کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پیگیری گرین کارت و سوشیال
من امروز رفتم دفتر USCIS و آدرس ارسال گرين كارتم رو چك كردم. نه ادرس درخواستي براي ارسال گرين كارت بود و نه آدرسي كه توي فرودگاه داده بودم. آدرس قديمي دوستم بود كه براي زندگي توي آمريكا توي فرمهاي اوليه نوشته بودم. كلا اين آمريكايي ها عاشقتر از ما ايرانيان.
گفت تنها كاري كه مي‌تونه بكنه اينه كه آدرس جديد من رو Email كنه به مركز. و زمان دقيقي هم بهم نداد. گفت اگر تا آخر ماه نيومد بيا دوباره. دوستان كه آدرس مكان سكونتشون تغيير كرده گوش به زنگ باشيد....
در ضمن يادتون باشه كه براي رفتن به اداره مهاجرت بايد از قبل وقت بگيريد
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Hossein81 ، hamed_gh ، frozen mind ، tamanna ، Lucky Luke ، MAHDI2012 ، jordanir ، خانه ، sce ، mahdibashoma ، Lady ، noobnoobi ، Farshid22 ، t_arian_n
چه گرفتاری شدم.معلوم نیست پروندهٔ من کجاست.؟اداره مهاجرت زنگ زدم گفتن از فرودگاه هنوز نیومد.!فرودگاه رفتم گفتن ما همون روز فرستادیم..چه گرفتاری شدم سر این گرین کارت.معلوم نیست دارن چیکار می‌کنن!!همه دارن به همدیگه پاسم میدن.خلاصه دوستان من ۱سال اجازه دارم بمونم گرین کارتم نیاد بر می‌گردم ایران.یعنی‌ بیرونم می‌کنن
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، MAHDI2012 ، MPU ، niloo-kh ، Lady ، Farshid22 ، t_arian_n
(2010-08-10 ساعت 13:19)soroush2031 نوشته:  من هم ادرسی که دادم رو میخوام موقع ورود به فرودگاه عوض کنم. و متاسفانه آدرسی که برای دوستم بود عوض شده و دوستم از اوم خونه جابجا شده .حالا باید چکار کنم که گرین کارت به اون آدرس نره و به آدرسی که توی فرودگاه میدم بیاد .چون اون طور که دوستان گفتند اگر ادرس رو توی فرودگاه عوض هم بکنیم باز هم گرین کارت میره به آدرس قبلی.لطفا راهنمائی کنید .ممنون از توجه شما

دوست گرامی
منم همین برنامرو دارم به صورتیکه آدرس من از فلوریدا عوض میشه به LA..اگه اینطور که بعضی دوستان میگن باشه که خیلی اذیت میشیم.Sad
تو فرودگاه باید آدرس رو مکتوب اعلام کنیم چون من از یه نفر دیگم این مشکل آدرسو شنیدم..Sad
[quote='sib 24' pid='68249' dateline='1281484790']
چه گرفتاری شدم.معلوم نیست پروندهٔ من کجاست.؟اداره مهاجرت زنگ زدم گفتن از فرودگاه هنوز نیومد.!فرودگاه رفتم گفتن ما همون روز فرستادیم..چه گرفتاری شدم سر این گرین کارت.معلوم نیست دارن چیکار می‌کنن!!همه دارن به همدیگه پاسم میدن.خلاصه دوستان من ۱سال اجازه دارم بمونم گرین کارتم نیاد بر می‌گردم ایران.یعنی‌ بیرونم می‌کنن
دوست عزیز
مکاتبه ایمیلی با مرکز مربوطه انجام دادین..عجب داستانی شده این آدرس..!
پیگیری کنید حتما پیدا میشه..امیدوارم مشکلتون زودتر حل بشه.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، MAHDI2012 ، t_arian_n
(2010-08-06 ساعت 18:36)hamed_gh نوشته:  سلام دوستان

شما اگه نامه خوشامدگویی براتون اومده تو اون نامه یه شماره هست که اگر تو سایت uscis.gov برین و قسمت check my case status رو بزنین با وارد کردن اون شماره وضعیت گرین کارتتون رو میتونین ببینین .برای من نوشته 3 روز پیش رفته واسه صدور
موفق باشین

سلام
اين شماره با كدوم شماره توي ويزا برابره. من هنوز نامه خوشامد دريافت نكردم. ديروز رفتم اداره مهاجرت و بهم گفت كه به آدرس قبلي دوستم رفته كه من اين آدرس رو تغيير داده بودم. حالا نگرانم و مي‌خوام دوباره سايت رو چك كنم
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، tamanna ، MAHDI2012 ، mohsen66 ، niloo-kh ، Lady ، t_arian_n
دوستان یه مکاتبه ای کردم با سفارت US تو آنکارا و KCC واسه تغییر آدرس که آنکارا این جوابو داده که همه میدونن:
سوال:
Dear Sir/ Madam

Please be informed you that I got visa on right time without any problem, Now I have a important question about FINAL ADDRESS IN THE US, I would like to change it to California state and I'm worry about mistake to deliver Green Card at due time, so what can I do.?

A- NUMBER:
CASE ID:
MY FULL NAME:
DATE OF BIRTH:
Perference Category :
FOREIGN STATE CHARGEABILITY:

جواب: Wednesday, August 11, 2010 5:16 PM

.... Dear Hossein

You may request the correction of your US address at the port of entry when your Immigrant Visa packet is opened by the immigration officers.

Sincerely,
Immigrant Visa Unit
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: Lucky Luke ، MAHDI2012
در ضمن يادتون باشه كه براي رفتن به اداره مهاجرت بايد از قبل وقت بگيريد

سلام دوست عزیز.چطور می‌شه آنلاین وقت گرفت از ادارهٔ مهاجرت.؟؟تو سایتش که میریم کدوم قسمت رو باید بزنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید و مراحلش رو بگید
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، MAHDI2012
(2010-08-11 ساعت 22:33)sib 24 نوشته:  در ضمن يادتون باشه كه براي رفتن به اداره مهاجرت بايد از قبل وقت بگيريد

سلام دوست عزیز.چطور می‌شه آنلاین وقت گرفت از ادارهٔ مهاجرت.؟؟تو سایتش که میریم کدوم قسمت رو باید بزنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید و مراحلش رو بگید

http://infopass.uscis.gov/
از اينجا بايد وقت گرفت. البته چون من پرينتر ندارم هميشه مي‌رم خود آفيسش وقت مي‌گيرم. اونجا دستگاهي هست كه همين كار رو مي‌كنه و پرنت ميده
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، seravin ، satusa ، tamanna ، Lucky Luke ، MAHDI2012 ، MPU ، خانه
(2010-08-11 ساعت 18:33)sepideh62 نوشته:  
(2010-08-06 ساعت 18:36)hamed_gh نوشته:  سلام دوستان

شما اگه نامه خوشامدگویی براتون اومده تو اون نامه یه شماره هست که اگر تو سایت uscis.gov برین و قسمت check my case status رو بزنین با وارد کردن اون شماره وضعیت گرین کارتتون رو میتونین ببینین .برای من نوشته 3 روز پیش رفته واسه صدور
موفق باشین

سلام
اين شماره با كدوم شماره توي ويزا برابره. من هنوز نامه خوشامد دريافت نكردم. ديروز رفتم اداره مهاجرت و بهم گفت كه به آدرس قبلي دوستم رفته كه من اين آدرس رو تغيير داده بودم. حالا نگرانم و مي‌خوام دوباره سايت رو چك كنم

سلام

این شماره روی ویزا نیستش. یه شماره ای است که من فقط تو welcome notice دیدم و با src هم شروع میشه
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، seravin ، reza89 ، tamanna ، خانه ، niloo-kh
سلام دوستان،

کارت سوشال من بعد از یک هفته رسید ولی مال خانمم که برنده اصلی بوده بعد از ۵ هفته هنوز نرسیده. به اداره سوشال سکیوریتی زنگ زدیم بعد از نیم ساعت پشت خط بودن گفت که اطلاعات شما باید از DHS بیاد که هنوز نیومده و در واقع شما باید ۶-۸ هفته صبر کنید گفتم که به ما گفتن بعد از ۳ هفته پیگیری کنید گفت نه باید ۶ تا ۸ هفته صبر کنید بعد پیگیری کنید، گفتم که بابا دیگه همه دنیا میدونند بعد از ۳ هفته باید پیگیری کرد. من فکر میکردم فقط تو ایران و هند اداره هاشون با هم هماهنگ نیستند..... از طرفی گرین کارت خانمم بعد از ۵ هفته رسید ولی مال من هنوز نرسیده. الا ن هم از امریکا خارج شدیم و نمیتونیم حضورا بریم دفتر سوشال. از دوستان کسی تجربه داره که از خارج از امریکا پیگیر کارت سوشال بوده باشه؟ ممنون...
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، MAHDI2012 ، niloo-kh
سلام نزدیک ۴ماه امریکام هنوز ولکام نتیس و گرین کارتم نیومده.....
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، MAHDI2012 ، dreamer60
چقدر راحتتتتت .... !! Cool

شما بعد از دو سه هفته پيگيري نكردي !؟

سريع بريد SSN يا State (?) و موضوع را كامل بگيد ...آنها راهنماييتون ميكنند كه چكار كنيد

(2010-10-04 ساعت 10:12)sib 24 نوشته:  سلام نزدیک ۴ماه امریکام هنوز ولکام نتیس و گرین کارتم نیومده.....

شماره کیس : 2010AS2607X
تاریخ دریافت نامه قبولی: اصلا نيومد ، شانسي در ماه May 2010 فهميدم
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2010 Jun 06
تاریخ کارنت شدن کیس: Aug 2010
وضعيت اسپانسر : دارم --- مدارك JUN 21 2010 رسيد
تاریخ مصاحبه: 02 September
گرفتن ويزا : همون روز مصاحبه

پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، MAHDI2012
هم تلفن زدم هم حضوری رفتم اداره مهاجرت.گفتن بعد از ۲۵ روز میاد.از حرفشون ۱ ماه میگذار.دیوونه شدم.فکر نکنم تو بچه‌های لاتاری کسی مثل من باشه
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، MAHDI2012 ، Lady
مال من هم بعد از گذشت ۲ ماه و نیم هنوز نرسیده. بعد از یک ماه زنگ زدم گفتن که پست نتونسته بوده دلیور کنه برگشت خورده دوباره میفرستیم. و باید تا ۶۰ روز دیگه صبرکنید. هفته پیش امیل دادن گفتن که دوباره پست کردیم تا یک ماه دیگه میرسه...این که چرا اداره پست کارتمو نتونسته برسونه خدا میدانه چون کارت همسرم ر ابه همون آدرس رسونده بودن بعد از حدود یک ماه...
شما اگر نامه خوش آمد گویی را گرفته بودی میتونستی از وب سایت اداره مهاجرت هم وضعیت را پیگیری کنید. احتیاج به شماره رسیدی داره که تون نامه خوش آمد گویی هست.
https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do

(2010-10-04 ساعت 18:59)sib 24 نوشته:  هم تلفن زدم هم حضوری رفتم اداره مهاجرت.گفتن بعد از ۲۵ روز میاد.از حرفشون ۱ ماه میگذار.دیوونه شدم.فکر نکنم تو بچه‌های لاتاری کسی مثل من باشه

شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، tamanna ، Lucky Luke ، niloo-kh
بد بختی همینه دیگه.نامه خوشامد گویی ندادن.فکر کنم دوباره باید وقت بگیرم برم حضوری ببینمشون
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna
سلام به همه دوستان مهاجر سرا،

نامه خوشامد گویی من بعد از ۳ هفته اومد و گرین کارت من هم بعد از ۵ هفته به آدرسم اومد Smile و برای تحویلش امضا هم از من گرفت. من روز مصاحبه در سفارت آدرس را هم تغیر داده بودم که اونها هم به آدرس جدید برام فرستادند.

برای SSN هم رفتم دوباره اقدام کردم. هیچ سابقه قبلی از من وجود نداشت و اصلا برام هیچ کاری نکرده بودند. قانونش اینه که تا ۲ هفته بعد باید بیاد.

به امید موفقیت همه دوستان.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، sib 24 ، اليزا ، tamanna ، Lucky Luke ، MAHDI2012 ، Emad_L ، lottory ، niloo-kh ، Farshid22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان