کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گردش مالی در امریکا
اخیرا چه اسامی باکلاسی برای سیتمهایشان انتخاب می کنند. آدم یاد سانتا باربارا می افتد. من انتظار داشتم که اسم این سیستم را بگذارند مثلا حواله والفجر و بخش آنلاین آن هم باشد فرجه الشریف.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2010-02-15 ساعت 07:33)rs232 نوشته:  اخیرا چه اسامی باکلاسی برای سیتمهایشان انتخاب می کنند. آدم یاد سانتا باربارا می افتد. من انتظار داشتم که اسم این سیستم را بگذارند مثلا حواله والفجر و بخش آنلاین آن هم باشد فرجه الشریف.

ساتنا: سامانه تسويه ناخالص آني
یا همون:
Real time gross settlement :RTGS
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: Hojjat ، rs232 ، farzad24 ، Hossein81 ، 1979SAM ، Eskandari ، emankh101 ، AFSHIN-PIC ، Rock ، noobnoobi ، Shahabpk
دوستان، در بدو ورود من حساب چکینگ،کردیت کارد، و saving رو در California بازمیکنم و در آنجا مقیم هستم. در آینده به احتمال زیاد به ایالت دیگری خواهم رفت.

آیا فرقی میکنه که حساب من در ایالت دیگه ای باز شده باشه؟ به عنوان مثال; همانند ایران نیاز میشه برای انچام برخی امور به شعبه صادر کننده (افتتاح کننده) مراجعه کنم؟

و اینکه میتونم علاوه بر حساب های موجود در یکی از شعبه های BOA در کلیفرنیا همان حساب ها رو در شعبه های ایالت دیگه ای باز کنم؟

چون توی اینترنت خوندم که بستن حساب تاثیر بدی بر روی کردیت history میذاره.

* یا اینکه اگه بشه سابقه حسابم رو از شعبه افتتاح کننده به شعبه دلخواه جدید منتقل کنم. بنظرت میشه؟
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: 20reza ، farzad24 ، mitr.p ، noobnoobi ، milade
تا اونجایی که من میدونم...فرقی نمیکنه که حساب در ایالت دیگه ای باز شده باشه و شعبه صادر کننده (افتتاح کننده) مزیتی نسبت به دیگر شعبه ها نداره. تمام عملیات بانکی از طریق همه شبه ها قا بل اجراست.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، mitr.p ، amiry ، noobnoobi ، Shahabpk ، milade
ببخشید یه سوال داشتم واقعا ارزش داره تو امریکا با این شرایط اقتصادی حساب بانکی باز کرد؟ یعنی با ورشکستیگی بانکها خطری ما رو تحدید نمیکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi
(2009-11-07 ساعت 10:46)javan134 نوشته:  بچه ها
1- از ایران چطور می شه پول به حسابمون در آمریکا فرستاد؟
2- آیا مالیات بهش می خوره؟ یا هزینه قابل توجهی شاملش می شه؟
3-کدام کشور بیشترین سود بانکی پرداخت می کنه؟
ممنونم

از طریق بانک های خصوصی از جمله سامان و پارسیان و پاسارگاد میشه به شرطی که سودیفت کد بانک مقصد را داشته باشید.
من شخصا از بانک سامان برای عموم تو سیتی بانک ارسال کردم،میدونم که میشه
مالیات را خبر ندارم ولی بسته به کد سوئیفت داره،اینو برام کارمند بانک توضیح داد. مربوط به حروف و گروه آن و تعدادشون میشه
به نظر من اقتصادی سالم تر هست که سودش کمتر باشه! ژاپن سود منفی داره ! یعنی پول نباید راکد بمونه و حتما باید به گردش بیافته.امریکا بحثش فرق میکنه ، اقتصادشم با بقیه جاها فرق میکنه . میتونید از کسانی که ساکن امریکا هستند میزان سود را بپرسید
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: shaan ، emankh101 ، mitr.p ، noobnoobi ، milade ، sadegh_fojica
نقل قول:دوست خوب من،
دوما شما اگه قصد دارین برای مدتی بر گردین ایران بهتره یک حساب بیشتر نداشته باشین چون توصیه میشه هرگز از ایران عملیات آنلاین(اینترنت) بانکی انجام ندین چون شما به محض اینکه از آی پی ایران وصل بشین احتمالا حساب شما بلوکه میشه. من یه مورد دیدم از BOA که حسابش به همین دلیل بلوکه شده بود. راه بهتر استفاده از تلفن برای پرداختها هست، از ایران.

دوستان عزیز
ایا با استفاده از virtual private network امکان استفاذه از internet banking از ایران به یک حساب در امریکا هست ؟
و ایا کسی این کار رو کرده یا خیر ؟
ممنون می شوم از راهنمایی شما
با تشکر
امیر

پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi
بله با وی p ان بدون هیچ مشکلی انجام میشود

دوستان عزیز
ایا با استفاده از virtual private network امکان استفاذه از internet banking از ایران به یک حساب در امریکا هست ؟
و ایا کسی این کار رو کرده یا خیر ؟
ممنون می شوم از راهنمایی شما
با تشکر
امیر

[/quote]

پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، amiry ، noobnoobi
یکی از نکات بدی که از بانکداری ایرانی سراغ دارم همین تعدد حسابهاست. من هرجایی که رفتم از دانشگاه, خدمت, محل کار, گرفتن وام و ... مجبور بودم یه حساب جدید بازکنم, حالا فکر کنم من و خانمم نزدیک به سی چهل تا حساب بانکی و کارت داریم که خیلی هاشون خالی و بدون استفاده هستند.
به نظر شما, من و خانمم بهتره دوتا حساب مجزا بازکنیم (از نظر کردیت میگم) یا اینکه یه حساب داشته باشیم با دو تا کارت و با همون کار کنیم؟
ممنون
Impossible n'est pas français!
پاسخ
تشکر کنندگان: shaan ، emankh101 ، mori ، mastane1364 ، noobnoobi ، Shahabpk
(2010-06-11 ساعت 15:54)Iman-gta نوشته:  ببخشید یه سوال داشتم واقعا ارزش داره تو امریکا با این شرایط اقتصادی حساب بانکی باز کرد؟ یعنی با ورشکستیگی بانکها خطری ما رو تحدید نمیکنه؟

با توجه به کاهش مداوم ارزش ریال در برابر دلار باز کردن حساب در آمریکا و انتقال داراییتان به آنجا حتی با اینکه سود بانکی در آمریکا بسیار ناچیز است گزینه ای منطقی به نظر میرسد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، rs232 ، OverLord ، MPU ، mori ، noobnoobi
با تشکر از پست های مفید دوستان
من پست اول rs232 عزیز رو خوندم و از از همینجا بابت پست مفیدش تشکر میکنم
ی چیزایی برام گنگ و نامفهومه
تا اونجایی که من فهمیدم 2 تا حساب سیوینگ و چکینگ داریم البته + کردیت تا بتونیم کارت بگیریم
1- از سیوینگ و چکینگ میتونیم به هم منتقل کنیم . به حساب کردیت چی؟
2- این که میگید در حساب کردیت مثل 5.000 تا داریم و مثلا یه چیزی میخریم 2.000 تا و باید حداقل ماهی 15 تا بدیم یعنی اینکه بریم ماهی 15 تا ب بانک واریز کنیم و یا اینکه ماهی 15 تا از حساب کم میشه؟
3- وقتی از کردیت کارت خرید میکنیم به طبع از حساب کریدیت محاسبه میشه ..برای کارت های مستر /ویزا و یا کارت های گلد و نقره چی؟؟ اونا از کجا کم میشه؟ کم میشه یا اونها هم خرید قسطیه
لطفا اگه ممکنه به ترتیب سوالام جواب بدید Smile
ممنون
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، frozen mind ، maxsupermax ، elena ، rs232 ، OverLord ، سمانه777 ، noobnoobi ، milade
سلام عزيزان
پيرو اطلاعات و سوالات دوستان مهاجرسرايي
اينكه بعضي جا ها تو بعضي تاپيك ها گفته ميشه كه اگر دولت به حساب شما نگاه كنه و ببينه حسابتون پول و يا كاركرد كم داره از بعضي امكانات دولي بهره مند مي شيد چطوريه ؟
اگر مثلا من بجاي يه حساب 2 حساب (يكي خودم يكي خانم )باز كنم هر دو رو چك مي كنند (براي اموري نظاير بالا ) و عمدتا" كم درامدبه چه حدي اتلاق مي شه و گردش مالي رو تو امريكا برچه مبنايي مي دونن؟
سپاس
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: هموطن ، noobnoobi ، milade
(2011-07-04 ساعت 20:24)maxsupermax نوشته:  سلام عزيزان
پيرو اطلاعات و سوالات دوستان مهاجرسرايي
اينكه بعضي جا ها تو بعضي تاپيك ها گفته ميشه كه اگر دولت به حساب شما نگاه كنه و ببينه حسابتون پول و يا كاركرد كم داره از بعضي امكانات دولي بهره مند مي شيد چطوريه ؟
اگر مثلا من بجاي يه حساب 2 حساب (يكي خودم يكي خانم )باز كنم هر دو رو چك مي كنند (براي اموري نظاير بالا ) و عمدتا" كم درامدبه چه حدي اتلاق مي شه و گردش مالي رو تو امريكا برچه مبنايي مي دونن؟
سپاس

مکس سوپرمکس عزیز
در مورد کالیفرنیا که من خبر دارم این جوریه که دولت به حساب شما نگاه نمی کنه بلکه شما در مواردی مثل بیمه و امثالهم اگه درخواست داشته باشین اون وقت از روی حساب های بانکی و وضعیت شغلی چک می کنن آیا واجد شرایط هستین یا نه، مثلاْ در مورد بیمه مدی-کال Medi-Cal حساب بانکی شما نباید بیش از سه هزار و خُرده ای دلار داشته باشد، و اصلاْ فرقی نمی کند که یک حساب یا صد تا حساب داشته باشین، و به نام شما یا خانم باشه، چون همه رو چک می کنن ... حالا بعضی از هموطنای عزیز پولاشون رو می ریزن به حساب دوست و آشنا و این جوری بیمه و کمک رایگان می گیرن، ما ترجیح دادیم این کار رو نکنیم و برای همین طبق انتظار واجد شرایط شناخته نشدیم ولی چون شغلی فعلاْ نداریم، پسر نه ساله ما بیمه رایگانی که همه امور پزشکی و بیمارستان و دارو و دندانپزشکی رو شامل می شد دریافت کرد
امیدوارم بخشی از سوالت رو جواب داده باشم
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، frozen mind ، mitr.p ، parviz ، Ali Sepehr ، mavarfan ، OverLord ، sunrise ، amiry ، mastane1364 ، Rock ، noobnoobi ، Shahabpk ، milade ، sadegh_fojica
(2011-07-04 ساعت 14:29)mitr.p نوشته:  با تشکر از پست های مفید دوستان
من پست اول rs232 عزیز رو خوندم و از از همینجا بابت پست مفیدش تشکر میکنم
ی چیزایی برام گنگ و نامفهومه
تا اونجایی که من فهمیدم 2 تا حساب سیوینگ و چکینگ داریم البته + کردیت تا بتونیم کارت بگیریم
1- از سیوینگ و چکینگ میتونیم به هم منتقل کنیم . به حساب کردیت چی؟
2- این که میگید در حساب کردیت مثل 5.000 تا داریم و مثلا یه چیزی میخریم 2.000 تا و باید حداقل ماهی 15 تا بدیم یعنی اینکه بریم ماهی 15 تا ب بانک واریز کنیم و یا اینکه ماهی 15 تا از حساب کم میشه؟
3- وقتی از کردیت کارت خرید میکنیم به طبع از حساب کریدیت محاسبه میشه ..برای کارت های مستر /ویزا و یا کارت های گلد و نقره چی؟؟ اونا از کجا کم میشه؟ کم میشه یا اونها هم خرید قسطیه
لطفا اگه ممکنه به ترتیب سوالام جواب بدید Smile
ممنون
1- به حساب کردیت هم می توانید پول را منتقل کنید ولی فقط به اندازه بدهی آن حساب کردیت. در واقع انتقال به حساب کردیت مثل این است که شما بدهی خود را به آن حساب می پردازید. به عبارت دیگر حساب کردیت شما همواره بستانکار یا منفی است و حساب چکینک و یا سیوینگ شما بدهکار و یا مثبت است. البته در برخی از شرایط حساب کردیت شما هم ممکن است مثبت شود مثلا وقتی که جنسی را پس می دهید و پول آن را به کردیت بر می گردانند ولی آن پول بیش از بدهی شما به حساب است.
2- وقتی که شما از حساب کردیت خود استفاده می کنید از طرف بانک برای شما صورت حساب ماهیانه می آید که هم می توانید همه آن را یک جا پرداخت کنید و هم می توانید مبلغ حداقل را که در صورتحساب ذکر می شود پرداخت نمایید. اگر بانک شما امکانات آنلاین داشته باشد می توانید همه این پرداخت ها را به طور اتوماتیک در پروفایل خودتان تنظیم کنید و در این صورت به طور اتوماتیک از حساب سیوینگ و یا چکینگ شما به اندازه ای که خودتان اجازه داده اید کم می شود. در صورت دیرکرد پرداخت هم به آن جریمه تعلق می گیرد.
3- ویزا و مسترکارت و نقره و طلا و برنز و این اسامی همان انواع مختلف کردیت کارت هستند. البته معمولا کردیت از 500 دلار ضمانتی آغاز می شود و پس از چندین سال اگر خودتان تقاضای افزایش کنید تا ده هزار دلار هم می رسد. البته همیشه به یاد داشته باشید که حتی اگر اعتبار شما خوب بود فقط به اندازه گردش مالی ماهانه خودتان تقاضای افزایش سقف کردیت کارت کنید چون به بیش از آن نیازی ندارید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
خلاصه دوستانی که امریکا هستن بدونن کردیت اسکور از پول نقدی که دارید مهمتره و سعی کنید تمام بیل ها و خرج هاتون روی کردیت باشه
البته کارت های debit هم با پشتیبانی ویزا هستش اما کوچکترین تاثیری روی کردیت اسکور نداره فقط همون لخظه پول از حسابتون کم نمی شه
برای من موقع باز کردن کردیت، امتیازم صفر بود و احتمالا برای بقیه هم همینطوره اما اینجا از هر کی بپرسی می گه از 350 شروع باید کنی؟
برای کردیت خوب باید سر وقت حساب رو تصفیه کنید و بیشتر از 30 % هم استفاده نکنید همینطورم cash انگار امتیاز منفیه
کمپانی های بزرگ مانند macys هم کردیت کارت دارن که فقط در مغازه خودشون معتبره و شما می تونید خرید کنید و بعدا تصفیه کنید فقط نمیدونم روی کردیت اسکور تاثیر داره یا نه اما در اکانت اسکور کردیت مانیتورینگ دیدم که به کردیت کارت هام اضافه شده اضافه شده

این هم سایتی هست که کوپن برای بانک chase میده من پرینت گرفتم اما هنوز حساب باز نکردم
اگر معمولی ترین سرویس این بانک رو انتخاب کنید باید یا حساب روزانتون بالاتر از 1500 بسته شه یا در ماه 500 دلار deposit داشته باشید
البته باید با 100 دلار حساب باز کنید تا شامل کوپن بشید
و تا 6 ماه هم انگار پول بلاکه (خب پ ن پـ می گن چون خوشگلی این صدتا برای تو :د)
https://coupon.chaseinformation.com/chas...IQ37140769
الان دیدم آی آرش خان این بالا هستن گفتم یه سلامی کنم
و اما من یه پول refund داشتم شماره کردیت کارتم رو گرفتن که واریز کنن خب اگه من جای خالی نداشته باشم اون پوله پر میره ؟
(حتما نمی سوزه اما از نحوه عملیات بانکیش کسی چیزی میدونه)
پاسخ
تشکر کنندگان: parviz ، MPU ، mori ، سمانه777 ، noobnoobi ، Shahabpk ، milade

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان