کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
سلام
بسیار خوشحال هستم که اکثر شما الان در امریکا هستید و اینشا الله بزودی دیگر دوستان هم ویزاشون را میگیرن
همان طور که میدانید میشود گفت اولین کسی بودم که در این فروم در مورد ویزای نامزدی و ازدواج سوال کرده بودم و البته دوستان نیز راهنمائی هائی کردند
و الان چند وقتی نبودم
فقط دوستان یک خواهشی دارم که اگر لطف کنید و راهنمائی کنید ممنون میشوم و لطفا لینک خارجی ندهید چون زیاد هنوز زبان انگلیسی من قوی نشده است

1- برای مصاحبه بروم به سفارت امریکا آیا سخت میگیرن و یا آسون و چه سوالاتی میپرسن و چه مدارکی میخواهند
2- آیا اگر میخواهم از طریق ویزای نامزی اقدام کنم و همه مدارک مثلا عکس فیلم و دیگز مدارک را داشته باشم ممکنه است باز هم سفارت مشکلی پیش بیاورد و یا نمیتواند میشود کمی راهنمائی کنید
3- اگر میخواهم از طریق ویزای نامزدی اقدام کنم باید اول نامزدم به ایران بیاید و عکس و فیلم و دیگر مدارک را جمع کنیم و بعد نامزدم برود به امریکا و از آنجا اقدام کند و یا باید خودم اقدام کنم
4- آیا برای روز مصاحبه باید همراه با نامزدم به سفارت برویم و یا فقط باید خودم تنها باشم
5- آیا وقتی برای اولین بار نامزدم به ایران آمد میشود بعد از چند روز به سفارت امریکا برویم و یا باید مدت زمانی بگذرد
6- آیا نیاز به مدارک تحصلی من است که باید به سفارت نشان بدهم
7- آیا نیاز به مدارک پزشکی است و آیا این مدارک را میتوانم از ایران بیاورم و یا باید حتما در ترکیه و یا دبی این مدارک را بگیرم
8- به چه واکسن هائی نیاز است
9- آیا باید تست پزشکی بدهیم و اگر باید تست پزشکی بگیریم چه تست هائی میخواهند و آیا از همه این تست را میگیرن یا بعضی مواقع میخواهند چون در بعضی جاها گفته شده است که اصلا نیاز به تست ندارن
10- کسانی که در برنامه سالیانه لاتری امریکا شرکت میکنند آیا ممکنه وقتی برای ویزای نامزدی میرویم برایمون مشکلی درست کنند
اگر در این موارد راهنمائی کنید ممنون میشوم
خداحافظ
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
1.نه سخت می گیرن نه آسون طبق مقرراتشون بررسی می کنم ببینن شرایط گ رفتن ویزا رو داری یا نه؟ ازدواج واقعی هست یا نه؟ مدارکتون کامل هست یا نه؟
2. ******
3.بله نامزد شما باید طی 2 سال گذشته شما رو زیارت کرده باشن و بایدخودشون یا وکیل از آمریکا اقدام کنن
4.لزومی نداره روز مصاحبه نامزدتون بیاد
5.سفارت رفتن بدون پرونده و وقت قبلی نمی شه و جواب میدن برین از آمریکا اقدام کننین.
6.تمام مدارکی که لازم هست ببرید سفارت بعد از تشکلیل پرونده و قبولی آن برای شما پست می شود
7.جواب 6
8.لیست واکسن ها رو هم براتون می فرستن (جواب 6)
9.ویزای نامزدی تست پزشکی می خواهد و لیست جاهایی که تست می گیرن تو همون مدارک ارسالی هست
10. نه کاری به این موضوع ندارن فقط به متقاضیان ویزای دانشجویی گیر میدن

اگه اطلاعاتتون کامل نیست و زبانتون خوب نیست حتما از وکیل کمک بگیرید
وضعیت: تورا من چشم در راهم
پاسخ
تشکر کنندگان: samad ، good ، حامد انجمن ، msar
سلام
خیلی ممنون هستم از راهنمائی هائی که کردید
ببخشید بطور معمول هزینه وکیل برای ویزای نامزدی چقدر است و لطفا بگید هزینه ازدواج در امریکا بطور معمول چقدر است البته هزینه فرق میکند و یکی ممکنه 1000 دلار و یکی دیگر هزینه ازدواجش در امریکا 10000 هزار دلار باشد اما میخواهم بدانم حدودا چقدر هزینه ازدواج میشود
خیلی ممنون
خداحافط
پاسخ
وكيل خويشاوند من 4000 هزار دلار گرفت. در ضمن نامزدتون امريكا بايد ادرس خانه داشته باشد
پاسخ
سلام،

راستش نامزد بنده در آمریکا متولد شدن و دارای شناسنامه آمریکایی هستن
ولی هیچ وقت آمریکا نبودن و بعد از تولد به ایران آمدن.
حالا درباره ما قضیه چطوره؟ ایشون باید چه اقداماتی قبل از درخواست ویزای نامزد/ازدواج بکنن؟ می شه همه کارارو از طریق سفازت های آمریکا در کشورهای همسایه انجام داد؟

ممنون
پاسخ
سلام. بله میشه از طریق سفارت petition پرکرد ولی در زمان مصاحبه همسر شما باید توی آمریکا باشن و مالیات پرداخت کرده باشن وگرنه کنسول قبول نمی کنه ویزا بده
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، msar
Toungue 
salam khobi?are aval bayad green card begire o citizen beshe bad mitone eghdam kone bad az in ke citizen shod ghablan baraye iyalate vermont intori bod ke 6 mah vizaye namzadi tool mikeshid va 1 sal ela 1 sal o nim vizaye ezdevaj,amma alan age beri to website www.uscis.com va bad processing time bastegi dare az koja eghdam kone age az vermont bashe alan taghriban ham ezdevaji ham namzadi ye andaze tool mikeshe hododan 6 7 mah amma iyalataye diga ro khabar nadaram
پاسخ
سلام به همه: من بعداز 193 روز شمارم اومد تو سایت. ایشالا هفته آینده میرم واسه ویزا
پاسخ
سلام:
ما تازه وکیل گرفتیم و پرونده من تازه راه افتاده. یه چند وقت دیگه قراره برای مصاحبه به ترکیه برم. ولی یه چند تا سئوال دارم:

اول از همه اینکه, انگلیسیه من در حد گلابی هست, چه جوری تنهائی برم ترکیه و سفارت آمریکا؟
قبل از مصاحبه من رو برای آزمایش میفرستند؟
آیا توی ایران این آژانس های مسافرتی میتونند برای رفتن من و سفارت رفتن و هتل کمکم کنند؟

یه سئوال دیگه اینکه, برای ویزای نامزدی, من هم باید واکسن بزنم و آزمایش و اینا بدم؟ این عکسی که از قفسه سینه میگیرن برای چیه؟ آخه من یکی از دنده هام شکسته بید و نصف یه دنده من رو برداشتن. مشکلی ایجاد میکنه؟

ممنون میشم راهنمائی کنید.
پاسخ
سلام
دوست عزیز
من یک سوالتون را جواب میدم به نظر من اگر یک دنده و یک کلیه شما را هم برمیداشتند باز هم مشکلی نداشت چون معلولیت به حساب نمیاد بیماریهای جدی مثل ایدز سرطان و......مشکل زاست
موفق باشید
پاسخ
یک سئوال دیگه. مدرک تحصیلی برای ویزای نامزدی مهم بید؟!
پاسخ
سلام دوستان عزیز Shy

FBI چک چي هست؟
پاسخ
به هیچ عنوان مهم نیست Shy
فقط نباید در زمینه شیمی و فیزیک و داروسازی و در حد گلابی باشه!
مدرک تحصیلیه شما چی هست؟
پاسخ
سلام
من يكبار با ويزاي نامزدي به امريكا رفتم و چون ازدواج نكردم قبل از 3 ماه برگشتم
آيا ميتوانم دوباره از همين طريق بروم يا اينكه سفارت سخت ميگيره و كارم طول ميكشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mahtab6 ، msar
سلام ممنون می شم اگه جواب سولاتم رو می دونید پاسخ بدین.
من در واقع دوست آمریکایی آنلاینی دارم که قصد داره از طریق ویزا مهاجرت به من کمک کنه تا برم اونجا. ما هنوز دیداری با هم نداشتیم. و اما سولاتم :

۱ همیشه باید به سفارت آمریکا در ترکیه بریم ؟ جای دیگه مثلا امارات یا ... میشه؟ اگه آره کجا مناسب تر از همه است؟ یعنی کمتر گیر میدن!

۲ آیا لازمه که زوج قبل از ارسال درخواست شهروند آمریکایی همدیگه رو دیده باشن؟ جریان یک بار دیدار در طول ۲ سال گذشته رو میدونم می خوام بدونم که می تونه این دیدار بعد از درخواست شهروند آمریکا و قبل از گرفتن ویزا یا زمان گرفتن ویزا مثلا در ترکیه باشه؟

۳ چه مدارکی برای اثبات نامزدی و ... باید ارایه بشه ؟ چند تعداد عکس و بلیط هواپیما و ... و یا حضور خود نامزد موقع مصاحبه کافیه؟ از ایمیل و ... هم میشه استفاده کرد ؟ اگه آره به چه شکل؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان