کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
بحث خوبیه. سعی کنید مجادله نکنید و دنبال جواب دادن و «شکست» طرفتون نباشید. احساس می کنم اینجا داره از این بحث های مجادله ای شروع میشه. خواهش می کنم به این شکل ادامه ندید و مطالب مفید برای هـــــمه بنویسید و بحث خصوصی نکنید. با تشکر
پاسخ
بنده کاملا با نظر msnazi عزیز موافقم و از دوستان خواهش میکنم نظر خودشون رو بگن و اگر اطلاعات کاملتری دارند ارائه بدن.
..........................................................................................................................................................................................................
In the United States I will feel as if I were alive again

از عضويت در شرکتهاي هرمي جدا بپرهيزيد
پاسخ
تشکر کنندگان: Hornet ، najibi ، taherifar ، msar
راستش نفهمیدم چرا احساس مجادله به شما دست داده! جوزف حرف جالب توجهی زده. من هم دیدگاهم رو راجع به این حرف گفتم! هر کدوم هم سعی کردیم دیدگاهمون رو شفاف‌تر کنیم. همون طور که قبلاً هم گفتم: «جا داره که پیشنهادهای دیگه رو هم ببینیم». به گمان من، تنها راه سازنده شدن این بحث اینه که دیگران هم دخالت کنن، و دلیل بیارن که چرا فلان جا رو برای زندگی انتخاب کردن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، mehrdadus ، امیر مهاجر ، ASALI ، roeentan ، farshadsh ، taherifar ، Abdorrezaa ، msar ، SAAM_60
فکر میکنم برای آگاهی بیشتر لینک زیر هم کمی کمک بکنه:
http://www.city-data.com/city/Birmingham-Alabama.html
..........................................................................................................................................................................................................

از عضويت در شرکتهاي هرمي جدا بپرهيزيد
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، moeen ، najibi ، rad_95 ، ASALI ، Solitude ، taherifar ، msar
Smile 
سلام دوستان.
برای مقایسه اجمالی شهر های آمریکا بصورت آماری از سایت زیر می تونید استفاده کنید:

برای محاسبه مخارج زندگی در شهر های گوناگون از سایت زیر استفاده کنید.

برای مقایسه آب و هوای شهر های آمریکا:

برای مقایسه آب و هوا روی نقشه:
سایت بالا به اندازه ای که من دوست داشتم خوب نیست. اگر از دوستان سایت بهتری برای آب و هوا (روی نقشه) سراغ دارند بنویسند. خیلی ممنون.
پاسخ
درود به همه دوستان

آیا کسی از بچه ها از آوردن داروها به اونجا اطلاعاتی داره.؟ ممنوعیت یا محدودیتی وجود داره.؟؟
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، pariya2 ، taherifar ، msar
دوستان آمریکایی به مجردهایی که میان اونجا زندگی کنن چه پیشنهادی دارین که هزینه هاشون یبیاد پایین؟
فرض کنید میخوایم بریم کالیفرنیا یا تگزاس و تمایل داریم که هزینه هامون فوق العاده کم بشه تا بتونیم کار گیر بیاریم.
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، OverLord ، tata63 ، farshadsh ، taherifar ، msar
1- به جای خانه اطاق اجاره کنید.
2- غذا نخورید! البته در رستوران بلکه یک مرغ پخته از فروشگاه بخرید 5 دلار و دو روز بخورید.
3- بجای قطار و اتوبوس پیاده روی کنید و یا از دوچرخه استفاده کنید.
4- لباس از ایران بیاورید و یا اگر هم لباس می خواهید به دست دوم فروشی بروید و پیراهن و تیشرت و شلوار یک دلاری بگیرید.
5- دنبال کار بگردید!

(2010-07-16 ساعت 13:20)free_free نوشته:  دوستان آمریکایی به مجردهایی که میان اونجا زندگی کنن چه پیشنهادی دارین که هزینه هاشون یبیاد پایین؟
فرض کنید میخوایم بریم کالیفرنیا یا تگزاس و تمایل داریم که هزینه هامون فوق العاده کم بشه تا بتونیم کار گیر بیاریم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2009-10-22 ساعت 12:20)maryam5 نوشته:  در مورد برداشتن تشک پتو وبالش یک فکر خوب دارم اونم اینه که از این رختخواب های بادی که می تونید بادش کنید بگیرید این رختخوابها بدون باد فضای خیلی خیلی کمی اشغال می کنند ودر چمدان خیلی کم حجم هستند اونجا می تونید بادش کنید واگر خونتون عوض کردید با خودتون ببرید چون حمل و نقل هر رختخوابی سخت هست وشاید مجبور باشید بعد از عوض کردن هر خونه یک دست رخت خواب عوض کنید که هزینه بر هست این تشکها از خوشخواب هم راحت تر هستش قیمتش هم با بالش و لحافش 50000 تومان هست

تشکهای دونفره بادی در اینجا است که حداقل قیمتش 300 دلار است. ما یکیشو داریم و از bed & bath خریدیم. البته بسیاری از مهاجرین و یا مهماندارهای محترم ایرانی بعد از استفاده مهمانانشون از تشکها، دوباره جمعش میکنند و پسش میدهتد!!!! ولی شما این کار را نکنید چون بعدا در آینده خیلی بهش نیاز پیدا میکنید...
اگر هم روی آنها راحت نیستید و یا اگر تشک ارزان بخواهید میتونید بروید ایکیا تشکهایی است بنام سلطان ، یا به میزبانتان بگویید زحمت خریدشو بکشه تا مجبور نشوید روی زمین بخوابید... بعد که تشک بهتر خریدید میشه لوله اش کرد و جمعش کرد... گذاشت برای مهمان...
......................
....
در مورد هزینه برق و گاز و.... بسنگی به خودتان و شهری که در آن زندگی میکنید دارد. من در لوس آنجلس هستم و تا الان که مدتی از تابستان میگذرد حتی 1 روز هم احتیاج نشده کولر روشن کنم.... اتفاقا خیلی هم گرمایی ام........................ در زمستان هم تهایتا 7-8 روز در کل زمستان بخاری روشن کردم... هزینه برق و گاز هم برای من نهایتا ماهی 10 دلار میاید...

..................................

لباس از ایران نخرید بخصوص کفش. هر چه دارید بیاورید . نداشتید هم اینجا ارزونتره......

همان مرغی که آقای آرش گفتند 5 دلار اینجا باربیکیو شده اش 7 دلاره... یعنی زیاد فرقی با خامش نداره.....

بجای اجاره خانه اگر یک زوج هستید، یک استودیو اجاره کنید. اگر شد 6 ماهه قرار داد ببندید......... وقتی بگویید همان روز قرارداد اسباب کشی یا همان چمدان کشی میکنید، بهتون یک تخفیف حسابی میدهند. بعنی همان move in special

برای باز کردن حساب اگر با میزبانتان بروید و او شما را معرفی کند، گویا یه امتیازاتی هم برای او در نظر میگیرند- اگر خود او هم در آن بانک حساب داشته باشد- ... پس تنها هم نیستید.... برای باز کردن سکیور کردیت اکانت، 500 دلار هم کافیه...
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
دوستان اگه تو آمریکا کسی رو نداشته باشیم برای اجاره خونه باید چیکار کنیم؟
بدون کردیت کارد هم میشه یه اطاق یا خونه اجاره کرد؟ یا باید یه نفر برامون کردیت بکشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، farnaz82 ، pariya2 ، mdtrmd ، آنی ، taherifar ، msar
(2010-07-17 ساعت 23:33)OverLord نوشته:  دوستان اگه تو آمریکا کسی رو نداشته باشیم برای اجاره خونه باید چیکار کنیم؟
بدون کردیت کارد هم میشه یه اطاق یا خونه اجاره کرد؟ یا باید یه نفر برامون کردیت بکشه؟

ما خونه رو از یک شرکت اجاره کردیم (windsor west) و از ما کردیت نخواستند 100 دلار ودیعه خواستند و گفتند اجاره ها رو با چک بدین بهتره و اگر نه پرداخت با پول نقد 25 دلار در هر پرداخت هزینه داره!
که ما چک ودیعه رو از فامیلمون گرفتیم و تا زمان پرداخت اجاره ها دسته چکمون آماده شد و چک خودمون رو دادیم.
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: Hojjat ، Jav3 ، sanaz2010 ، frozen mind ، OverLord ، khashayar6310 ، Cruz ، iliad ، armido ، Kaveh90 ، farnaz82 ، tata63 ، pariya2 ، ostokhan ، ASALI ، hesam.inanloo ، آنی ، Aries_son ، Rock ، taherifar ، msar
از همه شما متشکرم که راهنماییهای مفیدی میکنید
فقط یه سوال میخواستم بپرسم و اینکه بهترین شهر برای درآمد زایی در آمریکا کدام است ؟
چون من تا یک سال دیگر مقیم آمریکا خواهم شد برای اولین بار و برای کار
البته پولی هم ندارم
متشکر میشم اگه سریع به من پاسخ دهید
پاسخ
تشکر کنندگان: najibi ، maaref ، shastouni ، imannami20 ، amiry ، rad_95 ، New York ، ghorbat ، roeentan ، pariya2 ، آنی ، taherifar ، msar ، badsajad
من از آتلانتا خیلی خوشم میاد! باید جای زیبایی هم باشه! خب اینجا هم که نزدیکشه دیگه Big Grin اما جورجیا رو بیشتر دوس دارم! ممنون جوزف عزیز برای راهنماییتون! Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: joseph ، frozen mind ، Hornet ، najibi ، maaref ، mh_hshk ، aNTea ، ravak ، ghorbat ، امیر مهاجر ، ASALI ، roeentan ، Qazal.d ، آنی ، Rock ، taherifar ، msar
با سلام به دوستان عزیز یه سوال داشتم من می خواستم بینم که با بحران مالی ای که در امریکا رخ داده کدام ایالت و شهر جهت زندگی ما ایرانی ها که از سرما و گرما و توفان و گرباد و کلیه بلایای طبیعی و غیر طبیعی هم می خواهیم دور باشیم خوب است و کار هم خوب پیدا بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: reniraf ، roeentan ، آنی ، taherifar ، msar
سلام دوست عزیز.
این کاملا یک تصمیم شخصیه و به خودتون بستگی داره.
میتونید از تاپیک های داخل فروم برای رسیدن به جوابتون کمک بگیرید.
در تمام ایالت ها اگر خودتون زرنگ باشید کار به راحتی گیر میاد.
برای آب و هوا هم تو فروم یه سرچ بکنید میبینید که آب و هوای ایالت های مختلف به چه شکلی هستند.
اگر میخواید به جایی برید که ایرانی زیاد باشه من کالیفرنیا و تگزاس رو پیشنهاد میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، Hornet ، najibi ، maaref ، aNTea ، rad_95 ، ghorbat ، ASALI ، roeentan ، pariya2 ، آنی ، Rock ، Kingrazor ، taherifar ، msar ، badsajad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان