کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
(2016-08-08 ساعت 11:15)kourosh han نوشته:  دوستان سلام
بنده با ویزای توریستی قصد سفر به کالیفرنیا رو دارم ,  وعلاقمندم که در مدت حضورم در اونجا گواهینامه رانندگی بگیرم
سوالات من اینه:
1- آیا برای یک شخص که با ویزای توریستی به ایالات متحده وارد شده امکان مراجعه به دی ام وی وتقاضای دریافت گواهینامه وآی دی کارت وجود داره؟
2- در صورت مثبت بودن پاسخ, آیا واحدهای خاصی از دی ام وی مختص رسیدگی به این دسته از متقاضیان هست یا کلیه واحدها یکسان عمل میکنند؟
3- چه مدارکی باید به همراه داشته باشم؟
4- ضمنا من گواهینامه بین المللی رو همراه خودم خواهم داشت آیا ارائه این گواهینامه بین المللی در دی ام وی لازمه و کمک میکنه؟
5- آیا برای امتحان کتبی وعملی رانندگی بایستی وقت الکترونیکی قبلی گرفت؟ از چه سایتی؟
با سپاس

از دوستان عزیزم که اطلاع دارن خواهش میکنم جواب این دوستمونو
بدن
سوال ایشون سوال منم هست
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
از اونجایی که دوستان ذکر کردن که برای صدور گواهینامه نیاز به مدرکی هست که نشون بده شما ساکن اون ایالت هستید، بنابراین با ویزای توریستی نمیشه گواهینامه گرفت.

کيس نامبر: ‎2016AS51##‎
تعداد افراد: 3 نفر
سفارت: آنکارا
برنده: من، ارتش نیروی زمینی، دانشگاه آزاد + دوره‌های مهندسی نرم‌افزار، شغل برنامه‌نویس نرم‌افزار
همسر: کارمند شرکت نیمه دولتی غیرحساس و فوق لیسانس رشته ارتباطات
قبل از مصاحبه: رویت قبولی ۸ می، ارسال فرم ۲۶۰: ۱۰ و ۱۵ می، کارنت: ۹ فوریه، نامه دوم: ۲۷ فوریه
تاریخ مصاحبه: ‎۵ آوریل
وضعیت: AP برای من و همسر (برگ سفید)
آپدیت‌ها: ۵ آوریل، ۷ آوریل، ۳ آگوست (من دو خطی شدم)، ۴ آگوست (خانمم دو خطی شد)، ۸ آگوست (هر دو آپدیت و or شدیم).
آپدیت بخاطر ایمیل: ۱۴ آوریل، ۱۲ و ۱۶ می، ۲۲ جون، ۲۷ جولای
کلیر: ۹ آگوست (شکر خدا)
ورود به آمریکا: ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۶ (سن خوزه)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-18 ساعت 14:56)lotfali.zadeh نوشته:  
بنده با ویزای توریستی قصد سفر به کالیفرنیا رو دارم ,  وعلاقمندم که در مدت حضورم در اونجا گواهینامه رانندگی بگیرم
سوالات من اینه:
1- آیا برای یک شخص که با ویزای توریستی به ایالات متحده وارد شده امکان مراجعه به دی ام وی وتقاضای دریافت گواهینامه وآی دی کارت وجود داره؟
2- در صورت مثبت بودن پاسخ, آیا واحدهای خاصی از دی ام وی مختص رسیدگی به این دسته از متقاضیان هست یا کلیه واحدها یکسان عمل میکنند؟
4- ضمنا من گواهینامه بین المللی رو همراه خودم خواهم داشت آیا ارائه این گواهینامه بین المللی در دی ام وی لازمه و کمک میکنه؟
5- آیا برای امتحان کتبی وعملی رانندگی بایستی وقت الکترونیکی قبلی گرفت؟ از چه سایتی؟
با سپاس

بدن
سوال ایشون سوال منم هست
ممنون

در ایالت کالیفرنیا با ویزای توریستی هم میشه گواهینامه گرفت ولی مدت اعتبارش با طول مدت ویزای توریستی شما یکی خواهد بود.
به هر اداره DMV برید کارتون انجام میشه
مدارک مورد نیاز در سایت DMV اعلام شده
گواهینامه بین الملی همراه داشته باشید بهتره ولی اجباری نیست
وقت قبلی بگیرید برای مراجعه به DMV کارتون سریع تر انجام میشه و برای بعضی از کارها حتما باید وقت بگیرید

درکل وقتی میتونید با گواهینامه بین المللی رانندگی کنید، گرفتن گواهینامه کالیفرنیا (با اعتبار زمانی بسیار محدود) با ویزای توریستی اهمیت نداره و کمک خاصی به شما نمیکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh han
(2016-08-28 ساعت 00:42)rezavfx نوشته:  
(2016-08-18 ساعت 14:56)lotfali.zadeh نوشته:  
سوالات من اینه:
با سپاس

بدن
سوال ایشون سوال منم هست
ممنون

در ایالت کالیفرنیا با ویزای توریستی هم میشه گواهینامه گرفت ولی مدت اعتبارش با  طول مدت ویزای توریستی شما یکی خواهد بود.
وقت قبلی بگیرید برای مراجعه به DMV کارتون سریع تر انجام میشه و برای بعضی از کارها حتما باید وقت بگیرید

درکل وقتی میتونید با گواهینامه بین المللی رانندگی کنید، گرفتن گواهینامه کالیفرنیا (با اعتبار زمانی بسیار محدود) با ویزای توریستی اهمیت نداره و کمک خاصی به شما نمیکنه
خیلی لطف کردین دوست عزیز
ممکنه بفرمایید چطوری میتونم نزدیک ترین dmv نزدیک محل اقامتمونو پیدا کنم؟سرچ دستی با گوگل مپ یا راههای دیگه ای هم هست؟
دوم بفرمایید گواهینامه بین المللی چقدر تاثیر گذاره برای اخذ گواهینامه از dmv?من گواهیناممو به همراه سوابق و به همراه برگه عدم خسارت از بیمه ترجمه کرده ام و میخوام اگر مشکلی نداره با همینا برم dmv
چون خاطره خوبی ای گواهینامه بین المللی توی خیابان خرمشهر ندارم
و قکز میکنم کلا یه چیز من دراوردی و الکی هست که فقط مردم سرکیسه میکنن
با همین گواهینامه بین المللی منو تو مالزی به جرم نداشتن گواهینامه جریمه کردن!!!بنده خدا پلیسه هرچی گواهینامه بین المللی زیرورو کرد گفت من تاحالا همچین گواهینامه این شکلی ندیدم
ولی اگر شما برحسب تجربه تون میدونین داشتنش یه چیز دیگست و تاثیر گذار امر کنید میرم میگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-30 ساعت 00:14)lotfali.zadeh نوشته:  
(2016-08-28 ساعت 00:42)rezavfx نوشته:  
(2016-08-18 ساعت 14:56)lotfali.zadeh نوشته:  از دوستان عزیزم که اطلاع دارن خواهش میکنم جواب این دوستمونو
بدن
سوال ایشون سوال منم هست
ممنون

در ایالت کالیفرنیا با ویزای توریستی هم میشه گواهینامه گرفت ولی مدت اعتبارش با  طول مدت ویزای توریستی شما یکی خواهد بود.

خیلی لطف کردین دوست عزیز
ممکنه بفرمایید چطوری میتونم نزدیک ترین dmv نزدیک محل اقامتمونو پیدا کنم؟سرچ دستی با گوگل مپ یا راههای دیگه ای هم هست؟
دوم بفرمایید گواهینامه بین المللی چقدر تاثیر گذاره برای اخذ گواهینامه از dmv?من گواهیناممو به همراه سوابق و به همراه برگه عدم خسارت از بیمه ترجمه کرده ام و میخوام اگر مشکلی نداره با همینا برم dmv
با همین گواهینامه بین المللی منو تو مالزی به جرم نداشتن گواهینامه جریمه کردن!!!بنده خدا پلیسه هرچی گواهینامه بین المللی زیرورو کرد گفت من تاحالا همچین گواهینامه این شکلی ندیدم
ولی اگر شما برحسب تجربه تون میدونین داشتنش یه چیز دیگست و تاثیر گذار امر کنید میرم میگیرم

دوست عزیز مهاجر سرا ، من تجربه شخصی ام رو میگم و شما خودتون ببینید صلاح چی هست :

یک بار با گواهینامه بین الملی رانندگی میکردم و پلیس امریکا من رو به علت سرعت زیاد متوقف کرد، گواهینامه رو با پاسپورتم و اعتبار ویزام چک کرد و
اشکالی نگرفت و فقط به من هشدار داد .

در مورد DMV :
اگر بدون وفت گرفتن میخواهید برید که فقط کافیه با گوگل مپ یا ... بگردید و یکی پیدا کنید و اگر وقت بگرید که اول از توی سایت DMV باید اون مرکزی که
مبخواهید انتخاب کنید و بعد وقت و باقی کار....
همراه داشتن گواهینامه بین الملی در DMV اجباری نیست ، فقط بد نیست گه همراه داشته باشید بخصوص اگر جوون هستید که احیانا اگر از سابقه
داشتن گواهینامه پرسید نشون بدید
در ضمن در کالیفرنیا میتونید به زبان فارسی امتحان کتبی بدید و کتاب راهنمای فارسی DMV برای مطالعه قوانین هم هست
اگر سفر شما کوتاه هست به دردسرش نمی ارزه ، ممکنه قبل از این که پست گواهینامه رو بیاره براتون دیگه شما میخواهید برگردید !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh han ، pishtaz611
(2016-08-30 ساعت 09:25)rezavfx نوشته:  
(2016-08-30 ساعت 00:14)lotfali.zadeh نوشته:  
(2016-08-28 ساعت 00:42)rezavfx نوشته:  در ایالت کالیفرنیا با ویزای توریستی هم میشه گواهینامه گرفت ولی مدت اعتبارش با  طول مدت ویزای توریستی شما یکی خواهد بود.

خیلی لطف کردین دوست عزیز

دوست عزیز مهاجر سرا ، من تجربه شخصی ام رو میگم و شما خودتون ببینید صلاح چی هست :

یک بار با گواهینامه بین الملی رانندگی میکردم و پلیس آمریکا من رو به علت سرعت زیاد متوقف کرد، گواهینامه رو با پاسپورتم و اعتبار ویزام چک کرد و

در مورد DMV :
اگر بدون وفت گرفتن میخواهید برید که فقط کافیه با گوگل مپ یا ... بگردید و یکی پیدا کنید و اگر وقت بگرید که اول از توی سایت DMV باید اون مرکزی که
همراه داشتن گواهینامه بین الملی در DMV اجباری نیست ، فقط بد نیست گه همراه داشته باشید بخصوص اگر جوون هستید که احیانا اگر از سابقه
در ضمن در کالیفرنیا میتونید به زبان فارسی امتحان کتبی بدید و کتاب راهنمای فارسی DMV برای مطالعه قوانین هم هست
اگر سفر شما کوتاه هست به دردسرش نمی ارزه ، ممکنه قبل از این که پست گواهینامه رو بیاره براتون دیگه شما میخواهید برگردید  !!!
خیلی ممنون از جوابتون
تا یکسال برنمیگردم ویزا عوض خواهد شد
به نظرشما ترجمه گواهینامه به همراه سابقش و به همراه برگه عدم خسارت میتونه برای گرفتن گواهینامه جدید در آمریکا کار گواهینامه بین المللی بکنه یا نه؟
یعنی به همون اندازه اعتبار داره؟یا گواهینامه بین المللی اونجا اعتبارش بیشتره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh han
(2016-08-30 ساعت 19:43)lotfali.zadeh نوشته:  
(2016-08-30 ساعت 09:25)rezavfx نوشته:  
(2016-08-30 ساعت 00:14)lotfali.zadeh نوشته:  خیلی لطف کردین دوست عزیز

یک بار با گواهینامه بین الملی رانندگی میکردم و پلیس آمریکا من رو به علت سرعت زیاد متوقف کرد، گواهینامه رو با پاسپورتم و اعتبار ویزام چک کرد و

در مورد DMV :
اگر سفر شما کوتاه هست به دردسرش نمی ارزه ، ممکنه قبل از این که پست گواهینامه رو بیاره براتون دیگه شما میخواهید برگردید  !!!
خیلی ممنون از جوابتون
تا یکسال برنمیگردم ویزا عوض خواهد شد
به نظرشما ترجمه گواهینامه به همراه سابقش و به همراه برگه عدم خسارت میتونه برای گرفتن گواهینامه جدید در آمریکا کار گواهینامه بین المللی بکنه یا نه؟
یعنی به همون اندازه اعتبار داره؟یا گواهینامه بین المللی اونجا اعتبارش بیشتره؟

به ترجمه گواهینامه و برگه عدم خسارت هیچ احتیاجی نیست و این جا ازتون نمیخوان، گواهینامه بین الملی فقط اعتبار داره و میتونید باهاش ماشین
اجاره کنید و باقی کارهای مربوطه...
فقط یادتون باشه طول اعتبار گواهینامه امریکا با اعتبار ویزای شما یا i-94 یکی خواهد بود. اگر ویزاتون رو بعدا عوض کردید باید دوباره برای تجدید
گواهینامه اقدام کنید با مدارک جدیدی که نشون میده وضعیت مهاجرت و طول زمان اعتبار حضور شما در امریکا تغییر کرده
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: lotfali.zadeh ، pishtaz611
سلام دوستان سوالی داشتم من بعنوان مهاجرت به ایالت تگزاس خواهم رفت میگن چون هرماشینی بایستی بیمه باشه آیا با گواهینامه بین المللی میشه اونجا ماشین خرید و بیمه کرد

پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
سلام.میشه نمونه سوالات و برام ایمیل کنید.
با سپاس فراوان از سایت خودتان. این ایمیل من هست
sinazeri@gmail.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-09 ساعت 23:05)tomi نوشته:  سلام دوستان سوالی داشتم من بعنوان مهاجرت به ایالت تگزاس خواهم رفت میگن چون هرماشینی بایستی بیمه باشه آیا با گواهینامه بین المللی میشه اونجا ماشین خرید و بیمه کرد

بله دوست عزیز
من با گواهینامه بین المللی هم ماشین خریدم هم بیمه کردم
البته قیمت بیمه یکمی از کسی که گواهینامه اینجارو داشته باشه بالاتر در میاد
و دوم من گواهی عدم خسارت ایران ترجمه کردم اوردم که خیلی به دردم خورد و تونستم باهاش تخفیف بگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان: tomi
دوستان سلام
ممکنه لطفا راهنماییم کنین؟ می خوام امتحان آیین نامه را در ایالت کالیفرنیا به فارسی امتحان بدم.باید از کجا اقدام کنم ؟؟؟؟ یکی ار بستگان برام از dmv وقت گرفته ولی انگلیسی. زبانم زیاد خوب نیست میشه بفرمایین باید کجا برم؟ ایا امکان داره از روی سایتی انتخاب فارسی رو بردارم.
کیس:  F4
اقدام اولیه:2003
تاریخ مصاحبه:  مارچ2016  انکارا
نتیجه: ap
تعداد نفرات کیس: 3 نفر (یک بچه  و خودم و همسرم)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-23 ساعت 14:08)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام
ممکنه لطفا راهنماییم کنین؟ می خوام امتحان آیین نامه را در ایالت کالیفرنیا به فارسی امتحان بدم.باید از کجا اقدام کنم ؟؟؟؟ یکی ار بستگان برام از dmv وقت گرفته ولی انگلیسی. زبانم زیاد خوب نیست میشه بفرمایین باید کجا برم؟ ایا امکان داره از روی سایتی انتخاب فارسی رو بردارم.

وقتی میرید امتحان بدید بهشون بگید فارسی میخواید.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: مهسا20132013
سلام دوستان میشه با گواهینامه بین المللی در امریکا رانندگی کرد برای مدت کوتاه در مریلند
f4
may 2003
ank2010
interview date march 2016
ankara
خودم (نفر اصلی)و بچه ها یکضرب
صدور ویزا 30جون
همسر ap
ورود 22 augest
green card 7 oct
دریافت ایمیل کلیری همسر 12 oct
صدور ویزا همسر 21 NOV
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-11 ساعت 14:20)azb2003 نوشته:  سلام دوستان میشه با گواهینامه بین المللی در آمریکا رانندگی کرد برای مدت کوتاه در مریلند

بله ،میشه

‎Category : F4
Priority ‎Date : September-2003‎
Interview : ‎October-2016‎
Embassy : ‎Abudhabi‎‎
Result : ‎Administrative Processing‎
Updates : 4,5,10,11,12,18,26 October‎
پاسخ
تشکر کنندگان: azb2003
سلام

تجربه خودم در گرفتن گواهینامه رانندگی موتور+ماشین و کارت ایدی جداگانه بصورت همزمان با ویزای توریسیتی در شهر لس انحلس
(گواهینامه هم ایدی کارت حساب میشه ولی من خواستم بصورت جداگانه هم داشته باشم)

من بدون داشتن وقت قبلی با همراه داشتن

1- پاسپورت
2= فرم ‎i94‎ که میتونین از این لینک دریافت کنین (برای عزیزانی که نمیدونن این فرم حاوی اطاعات ورود شما به مرز آمریکاست)
3- ترجمه و اصل گواهینامه
4- دو تا مدرکی باید داشته باشین که نشون بده شما در این ادرسی که ذکر کردید سکونت دارید
(میشه بانک استیتمنت،سند یا همون تایتل ماشین،اجاره خانه،و.. به عنوان مدرک معتبر تحویل داد)

برای شروع کار 9 صبح به شعبه ‎dmv‎ واقع در خیابان شرمن وی مراجعه کردم

صف مراجعه کنندگان به دو صورته،بدون وقت قبلی و با تعیین وقت قبلی هست
بعد از کمی معطلی مدارک تحویل و مبلغ تقریبا 66 دلار برای هر2تا کارت پرداخت کردم
یک فرم خیلی ساده هم هست که باید پرکنین

تست بینایی و عکس همونجا انجام میشه
و بعد امتحان ایین نامه ماشین دادم
برخلاف ایران اینجا ایین نامه ماشین و موتور کاملا باهم فرق داره و ایین نامه ماشین به رو میشه به زبون فارسی امتحان داد ولی موتور فقط به زبان های انگلیسی و اسپانیایی امکان پذیره
امتحان ایین نامه ماشین به زبان فارسی خیلی سادهست کافیه فقط یکمی وقت بگذارین و با یه مطالعه سطحی میتونین نمره قبولی بگیرین
بلافاصله بعد از قبولی امتحان هم برای امتحان شهر برای 10 روز بعدش وقت گرفتم
ولی امتحان ایین نامه موتور خیلی سخت بود جوری که 2 بار رد شدم و بار سوم تونستم قبول بشم
دلیلش هم این بود که اطلاعات کافی نداشتم به غیر از خوندن دفترچه انگلیسی با اون همه اصطلاحات جدید و سخت،کجارو باید مطالعه کرد
برای امتحان ایین نامه موتور فقط کافیه این لینک و این یکی لینک دو سه بار مشاهده کنید و صدرصد در امتحان قبول خواهید شد (به همین راحتی)
(کسی نبود به من بگه و من هرچی نمونه سوال از این ور اون ور میدیدم و میخوندم حتی یکیشم تو امتحان نمیومد)

تقریبا 10 روز بعد از امتحان ایین نامه برای امتحان شهر ماشین رفتم
(تو این فاصله 10 روز که تا امتحان شهر مونده بود کارت ایدی کارت به ادرس منزل پست شد کل مراحل یکیه فقط ایدی کارت دیگه امتحان نداره)

کافیه یه نگاهی هم به این لینک بندازین قبل از امتحان چندتا سوال ازتون میکنن که خوبه یه اشنایی داشته باشین

خیلی به من میگفتن اگر بدونن دفعه اول هست که امتحان میدین حتما ردتتون میکنن ولی اینطوری نبود و بار اول بدون خطا قبول شدم
مجدد برای 10 روز بعد از قبولی امتحان ایین نامه موتور هم وقت امتحان شهر موتور گرفتم که اونم دفعه اول بدون خطا قبول شدم

نکته:
برای امتحان شهر حتما باید بیمه تون شمارو پوشش داده باشه
این اطلاغات صرفا جهت راهنماییی بیشتر دوستانه و شرایط ذکر شده شامل ایالت و شهری که ذکر شده و راجب دیگر ایالت ها اطلاعی ندارم
برای امتحان هم ماشین هم موتور میشه اجاره یا از کسی قرض کرد ولی بنده هردو رو خریده بودم

امیدوارم اطلاعات مفید واقع شده باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeed rezaee ، azaliaa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان