کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
هوملس من تو تهران نه به شدت شما ولی مشابه شما رانندگی می کردم. تخصص من بیشتر در عبور معکوس از خیابانهای یک طرفه و رانندگی نزدیک به سرعت نور (برای کاهش زمان افزایش عمر طبق تئوری نسبیت) و استفاده از شانه خاکی در ترافیک جاده های شمال بود....
اما حالا از رفتار شنیع خود ابراز انزجار کرده و اعلام میکنم که هر عملی نیاز به محیط مخصوص آن عمل داد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، homeless ، ChairMan ، Monica ، mavarfan ، shaan ، kasra ، rayan.s ، maaref ، New York ، free_free ، ابی هانی ، alis60 ، moein_sg ، Rock ، saeeds61 ، azadeh2014 ، Lady ، taherifar ، goliii ، ahfpca
واااااااااااي چقدر خنديدم بخاطر آسمون نشون دادن آمريكايي ها و اينكه مذهبي هستن
پيام لطفا درباره خونه گرفتنون برامون بنويس و اين علي آقاهه و مي شه راحت پيدا كرد براي نمونه سوال و....؟
شماره کیس:2010AS000165xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:-2009-4-Aug
کنسولگری:Ankara
تاریخ کارنت شدن :may
تاریخ مصاحبه: 17 june
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه

پاسخ
تشکر کنندگان: payam_prz ، mh_hshk ، بنيتا ، maaref ، New York ، kiasina ، .Armin. ، Lady ، taherifar
پیام عزیز
ممنون خیلی جالب بود .
من با همون پیرزن مهربون امتحان دادم و همسرم با اون خانم فلیپینی.

اگه میشه راجع به ادامه تحصیل کمی توضیح بدید و اینکه اونجا واحدها چطور محاسبه میشه و تا چند سال واحدهای گذرونده در ایران تاریخ مصرف دارند (چون من شنیدم اگه از یه سالی به بالا از گرفتن مدرکت گذشته باشه دیگه واحدهای گذرونده محاسبه نمیشه و از اول باید اون دوره طی بشه)
پاسخ
تشکر کنندگان: payam_prz ، mavarfan ، maaref ، New York ، tata63 ، Lady ، ata.bz ، taherifar
چند سؤال:
1) گواهينامه من يک سال ديگه اعتبار داره. آيا براي بين‌المللي کردنش، نياز به تمديد داره؟ آخه تا من بيام، ميشه همون يه سال ديگه. (منظورم اينه که توي گواهينامه بين‌المللي تاريخ Exp قيد ميشه؟) (10 نمره)
1.5) با گواهينامه بين‌المللي چند وقت ميشه توي هر کدوم از ايالت‌ها رانندگي کرد؟ (به تفکيک شرح دهيد) (6 نمره)
2) توي همين سايت بچه‌ها نوشته بودن که ترجمه گواهينامه بيشتر از گواهينامه بين‌المللي اعتبار داره. ميخواستم ببينم اين موضوع واسه هر ايالت فرق ميکنه؟ (4 نمره)
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، taherifar
1- معمولا گواهینامه بین الملی یک ساله است ولی من آگهی های مختلفی دیدم که گواهینامه 5، 10 و حتی بیست ساله صادر میکنند!
1.5-کلا میتونید هرجا رانندگی کنید. ممکنه قوانین محدود کننده ای باشه و پلیس که نمیدونه شما چند وقته پشت فرمون نشستین، بنابراین تا آخرش اعتبار داره. اما کلا گواهینامه رانندگی بین المللی را میشه با یک خلاف ساده در وسط خیابون توسط پلیس عادی باطل کرد.
2- گواهینامه بین الملی یعنی ترجمه رسمی گواهینامه! اصلا روی خود گواهینامه بین المللی همین را نوشته. ولی از نظر اعتبار باید بگم که فکر میکنم اگر شکل گواهینامه بین المللی را ببینید متوجه میشید که اعتبار اون بیشتره. کلا ربطی به هیچ ایالتی ندارند و همه 196 کشورعضو IAA اون را قبول دارند.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2009-12-13 ساعت 12:29)laili نوشته:  1- معمولا گواهینامه بین الملی یک ساله است ولی من آگهی های مختلفی دیدم که گواهینامه 5، 10 و حتی بیست ساله صادر میکنند!
1.5-کلا میتونید هرجا رانندگی کنید. ممکنه قوانین محدود کننده ای باشه و پلیس که نمیدونه شما چند وقته پشت فرمون نشستین، بنابراین تا آخرش اعتبار داره. اما کلا گواهینامه رانندگی بین المللی را میشه با یک خلاف ساده در وسط خیابون توسط پلیس عادی باطل کرد.
2- گواهینامه بین الملی یعنی ترجمه رسمی گواهینامه! اصلا روی خود گواهینامه بین المللی همین را نوشته. ولی از نظر اعتبار باید بگم که فکر میکنم اگر شکل گواهینامه بین المللی را ببینید متوجه میشید که اعتبار اون بیشتره. کلا ربطی به هیچ ایالتی ندارند و همه 196 کشورعضو IAA اون را قبول دارند.

ممنون
من از یکی از بستگان تو شیکاگو در این خصوص سوال کردم گفت تا سه ماه گواهینامه بین المللی رو قبول می کنن ولی بیمه تون خیلی سنگین تر میشه !
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، mavarfan ، maaref ، azadeh2014 ، taherifar
گواهینامه هایی که در امریکا میگیریم چند سال معتبر هست؟
مثلا گواهینامه هایی که ایران الان میده، 5 ساله هست.
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
نمی دونم تو همه ایالتها همینطور باشه کنترل کنید ولی تو Illinois که به شرح زیر است :

VALIDITY The validity of an Illinois driver's license is based on the driver's age at the time the license was issued.
•For drivers under 21, the license expires three months after their 21st birthday, after which it may be renewed.
•For drivers between 21 and 80 the driver's license is valid for four years. It expires on their birthday.
•For drivers between 81and 86 years of age, the license is valid for two years.
•Driver's licenses for those who are 87 and older are valid for one year.

منبع : http://www.dmv.com/il/illinois/drivers-license
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، maaref ، najibi ، azadeh2014 ، taherifar
راستی گواهینامه بین المللی رو میتونین اینترنتی ثبت نام کنید و ظرف یک هفته در منزل تحویل بگیرید!

ثبت نام اینترنتی گواهینامه بین المللی
پاسخ
امروز گواهینامه بین المللی مون رو پست آورد تحویل داد!
واقعا" باورم نمی شد تو ایران ثبت نام و پرداخت هزینه رو اینترنتی انجام بدم و سه روزه هم در منزل تحویل بگیرم!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، merdax ، sh-b ، drkamrani1 ، star4631 ، maaref ، tata63 ، najibi ، Lady ، taherifar
(2009-12-16 ساعت 18:04)babakped نوشته:  امروز گواهینامه بین المللی مون رو پست آورد تحویل داد!
واقعا" باورم نمی شد تو ایران ثبت نام و پرداخت هزینه رو اینترنتی انجام بدم و سه روزه هم در منزل تحویل بگیرم!

دوست عزيز ميتونم بپرسم كه گواهينامه يه ساله ست يا از اين سري گواهينامه ها كه برخي سايتها ادعا مي كنن 5 ساله؟ميخوام بدونم اين تبليغات قابل اعتماد هست؟
پاسخ
این گواهینامه ها یک ساله است شیما جان
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، maaref ، tata63 ، taherifar
(2009-12-16 ساعت 21:38)shima.m نوشته:  
(2009-12-16 ساعت 18:04)babakped نوشته:  امروز گواهینامه بین المللی مون رو پست آورد تحویل داد!

دوست عزيز ميتونم بپرسم كه گواهينامه يه ساله ست يا از اين سري گواهينامه ها كه برخي سايتها ادعا مي كنن 5 ساله؟ميخوام بدونم اين تبليغات قابل اعتماد هست؟

بلی همونطور که صدرا جان گفت یکساله است
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، maaref ، taherifar
(2009-12-16 ساعت 21:41)sadra_sepehr نوشته:  این گواهینامه ها یک ساله است شیما جان

ممنون
اخه چند روز پيش تبليغاتي ديدم كه ادعا ميكردن گواهينامه بين المللي 5 ساله ميدن.بنظر مشكوك مي اومد.براي همين پرسيدم ببينم چنين چيزي صحت داره يا نه
(2009-12-08 ساعت 21:18)pegah نوشته:  حواستون به علائم راهنمایی باشه. آمریکایی ها دست فرمونشون تعطیله!!! مثلا اگر قرار باشه ماشینی سر چهار راه بایسته، ماشینهای دیگه ایی که حق عبور دارند به سرعت رد میشوند و حتی فکر این را نمیکنند که یکی از ایران با گواهینامه بین المللی و بی اطلاع از قوانین آمریکا بیاید و شانسی رانندگی بکند و نایسته!!!! به همین دلیل زیاد هوای اطرافشون را ندارند.

قانونا بخوايم بگيم دست فرمون ما تعطيلهBig Grin و از نظر اونا رانندگي ما واقعا غيراصولي و عجيبه.از اونجائي كه در جوامع متمدن مردم به قوانين احترام ميذارن (مگر در زمان مستي كه هوش از سرشون پريده) خب خيال همه راحته كه همه حق تقدم رو رعايت مي كنن اينه كه قتي حق باهاشون باشه به هيچ وجه كوتاه نميان و براحتي به ماشين شما ميزنن پس نميشه گفت حواسشون نيست بلكه توي قانونش چنين چيزي نوشته نشده كه اگه يه راننده خلاف كرد شما براي اينكه تصادف نشه مجاز به خلاف هستي!!!جالبه ايران هر كي خلاف ميكنه تازه طلبكار هم هست نصف هيكلش رو از ماشين ميندازه بيرون و معترضه كه چرا بهش راه ندادين.كلا ملت عجيبي هستيمWink
پاسخ
شیما جون در مورد این که" اگه حق باهاشون باشه به هیچ وجه کوتاه نمیان و به راحتی به ماشین شما میزنن" من این و توی آلمان واقعا دیدم که همه منتظرند تا خلاف کنی و بهت بکوبند و بعد بروند ماشینشون و نو کنند .................ولی توی آمریکا من تا به حال برخوردی نداشتم.....آمریکائیها اصلا آدمهای مادی و فرصت طلبی نیستند خیلی در رانندگی کوتاه میان..البته تا جائی که براشون امکانپذیر باشه مثلا طبیعیه که اگه سر چهار راه با اون سرعتی که ماشینها میرن اگه چراغ قرمز و رد کنی کسی برات صبر نمیکنه و همچنان بهت میکوبه تا پودر بشی..........................

اصلا توی سوالات آئین نامه یه سوالی بود که اگه در تقاطع راننده ای حق تقدم را رعایت نکرد بهترین کار چیه ؟پاسخش این بود که برای جلوگیری از تصادف سرعتمون و کم میکنیم و بهش اجازه ی عبور میدیمSmile

چونکه اینجا فقط چهار راههای بزرگ چراغ قرمز دارند و تقاطعها و سه راهها شامل قانون first one first go هستند ...یعنی هر کی زود تر رسید جلوی خط سر چهار راه همون باید اول رد بشه....ما هم که توی ایران رانندگی کرده بودیم اصلا مغزمون عادت نداشت به این کار تا میرسیدیم میخواستیم زودتر بریم با وجودی که تعجب میکردند و توی نگاهشون به وضوح این آثار شگفت زدگی نمایان میشد ولی هیچکدوم نخواستند که بزنند به ما...شاید هم از فرط تعجب خشکشون میزد و تا بخوان تصمیم بگیرند چی کار کنند دیگه ما رد شده بودیم.......
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان