کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
قیمت مسکن در آمریکا
من تو دو سه سال اخیر چند بار به وبسایت http://www.realtor.com سر زدم و در هر بار چند ساعتی رو دنبال مسکن مناسب گشتم. از نکاتی که میشه ازشون درس گرفت اینه که مسکن از حدود 100 هزار دلار به بالا هستش و تا 100 میلیون دلار یا بالاتر هم ممکنه بره. خانه های بسیار گران و اشرافی در واقع کاخ هایی هستند با چندین اتاق که بیشتر بدرد خانواده های ثروتمند بزرگی که با هم زندگی می کنند میخورد. خانه های بسیار ارزان قیمت هم (زیر 150 هزار دلار) اکثرا جای خیلی آنتیکی نیستند و از موقعیت مشابه شما در ایران به مراتب بدتر می باشند. لذا بسته به اینکه ما ایرانی ها حداقل در چه نوع خانه ای و چه منطقه شهری توانایی زندگی داریم و با توجه به اینکه بودجه ما چه افراد عادی و چه افراد پولدارِ عادی محدودیت هایی دارد به دو رنج قیمتی خواهیم رسید:

1. بین 200 هزار تا 2 میلیون دلار : برای افراد عادی
2. بین 500 هزار تا 5 میلیون دلار : برای افراد پولدارِ عادی

خرید خارج از این رنج یا راضی کننده نیست و یا خرج اضافی!!

نکته جالب دیگری که وجود دارد این است که شما ممکن است در یک شهر مثل سنفرانسیسکو خانه های مناسب کمتری با 200 هزار دلار پیدا کنید ولی در لس آنجلس انواع بهترِ بیشتری وجود داشته باشند. و یا اینکه خانه های 500 هزار دلاری سنفرانسیسکو بهتر از خانه های 500 هزار دلاری نیویورک باشد. ممکن است در سنفرانسیسکو خانه ای را ببینید که نمای بیرونی افتضاحی داشته باشد ولی از دورن بسیار رویایی و شیک باشد و بر عکس در نیویورک خانه ای مشاهده گردد که نمای بیرونی فوق العاده ولی درون قدیمی و غیر مدرنی را ارایه دهد. و متراژ خانه های نیویورکی ممکن است حداقل 1200 متر مربع باشد در حالی که همان خانه با همان قیمت در سنفرانسیسکو با متراژ 300 متر مربع وجود داشته باشد. پس قیمت خانه ها بر اساس متراژ، قدمت (سال ساخت)، رسیدگی و تعمیرات (تمیزی و مدرن بودن)، منطقه شهری و سرعت دسترسی به امکانات شهری می تواند متفاوت باشد و نیز شهر با شهر و ایالت با ایالت نیز تفاوت خواهد داشت. و برای پیدا کردن یک خانه خوب باید عوامل زیادی را بررسی کنید و شانس بیاورید که چیزی از هر لحاظ ایده آل را پیدا کنید.

از طرف دیگر با توجه به مزایا و تسهیلات خرید مسکن در آمریکا، بسیار بسیار به صرفه و منطقی است که بجای اجاره و ... به دنبال خرید یک مسکن باشید و بر خلاف ایران به دلیل تسهیلات موجود و نیز میزان دستمزد بالا در آمریکا، خواهید توانست در کیس های بالاتری سرمایه گذاری کنید و به فکر خانه های گرانتری باشید.

مثلا بنده حین جستجوی خانه در سنفرانسیسکو خانه ای را پسند کردم که 650,000 دلار قیمت گذاری شده بود و به هیچ وجه از خانه هایی زیر این قیمت خوشم نیامد و خانه های بالای این قیمت هم که نیازی به ولخرجی نبود چون قبل از آن ها یک کیس مناسب وجود داشت. و اما این 650 هزار دلار از نظر یک آمریکایی شاید مبلغ قابل توجهی برای یک خانه نباشد ولی معادل ریالی آن برای ما ایرانی ها که حدود 1 میلیارد تومان است رقم قابل توجهی است و در تهران در مناطق شمال شهر می توان خانه ای مناسب خرید. ولی بنده با ورود به آمریکا خواهم توانست به چنین کیس ای فکر کنم و این بر می گرده به میزان دستمزد و تسهیلات دولتی همچون وام 30 ساله با بهره کم و همینطور امتیاز کاهش میزان مالیات به خاطر خرید مسکن. جدای این بحث که اگر لازم باشد می توانم یکی دو اتاق آن را نیز اجاره دهم و هم از تنهایی در بیایم و هم درآمدی عایدم شود.

مورد بعدی خانه هایی است که از طرف بانک به حراج گذاشته می شوند و بدیهی است که میزان قابل توجهی از قیمت قبل از حراج شان ارزان تر هستند و اگر چنین کیسی به تورتان خورد و خانه را نیز پسندیده بودید، تا از دستتان نپریده حتما برای خرید آن اقدام کنید.

موفق و پیروز باشید
...to strive, to seek, to find and not to yield
پاسخ
(2012-05-09 ساعت 21:46)masih sh نوشته:  
(2012-05-09 ساعت 16:03)LORD نوشته:  من تو دو سه سال اخیر چند بار به وبسایت http://www.realtor.com سر زدم ...
قیمت ها واقعا متفاوت هست.توی همین سایتی که شما گذاشتین قیمت خونه هایی خوب با چهار اتاق خواب در محله متوسط بین 150000 تا 200000 دلار هست
200 هزار تا کجا 650 هزار تای شما کجا.

خوب من بیشتر در سنفرانسیسکو سرچ کردم و یکسری آیتم ها رو برای انتخاب مد نظر داشتم، مثل محله، دسترسی، سال ساخت، ... . ولی همانطور که گفتم بله، قیمت ها وابسته به خیلی چیز ها داره و میتونه تنوع زیادی رو ایجاد کنه که شهر به شهر هم متفاوت هستش. ولی رنج قیمتی که دادم مخصوصا در شهر های ایرانی نشین تقریبا درسته و بهتره به عواملی همچون محله و دسترسی هم توجه بیشتری داشته باشید تا صرف خود خانه.
...to strive, to seek, to find and not to yield
پاسخ
تشکر کنندگان: smmyp ، masih sh ، ghorbat ، golesang ، nora ، opayamani ، mhb161
دوستان ساکن آمریکا
از بین این شهرها کدوم رو ترجیح میدید ؟( هزینه های زندگی - کار IT - آب و هوای خوب و .....
1- سن خوزه
2- سن دیه گو
3- سیاتل
مهم نیست قفل ها دست کیست مهم این است که کلیدها دست خداست * Shy
شماره کیس :2012AS00068xxx
رویت قبولی : 7 می
ارسال مدارک با ایمیل و سفارت آنکارا
مصاحبه: 6 آگست (برگه آبی و فرم 9 سوالی+رزومه)
کلیر:10 سپتامبر
دریافت ویزا:18 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، golesang ، opayamani ، ASALI ، mhb161
سلام خسته نباشید, ببخشید قیمت آپارتمان 1 خوابه در یه منطقه ی معمولی نیویورک چه قدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo
(2012-08-27 ساعت 17:47)ملودی1 نوشته:  سلام خسته نباشید, ببخشید قیمت آپارتمان 1 خوابه در یه منطقه ی معمولی نیویورک چه قدره؟
دوست عزیز میتونی از سایت زیر کمک بگیری.
www.realtor.com
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI
(2012-04-20 ساعت 20:48)alisarvareharchiabi نوشته:  سلام به همه دوستان خوبم در مهاجر سرا. سوالی داشتم . من یک خونه میخرم مثلا به قیمت 200 هزار دلار به صورت یکجا نه اینکه قسط بدم . اما بعد از مدتی من از کارم اخراج میشم و پایان سال میشه و من نمیتونم مالیاتش که همانا خدا تومن هست اغلب 2 تا 3 هزار تا هست رو پرداخت کنم . اینجا چه اتفاقی میوفته آیا درسته که بانک میاد میگیرتش پس پول 200 هزارتا من چی میشه؟

دوست عزیز اینجا وقتی‌ شما کار و درامد نداری مالیات ملک شما رو میبخشن
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، sayeh_m ، nora ، battosai ، rouzbehdarvishi ، ابی هانی ، ASALI ، lingni ، Alirezaa2013 ، آلیس-1980 ، ffrfar ، mah111
دوستان فقط در مورد خرید خونه زیاد عجله نکنن من فکر کنم بد از یکسال که از ورودتون گذشت میتونین بهتر فکر کنید، چون با خیلی‌ چیزا بهتر آشنا میشید و میتونید انتخاب بهتری بکنید، اینجا قیمتها به خیلی‌ چیزا بستگی داره، شما میتونید ۲ تا خونه رو تو یک خیابون با فاصله ۱ یا ۲ مایل پیدا کنید با مشخصات یکسان ولی‌ با قیمت خیلی‌ متفاوت. یکی‌ از مهمترین عوامل این تفاوت می‌تونه کیفیت مدرسه‌ای باشه که به منطقه اون خونه میخوره،پس من پیشنهاد می‌کنم میتونین بعد از یکسال تصمیم به خرید خونه بکنید. در مورد وام مسکن هم باید حداقل ۲ سال اینجا مالیات بدید
در مورد قیمتهای اجاره هم میتونید از سایت زیر کمک بگیرید
http://www.forrent.com
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، laili ، ASALI ، aziking ، ملودی1 ، battosai ، lingni ، آلیس-1980 ، mhb161
خوب پس با این حساب با مثلا 200 هزار دلار پولی که بیاریم اگه خونه واسه اجاره دادن نخریم پس چیکارش کنیم این پول رو ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، ASALI ، siralex
این واقعا یه سواله واسم پول رو بزارم بانک ؟ خوب سود میده؟ کجا سرمایه گذاریش کنم اگه خونه نخرم؟ یا اصلا نیارم همون ایران خونه بخرم اجارشو بدن بهم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex
(2012-11-04 ساعت 02:20)safajoo نوشته:  خوب پس با این حساب با مثلا 200 هزار دلار پولی که بیاریم اگه خونه واسه اجاره دادن نخریم پس چیکارش کنیم این پول رو ؟
من فقط تجربمو بهتون گفتم چون اینجا مثل ایران نیست که بشه خونه رو راحت فروخت،  یعنی‌ در صورتی‌ که پشیمون بشید و بخواهید در خوشبینانه‌ترین صورت با همون قیمت خرید خونتونو بفروشید باز بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ درصد ضرر می‌کنید چون اینجا تمام هزینه‌های فروش خونه با فروشندست، و وقتی‌ که به گفته خودتون قصد اجاره دادن اون خونه را دارید کارتون بازهم سختره بخاطر اینکه اینجا اونطوری نیست که هر خونه‌ای رو راحت اجاره کنن بستگی بازم به خیلی‌ چیزها داره که مهمترینش تو منطقه مدرسه خوب بودن هستش و.....، باز هم مثل ایران نیست که بگید اگر نتونستم اجاره بدم خونه رو میندازم فعلا باشه چون شما باید سالانه تکس بدید و در صورتی‌ که  سابد ویژن هم باشه کلی‌ شارژه ماهانه تونه، 

پس به نظر من اگه زیاد عجله نکنید خیلی‌ بهتره پولتونم میتونید  بذارید بانک نگران هم نباشید چون اینجا مثل ایران نیست که یهو تو یکسال خونه ۵۰% گرون بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، safajoo ، ابی هانی ، ASALI ، Alirezaa2013 ، آلیس-1980 ، mhb161 ، ffrfar
مرسی از راهنمایی شما دوست عزیزم اگه منصرف شدم از خرید خونه اونجا اما دو تا سوال
پول رو تو بانک امریکا بزارم سود چقدر میدن؟
اگه ایران خونه بخرم و اجاره شو بگیرم عاقلانه تر نیست؟البته الارقم تحریف راهه حل هایی وجود خواهد داشت؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایند دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI
(2012-11-06 ساعت 12:32)safajoo نوشته:  مرسی از راهنمایی شما دوست عزیزم اگه منصرف شدم از خرید خونه اونجا اما دو تا سوال
پول رو تو بانک آمریکا بزارم سود چقدر میدن؟
اگه ایران خونه بخرم و اجاره شو بگیرم عاقلانه تر نیست؟البته الارقم تحریف راهه حل هایی وجود خواهد داشت؟

سود بانکی خیلی پایینه جدود 3 %یا 4% اطلا منطقی نیست که اینکار رو بکنید
100% با میزان تورم در ایران و اینکه مالیاتی برای اجاره نمیدید خرید خانه بهترین انتخاب
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: safajoo ، ASALI ، ffrfar ، Soeño
(2012-11-06 ساعت 12:32)safajoo نوشته:  مرسی از راهنمایی شما دوست عزیزم اگه منصرف شدم از خرید خونه اونجا اما دو تا سوال
پول رو تو بانک آمریکا بزارم سود چقدر میدن؟

۱-اینجا اصلا نمیتونید روی سود بانکی‌ حساب کنید چون تقریبا نزدیک صفر هستش حدود یک درصد ،

۲- من نگفتم خونه نخرید فقط گفتم بعد از آمدنتون یکم به خودتون فرصت بدید که بتونید با چشمان باز خرید کنید ، و بهترین انتخاب رو داشته باشید.

۳- در مورد خرید خونه در ایران و اجاره‌ دادن آن، کاری که من خودم متاسفانه انجام دادم پارسال Sad ، و خودتون دیدی که چه بلأی سر ارزشش اومد . و اجاره‌ ی هم که میگیرم اصلا با این افزایش دلار هم خونه نداره ، یعنی‌ هیچی‌

۴- در ضمن اینجا بد از ۲ سال به شما وام مسکن خواهند داد که تقریبا مبلغ قسط وام برابر با مبلغ اجاره‌ خونه هست که با همون کیفیت می‌شه خرید. پس چیزی که شما باید نگرانش باشید درامد هست نه خونه ، به نظر من میتونید پولتنو یکسال تو بانک نگاه دارید اگه بعد از یکسال تونستید باهاش بیزینس راه بندازید که عالیه وگرنه میتونید خونه رو بخرید
*اینا فقط نظر من هست ، شاید هم درست نباشه، ولی‌ شاید کمک کنه که بتونید راهِ درست رو پیدا کنید. اینجا پول پس‌انداز کردن کار بسیار بسیار بسیار سختیه حالا با هر در آمدی، یعنی‌ شما وقتی‌ در امدد میره بالا به همون نسبت هزینهات هم بالا میره ، یعنی‌ در هر صورتی‌ پس‌انداز کردن کار سختیه، پس قدر پولی‌ که از ایران خواهید اورد و داشته باشید

موفق باشید
پاسخ
سلام دوستان
میدونم سوال یکم کلی هست ولی میخوام بدونم تا حداکثر1میلیارد چطور خونه ای میتونم در شیکاگو پیدا کنم(از لحاض موقعیت و اندازه خونه و یا ویلایی یا آپارتمانی بودنش)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-02 ساعت 23:36)sunrise نوشته:  با سلا م به همگی
من میخواستم در مورد شرایط خرید خانه در آمریکا سوال کنم ، دوستانی که تجربه دارند و یا اطلاع دارند :
1-برای خرید بصورت قسطی چند درصد قیمت رو باید نقد بپردازیم؟
2- ایا ما که هنوز در آمریکا شغلی نداریم و کردیت هم نداریم(فقط یک حساب بانکی که به مدت 6 ماه باز کردیم) میتونیم وام بگیریم ؟

با تشکر فراوان

سلام باید 30 درصد ارزش ملک رو خودتون بپردازید
حد اقل باید حسابتون 3 4 سال اعتبار داشته باشه به طور کلی در امریکا برای وام نیاز به ادرجه اعتبار دارید که به چند چیز بستگی داره مثلا چک برگشتی نداشته باشید درجه تون میره بالا اقساطتون رو به وقت داده باشید میره بالا از این قبیل .... پس باید حساب خوبی داشته باشید هرچه امتیازتون بالاتر باشه وام با درصد سود کمتر میگیرید
پاسخ
تشکر کنندگان: shimoda ، valencia ، battosai ، Alirezaa2013 ، ایلیا8118 ، parsush ، rezajoon ، ffrfar ، el333

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان