کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
حالا آنفولانزای خوکی هم به بحران اقتصادی اضافه شده معلوم نیست تا روزی که ما بخواهیم بار سفر ببندیم دیگه چی پیش بیاید ( شکلک ناراحتی )
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar ، jsmlz
ما که اینفدر منتظر کارنت شدن بودیم دچار جنون مرغی هم شدیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، tata63 ، sadeghi897 ، farshadsh ، 5ina ، taherifar ، msar ، jsmlz
Sad 
می خوام اینجا یک بحث باز کنم در مورد مخارج اولیه برای شروع زندگی در ایالات متحده آمریکا.
روز مصاحبه میگن به ازای هر نفر اگر 15 تا 20 هزار دلار داشته باشید در حساب بانکی بهتون اجازه میدن که به آمریکا برید و زندگی رو شروع کنید.
می خوام بدونم با این مثلاً 15 هزار دلار تا چند وقت میشه بدون داشتن کار و درآمد زندگی کرد؟
چند تا سؤال فرعی:
1- اوضاع حساب بانکی و کریدت کارت به چه صورت میشه؟ چقدر از پول باید به بانک گذاشته بشه؟
2- هتل و اجاره خونه، یعنی حداکثر چند روز باید هتل باشیم؟ برای اجاره خونه چقدر هزینه خواهیم داشت؟
3- تراسپورت چقدر هزینه داره و خرید ماشین چقدر خرج داره؟
4- چه هزینه های پیش بینی نشده ای وجود داره؟ برای شروع زندگی تو یک خونه چه چیزایی باید بخریم که خرج قابل توجهی رو دستمون میذاره؟

می دونم که این سؤالها جواب قطعی نداره و نمیشه یک نسخه برای همه پیچید. اما باز شدن این بحث می تونه مفید باشه.
با تشکر از کسانی که جواب می دهند.
پاسخ
محسن جان
همه چیز اول همه به خود شما بستگی داره چون این شما هستید که تعیین میکنید که در هر مقطعی چطور میخواهید هزینه کنید.
دوم به این بسیگی داره که شما کجا بخواهید بروید .
سوم اینکه آیا شما فامیل دوست و یا آشنایی دارید یا خیر.
اینم اضافه کنم که مورد سوم به این هم بستگی داره که اون آشنای خودش در چه سطحی داره زندگی میکنه.

درمورد سوال باید بگم که مقدار پولی که تو بانک میگذارید برای کردیت بسته به میل خودتون داره ما برای کردیت کارت 2000$گذاشتیم که باید تو بانک بمونه .(شما باید دو تا حساب باز کنید سیوینگ و چکینگ که بغیر از اون 2000 $ باید مقداری هم تو اون یکی حساب داشته باشید .بعد که به شما کردیت اختصاص میدهند باید پول تو بانک باشد که از اون بتونید پرداخت کنید.(کلا"پولی که لازم داشتید برای خونه و هزینه هایی از این قبیل را وقتی برداشتید بقیشو تو بانک بگذارید اینجا کسی نقدی کار نمیکنه و شما با دبیت یا کردیت کارتتان سرو کار دارید.)

مدت اقامت در هتل هم بستگی به این داره که کی بتونید خونه پیدا کنید .هزینه اجاره هم کاملا"منطبق بر محل خونه و متراژ اون هست که نمونه هایی از سایتهاشو براتون تو تایپیک سفر به امریکا گذاشتم که بتونید هزینه خونه را تقریبی خودتون حساب کنید.

ضمنا"روی اجاره خونه هر چقدر بود هزینه های جانب آب و برق و تلفن و یا اینترنت و گاز و صندوق پستی را هم حساب کنید که کم هم نیستند.
پاسخ
سلام
شاید خنده دار باشه
ولی یکی از دوستان من که اینجا بود به من میگفت حتی پتو و متکات رو هم بیار و من گفتم چقدر خسیس هست که این حرف رو زده
اما باور کنید چمدانتون رو پر کنید از چیزهایی مثل جهاز خانوم ها
این رو برای کسانی میگم که متاهل هستند و قصد مهاجرت دارند.
چون همه چیزهایی که الان تو خونه دارید رو اینجا باید بخرید به دلار
من فقط 2000 دلار اول کار خرج کردم تا بشه وارد خونه بشم و توش بمونم
شاید بچه هایی که زندگی دانشجویی تو شهرستان داشتن حرف من رو راحتر بفهمند.
یک کتری و قوری استیل 22$ گرفتم
تو حراج متکا بود 12$ وقیمت اصلش بود22$
لباس نیارید اینجا بخرید اما شده قاشق چنگال از خونتون بیارید.
تمام این صحبت ها برای این هست که اول کار پول الکی خرج نشه.
حالا تصمیم با شماست می تونید بگید این اریو عجب خسیسهWink
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
در مورد برداشتن تشک پتو وبالش یک فکر خوب دارم اونم اینه که از این رختخواب های بادی که می تونید بادش کنید بگیرید این رختخوابها بدون باد فضای خیلی خیلی کمی اشغال می کنند ودر چمدان خیلی کم حجم هستند اونجا می تونید بادش کنید واگر خونتون عوض کردید با خودتون ببرید چون حمل و نقل هر رختخوابی سخت هست وشاید مجبور باشید بعد از عوض کردن هر خونه یک دست رخت خواب عوض کنید که هزینه بر هست این تشکها از خوشخواب هم راحت تر هستش قیمتش هم با بالش و لحافش 50000 تومان هست
شماره کیس: 2010AS00009XXX
ت. دریافت نامه قبولی: 2009,JUNE, 28
کنسولگری: Ankara
ت. ارسال فرمهای اول: JULY,11, 2009
ت. کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN FEBRUARY 2009
ت. دریافت نامه دوم: DECEMBER 23
ت. مصاحبه:FEBRUARY
ت. دریافت کلیرنس: بعد از 35 روز
ت. دريافت ويزا: 14 اپریل
Tongue نامه تمام
پاسخ
poorya.poorhosini جان این رختخواب ها قابل شارژشدن هستندیعنی شارژر دارندبرای بردن قاشق و چنگال اصلاً گیر نمیدن و اونجا خونه هایی هستند که لوازمشون حراج می کنند بهشون میگن گاراژسل و می تونید اگر لوازم ارزان می خواهید از اونجا ها بخرید اما چه بهتر که آدم چیزهایی مثل رختخواب که شخصی هست از اینجا ببره تا مجبور نشه دست دوم با همان قیمت بخره
شماره کیس: 2010AS00009XXX
ت. دریافت نامه قبولی: 2009,JUNE, 28
کنسولگری: Ankara
ت. ارسال فرمهای اول: JULY,11, 2009
ت. کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN FEBRUARY 2009
ت. دریافت نامه دوم: DECEMBER 23
ت. مصاحبه:FEBRUARY
ت. دریافت کلیرنس: بعد از 35 روز
ت. دريافت ويزا: 14 اپریل
Tongue نامه تمام
پاسخ
یه سری متکا و و تشک هم اومده(من فقط در آبادان دیدم) که اول که میخریدشون مثل یک کتابند و وقتی در پلاستیک رو باز میکنید یک دفعه خودش بزرگ میشه.مثلا 3 سانتی متر هست و وقتی در پلاستیک باز میشه، 10 سانت رشد میکنه.اونم بخاطر اینه که متکاها و تشک ها رو فشرده میکنند و هوای توی پلاستکی که اونا توش هستند رو کاملا خالی میکنند.
اینم چیز خوبیه!

دوستان این سوالی که محسن جان پرسید چندید ماه هست که برای من سوال شده!
بابا ما ایرانی ها که میریم آمریکا معمولا فقیرانه میریم و حاضریم اونجا از صفر و در محه های فقیر نشین و ... شروع کنیم. قیمت اینارو بدید!
ما که نمیخواهیم بریم بورلی هیلز که!!!اگه اینقدر پولدار بودیم که منتظر لاتاری گرین کارت نبودیم که!!!
حداقل هزینه ها رو لطف کنید بفرمایید اونور آبی ها!!!Big Grin ما هم حالا 5 تا اضافش میکنیم برای محکم کاری!
پاسخ
دوستان عزیز اگر میخواهید قیمتها را بدانید به سایتها سر بزنید قیمتها همونها هستند و شما حدودی میتونید هزینه هاتون را پیش بینی کنید.

یه سری از دوستان هم بودند که دوست داشتند قیمت لب تاب را بدونند که اینجا چقدره .دوستان لطف کنند هر لب تابی که میخواهند به سایت مربوطه مراجعه کنند .قیمتها همونهایی هست که میبینید .ما هم یه لب تاب از بست بای خریدیم.مارک dell هست که تو خود سایتش گرونتر میداد ما هم تو سایت بست بای سفارش دادیم.

شما حتی میتونید قیمت خوراک و پوشاک و وسایل خانه را دقیق در بیارید سایتهاشون را براتون گذاشتم.(تو تایپیک سفر به آمریکا)
اینم بگم که هزینه های پیش بینی نشده را دست کم نگیرید چون اینجا ارزونی نیست .البته جنسهایی را که میخرید واقعا"کیفیتهای خوبی دارند ناراضی نخواهید بود.هر جنسی را هم که نخواهید و ناراضی باشید خیلی راحت بدون اینکه از شما توضیحی بخواهند پس میگیرند و پول شما را بی کم و کاست بر می گردانند.
ولی مهم اینه که اول کار که اینجا میایید و ریال می آورید و میخواهید دلار خرج کنید(همانطور که آریوی عزیز فرمودند)سخته.ما توی این دو ماه و نیم با پول بلیطهایمان 30000 $هزینه داشتیم. الان که خودمون کمی اینجا برایمان آشنا شده فکر میکنیم یه چیزی حدود 8000$ اضافی هزینه شد که میتونست نشه.
پاسخ
نقل قول:می خوام بدونم با این مثلاً 15 هزار دلار تا چند وقت میشه بدون داشتن کار و درآمد زندگی کرد؟
چند تا سؤال فرعی:
1- اوضاع حساب بانکی و کریدت کارت به چه صورت میشه؟ چقدر از پول باید به بانک گذاشته بشه؟
با سلام به دوستان عزیز و تشکر بسیارصمیمانه از همه کسانی که راهنمایی های ارزشمندشان یکی از بزرگترین توشه های سفر ماست.
یک سوال من در مورد بهره بانکی در آمریکاست من قبلا شنیده بودم که بانک های آمریکا هیچگونه بهره ای نمیدهند اما در کتاب بسیار سودمند USCIS (که شاید معنای آن میشود:سرویس ها ی آمریکا برای شهروندان و مهاجران ) که مدیر محترم Ali-J لینک آنرا گذاشته اند در بحث باز کردن انواع حساب اگر اشتباه نکنم به نوعی حساب به نام saving اشاره کرده که بهره دارد آیا دوستان در زمینه این حساب ومیزان بهرۀ آن اطلاعی دارند.
چون بهرصورت اگر چنین بهره ای وجود داشته باشد در واقع ما از قبل میدونیم که در برابر مخارجمون یک چنین درآمدی هم میتونیم داشته باشیم و بهر حال خودش یک آیتم موثری در برنامه ریز ی هزینه هاست
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، hamedrouhi ، OverLord ، farnaz82 ، farshadsh ، taherifar ، msar ، jsmlz
دوستان, بسیاری از مخارج در امریکا مشخص است و میتوانید آنها را از قبل بدانید مثل هزینه اجاره, ماشین, تهیه لوازم منزل و پوشاک و غذا. ولی یک سری مخارجی هست که شما تا قبل از آمدن به امریکا از آن مطلع نمیشوید.
یکی از این مخارج یوتیلیتی و هزینه های شارژ ماهیانه است. البته در مناطق مختلف قیمتها فرق میکند ولی شما بطور متوسط باید ماهی 300 دلار را برای تلفن, آب, برق, آشغال, اینترنت و تلویزیون کنار بگذارید.
باید بطور متوسط ماهی حدود 100 دلار بنزین و یا رفت و آمد را برای هر نفر در نطر بگیرید. البته بستگی به میزان تردد شما دارد.
هزینه درمان اینجا زیاد است و برای بیمه درمانی بطور متوسط باید ماهانه 300 دلار را برای هر یک نفر و 500 دلار را برای دو نفر در نظر بگیرید.
اگر بیمه نخواهید بگیرید قیمت آزاد خدمات درمانی تا جایی که من میدانم بسیار گران و سرسام آور است
مثلا آمبولانس برای رساندن شما به بیمارستان 700 دلار میگیرد
هزینه هر شب در بیمارستان بسته به جا و امکانات آن بین شبی 5 هزار تا شبی 15 هزار دلار میباشد.
من بخاطر دردی که در قفسه سینه داشتم به دکتر رفتم و از من تست ورزش گرفت و گفت مشکل از معده است و نه قلب. 850 دلار صورتحسابم شد که من فقط 20 دلار پرداخت کردم و بقیه را بیمه داد.
پر کردن دندان 1000 دلار است و روت کانال بین 3 تا 5 هزار دلار برای هر دندان
خلاصه اگر بیمه نباشید واقعا پرداخت هزینه درمان مشکل و یا حتی نشدنی است.
دارو هم در اینجا خیلی گران است و من افراد زیادی را میشناسم که داروهای خودشان را از ایران میخرند و یواشکی میارند اینجا.
مثلا اینجا شما آنتی بیوتیک نمیتوانید بخرید و حتما باید بروید دکتر و او برایتان بنویسد که حداقل 200 دلار هزینه ویزیت و 100 دلار هم آنتی بیوتیکتان میشود. البته این مخارج مربوط به سنفرنسیسکو و اطراف آن است که گران است و من از ایالتهای دیگر خبر ندارم.
امیدوارم این اطلاعات بدردتان بخورد
پاسخ
سلام
دوست خوبی به نام جوزف به من پیام خصوصی داده بود و گله کرده بود از اینکه مطلبی که می زاره توسط مدیران پاک میشه . من فکر کردم شاید بخاطر این پاک میشه که در جای مناسب اونو قرار نمیده پس ازش درخواست کردم تا مطلبش رو در اختیار من بگذاره تا با اسم خودش در اینجا قرار بدم.

joseph نوشته: دوستان توجه داشته باشید که با توجه به تحقیقاتی که من توسط آشنایان و دوستانی که در آمریکا زندگی میکنند بدست آوردم به این نتیجه رسیدم که یکی از گزینه های عالی برای شروع تجربه زندگی در آمریکا از نظر هزینه-کار-امنیت نسبی-آب و هوای مناسب-جمعیت مناسب-موقیت جغرافیایی خوب و... شهر بیرمینگهام در ایالت آلاباما هستش.
توجه داشته باشید که این شهر خوش آب و هوا یکی از مهمترین شهرهای این ایالت است و در 400 کیلومتری خلیج زیبای مکزیک و بندر نیواورلئان که مهمتری بندر جنوب آمریکاست واقع شده و از شرق در 200 کیلومتری شهر زیبای آتلانتا قرار داره و از غرب هم تقریبا نزدیک به می سی سی پی هستش.
یکی از بستگان ما که در آمریکا زندگی میکنه پس از مدت 17 سال زندگی در آمریکا شهر زیبای بیرمینگهام رو برای ادامه زندگی و کار انتخاب کرد.
ببینید دوستان در اینکه شهرهایی مثل نیویورک و لس آنجلس و شیکاگو، بزرگ و از امکانات شهری بسیاری برخوردار هستند هیچ شکی نیست ولی برای کسانی که با دارایی متوسط و یا پایین تر وارد آمریکا میشن برای شروع مناسب نیستند. حتی از لحاظ عقلانی هم که فکر کنیم برای شروع باید از جای کوچکتر شروع کرد و تمام موقیت ها رو سنجید و به وضعیت جدید عادت کرد و بعد از بدست آوردن قدرت کافی مانور بیشتری داد. و برای این موضوع من فکر میکنم بهترین انتخاب، شهر بیرمینگهام هستش.

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1096&page=4

از دوستان خواهش میکنم نظر خودشون رو در رابطه با این مطلب عنوان کنند.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
من اینو یه بار خوندم. البته من هیچ کجا نوشته‌ای از کسی پاک نکردم، اما ظاهراً ایشون نوشته رو چندجا و در چند انجمن غیر مرتبط پست کرده که رفتار صحیحی نیست و اگر مدیری موارد اضافی رو پاک کرده باشه کار درستی کرده.

اما در خصوص مطلبشون باید بگم که عین اینه که بگیم من در تهران تحقیق کردم و دیدم بهترین جا برای زندگی منطقه سعادت آباده! چند تا دلیل هم بذارم تهش! آیا به نظر شما این درسته؟ غلطه؟

از نظر من غلطه. نمی‌شه یه نسخه کلی پیچید. تازه تهران که یه شهره که از این سر تا اون سرش کمتر از ۳۰ کیلومتره! چه برسه به کشوری به وسعت آمریکا! برای کسی که دانشجوست و می‌خواد ادامه تحصیل بده، بهترین شهر جایی هست که بتونه بره دانشگاه. برای اونی که دنبال کاره، بهترین شهر جاییه که فرصت شغلی براش باشه. برای اونی که زبانش افتضاحه بهترین جا نزدیک فامیله یا یه شهری که پر از ایرانی باشه. شاید برای هیچ کدوم از این سه گروه شهر بیرمینگهام «بهترین» انتخاب نباشه! پس جوزف عزیز (که فکر کنم اسم واقعی‌شون یوسف هست) باید بدونه که هر کسی انتخاب خودش رو می‌کنه و نمی‌شه بقیه رو مجاب کرد که فلان شهر بهترین انتخاب هست یا نیست.
پاسخ
من در اینجا از آقای sadra-sepehr تشکر می کنم از اینکه در ایجاد این موضوع به من کمک کردند.
و باید به آقای حجت عزیز عرض کنم که اولا من کسی رو مجاب به هیچ کاری نمیکنم، ثانیا در دنباله مثال شما باید عرض کنم که سعادت آباد تهران رو همه میشناسند و به جغرافیای تهران واقفند اما کشور بزرگی مثل آمریکا نیاز به کمی تامل بیشتر داره.
من در مطلب فوق وارد جزئیات نشدم و لازمه اینو بگم که یکی از دلایل این انتخاب، نتیجه 20 سال زندگی یک فرد در آمریکا که از سه سال پیش ساکن این شهر هستش بیان شده.
باز هم از دوستان خواهش میکنم نظر خودشونو بگن که هم من و هم دیگران استفاده کنند.
..........................................................................................................................................................................................................
In the United States I will feel as if I were alive again

از عضويت در شرکتهاي هرمي جدا بپرهيزيد
In the United States I will feel as if I were alive again
پاسخ
تشکر کنندگان: yazdan ، daryadelan ، najibi ، محسن٧ ، Arwen ، ghorbat ، ASALI ، roeentan ، pariya2 ، mpas89 ، taherifar ، msar ، jsmlz
جوزف جان فرمایش شما درسته اما جوابی بر حرف من نیست.

من از حرف شما این رو می‌فهمم: یک نفر که بیست سال در آمریکا بوده و سه سال هم در بیرمنگهام به دلایلی به این نتیجه رسیده که این شهر براش جای خوبیه. نتیجه: هر کسی که شرایطش مثل اونه هم ممکنه به نفعش باشه بره بیرمنگهام. نتیجه ۲: کسی که شرایطش فرق داره شاید جای دیگه‌ای براش بهتر باشه. نتیجه ۳: حتی کسی که شرایطش مشابهه، بد نیست که نظر کسایی که جاهای دیگه‌ای زندگی کردن، یا اصلاً جور دیگه‌ای به قضایا نگاه می‌کنن رو هم بدونن.

جمع‌بندی نهایی: پیشنهاد اون شخص، ارزشمنده. جا داره که پیشنهادهای دیگه رو هم ببینیم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Hornet ، najibi ، vahidansari ، amiry ، امیر مهاجر ، roeentan ، taherifar ، Abdorrezaa ، msar ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان