کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات نهايي از فرم اول
agsone جان

برای شما یک سری مطالب اضافی اومده ظاهرا که خیلی دوست دارم ببینم.
اگه خواستید میتونید با من تماس بگیرید تا جایی که بتونم کمک میکنم.

منظورتو از برگه سفارت آمریکا تو ابوظبی یا آنکارا رو نفهمیدم. بیشتر توضیح بده. من کلا دو تا فرم ارسال کردم که سه صفحه پشت و روست اسم فرماش هم ds-230 I and II و DSP-122.
adjusting status برای کسیه که در امریکاست با یک ویزای دیگه مثلا دانشجویی.
از سایت DHL گزارش گرفتم رسیده بود. من از اینکارا زیاد کردم و نگرانی ندارم. چون دشب رسیده بعید میدونم کسی این فرمها رو با این سرعت بررسی کنه و طول میکشه که کسی بتونه جواب دقیقی در این زمینه بده تا دو سه هفته دیگه.
در رابطه با عکس باید بگم یک عدد و 5 در 5.

پیمان جان

1- همه بچه ها از یکروز تا 99 سال
2- حداقل باید محل کنونی را بنویسید.
3- صفحه چهارم فرم DS-230 را در سفارت در حضور مامور سفارت امضا میکنید. بقیه جاها یعنی صفحه دوم DS-230 و صفحه دوم DSP-122 امضا لازمه در این مرحله انجام بشه
4- اگه میخوای نری بگو بله
5- راستش من از اول دبستان رو وارد کردم همه جا.
6- بنویس HIGH SCHOOL DIPLOMA
تشکر کنندگان: samad ، Masoud
دوستانی که دارند فرم ها را پر میکنند این را از سایت سفارت امریکا در ترکیه کپی میکنم. مهمه. مخصوصا برای کسانیکه دیر نوبتشون میشه و گیر میکنند تویه administrative process.

اگر میخواهید بعدا دچار مشکل نشید فرم DS-230 رو کامل پر کنید. نوشته تمام سوابق کاری باید باشه (یعنی بیش از ده سال). اگه بگی بازنشسته هستم و خودم واسه خودم کار میکنم قبول نیست. خلاصه دقت کنید که فرم مهمیه.

اینم لینکش:

http://turkey.usembassy.gov/iranian_applicants.html
تشکر کنندگان:
من امروز مدارکمو فرستادم.دو تا عکسم گذاشتم تو مدارکم.همه رو هم با خودکار نوشتم.

شماره کیس:2009AS00012XXX
تشکر کنندگان:
سوال شماره 20 كسي ميتونه بيشتر توضيح بفرمايه؟
تشکر کنندگان:
سلام.
در مورد فرم 230 DS چند تا سوال از سروران گرامی دارم:
- اگه بخوام با خودکار فرمهارو پر کنم باید همه جوابهام با حروف بزرگ باشه؟
یا میشه جوابهایی مثل آدرس و... که یه کمی طولانی هستند رو با حروف کوچک نوشت؟
- در قسمت 23 که در مورد Languages spoken or read پرسیده، اگه زبان انگلیسی رو تا حدودی ولی نه کامل بلد باشم، انگلیسی رو هم بنویسم؟ اگر نه چی بنویسم؟
زبانهای قومی هم که بلدیم بنویسیم؟(مثل ترکی، کردی و...)
- من اگه آدرس خودم و مامانمو بابام یکی باشه میشه فقط یه جا آدرسو بنویسم و در بقیه موارد مثلاً بنویسم same as 13 ؟
- در قسمت 12 که در مورد Your Present Occupation پرسیده اگه در حال حاضر دانشجو باشم و شغلی هم نداشته باشم چی بنویسم؟

ممنون.
تشکر کنندگان:
nikan نوشته: سوال شماره 20 كسي ميتونه بيشتر توضيح بفرمايه؟

تمام جاهایی که بعد از 16 سالگی حدقل 6 ماه در اون زندگی کردی رو بنویس.
تشکر کنندگان:
با سلام
1-در این قسمت شرط سنی نگفته اسم خود را وارد کنید .
2-باید از 16 سالگی به این طرف هر کجا بودند بنویسند.
3-فرم 2 در سفارت امضا می شود.
4-no بنویسید.
تمام مقاطع دبیرستان را وارد کنید.
فقط DIPLOMA بنویسید.در قسمت COURSEبنویسیدHIGH SCHOOL
تشکر کنندگان:
jMaster نوشته: سلام.
در مورد فرم 230 DS چند تا سوال از سروران گرامی دارم:
- اگه بخوام با خودکار فرمهارو پر کنم باید همه جوابهام با حروف بزرگ باشه؟
یا میشه جوابهایی مثل آدرس و... که یه کمی طولانی هستند رو با حروف کوچک نوشت؟
- در قسمت 23 که در مورد Languages spoken or read پرسیده، اگه زبان انگلیسی رو تا حدودی ولی نه کامل بلد باشم، انگلیسی رو هم بنویسم؟ اگر نه چی بنویسم؟
زبانهای قومی هم که بلدیم بنویسیم؟(مثل ترکی، کردی و...)
- من اگه آدرس خودم و مامانمو بابام یکی باشه میشه فقط یه جا آدرسو بنویسم و در بقیه موارد مثلاً بنویسم same as 13 ؟
- در قسمت 12 که در مورد Your Present Occupation پرسیده اگه در حال حاضر دانشجو باشم و شغلی هم نداشته باشم چی بنویسم؟

ممنون.
- نام خانوادگي را حتما با حروف بزرگ بنويسيد ولي در بقيه موارد اجباري نيست، من با خودكار پر كردم و از حروف بزرگ و كوچك استفاده كردم مشكلي هم پيش نيامد.
- ميتونيد بنويسيد Familiar with English، زبانهاي قومي را هم هر كدام كه زبان محسوب ميشه بنويسيد.
- براي آدرس ميشه از Same as xx استفاده كرد ولي براي محافظه كاري بد نيست همه رو دوباره بنويسيد.
- اگر شغلي نداريد ميشه بنويسيد Not employed يا N/A
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
تشکر کنندگان: jMaster
1 سوال

من براى دخترم كه 10 ساله است امضا كردم . ولى نميدانستم كه بايد بنويسم كه من امضا كردم.
به نظر شما اگر رفتم سفارت بگم خودش امضا كرده يا بگم من براش امضا كردم ولى ننوشتم كه من امضا كردم ؟؟.
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام. مرسی از طراحی این وبلاگ با این همه اطلاعات مفیدش
من حدود یک هفته پیش جواب لاتاریم اومد و شمارش هم حدود 24000 هستش.
ولی وقتی تو این صفحه ها رو که نگاه میکردم دیدم در مورد پر کردن فرم پشتیبانی مالی نوشتید. تو مدارکی که از من خواسته شده در مورد این فرم هیچ اطلاعاتی نخواسته حتی در هنگام انجام مصاحبه. مدارک مورد نظر شامل 8 مورد و ترجمه رسمی اونها هست: شناسنامه، سوابق دادگاهی، مدارک تبعید، سند ازدواج، مدارک طلاق، پاسپورت، گواهی پلیس و گواهی سربازی هست.
به چه دلیلی همه دوستان دارن این مدرک تهیه میکنند؟
ضمنا یک سوال دیگه هم دارم از کجا باید گواهی پلیس، سوابق دادگاهی و گواهی سربازی رو بگیرم . من سربازیم رو چند سال پیش خریدم، تو فرم ها درباره سوابق نظامی چی باید بنویسم؟
ممنون
تشکر کنندگان:
arshkarshk نوشته: دوستان عزیز سلام. مرسی از طراحی این وبلاگ با این همه اطلاعات مفیدش
من حدود یک هفته پیش جواب لاتاریم اومد و شمارش هم حدود 24000 هستش.
ولی وقتی تو این صفحه ها رو که نگاه میکردم دیدم در مورد پر کردن فرم پشتیبانی مالی نوشتید. تو مدارکی که از من خواسته شده در مورد این فرم هیچ اطلاعاتی نخواسته حتی در هنگام انجام مصاحبه. مدارک مورد نظر شامل 8 مورد و ترجمه رسمی اونها هست: شناسنامه، سوابق دادگاهی، مدارک تبعید، سند ازدواج، مدارک طلاق، پاسپورت، گواهی پلیس و گواهی سربازی هست.
به چه دلیلی همه دوستان دارن این مدرک تهیه میکنند؟
ضمنا یک سوال دیگه هم دارم از کجا باید گواهی پلیس، سوابق دادگاهی و گواهی سربازی رو بگیرم . من سربازیم رو چند سال پیش خریدم، تو فرم ها درباره سوابق نظامی چی باید بنویسم؟
ممنون

خدمت سربازي جزء سوابق نظامي محسوب نميشه، بنابراين شما توي فرمها بزنيد كه سابقه نظامي نداريد. گواهي پليس و عدم سوء پيشينه كيفري هم براي كشورهايي كه بيش از شش ماه در اونها اقامت داشتيد لازم هست ولي از ايران لازم نيست، چون سفارت آمريكا گواهي پليس از ايران را بررسي نمي كند. پاسخ بقيه سوالاتتون را هم با مطالعه بقيه پستها و تجربيات برنده هاي 2008 و 2007 پيدا مي كنيد. موفق باشيد.
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
تشکر کنندگان:
مرسی از راهنماییت.
راستی اگر کسی بخواد این مراحل رو ادامه بده ولی در صورت موفقیت نخواد تو امریکا زندگی کنه چطور . آیا بعد از اینکه ویزا صادر شد باید در امریکا اقامت کنه حتما؟
چه راه حلی وجود داره چون از چند جای مختلف شنیدم که هر سه ما یا هر شش ماه یا هر یک سال باید بره و وارد خاک امریکا بشه؟ چه مدت در سال باید اونجا اقامت کنه و باید چه مدارکی رو داشته بشه؟
میشه تو ایران کار کرد و گرین کارت هم داشت؟ محدودیتاش چیه؟؟

متشکر
تشکر کنندگان:
arshkarshk نوشته: مرسی از راهنماییت.
راستی اگر کسی بخواد این مراحل رو ادامه بده ولی در صورت موفقیت نخواد تو امریکا زندگی کنه چطور . آیا بعد از اینکه ویزا صادر شد باید در امریکا اقامت کنه حتما؟
چه راه حلی وجود داره چون از چند جای مختلف شنیدم که هر سه ما یا هر شش ماه یا هر یک سال باید بره و وارد خاک امریکا بشه؟ چه مدت در سال باید اونجا اقامت کنه و باید چه مدارکی رو داشته بشه؟
میشه تو ایران کار کرد و گرین کارت هم داشت؟ محدودیتاش چیه؟؟

خیلی ها هستند که گرین کارت دارن و با هزار دوز و کلک مدت های زیادی از سال رو تو ایران زندگی می کنند. بر اساس قانون بعد از گرفتن گرین کارد نباید بیش از 6 ماه متوالی خارج از آمریکا زندگی کرد. و مدتی که فرد در آمریکا هست باید برگه های مالیاتی خودشو داشته باشه. به این معنی که ایشون باید تو آمریکا درآمد داشته باشه و مالیات پرداخت کنه. الان دارن یه سری سختگیری هایی برای این افراد انجام میدن. مثلاً اگر بیش از 6 ماه خارج از امریکا باشین در لحظه ورود به آمریکا گرین کارتتونو ازت میگیرن و خداحافظ!!

ولی شما که تو ایران کار و درآمد خوبی دارین چرا می خواین گرین کارت آمریکا رو داشته باشین؟ شاید بگین برای تفریح! اما توی دنیا جاهای تفریحی زیادی وجود داره. یه توصیه براتون دارم اگه نمی خواهید تو آمریکا زندگه کنین دنبال گرین کارت نباشید که غیر از دردسر چیزی براتون نداره.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
بازم از راهنماییت متشکرم.
ما (همراه خانمم) هم داریم همین موارد رو بررسی میکنیم چون اصلا انتظارش رو نداشتیم.
در این مورد از کدوم طریق میتونم راههای قانونیش رو پیدا کنم و با کی میتونم مشورت کنم؟ کسی رو میتونی به من معرفی کنی؟

شما کی تصمیم داری بری با توجه به اینکه ویزات هم آماده شده!
ممنونم
تشکر کنندگان:
شما یک سال وقت دارید. در این مدت میتونید از کسایی که آمریکا بودن تحقیق کنید، با یکی دوتا وکیل صحبت کنید، قوانین مهاجرتی آمریکا رو تو اینترنت بخونید و خلاصه هزارتا روش دیگه. با توجه به کیس نامبر تون، احتمال اینکه اصلاً ویزا سال 2009 به شما نرسه رو هم حتماً در نظر داشته باشید.
در مورد من هم بلاخره فروختن داروندار آدم، استعفا از جا هایی که کار می کردم ، گرفتن طلب ها و دادن بدهی ها مقداری زمان می بره.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان: gholami_sam

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان