کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه برای مصاحبه در سفارت آمریکا حاضر شویم؟ (از نظر پوشش)
(از ادمین عزیز و یا دیگر مدیران این بخش خواهش میکنم که این تاپیک را به محل مناسب این بحث انقال دهند)

اگر برنده لاتاری هستید و میخواهید برای مصاحبه به سفارت امریکا در آنکارا, ابوظبی و یا شهر دیگری بروید, نکاتی وجود دارد که ممکن است با رعایت آنها بتوانید بدون بکگراند چک ویزای خودتان را دریافت کنید.

در واقع من این اصول را رعایت کردم ولی نمیدانم تا چه حد در عدم بکگراند چک و دریافت سریع ویزایم موثر بوده است با اینحال دانستن این موارد ممکن است بدرد شما بخورد.

1- سالن انتظار سفارت یک محیط کاملا کنترل شده است که توسط دوربین و میکرفنهای مخصوص تمام اعمال و حرفهای مصاحبه شوندگان, دیده و شنیده میشود. سعی کنید از گفتن مسائل غیر ضروری و حرکات اضافی که باعث پایین آمدن وجهه شما شود خودداری فرمایید. مثلا اگر بچه شما شیطانی کرد توی سرش نزنید چون اینکار برای آنها بسیار زشت است و باعث دید منفی نسبت به شما میشود. از گفتن اینکه امریکاییها چنین و چنان هستند و یا گله و شکایت از تاخیر در امورتان خودداری کنید. فکر کنید که همواره تحت نظر و مقابل دوربین مخفی قرار دارید.

2- اگر مرد هستید از کت و شلوار, پیراهن و کراوات بسیار رسمی استفاده کنید. البته نه کت و شلوارهایی که دربانها میپوشند بلکه بهترین کت و شلواری که با آن به عروسی میروید. رسمی بودن لباس شما بسیار بسیار اهمیت دارد. سعی کنید ریش و سبیل خود را اصلاح کنید و موهایتان هم کاملا مرتب باشد. اگر خانم هستید باید از کت و دامن و یا کت و شلوار رسمی استفاده کنید. پیراهن شما باید حتما یقه دار باشد. البته باز بودن آن مهم نیست ولی نباید از یقه گرد و یا حلقه آستینی استفاده کنید. مدل موی شما و آرایشتان نباید مانند زمانی باشد که به مهمانی میروید بلکه باید کاملا رسمی و ساده باشد. رنگ لباسها هم باید طوسی, سرمه ای و یا یک رنگ رسمی باشد. اگر دامن میپوشید نباید بلندتر از زانوهای شما باشد و اگر مشکل حجاب دارید بجای دامن گشاد و چین چینی بهتر است شلوار بپوشید. از روسری به هیچ عنوان استفاده نکنید ولی اگر مانتوی شما رسمی باشد ایرادی ندارد.

3- موقعی که برای مصاحبه به پشت کابین میروید باید کاملا صاف و مرتب بایستید. نباید خم شوید و کله تان را به شیشه کابین نزدیک کنید. حتی دیده ام که مصاحبه شونده ها سرشان را تا مجرای زیر شیشه پایین می آورند و در حالی که تا کمر خم میشوند, روی یک پایشان تکیه داده و قمبل میکنند. در پایین شیشه کابین, بلندگو و میکرفنی نصب شده است که شما براحتی صدای او را میشنوید و برای اینکه او هم صدای شما بشنود, نیازی به جلو رفتن و یا هوار کشیدن نیست. بنابراین کاملا صاف و مرتب با فاصله کمی از جلوی پیشخوان بایستید و آهسته صحبت کنید.

4- هرگز سخن مصاحبه کننده را قطع نکنید و اگر دو نفر هستید هرگز وسط حرف یکدیگر نپرید. اگر از یکی از شما سوالی پرسیده شده است حتما اجازه دهید که خود او به سوال پاسخ دهد و وقتی تمام شد اگر واقعا نکته ای هست که شما باید اضافه کنید بگویید. وقتی سوالی از شما پرسده میشود کمی مکث کنیدد و بعد جواب دهید. شما باید بسیار خونسرد باشید و فکر کنید که دارید با یکی از همکارانتان صحبت میکنید. اگر از شما مدرکی میخواهد و آن مدرک درون پاکت همراه شما است, عجله نکنید و محتویات آن پاکت را نریزید بیرون. بلکه با آرامش و خونسردی آن مدرک را پیدا کنید و به او بدهید. حتی اگر مقداری طول بکشد هیچ مانعی ندارد. شما باید واقعا خونسرد و آرام باشید.

5- به سوالهایی که میکند دقت کنید و جواب مربوط بدهید وشروع نکنید به گفتن زندگینامه خودتان. اگر موضوعی نیاز به توضیح بیشتر دارد از او سوال کنید که میخواهید توضیح بدهم یا خیر. حتما فقط مدارکی را که از شما میخواهند ارائه دهید و نگویید اینم این و اینم این. مدارک بیشتر از آنچه خواسته اند, هیچ کمکی به شما نمیکند.

6- سعی کنید در تمامی وقت مصاحبه خود لبخند بر لبتان باشد و حتی اگر مصاحبه کننده چندان خوش اخلاق نبود شما به او لبخند بزنید. این عمل در امریکا نشانه احترام به طرف مقابل است.

امیدوارم این اطلاعات به دردتان بخورد.
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، sousangerd ، honareirani ، reignoffear18 ، fairwall ، hvm ، Borqa3 ، babakped ، sh-b ، indmehdi ، Hamid55 ، homeless ، mary joon ، Monica ، ShoMpeT ، سارا کوچولو ، kavoshgarnet ، mohsen324 ، usa.lover ، Spiritual ، m.memari ، Lottery_GC ، summery_armin ، soma ، ساسان ، Ali Sepehr ، farzad24 ، leili ، MajidShirzadeh ، king_of_sky ، Hojjat ، amirbakhshi ، shr.jafari ، meweadl ، ehsan1981 ، saeedhei ، otaku ، miladend ، said.shokohi ، ساشا ، hasti_banoo ، OverLord ، yahyaQazMis ، soheil.server ، mina_s ، jayjay ، arad ، farhadparviz ، Iman-gta ، sara513 ، Hossein81 ، Beneficiary ، free_free ، User ، Cruz ، یاشار و ماری ، Amirreza ، shekoufeh ، .:HoDa:. ، Linspire ، m-f ، hamedrouhi ، musicsadaf ، rayan.s ، babak2010 ، fahimeh88 ، 0037 ، sepandarA ، ghafari88 ، bahram_fadakar ، amiralid ، melika_1st ، امیلا ، SAEED 60 ، mitr.p ، سروش سعیدی ، f.khorasani ، pr.kia ، baran2020 ، Parniyan ، sohi ، nastaran86 ، Leo 2882 ، nima.nabizadeh ، coming soon ، najibi ، mani88 ، nima_b0 ، moeen ، emran_no ، prammainfatte ، Emad_L ، soniarazmi ، viona ، AvRiMcM ، Nazgol66 ، ubk ، نادره ، saied-k ، Pedram.mt ، don.korleone ، feryfrt ، Yashar1989 ، amiry ، saba1100 ، Big apple ، mohammadm64 ، alireza_iv ، mehrdad288 ، Sarina1994 ، odiseh ، faranak.n ، Hediyeh ، hoda2012 ، shervn ، butterfly1987 ، KOUROSHAVIN ، humsun ، Ali DV-2013 ، mirman ، a.behzadi ، ساری ، jordanir ، Hamed112 ، SH1A2R3 ، atisland ، آزی ، پرنیان90 ، motor ، shaahinh66 ، behzad7 ، RunnerNewAge ، panteha ، smmyp ، daria ، majid89 ، frozen mind ، only_flight ، MPU ، s.s.h ، Saeedv13 ، iman63ir ، saeed5564 ، loveusa ، amir0_0amir ، Nextpathologist ، payam62 ، libra_sky ، tooska68 ، hamed. ، sosol ، parsush ، armanbala ، سمانه777 ، امیر مهاجر ، bayat_r ، مهتاب - 2251 ، hoj_s000 ، aziking ، farokhi21 ، mahsa 662547 ، صوفیا صوری ، mahyar_sni ، A.d ، HRSH ، ehsan_ati ، m@ry@m75 ، rira1982 ، achi686 ، lottory ، iSalar ، mohammadrezah ، wolfskin ، zina s ، MoonGardian ، myfriendsmy2010 ، rouzbehdarvishi ، e76779 ، gholamreza_fe ، Warrior ، braveelvis ، ارکیده ، mahyar1981 ، mercedeh2011 ، mhr.714 ، گل نهال ، armaghani ، sat811 ، lotery2013 ، MamanMina ، aliamini2267 ، sayeh_m ، alenkila ، Sepasttian ، satin ، roze ، Omid-Aria ، mahmoodi.h ، خانه ، goleorkide ، byousefi_p ، manotousa ، SK89 ، fashist ، arezoo bj ، SEPIDEHHHH ، Ramkal ، saeeds61 ، miladtorfi ، nooshshahnar ، ma300me ، athenaa ، AFSHIN-PIC ، mirzamemar ، Mr.Akbari ، unique ، safarikelay ، BirdMan ، elmira_fa ، yousef32 ، sorena ، kolange_edalat ، afshinghwink ، ابی هانی ، mahnam7 ، amir_2005 ، Mohammad.Kh ، mosavi_69 ، parastoo mohajer ، shiraz mamali ، ali_am76 ، mani.iht ، naarestan ، hhero ، sumya ، hassanes ، mmahsaa ، niko ، Kingrazor ، hana_fd ، aerospc ، jazirehh ، Szsanazsz ، farmiz ، aghaghia ، safdel ، spider007 ، zzarin ، rouzi ، پرپری ، اسمان ابی ، Nardin etemadi ، nazi1368 ، tenese ، کیوان عبداللهی ، Aryan2014 ، puya2000100 ، kambiz1 ، hamid1357 ، Roshanraz ، parham_pni ، ojee ، Lemony ، nedaba ، niloosin ، soodipooyan ، Sara_lphmkf ، romance33 ، bhr bhr ، ashkanelecomp ، 5ina ، shang ، maryam. ، Dr Sara ، آرشیتکت ، shahryar7021 ، artam2 ، nasim ، bahram2014 ، sharifian ، m.ab ، SAHAND KHAN ، poorya-poorya ، siakhatar666 ، PAYAM1055 ، lighter ، neda shz ، taleghani ، محبت ، rezahoorjandi ، nasam ، ffrfar ، meisam14 ، mohammad4410 ، aaraam ، marsaaa ، Mehdi-Khan ، paral ، mohsentalking ، morteza.gh ، m_yek ، estreza ، vahidbaq ، tapartoor600 ، Aghaman ، FariD.T ، rbrb-2015 ، Delik ، behi.v ، SAAM_60 ، سعید پ ، HERMES7 ، لیلا۷ ، omid_gtr ، mohammadg846 ، setarewon ، mehdi16 ، Aries_son ، Sky of NY ، kpks ، miyu ، smhh7441 ، feidom30 ، MJAVADIAN ، goliii ، r.bazargan ، MSNS2 ، E.SH2105 ، atlantis770 ، sami.parsi ، gekonide ، babisondes ، vahid1432 ، R-AL ، Mehdi121 ، samane1363 ، Ali_MD ، pouriya+ ، biparva ، SomeOneX ، milade ، aryano ، msar ، maria200 ، mehdi mohammadi ، ali0854 ، mojgan m ، مهدی هژ ، AliReza.Sh ، Amir.Mansoury ، Mahmood129 ، salar3d ، Baran.karimi ، faraz15 ، mersedehbb ، copol ، victor2016 ، electronman ، @ASEMAN ، noroozi.shabnam@yahoo.com ، armin1006 ، farzadjoon123 ، Aras7 ، afshin007x ، kartal32 ، sh.parsa ، mehran3057 ، gorji.ava ، rezahdk ، mohsen kaheh
دست طلا آقا آرش
واقعا نکته های جالب و مهمی بودن و مشکلی که اکثر دوستان دارن اینه که تا دم در سفارت میرسن استرس پیدا میکنن که واقعا این خود استرس هست که در بیشتر مواقع کار اونها رو خراب میکنه پس سعی کنن که استرس بیجا رو کنار بگذارن و به خودشون تلقین بکنن که برای مثلا کار کوچیکی دارن به اونجا میرن (حالا خیلی ها میگن ویزا گرفتن هم شد کار کوچیک) ولی برای کاهش استرس الزامیه که این کار رو بکنن تا توی سفارت خیلی راحت و ریلکس کارشون رو انجام بدن
پاسخ
درود بر همه.
آرش جان یه سوال!
اگه خدا خواست و قبول شدیم و رفتیم واسه مصاحبه من شنیدم که میتونیم انتخاب کنیم که مصاحبه فارسی باشه یا انگلیسی.
در کل کدومش بهتره؟
کسانی که انگلیسی بلدند کدام رو انتخاب کنند؟ برای کسانی که انگلیسی بلدند انتخاب مصاحبه انگلیسی می تواند اثر مثبتی داشته باشد یا نه؟
ممنون از تحربیات با ارزشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، frozen mind ، SH1A2R3 ، MPU ، tooska68 ، امیر مهاجر ، zina s ، sorena ، mahnam7 ، kambiz1 ، Lemony ، shang ، shahryar7021 ، msar ، victor2016 ، armin1006
هنر ایرانی جان, مصاحبه من در ابوظبی و به زبان انگلیسی بود. گمان میکنم که اگر انگلیسی مصاحبه کنید بهتر باشد البته به شرط اینکه زبانتان خوب باشد اگرنه ممکن است دچار مشکل شوید.
پاسخ
مرسی آرش عزیز
مثل همیشه خوب و بدرد بخور بود
راستش من اولین کاری که هر شب بعد از کانکت شدن میکنم جستجوی نوشته های توست
ممنون

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Amirreza ، najibi ، SH1A2R3 ، امیر مهاجر ، zina s ، mahnam7 ، kambiz1 ، msar
ممنون ارش جان عزیز بابت جوابت.
یه سوال دیگه!
خب ارش جان شما که انگلیسی مصاحبه کردی زیاد ازت سوال نکرد آفیسر؟ یا حرف بیشتری باهات بزنه که ببینه چی جواب میدی؟
یه وقت چیزایی ازمون نپرسن که سوتی بدیم و خراب کاری کنیم؟!؟!!!
یه سوال دیگه هم درباره محل مصاحبه ات!
میتونم بپرسم دلیله اینکه ابوظبی رو انتخاب کردی چی بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Amirreza ، SH1A2R3 ، امیر مهاجر ، sorena ، kambiz1 ، msar
من فقط ابوطبی را انتخاب کردم بخاطر اینکه شرکت ما در دبی دفتر داشت و راحت میتونستم در حین ماموریت کاری برای مصاحبه ام هم برم و از امکانات شرکت استفاده کنم. ولی بعدا پشیمان شدم چون ابوظبی خیلی دیر وقت مصاحبه میدهد و آنکارا سریعتر از ابوظبی است.
راستش من نمیدونم که در مصاحبه فارسی چی میپرسند ولی در مصاحبه انگلیسی همین چیزهای معمولی رو پرسید و در مورد کار و زندگی و این جور چیزها. بعدش هم البته چند تا جوک و بگو و بخند. آخه یه دختر خانم امریکایی بود و من هم که با کت شلوار و کراوات عروسیم رفته بودم مصاحبه. راستش واقعیت اینه که کیس من با کیس شماها یه مقداری فرق میکرد برای همین چیزهای خیلی زیادی پرسید. ما توی هتل چلسی دبی اقامت داشتیم چون شرکتمون اونجا قرارداد داشت و وقتی گفتم اونجا هستم گفت اتفاقا من خیلی اونجا رو دوست دارم و از این چیزها. حیف که اون موقع هنوز مجرد نبودم! Smile (شوخی میکنم من حتی جرات نمیکردم به شوخیهایی که میکرد بخندم و فقط لبخند میزدم!)
پاسخ
سلام rs232عزيز
دوستم براي خانم هايي كه در زمستان مساحبه دارن كه نميشه دامن ببوشيم
ممكن براي زمستان هم توضيح بدين مرسي
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، SH1A2R3 ، tooska68 ، امیر مهاجر ، mercedeh2011 ، ojee ، msar
شادی جان فرقی نداره چی میپوشی-برارسمی شدن کت دامن بهتر-کنسول کاری به تیپ و قافه نداره-اون نگاه میکنه که مدارک کامل باشه ومطاقبت بخوره-donot worry
case:19###
Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، ShoMpeT ، honareirani ، R.F ، mina_s ، Amirreza ، mohsen mirzaei ، najibi ، moeen ، SH1A2R3 ، امیر مهاجر ، mohammadrezah ، zina s ، sumya ، msar ، mojgan m ، copol
واقعا نمی دونم لباس رسمی پوشیدن تاثیر داره یا نه! من تصمیم داشتم خیلی ریلکس برم اونجا ، مثلا با شلوار جین و تی شرت Cool
بازم نمی دونم دوستان نظرشون چیه. هر کی تجربه ای داره مثل آرش جان لطفا به ما هم منتقل کنه.
می ترسم آخرش عصا قورت داده برمBig Grin

در ضمن در مورد مصاحبه به زبان انگلیسی : این استرس بدجوری روی زبان دراز بنده تاثیر میذاره ، چنان که طرف مقابل فکر میکنه بنده به زبان اسپانیش یا یه همچین چیزی دارم حرف میزنم لهجه ی زیبای امریکایی بنده هم تبدیل میشه به لهجه ی هندی مخلوط با نیجریه ای ! بنابر این فکر کنم برم فارسی مصاحبه کنم بهتر باشه . اگر با طرف رفیق شدیم میزنیم کانال ۲ Shy
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
به نظر شما چه چه زباني رو براي مصاحبه انتخاب كنيم بهتره (با فرض اينكه مطمئن هستيم اينقدر انگليسي مي دونيم كه بتونيم از پس مصاحبه بر بيايم)؟

آيا اينكه بخوايم به انگليسي مصاحبه بشيم، امتياز محسوب مي شه؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، mina_s ، SH1A2R3 ، امیر مهاجر ، zina s ، msar
سلام دوست عزیز
حالا نه اینکه حتما دامن بپوشید. منظورم اینه که دامن یا لباس گل گل زری هفت شنبه و بته منجوقی نپوشید. یک فیلم سینمایی امریکایی نگاه کنید و ببینید یک خانم و یا آقایی که مثلا توی بانک کار میکنه چه لباسی میپوشه. به اون میگن یک لباس رسمی برای کارهای رسمی. Smile
البته نوع لباس شما به قبول شدن و یا نشدن شما ربطی نداره ولی مصاحبه کننده اختیار این رو داره که ویزای شما را بدون بکگراند چک بده و نوع لباس و رفتار شما بر روی این تصمیم او تاثیر مهمی دارد. حالا خانمها خیلی بهتر هستند ولی ما آقایون که معمولا به این چیزها دقت نمیکنیم وطبق معمول با یه تیشرتی که خیس عرقه و نصفش از شلوارمون در اومده میریم پشت کابین غوز میکنیم و وقتی میخندیم برگ قرمه سبزی از لای دندونمون میزنه بیرون و بعد میگیم چرا با من بداخلاقی کرد!
هوملس جان. حتما این را از من بشنو که لباس رسمی پوشیدن خیلی به نفعتان است. باور کنید
من که حتی توی عروسیم هم بزور کت و شلوار میپوشیدم به توصیه یکی از کسانی که در سفارت کار میکرد روز مصاحبه با کت و شلوار و کراوات رفتم
پاسخ
آفیسر به تنها چیزی که روز مصاحبه ی ما دقت نکرد لباسامون بود ........
ما اسپرت رفته بودیم....همسرم با شلوار جین و بلوز مردانه...خودم هم اسپرت تر از اون.................فقط خواهشا خیلی عصا قورت داده نروید......
در مورد زبان هم به فارسی مصاحبه بشید بهتره به چند دلیل:
1-خیلی سوالات عجیب و غریب ازتون نمیپرسه که شما ندونید چی بگید چون خودش فارسی بلد نیست..............

2-چون شما تسلط بیشتری دارید بهتر میتونید منظورتون و برسونید

3-از لحاظ منطقی هر چی کمتر بدونید و خودتون و خیلی علامه ی دهر نشون ندید از دید آفیسر احتمال ت.ر. و .ر.ی.س.ت بودنتون کمتره.............
میگه این بیچاره نشسته بوده نون و ماستش و میخورده و زده لاتاری برنده شده این و چه به این حرفهاWink
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
ضمن احترام به نظر laili خانم ولی من هم با rs232 موافقم
به هر حال توی محیط اداری پوشیدن لباس رسمی حتی اگر امتیاز مثبت محسوب نشه ، پوینت منفی هم نیست. واسه همین پیشنهاد میکنم اگر خیلی معذب نمیشید لباس رسمی بپوشید. حتی میتونین برای اینکه احساس راحتی بیشتر داشته باشین صبح روز قبل یک سر دم سفارت برین و تیپ افراد مصاحبه شونده رو اونجا ببینین (و حتی خودتون رو جای افسر بگذارین) بعد تصمیم بگیرین
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
پاسخ
با احترام به نظر همه عزیزان،
من با یه تی شرت سبز و یه شلوار کرم رفتم،از این اسپرت تر نبود تو سالنBig Grin
ولی جدی به نظرم اون طرف براش شیک و تمیز بودن بیشتر مهمه تا لباس ما! اصلا اینور که ما هستیم،تا کمرمون که از پایین معلوم نیس! نه کفش نه شلوار!
فقط بالاس که اونم به نظرم اومد موها مهمتر باشن تا لباس!
همون فرمول شیک و تمیز بودن مهمه!
من کسیو با کت و شلوار دیدم،خسته به نظر میرسید!خانُمی رو هم دیدم که سرتاپاش Mango بود،ولی موهاش پَشُفته بود! به نظرم اینها کلیرشون بیش از بقیه باید طول میکشیدBig Grin
ولی جدا" نگران اینچیزا نباشین،فقط تمیز وشیک،مث همیشه!
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان