کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گردش مالی در امریکا
من هم با حمید 55 موافقم و کنترل حسابها از یک بانک بصورت آنلاین خیلی راحت تره. درضمن من مطمئنم که اگر هر گونه تراکنش مالی از طریق اینترنت در ایران انجام دهید حساب شما مسدود خواهد شد و پس از گرفتن یک تعهد کتبی که شما باید امضاء کنید حساب شما باز خواهد شد. بهرحال باید طوری وارد شوید که آی پی شما از ایران نباشد.
پاسخ
در مورد فرق Visa and Master Card

در واقع این کارتها به تنهائی خودشون کردیت کارت نیستن، بلکه شرکتهای ویزا و مستر کارت ارائه دهنده سیستمهای پرداخت پول قابل اظمینان به بانکها و شرکتهای اعتباری هستند. یعنی به عنوان یک واسطه بین فروشنده و بانک کار میکنند. یعنی چی؟ مثلا وقتی شما از یه فروشگاه خرید میکنید و خانم یا آقای فروشنده کارت شما را در دستگاه کارت خوان میکشد برای اینکه مبلغ مورد نظر از حساب شما کم بشه اون دستگاه کارت خوان کوچولو موچولو آدم بیچاره کن باید یه جوری باحساب شما ارتباط برقرار کنه...برای این ارتباط برقرار کردن احتیاج به یه سری کامپیوتر، نرم افزار،سخت افزار، نت ورک و پروتکل و غیره هست...شرکتهای ویزا و مستر کارت ارائه دهنده این نوع خدمات هستند که از یک طرف با فروشندگان و از طرفی با بانکها همکاری دارن. طرف حساب شما از نظرمقدار اعتبار، سود، پرداخت ماهیانه و جریمه و،....بانک یا موسسه مالی است که ازش کارت گرفتین و تقریبا همه بانکها هر دو کارت را ارائه میدن و اکثرا فروشگاها هم هر دو کارت را قبول دارن....معمولا در ورودی و کنار پیشخون فروشگاها لوگوی ویزا و مستر کارت و سیستمهای دیگه مورد قبول در اون فرشگاه دیده میشه...شاید به ندرت فرشگاههی دیده بشه که فقط یکی از اینارو قبول کنه.....
در مورد اینکه کدوم یکی ارجحیت داره، میشه گفت که برای مشتریان فرقی با هم ندارن، دو تا برند تاپ هستن که با هم رقابت دارن مثل کوکا و پپسی یا فورد و شولت...و نمیشه گفت کدوم بهتره....مهم اینه که بانکتون چه لیمیت یا سود بهره ، و امکانات دیگه ای بهتون میده.... این که ویزا باشه یا مستر کارت،خیلی مهم نیست
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
(2009-11-01 ساعت 23:03)Hamid55 نوشته:  ماتریکس جان،

نه شماره حسابها یکی نیست...هر کدوم یه حساب جداگانه هست...معمولا حسابهای checking و Saving را با هم در یک بانک باز میکنند و شما یک Debit Card و یه دسته چک برای شماره حساب چکینگ میگیرین...اگر حساب Creditهم داشته باشین یه کارت هم برا اون میگیرین..اگر متأهل باشین یه کارت اضافه هم برای همسر یا هر کس دیگه که شما بخواین به اکانت اضافه کنید.... به راحتی میتونید از طریق آنلاین یا تلفنی بین این حسابها پول جابجا کنین. یا قبضا تونو پرداخت کننین ......و معمولا هم فقط یک اکانت اینترنتی برای همه این حسابها دارین...

ممکنه لطف کنید و در مورد انتقال‌های تلفنی بیشتر توضیح بدید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، noobnoobi
یه سوال مهم
اگه ممکنه یکی از دوستان داخل آمریکا راهنمایی کنه
اگه بخواهیم خانه بخریم (نقد)برای انتقال پول با مشکلی مواجه میشیم یا نه؟
از نظر منشاء پول مشکلی نیست و میتونیم ثابت کنیم که از طریق فروش ملک پدری است(سهم الارث قانونی)

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، milade
(2009-11-04 ساعت 12:19)Hojjat نوشته:  
(2009-11-01 ساعت 23:03)Hamid55 نوشته:  ماتریکس جان،

نه شماره حسابها یکی نیست...هر کدوم یه حساب جداگانه هست...معمولا حسابهای checking و Saving را با هم در یک بانک باز میکنند و شما یک Debit Card و یه دسته چک برای شماره حساب چکینگ میگیرین...اگر حساب Creditهم داشته باشین یه کارت هم برا اون میگیرین..اگر متأهل باشین یه کارت اضافه هم برای همسر یا هر کس دیگه که شما بخواین به اکانت اضافه کنید.... به راحتی میتونید از طریق آنلاین یا تلفنی بین این حسابها پول جابجا کنین. یا قبضا تونو پرداخت کننین ......و معمولا هم فقط یک اکانت اینترنتی برای همه این حسابها دارین...

ممکنه لطف کنید و در مورد انتقال‌های تلفنی بیشتر توضیح بدید؟

حجت جان،
راستش فکر میکنم خیلی شبیه اون چیزی باشه که تو ایران انجام میشه ولی یه سری نکاتی که به ذهنم میرسه ایناست:
برای عملیات تلفنی اولین کار اینه که شماره تلفن مخصوص این کار(این شماره را میتونید پشت کارت یا ازوب سایت بانک پیدا کنید و معمولا هم یه شماره دارن به اسم Collect Calls که برای تماس خارج از آمریکا هست و هزینه تماس به اون مجانی هست .) قبل از تماس شماره حساب، شماره کارت، SSN، پسورد (اگه حسابتون داره)، اسپل اسمتون مثل اونی که تو سیستم بانک هست، قلم و کاغذ آماده داشته باشید. وقتی زنگ بزنید سیستم خودکار یه سری گزینه بهتون میده که باید عدد مورد نظر را وارد کنید، مثلا میگه، برای گرفتن موجودی گزینه 1، برای شنیدن آخرین پرداختها یا دریافتها گزینه 2 ،پرداخت بدهی 3، اگر کارتتون گم یا دزدیده شده گزینه 4…و الا آخر….معمولا اولین گزینه هم اینه که اگر میخواهید با زبان انگلیسی ادامه دهید عدد 1 را وارد نمائید. بعد ار وارد کردن عدد گزینه مورد نظراحتمالا شماره کارت و 4 عدد آخر SSNرا باید وارد کنید….بسبته به نوع کاری که میخواین انجام بدین، شاید شما وصل بشین به اوپراتور. مثلا برای پرداختها یا جابجائی از یه حساب به حساب دیگه معولا وصل میشین به اوپراتور. بعد اون خانم یا آقا از تون چند تا سوال میپرسه که مطمئن بشه با خودتون داره حرف میزنه، مثل اینکه اسمتون چیه، تاریخ تولد، 4 شماره آخرSSN.محلی که حساب باز کردین، پسورد،( که بهتره این اطلاعاتو دم دست داشته باشین)..بعد که مطمئن شد شما خودتونید، میپرسه حا لا چطور میتونم کمکتون کنم!؟ یه کاغذ قلم دم دست داشته باشین که اگه شماره تائید داد یاداشت کنید.

یه نکته مهم، اطلاعات مربوطه را حفظ کنید که در صورت گم کردن یا دزدیده شدن کارت سریع با بانک تماس بگیرید و کارتتون را باطل کنید.
پاسخ
(2009-11-05 ساعت 13:21)Hamid55 نوشته:  حجت جان،
راستش فکر میکنم خیلی شبیه اون چیزی باشه که تو ایران انجام میشه ...

در حد اطلاعات من این روشی که گفتی در ایران انجام نمی‌شه! به خصوص این که شما زنگ بزنی به بانک و بگی پولی از حسابت برداشت و به حساب دیگری واریز کنن.

فرم اینترنتی‌اش البته اخیراً برای «بعضی» بانک‌ها راه افتاده که اغلب هم این خدمات رایگان نیست (بعضی بانک‌های خصوصی رایگانش رو هم دارن) و «فقط از حسابی در یک بانک به حساب دیگه در همون بانک» کار می‌کنه.

در هر حال ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: 20reza ، noobnoobi
(2009-11-05 ساعت 14:21)Hojjat نوشته:  

در حد اطلاعات من این روشی که گفتی در ایران انجام نمی‌شه! به خصوص این که شما زنگ بزنی به بانک و بگی پولی از حسابت برداشت و به حساب دیگری واریز کنن.

فرم اینترنتی‌اش البته اخیراً برای «بعضی» بانک‌ها راه افتاده که اغلب هم این خدمات رایگان نیست (بعضی بانک‌های خصوصی رایگانش رو هم دارن) و «فقط از حسابی در یک بانک به حساب دیگه در همون بانک» کار می‌کنه.

در هر حال ممنون.

البته یه توضیح بدم که شما میتونی حساب کردیت در بانکهای دیگه یا هر نوع قبضی را تلفنی از حسابهای چکینگ پرداخت کنی، اما انتقال وجه از حساب چکینگ یه با نک به چکینگ بانک دیگه را مطمئن نیستم...میدونم اینترنتی میشه و ممکن یه مبلغی هم شارژکنن، اما تلفنیشو مطمئن نیستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، mitr.p ، mori ، noobnoobi ، Shahabpk
بچه ها
1- از ایران چطور می شه پول به حسابمون در آمریکا فرستاد؟
2- آیا مالیات بهش می خوره؟ یا هزینه قابل توجهی شاملش می شه؟
3-کدام کشور بیشترین سود بانکی پرداخت می کنه؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi
(2009-11-07 ساعت 10:46)javan134 نوشته:  بچه ها
1- از ایران چطور می شه پول به حسابمون در آمریکا فرستاد؟
2- آیا مالیات بهش می خوره؟ یا هزینه قابل توجهی شاملش می شه؟
3-کدام کشور بیشترین سود بانکی پرداخت می کنه؟
ممنونم

امروزه با توجه به تحریم های بیش از پیش بانک های ایرانی شما تنها از طریق صرافی های معتبر می توانید این کار را بکنید.
در مورد مالیات من اطلاعی ندارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: 20reza ، shahram1347 ، farzad24 ، OverLord ، noobnoobi ، Shahabpk
4 کاری که در استفاده از کردیت کارتهاتون باید اجتناب کنید:

1. فقط به پرداختن حداقل اکتفا نکنید
2. تعداد زیادی کارت لازم نیست
3. تاریخ موعد پرداخت را از دست ندهید
4. پول نقد از حساب کردیت برداشت نکنید

منبع از یاهو

لینک تکمیلی
http://shine.yahoo.com/channel/life/4-th...ds-530910/
پاسخ
تشکر کنندگان: matrix ، rs232 ، saeedhei ، sousangerd ، گریت کش ، farzad24 ، Hossein81 ، shaan ، Eskandari ، OverLord ، Pedram.mt ، MPU ، SadMan ، مریم رف ، mori ، AFSHIN-PIC ، Rock ، noobnoobi ، Shahabpk ، AMIRI1
یه سوال
همین الآن یه ایمیل برام اومد از بانک آو امریکا
متن اونو اینجا میذارم:

Dear Bank of America Customer:

We are contacting you to remind you that our Account Review Team identified some unusual activity in your account, we had to believe that, their might be some security problem on your account. So we have decided to put an extra verification process to ensure your identity as same as information we have on file and your account security. Please click on continue to the verification process and ensure your account security. It is all about your security. Thank you .

حالا جالب است که بدونید من اصلا توی اون بانک حسابی ندارم
چطور ممکنه بانک به این مهمی اشتباها برای من ایمیل بفرسته؟
کسی میدونه؟

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، noobnoobi
بله اچ وی ام جان. این نامه در واقعع یک اسپم است و از طرف بانک نیست. اگر شما حساب داشته باشید و مشخصاتتان را بنویسید آنموقع آنها با خیال راحت حساب شما را خالی میکنند. هیچوقت نباید از لینکهایی که توسط ایمیل فرستاده میشود وارد سایت بانک شد.
پاسخ
مرسی آرش جون
البته این دفعه دزد ناشی به کاهدون زد
من هم همین حدس رو زدم چون زیرایمیل شماره سوشیال سیکیوریتی من رو هم خواست

پاسخ
تشکر کنندگان: 20reza ، kavoshgarnet ، mori ، Rock ، noobnoobi ، Shahabpk
(2009-11-05 ساعت 14:21)Hojjat نوشته:  

در هر حال ممنون.

در سیستم بانک ملت شما میتوانیداز حساب خود به هر حسابی در هر بانکی واریز داشته باشید سیستم حواله ساتنا
د راغلب بانکها هم ارسال به حساب در همان بانک امکان پذیر است .
پاسخ
تشکر کنندگان: Hojjat ، hvm ، shahram1347 ، OverLord ، noobnoobi
اين سيستم ساتنا در همه بانكهاي ايران وجود داره
البته هنوز كامل نيست و اگر بعد از ساعت 10 صبح حواله كنيد امكان داره انجام نشه و وجه شما به حساب مبدا عودت داده بشه
احتمالا در آينده نزديك ساتنا آنلاين خواهد شد

پاسخ
تشکر کنندگان: 20reza ، noobnoobi ، Shahabpk

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان