کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
درخواست راهنمایی برای مسافرت به استانبول
درود بر همه
من کلی داشتم دنبال یه بخش میگشتم که سوالم رو مطرح کنم. شرمنده که هیچ جایی رو برای سوالم پیدا نکردم.
گفتم این جا گفت و گوی آزادِ بپرسم. ولی مال اِمریکا هستش.
بچه ها من یه مسافرت دو سه روزه کاری باید برم استانبول.
تو اینترنت دنبال هتل میگشتم ولی سایت به درد بخوری پیدا نکردم.
از یکی که پرسیدم گفت طرف های میدان تقسیم در استانبول خوبه. حالا اگه کسی اسم هتل و قیمت آنها و اطلاعات دیگه ای داره ممنون میشم که مقداری در اختیار من بذارید.
بعد با خودم گفتم که درخواست یه تاپیک جدید هم بدم.
کلا" اگه میشه یک بخش گفت و گوی آزادِ آزاد باز بشه که سوالاتی اینچنین مثل سوال من مطرح بشه. خب بالاخره اینها هم به درد مسافرت میخوره.
در ضمن اگر این تاپیک برای این بخش نیست از مدیران محترم تقاضا دارم که آن را به بخش مرتبط منتقل کنند. با عرض پوزش.
ممنون از همگی.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sepasttian
هتل‌های اطراف منطقه تقسیم دو تا خوبی دارن. یکی این که این قدر زیادن که شما اگر از این‌جا هم رزرو نکنی همون‌جا می‌تونی جا گیر بیاری، دوم هم این که موقعیتشون (نزدیکی به میدان تقسیم) از خیلی جهات مناسبه. البته اگر نقشه استانبول رو نگاه کرده باشید می‌بینید که مهم‌ترین جاهای دیدنی استانبول (مسجد ایاصوفیه، توپکاپی و غیره) همگی در سمت غربی (اصطلاحاً اروپایی) استانبول هستن و تقسیم در سمت شرقی (آسیایی) اما نکته‌اش اینه که از میدان تقسیم به همه جاهای مهم اتوبوس با کرایه‌های معقول وجود داره.

من این اواخر یک بار استانبول بودم و یک شب هتل گرفتم. اسم هتل Euro Plaza بود (تلفن 00902122545900) و اگر چه نه شهرت آن‌چنانی داشت و نه قیمت خیلی بالا، کیفیتش از هتل ددمان آنکارا (که کلی خاطرخواه داره) بالاتر بود. امکانات اصلی‌اش عبارت بود از پخچال و گاوصندوق و اینترنت وایرلس رایگان و صبحانه مفصل و غیره. امکانات فرعی‌اش (چیزی که معمولاً ماها دنبالش نمی‌ریم) عبارت بود از استخر روباز و سرپوشیده و سالن ورزش و غیره. سایتش هم اینه:

http://www.europlazahotel.com/english.htm

توجه کنید که هتل رو یکی از این تور لیدرها توی آنکارا برامون گرفت و ارزون‌تر از قیمت سایتش شد. البته الان که توی سایت نوشته که برای فاصله اول نوامبر تا آخر مارس قیمت‌های فوق‌العاده دارن (مثلاً اتاق یک نفره رو به جای ۱۳۰ یورو می‌دن ۷۰ یورو) که خودش عالیه!
یک نکته دیگه هم لازم دونستم بگم: استانبول با آنکارا خیلی فرق می‌کنه، از جمله از این جهت که توی استانبول توریست زیاد رفته و اومده و در نتیجه توریست‌ها (به خصوص ایرانی‌ها) بیشتر در معرض سوء استفاده هستن. به ذکر یک مثال اکتفا می‌کنم: روز اگر سوار تاکسی شدید به تاکسی‌متر دقت کنید که حتماً تعرفه ۱ رو استفاده کنه (در قسمت Tariff عدد 1 رو باید ببینید). تعرفه ۲ مال شبه و خیلی گرون‌تر از روزه (مسیر ۹ لیری در روز، شب‌ها بالای ۲۵ لیر می‌شه). من اینو وقتی فهمیدم که دو سری سرم کلاه رفته بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، shahram1347 ، star63 ، Sepasttian
میدان تقسیم معمولا هتل های زیادی داره و اغلب اونها هم درجه 1 هستند
اگه میخوای هتل ارزونتر پیدا کنی برو آکسارای
اونجا پر ایرانی هست
هتل هم اونقدر زیاده که تعجب میکنی
به مراکز دیدنی و تاریخی هم بسیار نزدیکه
همه رو میتونی پیاده بری
فقط اونجا کلاب نرو
اگه کلاب خواستی برو توی هتل های تقسیم امن تره

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، honareirani ، Ali Sepehr ، star63 ، Sepasttian
درود بر شما.
حجت و اچ وی ام جان بسیار ممنون از راهنماییتون.
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، Sepasttian
اگر لیست هتل ها رو میخای میتونی به سایت های مرجع مراجعه کنی. مثلا این سایت اینجا انجا لیست کاملی از هتل های دنیا و استانبول داره و همچنین لینک به سایت اصلیشون که عکسهاشونم هست. همچنین میتونی تو این سایت تور ها رو باهم مقایسه کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، ASALI ، Sepasttian

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان