهري كه توش آشنا داره

اين نكته ها فعلاً براي معيار به ذهنم ميرسه
در مطلب بعدي درباره شهر انتخابي خودم و دلايلش مينويسم كه موضوع رو هم رعايت كرده باشم كسي اگر اومد اينجا بي زحمت نظر بده بلكه بفهميم اين هايي كه مينويسم بدرد كسي هم ميخوره يا نه.

تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Hunter ، fariba_a ، soheila_chem ، gbtm ، farzad47 ، alirezanz ، narges1234
اين تو يه مطلب جدا ميگم؛

به نظرم كساني كه قصد پيشرفت و يادگيري درست و حسابي زبان رو در آمريكا دارند بهتره كه شهرهايي كه ايراني توش زياده مثل لس آنجلس نرن درسته تو خيلي موارد به نفع آدم ولي با ايراني بشين و برخواست داشتن باعث ميشه كه از يادگيري زبان جا بمونن.
"اين نظر كاملاً شخصي"
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، Ali Hunter ، عشق رفتن ، fariba_a ، alirezanz
فقط هالیوود اونم به خاطر اینکه من عاشق سینما هستم و هالیوود هم بهترین جا برای پیشرفت تو اینکاره
[en]William Shakespeare Said : I always feel happy, you know why? Because I don't expect anything from anyone. Expectations always hurt

Life is short ...
So love your life ...
[/en]

پاسخ
تشکر کنندگان: A.R.R ، alirezanz
سلام
وقتي كه ما ميايم امريكا و تو يه شهر ساكن ميشيم چه طوريميتونيم راجببقيه ايالتها و شهر ها نظر بديم !
به نظر من سياتل واقعاااااا عاليه هيچ خواسته اي نميتوني از امريكا داشته باشي كه اينجا براورده اش نكنه!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان