کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
مهر مترجم رسمی به منزله مهر دادگستری است
نیازی به مهر جداگانه نیست

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، aden ، SH1A2R3 ، frozen mind ، Hediyeh ، ASALI ، کیانا ، milad1995 ، msar
(2011-10-04 ساعت 02:15)nahid.t نوشته:  من دوتا پسر دارم كه يكي دوم راهنمايي و دومي اول دبيرستان است ما فوريه براي اولين بار به فرزنو در كاليفرنيا مياييم و براي ماندن ميخواهيم از سال تحصيلي اينده شروع كنيم اينجور كه فهميدم من بايد فقط كارنامه اخرين سال را ترجمه كنم درسته؟ يعني مثلا فقط اول دبيرستان براي پسر بزرگم و براي كوچيكه دوم راهنمايي ؟ در ضمن مهر دادگستري براي ترجمه نياز هست يا نه ؟

برای کارنامه تائیدیه ی آموزش و پرورش هم نیاز دارین تا براتون ترجمه کنن ...

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، nahid.t ، SH1A2R3 ، frozen mind ، Hediyeh ، sayeh_m ، کیانا ، storagemeter ، milad1995 ، msar
سلام من عضو جدید هستم می خواستم بدون اگر مجبور باشم قبل از سال تحصیلی در ایران تمام بشه به آمریکا بیام پسرم(کلاس سوم)دوباره باید اون مقطع رو از اول بخونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، کیانا ، milad1995 ، msar
سلام دوستان
من چندماه دیگه ان شاءاله با شوهرم میریم آمریکا
خواهرم 14 سالشه
میخوام با خودم ببرمش تا دبیرستانو اونجا بخونه
مثل اینکه ویزای تحصیلی برای دانش آموز صادر نمیشه و فقط واسه دانشجوهاس
کسی میدونه چطوری میشه ببرمش؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، sayeh_m ، کیانا ، milad1995 ، msar
(2012-04-01 ساعت 06:08)elahenadafy2 نوشته:  سلام دوستان
من چندماه دیگه ان شاءاله با شوهرم میریم آمریکا
خواهرم 14 سالشه
میخوام با خودم ببرمش تا دبیرستانو اونجا بخونه
مثل اینکه ویزای تحصیلی برای دانش آموز صادر نمیشه و فقط واسه دانشجوهاس
کسی میدونه چطوری میشه ببرمش؟
اگر همه چیز درست باشه متاسفانه این پروسه بیش از 5-7 سال زمان میخواد
و به دبیرستان ایشان وصلت نخواهد داد.

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، SH1A2R3 ، sayeh_m ، کیانا ، milad1995 ، msar
درود بر شما ...
هزینه های تحصیل بستگی به مکان پذیرشتون داره که از کدوم دبیرستان یا کالج پذیرش میگیرید ...
به طور عادی میانگین هزینه ها جهت 1 یا 2 سال اول حدود مبلغ 60 الی 80 هزار دلار می باشد . ( حالا کمتر یا بیشتر )
البته نمره معدل هم میتونه تاثیر گذار باشه ...
ماشالله دلار هم که سر به فلک کشیده !!!!
موفق باشید
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، sayeh_m ، کیانا ، storagemeter ، milad1995 ، msar
سلام دوستان فرزندم 3 دبستانه. مدارکی که لازمه برای ثبت نام در دبستان چی هست؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، sayeh_m ، کیانا ، ali234 ، milad1995 ، msar
سلام دوستان. کسی در مورد پذیرش از مدارس اطلاعی داره؟ آیا امکانش هست کسی که مقیم نیست و international محسوب می شه از مدرسه ای پذیرش بگیره و براش ویزای دانش آموزی صادر کنن؟ ممنون می شم کسی راهنمایی کنه :)
Case Number: 45XXX
سفارت: کوالالامپور
مصاحبه: 19th june
دریافت ویزا: یک ضرب
من پسرم کلاس چهارم رو تموم کرده وسال دیگه میره کلاس پنجم،حالا سوالم اینه که چه مدارکی با خودم بیارم برای ثبت نامش،آیا کارنامه ی سالهای گذشنه اش رو اونجا میخوان؟،آیا باید از آموزش وپرورش اینجا نامه خاصی بگیرم؟آیا اونجا تعیین سطح میشه یا اینکه میره گرید4 یا 5 میشینه؟وبطوری کلی برای ثبت نامش چی میخوان؟ممنون میشم دوستانی که رفتن واین تجربه هارو داشتن به ما هم منتقل کنن
شماره کیس :2012as31000
تاریخ رویت قبولی: july 15
تاریخ ارسال فرمها: july
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:02/09
تاریخ دریافت نامه دوم:02/14
تاریخ مصاحبه:April 2
تاریخ دریافت ویزا:MAY 2
تاریخ ورود به آمریکا :28Aug
تاریخ دریافت گرین کارت :
مقصد:لوس آنجلس
تعداد افراد با این کیس:4
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، sayeh_m ، کیانا ، milad1995 ، msar
(2012-05-29 ساعت 17:52)masih sh نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 16:53)علیرضا م نوشته:  من پسرم کلاس چهارم رو تموم کرده وسال دیگه میره کلاس پنجم،حالا سوالم اینه که چه مدارکی با خودم بیارم برای ثبت نامش،آیا کارنامه ی سالهای گذشنه اش رو اونجا میخوان؟،آیا باید از آموزش وپرورش اینجا نامه خاصی بگیرم؟آیا اونجا تعیین سطح میشه یا اینکه میره گرید4 یا 5 میشینه؟وبطوری کلی برای ثبت نامش چی میخوان؟ممنون میشم دوستانی که رفتن واین تجربه هارو داشتن به ما هم منتقل کنن

من بهتون پیشنهاد میکنم پس از اینکه یک سال از اقامتتون گذشت اقدام کنید.بگذارید بچه با محیط آشنا بشه و خجالتش از بین بره.در غیر این صورت فرزندتون با مشکلات جدی (درسی و اخلاقی)مواجه میشه.
ببخشید من متوجه نشدم پس از یک سال برای چی اقدام کنیم؟یعنی یک سال خونه بشینه بعدش بره مدسه؟فکرنکنم تاحالاکسی این کاروکرده باشه
شماره کیس :2012as31000
تاریخ رویت قبولی: july 15
تاریخ ارسال فرمها: july
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:02/09
تاریخ دریافت نامه دوم:02/14
تاریخ مصاحبه:April 2
تاریخ دریافت ویزا:MAY 2
تاریخ ورود به آمریکا :28Aug
تاریخ دریافت گرین کارت :
مقصد:لوس آنجلس
تعداد افراد با این کیس:4
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، SH1A2R3 ، sayeh_m ، کیانا ، milad1995 ، sepideh jan ، msar
این دوستی که لطف کردن و هشدار دادند در باره مشکلات اخلاقی و درسی دانش آموزان در سال اول آیا برای بچه خودشون این مشکلات پیش اومده؟! لطفا کاملتر و دقیقتر توضیح بدین منظورتون چیه تا بقیه استفاده کنند. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، laili ، SH1A2R3 ، sayeh_m ، کیانا ، milad1995 ، sepideh jan ، tartar ، msar
(2012-05-30 ساعت 13:18)masih sh نوشته:  
(2012-05-30 ساعت 12:52)hitab نوشته:  این دوستی که لطف کردن و هشدار دادند در باره مشکلات اخلاقی و درسی دانش آموزان در سال اول آیا برای بچه خودشون این مشکلات پیش اومده؟! لطفا کاملتر و دقیقتر توضیح بدین منظورتون چیه تا بقیه استفاده کنند. ممنون

بنده بچه ندارم(خدا رو شکر).تجربه این رو به من نشون داده.البته به شخصیت فزرند شما هم بستگی داره.این مشکل بیش تر برای دانش آموزان دوره راهنمایی و دبستان پیش میاد .
من در کار های آموزشی یه دستی دارم .مثلا در کارمان شاهد افت تحصیلی یک دانش آموز هستیم بخاطر اینکه از دبستان خود که 4 سال در آن بوده به دبستانی دیگر میرود و از نظر درسی اگر در مدرسه اولی حتی جزو دانش آموزان نمونه یا تیزهوش هم بوده باشد در مدرسه جدید مطمئنا جزء ضعیفان خواهد شد .از نظر روحی هم باعث می شود که در محیط جدید گوشه گیری کند . چه بسا در مواردی باعث افسردگی در کودک شما می شود.تازه این اتفاقات بر اثر تعویض مدرسه در داخل همان شهر می افته چه برسه بخواهید از یه کشور به کشوری دیگر که از زمین تا آسمان با ایران فرق میکنه بروید .البته بهتر است با یک مشاور تحصیلی یا مشاور روانی مشورت کنید.
دوستان من تجربه ی خودمون رو در اختیارتون می ذارم. امیدوارم مورد استفاده باشه. من و خانواده م 4 سال پیش به مالزی مهاجرت کردیم. خواهرم اون موقع 10 سالش بود. مالزی شرایطش جوریه که همه ی ایرانی ها همه جا پخش نیستند و اکثرا اون هایی که با خانواده اومدن تو پایتخت یعنی کوالالامپور متمرکز هستند و اکثر امکانات مثل مدرسه ایرانی، اینترنشنال و... هم در همون محدوده هست. اما ما به دلیل وجود دانشگاه در یک شهر دیگه مجبور بودیم خارج از کوالالامپور زندگی کنیم. ما هم به هوای اینکه همه می گن بچه رو بذاری مدرسه زبانش راه می افته خود به خود، خواهرم رو تو یک مدرسه ی غیر انتفاعی ثبت نام کردیم. مدرسه ای که بین مدارس دولتی و اینترنشنال محسوب می شد. تو این مدرسه به 4 زبان انگلیسی، مالایی، ماندرین (چینی) و عربی تدریس می شد که خوب البته فرقش با مدارس آمریکایی همینه که اون ها فقط انگلیسی تدریس می کنند. اما خواهر من نه تنها هیچی یاد نگرفت، بلکه هر روز افسرده تر می شد و با گریه می رفت مدرسه و با هیچ کس نمی تونست ارتباط برقرار کنه. تا اینکه بالاخره فرستادیمش کلاس زبان و طی 3 ماه عالی یاد گرفت. بعد هم ثبت نامش کردیم مدرسه ی اینترنشنال که تو این 3 ماه افتتاح شده بود. هم کلاسی هاش هم از همه ی کشورها هستن تقریبا. از آمریکا گرفته تا کره و ژاپن و ایتالیا و سویس و استرالیا و... توصیه ای که من دارم اینه که حتما حتما بچه ها رو بفرستید کلاس زبان. این که می گن راه می افته و اینا اصلا درست نیست. اگر زمینه ی زبان داشته باشه چرا اما اگه هیچی زبان ندونه واقعا تو روحیه اش اثر منفی می ذاره. چون نه درس می فهمه نه می تونه دوست پیدا کنه. از نظر اخلاق هم چیزی نیست که بشه ازش جلوگیری کرد. قراره که بچه تو محیط جدید با فرهنگ جدید آشنا بشه و خواه ناخواه روش تاثیر می ذاره. پس چه بهتر که همون ابتدا بره سر کلاس زبان و مدرسه. بقیه اش دیگه هنر پدر و مادره که چه جوری باید ها و نباید ها رو برای بچه مشخص کنند.
موفق باشید :)
Case Number: 45XXX
سفارت: کوالالامپور
مصاحبه: 19th june
دریافت ویزا: یک ضرب
(2012-05-30 ساعت 13:18)masih sh نوشته:  
(2012-05-30 ساعت 12:52)hitab نوشته:  این دوستی که لطف کردن و هشدار دادند در باره مشکلات اخلاقی و درسی دانش آموزان در سال اول آیا برای بچه خودشون این مشکلات پیش اومده؟! لطفا کاملتر و دقیقتر توضیح بدین منظورتون چیه تا بقیه استفاده کنند. ممنون

بنده بچه ندارم(خدا رو شکر).تجربه این رو به من نشون داده.البته به شخصیت فزرند شما هم بستگی داره.این مشکل بیش تر برای دانش آموزان دوره راهنمایی و دبستان پیش میاد .
من در کار های آموزشی یه دستی دارم .مثلا در کارمان شاهد افت تحصیلی یک دانش آموز هستیم بخاطر اینکه از دبستان خود که 4 سال در آن بوده به دبستانی دیگر میرود و از نظر درسی اگر در مدرسه اولی حتی جزو دانش آموزان نمونه یا تیزهوش هم بوده باشد در مدرسه جدید مطمئنا جزء ضعیفان خواهد شد .از نظر روحی هم باعث می شود که در محیط جدید گوشه گیری کند . چه بسا در مواردی باعث افسردگی در کودک شما می شود.تازه این اتفاقات بر اثر تعویض مدرسه در داخل همان شهر می افته چه برسه بخواهید از یه کشور به کشوری دیگر که از زمین تا آسمان با ایران فرق میکنه بروید .البته بهتر است با یک مشاور تحصیلی یا مشاور روانی مشورت کنید.
این جمله آخرتون فقط قابل قبوله که قبل از رفتن بهتره با یک مشاور _تحصیلی و روانشناسی ) مشاوره کرد تا کودک و نوجوان بتونه راحتتر و سریعتر با محیط جدید سازگار بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، کیانا ، milad1995 ، msar
نظر من و اگه بخواهین اینه که اصلا این قضیه رو بزرگ نکنین ..به خدا مشاور و متخصص و اینها لازم نیست ..اگه پولتون زیادیه بدین به من بهتون مشاوره میدم Smile
بچه ها رو از همون روز اول بذارین مدرسه ..حتی یک روز هم معطل نکنین ..خوشبختانه مدارس آمریکا این اجازه رو به شما میدن که به عنوان داوطلب برید توی کلاس بچتون و به معلمش و بچه های دیگه کمک کنین ..حتی اگه زبانتون هم خوب نیست برید اونها بهتون ورقه میدن صحیح کنین ...یا کاردستی درست کنین همین اندازه که تو کلاس پیش بچه باشین کافیه ...بعد از 6 ماه بچه ها جوری راه میوفتن که خودتون باورتون نمیشه ..مشاور و متخصص و اینها فقط قضیه رو برای بچه بزرگتر میکنه و ترسش و بیشتر ..بذارین همه چی عادی پیش بره ..
پاسخ
تشکر کنندگان: teoden ، golesang ، jordanir ، SH1A2R3 ، Hediyeh ، such ، shahin 93 ، sayeh_m ، nora ، hitab ، کیانا ، Afies ، lilac ، صوفیا صوری ، ali234 ، afsoon77 ، sh_aytak ، milad1995 ، amjad ، nima-92 ، sepideh jan ، artam2 ، tartar ، Rock ، maryam_a ، ziba62ka ، msar
دوستی که برای مدارک لازم پرسیدن. کارت وواکسیناسیون رو هم ترجمه و به همراه داشته باشین.
در ضمن در مورد سایر شرایط و مسایل مدرسه بستگی داره شما کدام ایالت و حتی کدام دیستریکت اموزشی بچه رو ثبت نام میکنین که همشون سایت دارن و کلی اطلاعات که میخواید بونید.
موفق باشید.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، frozen mind ، Hediyeh ، saied-k ، sayeh_m ، nora ، کیانا ، milad1995 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان