کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
(2012-05-31 ساعت 02:19)soheilbadami نوشته:  دوستی که برای مدارک لازم پرسیدن. کارت وواکسیناسیون رو هم ترجمه و به همراه داشته باشین.
در ضمن در مورد سایر شرایط و مسایل مدرسه بستگی داره شما کدام ایالت و حتی کدام دیستریکت اموزشی بچه رو ثبت نام میکنین که همشون سایت دارن و کلی اطلاعات که میخواید بونید.
موفق باشید.

میشه لطف کنین سایت مربوطه برای ایالت کالیفرنیا رو برامون بزارین؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: Hediyeh ، sayeh_m ، کیانا ، milad1995 ، آنی ، msar
(2012-05-31 ساعت 02:30)SH1A2R3 نوشته:  
(2012-05-31 ساعت 02:19)soheilbadami نوشته:  دوستی که برای مدارک لازم پرسیدن. کارت وواکسیناسیون رو هم ترجمه و به همراه داشته باشین.
در ضمن در مورد سایر شرایط و مسایل مدرسه بستگی داره شما کدام ایالت و حتی کدام دیستریکت اموزشی بچه رو ثبت نام میکنین که همشون سایت دارن و کلی اطلاعات که میخواید بونید.
موفق باشید.

میشه لطف کنین سایت مربوطه برای ایالت کالیفرنیا رو برامون بزارین؟
من در کلیفرنیا نیستم ولی شما باید این مطلب رو سرچ کنین:
california school districts /ranking

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Hediyeh ، saied-k ، sayeh_m ، کیانا ، ASALI ، milad1995 ، آنی ، msar
من دارم میرم کالیفرنیا شهر ایرواین،شنیدم دوتا مدرسه خوب با گرید 10 داره برای برای مسلمونها که علاوه برکیفیت بالای آموزشی به مسایل اخلاقی و تربیتی بچه ها هم خیلی اهمیت میده،لطفا"اگرکسی ازدوستان درباره این مدرسه ها یا آدرس وسایتشون اطلاعی داره برامون بزاره ممنون میشم
این هم آدرس سایتهای مدارس آمریکا
http://www.greatschools.org/
شماره کیس :2012as31000
تاریخ رویت قبولی: july 15
تاریخ ارسال فرمها: july
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:02/09
تاریخ دریافت نامه دوم:02/14
تاریخ مصاحبه:April 2
تاریخ دریافت ویزا:MAY 2
تاریخ ورود به آمریکا :28Aug
تاریخ دریافت گرین کارت :
مقصد:لوس آنجلس
تعداد افراد با این کیس:4
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، sayeh_m ، bayat_r ، صوفیا صوری ، ابی هانی ، sh_aytak ، dana ، milad1995 ، آنی ، matmir ، Azi b ، msar
سلام دوستان
مدارس ابتدایی ماه می تموم میشه یا جون؟من بخاطر زمان بلیط برگشت میپرسم.
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، bayat_r ، storagemeter ، کیانا ، milad1995 ، msar
سلام دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: milad1995 ، msar
با سلام.
دوستان عزيز .
تا كنون صحبت ادامه تحصيل از ديپلم به بعد بوده است. بنده فروم را گشته ام. موضوعي در رابطه با فرزندان با شرايط زير مشخص نيست:
1- فرزنداني كه تازه به دبستان مي خواهند بروند.
2- فرزنداني كه در حال رفتن به دبستان هستند.
3- فرزنداني كه در دوره راهنمايي هستند.
4- فرزنداني كه در حال رفتن به دوره دبيرستان هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: milad1995 ، matmir ، مير منصور ، msar
(2011-01-18 ساعت 01:56)fgh747 نوشته:  
(2009-12-12 ساعت 10:24)pegah نوشته:  سلام آقای حمید. ممنون از توضیحات مثل همیشه مفیدتون. منهم کاملا با شما موافقم و تاسف میخورم چرا برنامه های آموزشی ایران اینطوری نیست. به امید اینکه روزی این مشکلات حل بشود و همه به مملکت خودمون برگردیم.........
پگاه عزیز سلام
همه راهنماییهاتون در مورد مدارس یک طرف و این آدرس سایتی که گذاشتید یک طرف . خانم من در مورد مدرسه بچه خیلی حساسه چون پسرمون در مدرسه تیزهوشان تحصیل میکنه و این سایت واقعا" کمک خوبی میکنه که منطقه زندگیمونو بر مبنای مدرسه خوب بتونیم انتخاب کنیم .
با تشکر فرامرز
پاسخ
با سلام بر شما دوستان.
علی هستم.
16 سالمه و دارم میرم آمریکا...
میخواستم ببینم آیا اطلاعاتی راجع به تحصیل در اونجا دارین یا نه؟
ممنون میشم اگه بتونین راهنماییم کنین...
پاسخ
سلام ساسان جان...
میتونین در باره ی دبیرستان های اونجا و تحصیل توی اون ها واسم کمی حرف بزنین؟
من 16 سالمه و دارم میرم اونجا...
پاسخ
(2012-09-09 ساعت 10:28)lilistar نوشته:  سلام دوستان
ميخواستم ببينم آيا داشتن اسپانسر تاثيري در روند ثبت نام بچه ها در مهدكودك و دبستان دولتي دارد يعني آيا با داشتن اسپانسر ميشه از مزاياي رايگان دولتي براي مدارس و مهدكودك استفاده كرد ؟ و آيا بچه ها بعد از دريافت گرين كارد بيمه درماني دارند يا نه ؟

منظورتون از مزایای رایگان دولتی برای مدرسه و مهد کودک چیه ؟ مدارس دولتی اینجا تمامش رایگانه و نیازی به کمک نیست .
در مورد بیمه هر بچه ی زیر 18 سال چه با اسپانسر و چه بدون اسپانسر میتونه بیمه ی رایگان داشته باشه و این بستگی به میزان درآمد شما داره .اگه اصلا درآمد ندارید بیمه کاملا رایگانه ولی اگه درآمد کم و حداقلی داشته باشید باید مبلغ ناچیزی که فکر کنم ماهی 16 دلاره پرداخت کنید .

(2012-12-25 ساعت 21:41)a_h نوشته:  با سلام بر شما دوستان.
علی هستم.

سوالتون خیلی کلیه ..دقیقا چی میخواهین بدونین ؟
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
با سلام
یکی از دغدغه های مادران ،تحصیل فرزندانشونه . من یک دختر 6ساله دارم که اول دبستانه و احتمالا برنامه ریزیمون برای رفتن برای آخر ساله . می خوام بدونم که بسلامتی رسیدیم آمریکا . آیا بلافاصله ثبت نامش کنم برای مدرسه یا اینکه برای سال بعد باید ثبت نام بشه . و دیگه اینکه آیا پیش دبستانی بره ( با توجه به اینکه با زبان انگلیسی آشنایی ندارند ) یا همون کلاس اول . ممنون میشم دوستان خوبم مثل همیشه راهنمای من و یا دیگران مادرانی که موردی شبیه به من دارند ، باشند . باز هم سپاسگزارم
C.N : 19XX, رویت قبولی :2می 2012، نفرات : 4 ،مصاحبه:ابوظبی ،1Nov. زمان کلیرنس:33 روز . دریافت ویزا :Big Grin مقصد: نیوهمپشایر
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، milad1995 ، آنی ، msar
(2012-12-25 ساعت 23:25)laili نوشته:  
(2012-09-09 ساعت 10:28)lilistar نوشته:  سلام دوستان
ميخواستم ببينم آيا داشتن اسپانسر تاثيري در روند ثبت نام بچه ها در مهدكودك و دبستان دولتي دارد يعني آيا با داشتن اسپانسر ميشه از مزاياي رايگان دولتي براي مدارس و مهدكودك استفاده كرد ؟ و آيا بچه ها بعد از دريافت گرين كارد بيمه درماني دارند يا نه ؟

منظورتون از مزایای رایگان دولتی برای مدرسه و مهد کودک چیه ؟ مدارس دولتی اینجا تمامش رایگانه و نیازی به کمک نیست .
در مورد بیمه هر بچه ی زیر 18 سال چه با اسپانسر و چه بدون اسپانسر میتونه بیمه ی رایگان داشته باشه و این بستگی به میزان درآمد شما داره .اگه اصلا درآمد ندارید بیمه کاملا رایگانه ولی اگه درآمد کم و حداقلی داشته باشید باید مبلغ ناچیزی که فکر کنم ماهی 16 دلاره پرداخت کنید .

(2012-12-25 ساعت 21:41)a_h نوشته:  با سلام بر شما دوستان.
علی هستم.

سوالتون خیلی کلیه ..دقیقا چی میخواهین بدونین ؟

کلا راجع به فضای مدارس و درس هایی که اونجا تدریس میشه...
لطفا اگه تجربه هم دارین بگین....
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، milad1995 ، msar
(2012-12-26 ساعت 13:26)honestly2002 نوشته:  با سلام
یکی از دغدغه های مادران ،تحصیل فرزندانشونه . من یک دختر 6ساله دارم که اول دبستانه و احتمالا برنامه ریزیمون برای رفتن برای آخر ساله . می خوام بدونم که بسلامتی رسیدیم آمریکا . آیا بلافاصله ثبت نامش کنم برای مدرسه یا اینکه برای سال بعد باید ثبت نام بشه . و دیگه اینکه آیا پیش دبستانی بره ( با توجه به اینکه با زبان انگلیسی آشنایی ندارند ) یا همون کلاس اول . ممنون میشم دوستان خوبم مثل همیشه راهنمای من و یا دیگران مادرانی که موردی شبیه به من دارند ، باشند . باز هم سپاسگزارم
همون کلاس اول.
ثبت نام معمولا اخر جولای هست بسته به دیستریکت شما
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، ali234 ، honestly2002 ، milad1995 ، آنی ، msar
سلام
من يه دانش اموز دوم دبيرستان كه به مدرسه ي تيزهوشان ميرم و با اين كه مدرسه خيلي بد نيس (نسبت به مدارس ديگه) ولي دلم ميخواد از اين جهنم فرار كنم اين قدر كه روي ما فشار و استرس هست
يكي از عمو هام هم امريكا هست ولي گفت الان نميتونم بيام اونجا(البته من خيلي روي حرفش حساب نميكنم)
ولي الان گفتم از شما بپرسم كه نميشه من بيام اونجا درس بخونم ؟ واينكه اگه بيام اونجا ضرر نميكنم برم مدرسه دولتي؟
البته دو تا نگراني ديگه هم دارم يكي هزينه و يكي زبان و چيزهايي كه من از همون اول توي مدرسه ياد نگرفتم كه نميدونم نگراني من بجاس يا نه؟
لطفا كمكم كنيد تا از اين زندگي خسته كننده رها شم
مرسي
پاسخ
تشکر کنندگان: milad1995 ، آنی ، msar
(2013-01-10 ساعت 00:56)amirishiva نوشته:  سلام
من يه دانش اموز دوم دبيرستان كه به مدرسه ي تيزهوشان ميرم و با اين كه مدرسه خيلي بد نيس (نسبت به مدارس ديگه) ولي دلم ميخواد از اين جهنم فرار كنم اين قدر كه روي ما فشار و استرس هست
يكي از عمو هام هم امريكا هست ولي گفت الان نميتونم بيام اونجا(البته من خيلي روي حرفش حساب نميكنم)
ولي الان گفتم از شما بپرسم كه نميشه من بيام اونجا درس بخونم ؟ واينكه اگه بيام اونجا ضرر نميكنم برم مدرسه دولتي؟
البته دو تا نگراني ديگه هم دارم يكي هزينه و يكي زبان و چيزهايي كه من از همون اول توي مدرسه ياد نگرفتم كه نميدونم نگراني من بجاس يا نه؟
لطفا كمكم كنيد تا از اين زندگي خسته كننده رها شم
مرسي
خب خوبه که تیز هوشان میری . این یه پوئن مثبته Smile
خب عموتون تا حدی راست گفته.چون طبق این حرفاتون شما اقامت ندارین و باید ویزا ی دانشجویی بگیرید که اصلا به راحتی به دیپلمه ها نمیدن مگر اینکه از یه دانشگاه خیلی خفن پذیرش بگیرید.

خب شما دوسال وقت دارید تا پیش رو هم تموم کنید.تو این دو سال باید زبانتون رو به شدت تقویت کنید تا نمره ی تافل یا ایلتس خوبی بیارید.در طول همین مدت هم تو سایت دانشگاه های مختلف برید و شرایط پذیرش و اینها رو بخونید.
علاوه بر زبان ، یه معدل خیلی خوب هم برای پذیرش از دانشگاه خوب مهمه.

نگرانی دومتون هزینه است.خب مسلما یه دانشگاه خوب هزینه اش هم خیلی بالاست اما خب میتونید از وام هایی که میدن استفاده کنید و بعدا که کار کردن رو شروع کردید این هزینه ها رو بپردازید.

موفق باشید :*
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: hitab ، pr.kia ، milad1995 ، آنی ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان