کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: کدام شهرهای آمریکا رو ترجیح میدهید؟چرا
New York, New York
14.32%
64 14.32%
Los Angeles, California
15.21%
68 15.21%
Chicago, Illinois
6.26%
28 6.26%
Houston, Texas
7.83%
35 7.83%
Philadelphia, Pennsylvania
2.01%
9 2.01%
Washington, D.C
7.83%
35 7.83%
Dallas, Texas
8.72%
39 8.72%
San Francisco, California
12.53%
56 12.53%
Boston, Massachusetts
2.91%
13 2.91%
Seattle, Washington
4.92%
22 4.92%
Las Vegas, Nevada
3.80%
17 3.80%
San Diego, California
3.36%
15 3.36%
San Antonio, Texas
1.79%
8 1.79%
Detroit, Michigan
1.79%
8 1.79%
other
6.71%
30 6.71%
مجموع 447 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کدام شهرهای آمریکا رو ترجیح می دهید؟چرا؟
(2013-07-29 ساعت 05:20)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-07-25 ساعت 09:51)A.R.R نوشته:  سلام؛
خوب ميبينم كه دو نفر از دوستان قبول زحمت كردن و اومدن اينجا و نظر دادن
نفر دوم خانم مهتاب كه بسيار خانم با اخلاق و بزرگواري هستند ايشون يعني من دلم ميخواست تو بخش سياتل يك تشكر از ايشون داشته باشم اما خوب مقررات نميگذاشت
مرسي علي رضا جان شما لطف داري خيلي ممنونم ازتونShy
خواهش ميكنم مهتاب خانم من ميترسم آخر اين اخلاق خوش شما كار دست من بده پاشم بيام سياتل Big Grin من كه رو فاميلهام هيچ حسابي نميكنم حداقل اونجا يه آشنا داشته باشمCool

براي اينكه از موضوع خارج نشيم انتخاب بعدي ميتونه جايي باشه كه يه آشنا مثل مهتاب خانم و هسرشون تشريف داشته باشندSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، godot ، alirezanz ، مسافر تنها ، taherifar ، maria2000 ، maryam.azad
(2013-07-29 ساعت 00:32)fariba_a نوشته:  سلام
ممنون از اطلاعات مفیدتون
ایکاش اسم دانشگاهها را به انگلیسی مینوشتید تا بتونیم سرچشون کنیم.
لطفا ادامه بدید.

چشم ممنون از لطفتون من يك سري مطالب آماده كردم اگر عمو سعيد اجازه دادند يه بخش تخصصي سن آنتونيو ايجاد كنيم اونجا ميگذارم اگر هم ندادند همين جا ادامه ميدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، fariba_a ، alirezanz ، taherifar ، maryam.azad
(پست موقت)

ضمن تشكر از دوستاني كه به من بسيار لطف داشتند ادامه بحث سن آنتونيو به
اينجا
منتقل شد.

تشكر از همه بزرگواران
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، taherifar
(2013-07-25 ساعت 13:38)A.R.R نوشته:  حالا در مورد شهرهاي انتخابم مينويسم؛
من بدليل وضعيت متفاوتي كه داشتم خيلي از شهرها رو مورد بررسي قرار دادم تا بتونم بهترين گزينه رو براي خودم انتخاب كنم كه به اين شرح بود؛

١-نيويورك سيتي: من زمانيكه ١٣ سالم بود نيويورك ديده بودم و هميشه تو ذهنم يك شهر شلوغ و خيلي باحال بود هميشه عاشقش بودم و هستم اما بعداً با بررسي هايي كه كردم ديدم مشكلات اين شهر جوري كه براي من مناسب نيست دلايل اش هم مهمترينش گرون بودن بسيار زياد(تقريباً گرونترين شهر آمريكا)، وضعيت بيكاري نه چندان مطلوب، سرد بودن در فصل زمستان و گرم و شرجي بودن در تابستان و نداشتن رنك هاي زياد براي كيفيت زندگي در سايت هاي معتبر البته من فكر ميكنم دولت خودش رنك هاي نيويورك عوض ميكنه تا از مهاجرت بيشتر به اين شهر جلوگيري بشه.

٢-فيلادلفيا: خوب اين شهر جاي خوبي براي زندگي بود ولي چند تا مشكل داشت كه مهمترينش گروني ، سرد سير بودن و  وضعيت اشتغال نه چندان مناسب پس اينم منتفي شد البته من زياد روي اين شهر مانور ندادم.

٣-واشنگتن:اين شهر عالي بود براي زندگي وضعيت كار مناسب،توريست خوب،امنيت خوب اگر فقط ارزون بود و جزو ١٠شهر گرون ايالات متحده نبود حتماً انتخاب من ميشد ولي خوب به دلايلي كه گفتم اين هم از نظر من منتفي شد.

٤-جكسونويل: اين شهر هم مناسب بود براي من ولي خوب مشكلي كه داشت اين بود كه من دنبال شهري بودم كه كمي توريستي باشه تا در ابتداي مهاجرت بتونم با وضعيت تنهايي كنار بيام اين شد كه اينم بيخيال شدم.

٥-ميامي:جداً كه شهر فوق العاده اي است و بسيار من دوستش دارم ساختمانهاي تجاري زيبا و عظيم تميزي فوق العاده ،توريست فراوان و بسياري مزيت هاي ديگه ولي بدليل وضعيت نامناسب كار و گرون بودن من نميتونستم انتخابش كنم ترجيح دادم در زمان حضورم در ايالات متحده فقط بصورت توريستي بهش سر بزنم اينجوري بيشتر لذت ميبرم.

ادامه دارد...

دوست عزیزشما چند وقت فیلادلفیا بودید؟ کلا اگه مدت قابل توجهی بودید یه مقدار بیشتر راجع بهش بنویسید
ممنون
کیس نامبر: 2014AS66XX
سفارت: ایروان
زمان مصاحبه : هفته اول جون
تعداد افراد کیس: یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، taherifar ، maryam.azad
(2013-08-04 ساعت 02:17)cello86 نوشته:  
(2013-07-25 ساعت 13:38)A.R.R نوشته:  ٢-فيلادلفيا: خوب اين شهر جاي خوبي براي زندگي بود ولي چند تا مشكل داشت كه مهمترينش گروني ، سرد سير بودن و  وضعيت اشتغال نه چندان مناسب پس اينم منتفي شد البته من زياد روي اين شهر مانور ندادم.

ادامه دارد...

دوست عزیزشما چند وقت فیلادلفیا بودید؟ کلا اگه مدت قابل توجهی بودید یه مقدار بیشتر راجع بهش بنویسید
ممنون

دوست گرامي من كي گفتم فيلادلفيا بودم گفتم من نيويورك حدود ١٠ سال پيش بودم و به اين دلايل فيلادلفيا براي من مناسب نبود فكر كنم بخشي باشه كه در مورد فيلادلفيا توضيح داده باشه از بخش جستجو استفاده كنيد.
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، taherifar ، شوشینا ، maryam.azad
سلام دوستان به نظر من اين كه يك فرد كجا تمايل داره زندگي كنه كاملن مسأله شخصيه
شما سعي كنيد روحيات و ايده آل ها و شرايط ِ خودتون رو در نظر بگيريد بعد اقدام كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، alirezanz ، m.ghoreishi ، taherifar ، maryam.azad ، maryam.azad ، Memolk
فقط NYBig Grin
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، maryam.azad
اگه میخوای ارزونی باشه برو دالاس اگه میخوای توریستی باشه برو سان فرانسیسکو اگه میخوای خوش آب و هوا باشه برو جنوب کالیفرنیا تو اورنج کانتی و ایرواین و البته شهر های اطراف ایرواین(کالیفرنیا) هم توریستی هست هم ایرانی هم تقریبا هزینه ها مناسب هم کار و شغل هم آب و هوای خوب.
دیگه چی میخوای؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، jojo_hami ، taherifar ، شوشینا ، maryam.azad
مريلند هم نزديك پايتخته وهم دانشگاهيه
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، only_flight ، taherifar ، maryam.azad
من كه مستقيم ميرم سياتل اگه خدا بخواد
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، taherifar ، maryam.azad
والا من که میگم آدم ببینه کدوم ایالت دلش خوشه منظورم اینه که درسته که کالیفرنیا از ایالتهای خیلی خوبه و منم دوسش دارم ولی باید دید کجا میشه از نظر زندگی و رفاه راحت بود
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam.azad
من عاشق آب و هوای سیاتلم و اینکه میخوام از دانشگاه ایالتی واشینگتن چند تا سر تیفیکیت بگیرم واسه کار مرتبط پس حتما میرم سیاتل امیدوارم جور بشه که بشه
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، maryam.azad
انتخاب مقصد رابطه مستقیم داره با شرایط فرد. مثلا اگر کسی اقوام نزدیک یا خواهر و برادر و دوست صمیمی در یکی از شهرها داره، مسلما اول میره پیش دوست و آشناش تا بعد یه مدت با محیط آشنا شه و از گیجی دربیاد. خواهر من کاناداست و اگر قصد مهاجرت به کانادا داشتم حتما میرفتم پیشش و اصلا به جای دیگه فکر نمیکردم. حتی الانم که میخوام برم آمریکا مقصدم رو جایی درنظر گرفتم که بهش نزدیک باشه ولی حیف که ایشون در calgary هستند و به هیچ شهر بدرد بخوری تو آمریکا نزدیک نیست. مساله بعدی روحیه فرد،سطح تحصیلات، سطح زبان، توانایی های فردی و کاری و حتی ظاهر و قیافه است. اگه میگم قیافه بخاط اینه که مردمان ایالتهای شمالی و بخصوص شمال شرقی اندکی مهمان ننوازن و با خارجی و black hairخوب تا نمیکنند و خیلی سرد تشریف دارند(طبق شنیده ها و خوانده ها عرض میکنم) مساله اصلی بعدی هدف از مهاجرته، اینکه شما بدونی برا چی داری میری و قصدت از مهاجرت چیه خیلی میتونه کمک کنه(چیزی که خیلیامون واقعا نمیدونیم و فقط داریم میریم که رفته باشیم) اگر آدم تکلیفشو بدونه و از خودش مطمئن باشه که چی میخواد و برنامه ریزی داشته باشه، یک مدت که تحقیق کرد بهترین مقصد رو پیدا میکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، goliii ، radman87 ، مير منصور ، maryam.azad ، samane1363
در نگاه اول آمریکا خیلی بزرگ و پهناور و ناشناخته به نظر میاد، شبیه یه نقشه ای که هیچوقت نمیشه ازش سر درآورد و بهش اشراف پیدا کرد. این حالت انتخاب شهر و ایالت را خیلی سخت و صعب میکنه. مخصوصا اگر در اون دیار کس و کاری برا آدم نباشه که دیگه چه بدتر. اما خدا بیامرزه پدرسایت ها و پایگاههای اطلاعاتی مثل همین سرای گل و گلاب خودمون که اگر نبودن؛ امثال من میخواستن چشم بسته برن به شهری که از بچگی فکر میکردن خوبه و دوستش داشتنTongue یا راه بیفتن برن لس آنجلس
چند ماه پیش من حتی اسم ایالت ها و موقعیت جغرافیایی شهرهارو درست نمیدونستم، درست که چه عرض کنم اصلا نمیدونستم. اما با صرف یکی دوماه مطالعه الان برا خودم متخصص آمریکا از راه دورم Big Grin و قیمت اجاره خونه و حقوق دستمزد تو شهرهای مختلفم دستم اومدهCool
غرض اینکه هرکسی با تحقیق و تفحص و لحاظ کردن شرایط شخصیش میتونه بهترین مقاصد رو گلچین کنه.
من یه فیل تر گذاری کردم و از بین همهء شهرها و آبادی های متحدهء آمریکا چند منطقه رو بعنوان مناسبترین مناطق کنار گذاشتم که خدمتتون عرض میکنم، معیار در انتخاب: امنیت،اشتغال، حضور هموطن ایرانی، آب و هوای مساعد،دانشگاههای خوب، مهاجرپذیری مردم بومی و این قبیل چیزهاست:
کالیفرنیا: بعلت آب و هوای خیلی خوب و وجود احتمالی آشنا ماشنا برا هر ایرانی (ولی خودم اصلا به این ایالت فکر نمیکنم)
ارگون و پرتلند: مردم خوب، امنیت بالا،هوای تمیز و سرسبزی
واشنگتن و سیاتل و اطراف: نزدیکی به ونکوور، ابر شهر بزرگ که امکان اشتغال سریع توش زیاده مخصوصا در رشته های کامپیوتری و IT. ایرانی های زیاد غیر لس آنجلسی. بدیش ابری و عجیب غریب بودن هوا در بیشتر مواقع
جنوب نوادا: ارزانی و وجود کارهای فراوان البته در زمینه مهمانداری و راننده تاکسی،کالج معروفcsn، جنب و جوش و زندگی شبانه، هوای خیلی گرم در تابستان
تگزاس، هیوستن و دالاس و سن آنتونیو بخاطر ارزونی و آب و هوای مساعد و ایرانی زیاد، امنیت متوسط به پایین، فواصل زیاد شهری و بین شهری، عدم زندگی شبانه و مردگی شهرها در شب
کارولینای شمالی، رالی و شارلوت، شهرهای ترتمیز و سرسبز و نسبتا ارزان با امنیت و امکان اشتغال بالا
ویرجنیا و DC بخاطر امنیت و امکان اشتغال بالا، گرانی نسبی شهرها، هوای خیلی سرد در زمستان
شیکاگو و نیویورک: حمل و نقل عمومی عالی که امکان زنگی بدون ماشین رو میده، دانشگاههای خوب و امکان اشتغال سریع بواسطه بزرگی شهر، زندگی شبانه که باعث میشه حوصله سر نره، گرانی شهر، هوای خیلی سرد در زمستان، امنیت متوسط
اینهایی که گفتم بخشی از اطلاعات من راجع به شهرهای بدردبخور و درخور توجه بود، تا حالا نشنیدم مثلا کسی از OklahomaCityیا Bismarck تعریف خاصی بکنه یا مثلا بگه کانزاس و نبراسکا ایالت های خیلی خفن و خوبین، نمیگم نیستن ولی اونقدری مهاجر از ایران نداشته که ما بخوایم تجزیه تحلیل درستی داشته باشیم.همین تراکم ایرانی هم خودش سنگ محک خوبیه.

مقصد احتمالی بنده Toledoدر Ohioخواهد بود، بخاطر ارزانی، امنیت بالا، دانشگاههای خوب و ایرانی های تحصیل کرده، حضور قابل توجه مسلمان و آب و هوای خوب. یک ویژگی هم این شهر داره اینه که نزدیک شهرهای شیکاگو،نیویورک، بوفالو، کلمبوس، پیتزبورگ، دیترویت، تورنتو هست که همشون مقاصد مطلوبی برا منند. و در صورت لزوم میشه با هزینه کمتری مجددا کوچ کرد.

درآخر بین این چهل وهشت ایالت ی چیزی حدود 15تاشون قابل توجهن که در ساحل غربی و ساحل شرقی قرار گرفتند و بقیه چنگی به دل نمیزنن.

کم و کاست در موارد گفته شده رو ببخشید، علتش اینه که در تاپیکهای تخصصی شهرها مطالب به تفصیل بیان شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: بازگشت ، tabim4 ، maryam.azad ، samane1363
seatel
berin topicesho bekhonin
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان