کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
قیمت مسکن در آمریکا
دوستان عزیزم، چون کسی به سوال من در پست قبلی پاسخی نداده بود، من همین را به صورت خصوصی از آرش (rs232) پرسیدم. با اجازه اش عین جواب رو این جا می ذارم تا دوستان دیگه ای هم که همین سوال رو دارن، جوابشونو بگیرن:
"برای گرفتن وام حداقل باید سه سال صبر کنید تا اعتبار لازم را پیدا کنید مگر انکه بخواهید تمام پول خانه را نقد پرداخت کنید."
پاسخ
سلام کسی راجع به Northridge در LA اطلاعی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، ghorbat ، SH1A2R3 ، opayamani ، taherifar
(2009-11-06 ساعت 01:21)Nazem نوشته:  سلام
این تاپیک رو ایجاد کردم چون هم برا خودم سوال شده بود و هم جای خالیش رو حس می کردم .
امشب تو کافی نت یکی از دوستان بحث پیش اومد و دوستم با توجه به آشنایانی که توی آمریکا داشت گفت که در حال حاضر برای خرید یه خونه ی ویلایی حداقل قیمت 80.000 $ هست و برای یه آپارتمان حداقل 20.000 $
می خوام بدونم با توجه به تجربیات دوستان همچین قیمتهایی ممکنه؟ ما که تو ایران با این پول حتی نمی تونیم همچین خونه هایی رهن هم کنیم چه برسه به خرید

سلام من 2 ماه تمام در نیویورک دنبال اجاره آپارتمان بودم یک آپارتمان سویت بدون اتاق خواب 30-40- متری بدون امکانات استخر- جیم و ... در جای خوب ماهی 1500 دلار به بالابود و کمتر از یک سال هم اجاره نمیدن ضامن سیتی زن هم قطعیه یا باید کار داشته باشی یا ضامن با حساب بانکی خونه اجاره نمیدن بخصوص ایرانی ها

در تکزاس شهر هیوستون شیک ترین آپارتمان 100 متری 1 خوابه با اتاق کامپیوتر- استخر- جیم -یوگا- استارباکس محانی ماهی 900 دلار
وخرید خونه در همین شهر جای نسبتا خوب 2 خوابه 120 متری 70 هزار دلار است اما 7 ماه از سال هوا از بندر عباس گرم تر و رطوبت هوا بالاتر است و زندگی فقط از پشت پنجره ماشین و خانه است اگر گرمسیری هستی یا تحمل گرما را داری هیوستون بهترین ارزانترین جا برای زندگی است کار هم بیشتر از جا های دیگه است
پاسخ
سلام دوستان.تگزاس واقعا خونه ارزونه.خون ویلأی محل خوب ۳خواب ۱۴۰،۰۰۰$ گذاشتن کسی نمیگه حالت چطوره.کسی نمیخره..
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، frozen mind ، mml ، ali.narooei ، maaref ، بنفشه ، armanbala ، ghorbat ، opayamani ، battosai ، siakhatar666 ، taherifar
(2010-04-29 ساعت 05:02)nicole.gemini نوشته:  اگر مجبور نیستید، هیچوقت لوس آنجلس را برای زندگی انتخاب نکنید. اینجا آمار جرم و جنایت بالاست، اصلا جای خوبی برای بزرگ کردن بچه نیست، پر از گنگ و خلافکار است، گرونه، کثیفه، مردم بی ادب و بی کلاس و ... خلاصه سعی کنید اول نیایید لوس آنجلس که بدجوری میخوره توی ذوق تان!!!Big Grin
البته منظورم خود شهر لوس آنجلس است. من تقریبا تمام شهر را میشناسم اصلا قابل مقایسه با سانفرانسیسکو نیست. محدوده قابل زندگی برای امثال ما، از محدوده غربی ترین محدوه وست لوس آنجلس و شروع منطقه بورلی هیلز به سمت اقیانوس است که با ورود به این قسمت انگار تازه وارد شهر شدید!!! قیمت مسکن در این محدوده ها را چک کنید، اگر براتون مناسب بود که تصمیم بگیرید لوس آنجلس را برای زندگی آنهم در این مناطق انتخاب کنید، وگرنه اگر کلاهتون هم از محدوده شهری وست لوس آنجلس به شرق افتاد، دنبالش نروید!!!! برای اطمینان سایت روزنامه لوس آنجلس تایمز را نگاه کنید، متوجه همه چیز میشوید!!!!
همانطور که دوستان گفتند حواستون به خوبی مدارس آن منطقه هم باشه. بعضی هاشون اصلا جالب نیستند!!!!
چون وضع مسکن خرابه، خیلی راحت میتونید خونه پیدا کنید. مثلا شما میتونید با ماهی 1300 تا براحتی در محدوده بورلی هیلز با کد پستی 90210 یک آپارتمان نسبتا شیک اجاره کنید. فکر پیدا نکردن آپارتمان نباشید، اینقدر آپارتمان خالی میبینید که راحت میتونید انتخاب کنید یا بخرید یا اجاره کنید.

یک نصیحت میکنم: سعی کنید اینجا ساده زندگی کنید تا مجبور نشوید زیاد کار کنید و در نتیجه از زندگی تون بیشتر لذت ببرید.
با سلام
وقتی نشه بدون کردیت و کار خونه گرفت پس خیلی آسون نیست چون بدو ورود که آدم کار نداره!
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، AMIN3Y ، maaref ، armanbala ، ghorbat ، nora ، opayamani ، armin021 ، taherifar
man taze 2 roze omadam atlanta
inja mesl shomale ama1000 barabar bozrgtar kam baron tar ziba
to khyabonash az gavzn mibiny ta kherso sanjab
gheymat ha ham ke vaghan arzon mitonid az sait ha bebinid
من دو روزه اومدم آتلانتا
اینجا مثل شماله اما 1000 برابر بزرگتر کم بارون تر زیبا
تو خیابوناش از گوزن می بینی تا خرس و سنجاب
قیمتها هم که واقعا ارزون می تونید از سایتها ببینید
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
سلام .می خواستم بپرسم با 100000$ پول نقد توی تگزاس چه جور خونه ای می شه خرید؟ به نظر شما خوبه که ادم در بدو مهاجرت به امریکا خونه بخره؟ با تشکر Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، الی الی ، armanbala ، ghorbat ، armin021 ، taherifar
من تجربه ایی در این زمینه ندارم اما طبق گفته دوستان سایت کریگ لیست می تونه کمک خوبی برای شما باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Hosein Z ، maaref ، ghorbat ، opayamani ، armin021 ، taherifar
(2011-07-17 ساعت 01:47)marjan59 نوشته:  
(2011-06-19 ساعت 16:00)fereshtehh نوشته:  ایا کسی اطلاعاتی از ویرجنیا و زندگی و اجاره مسکن داره؟

اگر کسی اطلاعات داره من هم میخوام بدونم ممنون میشم کمک کنید.

خانمهای عزیز با سلام به شما. اینکه ناراحتی نداره به این سایت برید:www.rent.com هر نوعیشو در هر جابخواید باقیمت موجوده. موفق باشید

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، ghorbat ، opayamani ، armin021 ، taherifar
با سلام
ميخواستم بدونم خونه هايي با نام (موبل هوم) چرا از خونه هاي معمول ارزونتره؟
و آيا كسي تو محدوده 20 مايلي sunnyvale خونه خريده ، چقدرش رو وام ميدن و شرايطش چيه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat ، opayamani ، taherifar
(2011-09-04 ساعت 14:19)somisomi نوشته:  آیا میشه با 25000 تا 30000 دلار یک خانه ی خیلی کوچک برای یک نفر خرید؟ و آیا این کار توصیه میشه در ابتدای مهاجرت؟
من توی دالاس سرچ کردم پیدا میشه اما نمیدونم چه جور جایین و دسترسی هاشون چه جوریه.
دوست عزیز فکر خونه خریدن مال توی ایرانه با مقایسه کرایه آپارتمان و اقساط خونه خریده شده راحتترین آپارتمانو میتونین اجاره کنین بدون اینکه هزینه نگهداریشو بدین شما بیا اینجا این فکر از سرت میپره اصلا من سوال میکنم از او نایی که امریکان و میخوان اینجا خونه بخرن دلیلاشونو بگن ؟جا برای سرمایه گذاری هم زیاده نگران نباش

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
پاسخ
تشکر کنندگان: somisomi ، maaref ، حامد ، ابی22 ، armanbala ، ghorbat ، opayamani ، taherifar
سلام
دوستان من پیشنهاد میکنم از الان دنبال خونه نباشید ، اگه من بودم ، اول اجازه میکردم و بعد از یکی دو سال اگه شرایط خوب بود ....

چون ارامنه اصفهان که میرن واقعا پشیمونن ، البته اونا خب مدرک ... ندارن. ولی اگه من جای شماها بودم ( چون من هنوز 18 سالمه ) اگه اونجا کار نداشتم و ... برمیگشتم . خوشحال میشم نظر دوستان رو هم بدونم.

مثلا پدر و مادر من که دارن میرن ، حداقل برای چند ماه و با هزینه های ویزا و ... 10 میلیون اینا باید خرج کنن. اگه بعد یک سال اونجا کار پیدا نشد که هزینه های بیشتر و ... و یا اگه حقوقش کم بود و مجبور بشین روزی 20 یا 16 ساعت هم کار کنین. آیا به نظرتون این ارزش داره! 10 میلیون هم به باد میره.

با تشکر
تاریخ رویت قبولی در سایت: July 23 2012
کیس نامبر : ***8
ارسال فرمهای سری اول: August 2011
کنسولگری : Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: October 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Sept 2011
تاریخ مصاحبه : November 2011
تاریخ کلیر شدن : January 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2012
دریافت گرین کارت : May 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، ghorbat ، opayamani ، armin021 ، taherifar
با سلا م به همگی
من میخواستم در مورد شرایط خرید خانه در امریکا سوال کنم ، دوستانی که تجربه دارند و یا اطلاع دارند :
1-برای خرید بصورت قسطی چند درصد قیمت رو باید نقد بپردازیم؟
2- ایا ما که هنوز در امریکا شغلی نداریم و کردیت هم نداریم(فقط یک حساب بانکی که به مدت 6 ماه باز کردیم) میتونیم وام بگیریم ؟

با تشکر فراوان
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
پاسخ
تشکر کنندگان: الی الی ، armanbala ، MPU ، ghorbat ، opayamani ، taherifar
دوستان راهنمایی کنن لطفا
1.به نظرتون خونه خریدن ابتدای مهاجرت کاره درستیه یا نه؟ ضامن میخواد؟
و2. آیا میشه از همون اول به جایی که خونه اجاره کرد یه خونه قسطی خرید ؟ یا حتما باید یه مدتی باشیم و کردیت داشته باشیم تا بشه قسطی خرید کرد.
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، armanbala ، ghorbat ، opayamani ، taherifar
(2009-11-06 ساعت 01:21)Nazem نوشته:  سلام
این تاپیک رو ایجاد کردم چون هم برا خودم سوال شده بود و هم جای خالیش رو حس می کردم .
امشب تو کافی نت یکی از دوستان بحث پیش اومد و دوستم با توجه به آشنایانی که توی آمریکا داشت گفت که در حال حاضر برای خرید یه خونه ی ویلایی حداقل قیمت 80.000 $ هست و برای یه آپارتمان حداقل 20.000 $
می خوام بدونم با توجه به تجربیات دوستان همچین قیمتهایی ممکنه؟ ما که تو ایران با این پول حتی نمی تونیم همچین خونه هایی رهن هم کنیم چه برسه به خرید

این صحبت دوست شما (در ارتباط با قیمت ها) میتونه درست باشه البته از یک ایالت به ایالت دیگه با هم فرق میکنن
سعدیا حب وطن گر چه حدیثی است نکو
نتوان زیست به ذلت که من اینجا زادم
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat ، opayamani ، armin021 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان