کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
کامل و جامع ترین منبع:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._2994.html
وضعیت: تورا من چشم در راهم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، سوونیا
دوستان از کیس های نامزدی کسی از شماره های ANK200853XXXX کلیرنسش اومده؟ اگه به شماره های اعلام شده دقت کنید بعضی از کلیرنس ها تا 6 ماه و یکسال اعتبار دارن و فکر کنم اینا کیس های k1 باشند چون طرف 6 ماه وقت داره که بره تازه اونجا هم 3 ماه وقت داره که اقدام کنه شاید برای همین طولانی بودن اعتبارشه که صدورش اینقدر طول می کشه؟ حدس شما چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
mamadrezaj به نکته جالبی اشاره کردی که تا حالا دقت نکرده بودم . ولی روز مصاحبه به من گفتن هروقت کلیرنس اومد 8 هفته وقت داری بیای ویزا رو بگیری.
شما الان چند روزه که منتظری؟
پاسخ
سلام جیلا جان شما دیگه به سفارت زنگ نزدی؟اگه زدی چی گفتن؟واسه منم خیلی طول کشیده"نگرانم
پاسخ
سلام جیلا جان شما دیگه به سفارت زنگ نزدی؟اگه زدی چی گفتن؟واسه منم خیلی طول کشیده"نگرانم
پاسخ
سلام نيما جان نه ديگه زنگ نزدم و خود منم خيلي نگرانم چون دقيقا" سه ماه طول كشيده ولي وكيل ما ميگه زياد طول نكشيده نگران نباشيد. اميدوارم كه همه ما از مرحله تاريكي رد شده و به طلوع آفتاب زندگي خود وارد شويم انشاءالله
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، msar
با سلام دوباره:
دوستان یک بار دیگه ارتون خواهش می کنم حدود شماره کیس و ماه مصاحبتون رو زیر ارسال هاتون بذارید . به نظر می رسه که الان ما 5 نفر هستیم توی این انجمن که منتظر کلیرنس هستیم. JILA, MAMADREZAJ, NIMA2008, هایده و خودم KAMRAN88.
پاسخ
من پيام خصوصي هم براي شما گذاشتم ولي نتونستم ببينم كه آيا ارسال شده يا نه در نتيجه دوباره مينويسم
شماره كيس ank200856xxxx
تاريخ مصاحبه 15 جولاي 2008
سفارت : آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: kamran88 ، msar
شماره من ANK2008536XXX و 16 جون مصاحبه داشتم الان 4 ماه تموم شده و وارد پنج ماهگی شدم ! (فقط یکم ویار دارم !!!!)
پاسخ
تشکر کنندگان: kamran88 ، msar
kamran88 نوشته: کامل و جامع ترین منبع:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._2994.html

متشکرم دوست عزیز
میشه با ویزای نامزدی رفت و قبل از ازدواج برای H1 اقدام کرد که دیگه کار به ازدواج نکشه ؟
چطوری؟
شماره کیس : 2010AS2607X
تاریخ دریافت نامه قبولی: اصلا نيومد ، شانسي در ماه May 2010 فهميدم
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2010 Jun 06
تاریخ کارنت شدن کیس: Aug 2010
وضعيت اسپانسر : دارم --- مدارك JUN 21 2010 رسيد
تاریخ مصاحبه: 02 September
گرفتن ويزا : همون روز مصاحبه

پاسخ
دوست عزیز ویزای نامزدی یا k1 برای فقط یکبار ورود به آمریکا و مدت 90 روز اعتبار داره. یعنی در این سه ماه باید ازدواج کنید یا برگردید. ویزا های آمریکا به هیچ وجه به هم تبدیل نمی شوند یعنی نمیشه تایپ ویزا را عوض کرد. حتی کسانی که دانشجویی میرن اگه بخوان کارکنن و H1 بگیرن باید صبر کنن تا دوره ویزای دانشجوییشون تموم بشه و دوباره وارد آمریکا بشن که معمولا می رن مرز مکزیک یا کانادا و دوباره با ویزای جدید وارد می شن. قوانین در این مورد خیلی سفت وسخته و بهتره اگه میتونید کار بگیرید از اول برای H1 اقدام کنید. این کاری که شما می خواین انجام بدید غیر ممکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، samane1363 ، محبوبه. 68
همون طوری که mamdrezaj می گه نمی شه ویزای k-1 (نامزدی ) رو تبدیل به ویزای دیگری کنی و فقط 1 راه وجود داره بنام پناهندگی که باید بتونی ثابت کنی نمی تونی به ایران برگردی البته اگر جناب نامزد ازت شکایت نکنه که بلافاصله از کشور اخراج می شی (deport). مورد 2 اینه که تا نتونی کنسول رو قانع کنی که واقعا می خوای ازدواج کنی از ویزا خبری نیست. من مصاحبم 45 دقیقه طول کشید و اگه نامزدم که آمریکایی اصل بود اونجا نبود کارم نمی شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، samane1363
مثل اینکه سفارت آنکارا قصد آپدیت کردن تو این هفته رو نداره! آخریش ماله 10 اکتبره و تا امروز که جدید نشده. نمی دونم چرا اینقدر سرعت آمدن نتایج کم شده واقعا وحشتناکهSadSad آیا گرفتن وکیل می تونه تاثیری داشته باشه؟ از دوستانی که از طریق وکیل اقدام کردن خواهش می کنم نظر ایشان را به ما هم بگن تا اقدام کنیم.
پاسخ
mamadrezaJ نوشته: دوست عزیز ویزای نامزدی یا k1 برای فقط یکبار ورود به آمریکا و مدت 90 روز اعتبار داره. یعنی در این سه ماه باید ازدواج کنید یا برگردید. ویزا های آمریکا به هیچ وجه به هم تبدیل نمی شوند یعنی نمیشه تایپ ویزا را عوض کرد. حتی کسانی که دانشجویی میرن اگه بخوان کارکنن و H1 بگیرن باید صبر کنن تا دوره ویزای دانشجوییشون تموم بشه و دوباره وارد آمریکا بشن که معمولا می رن مرز مکزیک یا کانادا و دوباره با ویزای جدید وارد می شن. قوانین در این مورد خیلی سفت وسخته و بهتره اگه میتونید کار بگیرید از اول برای H1 اقدام کنید. این کاری که شما می خواین انجام بدید غیر ممکنه.

kamran88 نوشته: همون طوری که mamdrezaj می گه نمی شه ویزای k-1 (نامزدی ) رو تبدیل به ویزای دیگری کنی و فقط 1 راه وجود داره بنام پناهندگی که باید بتونی ثابت کنی نمی تونی به ایران برگردی البته اگر جناب نامزد ازت شکایت نکنه که بلافاصله از کشور اخراج می شی (deport). مورد 2 اینه که تا نتونی کنسول رو قانع کنی که واقعا می خوای ازدواج کنی از ویزا خبری نیست. من مصاحبم 45 دقیقه طول کشید و اگه نامزدم که آمریکایی اصل بود اونجا نبود کارم نمی شد.

ّالبته ... اما اگه :
بطور توافقی ازدواج نکنیم
و
در این مدت 90 روز بتونم ویزای H1 را بگیرم

حالا چی ؟
شماره کیس : 2010AS2607X
تاریخ دریافت نامه قبولی: اصلا نيومد ، شانسي در ماه May 2010 فهميدم
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2010 Jun 06
تاریخ کارنت شدن کیس: Aug 2010
وضعيت اسپانسر : دارم --- مدارك JUN 21 2010 رسيد
تاریخ مصاحبه: 02 September
گرفتن ويزا : همون روز مصاحبه

پاسخ
نامزدم از اول كار وكيل گرفت و حالا كه اينقدر طول كشيده و نامزدم به وكيل گفته ولي وكيل اظهار داشته كه هنوز دير نشده و ما كاري نمي تونيم بكنيم پس حتي وكيل هم نمي تونه در مورد كليرنس كاري بكنه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، محبوبه. 68

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان