کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
من بدون وکیل اقدام کردم چون خودم همه قوانین رو 100 بار خونده بودم ولی یه تغییر آدرس باعث شد ازنظر زمانی چند ماه کارم عقب بمونه و توصیه می کنم کسی بدون وکیل اقدام نکنه. در مورد کلیرنس هم نه تنها وکیل کاری نمی تونه بکنه حتی سفارت هم دستش کوتاهه و فقط باید منتظر جواب بود. امیدوارم تو کلیرنس ردمون نکنند.
وضعیت: تورا من چشم در راهم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
kamaran88 آيا تغيير آدرس حتي در زمان كليرنس هم باعث عقب افتادن كار ميشود؟
پاسخ
JILA نوشته: kamaran88 آيا تغيير آدرس حتي در زمان كليرنس هم باعث عقب افتادن كار ميشود؟

شاید من با مطرح کردن این موضوع باعث ابهام شما شدم. اصلا توی مرحله کلیرنس کاری به آدرس شما ندارن و فقط ارتباط بین اف بی آی و سفارت هست. پس اگه تغییر آدرس هم دادین هیچ جای نگرانی نیست.
پاسخ
خدا کنه جواب mamdrezaj همین امروز و فردا بیاد تا خیال ما هم راحت بشه که بیشتر 4 ماه طول نمی کشه[/i]
پاسخ
اگه من یه روزی تو سفارت کاری گیرم بیاد هر ساعت سایت رو به روز می کنم !
فقط خدا می تونه کارو درست کنه وگرنه اینها اصلا براشون مهم نیست که ما ها منتظریم. با هیچ ملیتی هم اینطور برخورد نمی کنند چون می دونند ایرانی ها دستشون به هیچ جایی نمی رسه. من فروم کشور های مختلف که واسه ویزای آمریکا اقدام کرده بودند رو بررسی کردم و هیچ جا ندیدم بیشتر از 3 روز صدور ویزا طول کشیده باشه.
پاسخ
به به ! کاش شما سفیر بودی آقا. متاسفانه راست میگی و چاره ای هم نیست اما بعضی کشور ها مثل پاکستانی و هندی ها هم همین گرفتاری ها رو دارن و گاهی اوضعشون از ما هم بد تره: اینجا رو ببینید
و اینجا
پاسخ
سلام من با توجه به نیازم در این سایت ثبت نام کردم. لطف کنید من را راهنمایی کنید:
1. قراره که کسی که مدتی از آشنایی ما می گذره از امریکا برای من ویزای نامزدی بفرسته البته فقط 1 یا 2 عکس با هم بیشتر نداریم و گفته که فرمها را گرفته و قراره برای من پست کنه من بعد از گرفتن فرمها باید چکار کنم؟
البته اون سیتیزن است و حدود 30 ساله که در امریکا مقیم است و کار میکنه.
2. چقدر زمان می بره که ویزای نامزدی من آماده بشه؟
3. بعد از گرفتن ویزا چقدر وقت دارم به آمریکا سفر کنم؟
4. بعد از 1 یا 2 ماه ازدواج به طو ررسمی باید در امریکا اتفاق بیفتد در سفارت ؟ اگر تصمیم به ازدواج گرفتیم لازمه که من حتما به ایران برگردم برای حل و فصل کارهایی که دارم می توانم برگردم و بعد از آن چقدر طول میکشه که دوباره ویزا بگیرم و برای همیشه به امریکا بروم ؟ من چه کارهایی باید انجام بدهم و فرد مورد نظر من در امریکا باید چه کار کند؟ راستش من تا بحال از ایران خارج نشدم. و اطلاعاتم خیلی کم است. مراحل و زمان این انجام این کار را نمی دانم ممنون میشم مرا راهنمایی کنید. هر چند می دانم شاید سوالهایم تکراری و کسالت بار باشد ولی میخواهم در صورت امکان به طور خاص مرا راهنمایی کنید. بازهم میشکرم.
پاسخ
بهتر است شما از طريق وكيلي در امريكا اقدام كنيد در غير انصورت
اولا 1و2 عكس كم است2- از طريق اداره مهاجرت امريكا فرم درخواست نامزدي را گرفته وپر ميكنيد و بايد امضاي شما هم باشد و مدارك مربوطه كه خواسته شده و همچنين پرينت ايميلهايتان و پرينت تلفنهايي كه با هم داشتيداين فرم تكميل شده همراه با مدارك را بايد به اداره مهاجرت امريكا ارسال نماييد.حدود 2يا 3 هفته بعد انها به شما شماره پرونده ميدهند كه شما ميتواني سايتي را كه به شما معرفي خواهند كرد ازان طريق شما ميتوانيد كارتان را دنبال كنيدبعد ازموافقت اداره مهاجرت مدارك از اداره مهاجرت به سفارت كشورمورد درخواست شما فرستاده مي شود و به شماره اي اعلام مي شود و شما بايد در سايت سفارت آمريكا كشور مورد درخواست كيس خود را پيگيري كرده تا وقت مصاحبه شما مشخص شده و شما براي مصاحبه به آنجا رفته و قبل از آن بايد معاينات و عكسبرداري و واكسن ها و آزمايش hiv انجام داده و اميدوارم به شما كليرنس نخورد والا مثل من بايد 3 تا 4 ماه منتظر باشيد و كل اين كارها تقريبا" يكسال و يا يكسال واندي طول خواهد كشيد كه اميدوارم شما صبر ايوب مثل من و دوستان در انتظار داشته باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: roshan ، sib 24 ، msar
ابوظبی الان بیشتر از یک هفته هست که به روز نکرده . خدا کنه هفته جدید خبر خوب بده.
پاسخ
mamadrezaJ به سفارت ایمیل زدی بگی پیگیری کنن. چون می گن بعد 4 ماه مجددا درخواست می فرستن به واشینگتن . من که هفته آینده یه سر می رم سفارت ببینم اوضاع چطوره
پاسخ
من از طریق نامزدم به واشنگتن تلفن زدیم . طرف میگه در این شرایط و در این لحظه هیچ کاری نیست که بشه کرد و فقط می تونه وضعیت ما رو چک کنه ! خیلی هم خوشخال میشه اگه بازم زنگ بزنید! فقط صبر ایوب ! خدا بهم رحم کنه کم کم هر دوتامون داریم خل و چل میشیم. اگه میدونستم این برنامه جدیدا اینقدر طول می کشه ازدواج می کردیم و میرفتم سر کارو زندگیم تا چهار پنج ساله دیگه که خیالم راحت بود! از بس همه گفتن 6 ماه طول میکشه همه محاسبات زندگیم به هم ریخته! من کسی رو می شناسم که فرمش در نشنال ویزا سنتر پارسال در اسفند ماه تایید شده اما هنوز وقت سفارت برای مصاحبه هم بهش ندادن. مثل اینکه حسابی جلوی برنامه ویزای نامزدی برای ایرانی ها رو سنگ ریختن تا بفهمیم یک من ماست چقدر کره داره ! به هر حال اگه خبر جدیدی بود لطف می کنی به ما بگی. راستی چطوری می خوای بری سفارت ؟ فکر می کنی فایده ای داره؟
پاسخ
Sad 
Sad
سلام به همگي من تازه عضو مهاجر سرا شدم خوشحال ميشم كه كمكم كنيد ؟!!!
من حدود 2 سال پيش با همسرم درتركيه عقد بين المملي كرديم واو راهي امريكا شد و تا 1 ماه ديگر گرين كارتش مياد ومن اين 2 سال در ايران در انتظار به سرميبرم .
قبل از اين 2 سال ما حدود 6 سال هم درايران با هم بوديم ولي عقد نكرده بوديم
هنوز وكيل دراونجا براي من توي اين 2 سال كاري نكرده چون گفته حتما بايد گرين كارت همسرم بياد .
ولي با اطلاعاتي كه توي اين چندوقته بدست اوردم از اينكه عقد كرديم ناراحتيم چون انگار بيشتر كارمون طول ميكشه .
ميخواستم بدونم به نظر شما چه قد طول ميشكه و ما بايد از كدوم ويزا اقدام كنيم ؟؟؟؟Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، msar
Question 
سلام به همگي من تازه عضو مهاجر سرا شدم خوشحال ميشم كه كمكم كنيد ؟!!!
من حدود 2 سال پيش با همسرم درتركيه عقد بين المملي كرديم واو راهي امريكا شد و تا 1 ماه ديگر گرين كارتش مياد ومن اين 2 سال در ايران در انتظار به سرميبرم .
قبل از اين 2 سال ما حدود 6 سال هم درايران با هم بوديم ولي عقد نكرده بوديم
هنوز وكيل دراونجا براي من توي اين 2 سال كاري نكرده چون گفته حتما بايد گرين كارت همسرم بياد .
ولي با اطلاعاتي كه توي اين چندوقته بدست اوردم از اينكه عقد كرديم ناراحتيم چون انگار بيشتر كارمون طول ميكشه .
ميخواستم بدونم به نظر شما چه قد طول ميشكه و ما بايد از كدوم ويزا اقدام كنيم ؟؟؟؟Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: elnaz295 ، babak_LosAngeles ، msar
من الان زنگ زدم واشنگتن فرمودند به احتمال زیاد 1 سال طول می کشه.
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
پاسخ
سلام خیلی گله کرده بودید که کسی جواب نمی ده شاید دلیلش اینه که کیسه شما روشش توی همه سایتها و بخصوص همون وزارت کشور آمریکا هست. شما نمی تونید ویزای نامزدی اقدام کنید چون همسرتون سیتسزن نیست و هنوز گرین کارت هم نداره. با ازدواج و گرین کارت همسرتون باید روی چهار سال حساب کنید اگه بخواین واقع بین باشید. تو این مدت ایشون باید کار خوبی پیدا کنه و مالیات هم بده.
پاسخ
تشکر کنندگان: elnaz295 ، babak_LosAngeles ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان