کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشجوهای گرین کارت بُرده، وام تحصیلی و چالشها
دوستانی که الان تو دانشگاههای US درس میخونند، در صورت امکان تجربیات خود را از جلسات اول کلاسها بفرمایند...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-02 ساعت 09:56)apoornaki نوشته:  دوستانی که الان تو دانشگاههای US درس میخونند، در صورت امکان تجربیات خود را از جلسات اول کلاسها بفرمایند...

همون شکلی مثل ایران، البته استادای ایرانی که کلاسشون سر و صاحاب داشت... سیلابس رو بهتون می دن، در مورد کتاب توضیح می دن، چند تا امتحان خواهید داشت، نمره دهی چطوریه، و اگه خیلی جدی بگیرن، همون جلسه اول درس هم می دن.

کلاً تفاوتی که داره اینه که ممکنه درس شما با کسی که همون مقطع رو داره تو ایران می خونه، فرقی نداشته باشه، یا حتی آسون تر هم باشه، ولی همیشه بهتون کلی کار و تکلیف می دن و نگاه کاربردی مسلط به نگاه تئوریک هست. به همین خاطر وقتی که به پایان ترم می رسید، به ناچار خیلی از مطالب اون درس رو خوندید و بهش تسلط دارید، و چیز خاصی برای شب امتحان نمی مونه. بعد از پایان ترم هم خیلی روشن تر مطالب اون درس رو یادآوری می کنید.

کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، golesang ، ساری ، vroom ، parsush ، mitr.p ، Hedieh20 ، Lucky Luke ، odiseh ، Lemony ، pv-n ، mehdi2014 ، rbrb-2015 ، farzad parsa ، mostafa2017
(2012-06-02 ساعت 09:56)apoornaki نوشته:  دوستانی که الان تو دانشگاههای US درس میخونند، در صورت امکان تجربیات خود را از جلسات اول کلاسها بفرمایند...

تو ایران معمولا استاد و دانشجوها هفته اول و دوم کلاس های درسی رو جدی نمیگیرن (خیلی از استادها هم جدی میگیرن ولی دانشجوها نه آنچنان) چه بسا بعضی از دانشجوها ممکن هست سر کلاس هم نرن ولی اینجا از این خبرها نیست.از همون جلسه اول کلاس مهم هست و واقعا هر غیبتی به ضرر دانشجو تموم میشه و بیش از ۳ جلسه هم درس حذف میشه شوخی هم ندارن چه شما فامیل باشی با استاد چه غریبه . و طبقه گفته دوستمون mml درباره اهداف و برنامه تا آخر ترم صحبت میکنه استاد..
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: ساری ، apoornaki ، mml ، honey62 ، mitr.p ، odiseh ، Lemony ، pv-n ، rbrb-2015 ، farzad parsa
درست می فرمایید. من بین 100-150 نفر دانشجویی که در شهر های مختلف آمریکا و دانشگاه خودم و خانمم می شناسم و همچنین بین بچه های مهاجرسرا، کسی که امتحان LSAT داده باشد و یا قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق داشته باشد، را سراغ ندارم. شاید در applyabroad یا تالارهای گفتگوی غیر ایرانی بتوانید اطلاعات غیررسمی بیشتری راجع به این امتحان پیدا کنید.
در مورد 100% نیاز به مدرک زبان، آیا جزو الزامات امتحان برای کسانی است که مدرک لیسانس غیر آمریکایی دارند، یا منظورتان این است که باید برای شرکت در امتحان، توانایی بالایی در زبان انگلیسی داشت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، tatoole ، honey62
دوستان عزيز،‌ من با كله خوردم به بن بست و دارم گيج ميزنم. اين قضيه ادامه تحصيل هم شده قضيه اول مرغ بوده يا تخم مرغ!!!
ميخواستم برم دنبال كار فهميدم بدون مدرك آمريكايي نميشه
گفتم خيلي خوب اول ميرم كالج يه مدركي ميگرم بعد ميرم دنبال كار ديدم بايد يه سال اونجا مونده باشم instate بشم كه بتونم كالج برم البته با وام وگرنه هزينه هاش كمرشكنه
اگه يه سال بمونم instate بشم كه بايد از جيب بخورم... بنابراين بايد يه كار دم دستي پيدا كنم چون پول زيادي نداريم كه بتونيم همش از جيب بخوريم
حالا ميخوام كار دم دستي كنم فهميدم كه بيشتر از يه سال نبايد در كار نامربوط به شغل آينده مون بمونيم براي شغل ثابتي كه ميخوايم داشته باشيم خوب نيست.
اينايي كه گفتم درسته ديگه؟!
حالا عجزانه خواهش ميكنم يكي منو از اين بن بست فكري بكشه بيرون تا رسما ديوونه نشدم!
كممممممممككككككككككك
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، s$s ، mml ، f.r ، younes77 ، Lucky Luke ، Lemony ، farzad parsa ، manheb1
نه هاني جون لازم نيست يك سال منتظر بشي و بعد بري كالج. mml عزيز برام توضيح دادن كه ميتونيم براي وام از همون اول هم اقدام كنيم. يعني براي درخواست fafsa‌فقط كافيه ssn‌داشته باشيم. و وام رو هم با توجه به هزينه بهمون ميدن.يعني اگه شما بومي نباشي چون هزينه ات زياده پس وامي هم كه ميدن متناسب با اون خواهد بود. من شخصا ميخوام براي ترم بهار ثبت نام كنم. البته اگه كلير بشم.
ضمنا يكي از فاميلامون چند روز پيش اومده بود ايران كه نزديك به 40 ساله ويرجينيا زندگي ميكنه و ميگفت چون طرفهاي واشنگتن دي سي كار زياده از خيلي ايالتها مردم ميان طرفهاي دي سي.اينو به اين علت گفتم كه چون ميدونم شما هم ميرين ويرجينيا پس نگران نباشين.در كنار درس هم ميشه يه كار نيمه و.قت پيدا كرد.
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، emrah66 ، s$s ، mml ، frz61 ، f.r ، younes77 ، Lucky Luke ، odiseh ، Lemony ، nedafarsi ، pv-n ، mehdi2014 ، farzad parsa
مرسي از راهنماييت كاميلا جون،‌ حتما كلير ميشيم عزيزم حالا اين هفته نشد هفته بعد.
پس با اين حساب من اينجا چند تا دوره فني حرفه اي ميخوام برم و گويا مدركش بين اللمللي (البته ميدونم واسه بهترين دانشگاه هاي ما هم تره خرد نميكنند ولي كاچي به از هيچي!) بعد ببينم چي ميشه.
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
پاسخ
تشکر کنندگان: s$s ، mml ، كاميلا ، younes77 ، farzad parsa
(2012-07-25 ساعت 14:50)honey62 نوشته:  مرسي از راهنماييت كاميلا جون،‌ حتما كلير ميشيم عزيزم حالا اين هفته نشد هفته بعد.
پس با اين حساب من اينجا چند تا دوره فني حرفه اي ميخوام برم و گويا مدركش بين اللمللي (البته ميدونم واسه بهترين دانشگاه هاي ما هم تره خرد نميكنند ولي كاچي به از هيچي!) بعد ببينم چي ميشه.

شما از روزی که SSN دریافت می کنید، واجد شرایط استفاده از وام های تحصیلی فدرال خواهید بود. یعنی برای استفاده از وام یک سال انتظار لازم نیست! "یک سال" اقامت در یک ایالت، شما را واجد شرایط پرداخت شهریه افراد مقیم ایالت می کند، که در حدود 50% ارازان تر از افراد غیر مقیم است.

من برای چندمین باریه که به این مسئله برخورد می کنم که خیلی از بچه های مهاجرسرا موضوع مقیم شدن در ایالت و دریافت کمک هزینه/وام تحصیلی فدرال رو با هم قاطی می کنن.

چون احتمال می دم این موضوع احتمالاً با خوندن یک پست اشتباه در سایت به وجود اومده باشه، اگه منبع این برداشت اشتباه رو بگید، میشه با تصحیح اون مطلب اشتباه، اعضای دیگه مهاجرسرا رو از قسمتی از نگرانی های اضافی برای شروع تحصیل نجات داد!

تنها مشکل در گرفتن وام ففسا در ماه های اول ورود، اینه که به محض گرفتن SSN، شماره شما در بانک اطلاعاتی سایت ففسا وارد نمیشه و نمی تونید فرم اینترنتی دریافت وام رو پرکنید و باید فرم کاعذی رو استفاده کنید و به آدرس ففسا بفرستید.

خانم من در ترم بهار 2012، و من در ترم بهار 2012 و ترم تاستان 2012 که هنوز هم تموم نشده، از وام ففسا برای پرداخت شهریه OUT OF STATE استفاده کردیم. برای ترم پاییز هم که حدود یک ماه دیگه شروع میشه، باز هم از ففسا برای پرداخت شهریه غیرایالتی استفاده خواهیم کرد. با شروع ترم بهار 2013، یک سال از اقامت ما در تگزاس گذشته و ما قصد داریم در اون زمان برای کاهش شهریه مون به صورت in state درخواست بدیم.

تا جایی که من از اعضای سایت باخبرم، یکی دیگه از بچه های برنده لاتاری هم که برای ترم پاییز 2012 پذیرش گرفته و حدود یک ماه هم قبل از شروع ترم برای اولین بار به آمریکا میاد، قراره به همین صورت از وام ففسا برای پوشش شهریه غیرایالتی استفاده کنه.

بسته به کالج/دانشگاهی که در اون مشغول می شید، از حدود اواخر ترم بهار تا اواسط تابستون، میزان کمک هزینه ای که در هر ترم در سال تحصیلی آینده به دانشجوها تعلق می گیره رو در صفحه شخصی هر دانشجو درج می کنن، و شما به راحتی امکان حساب و کتاب برای یک سال آینده زندگیتون رو در زمان تحصیل خواهید داشت.
پاسخ
(2012-07-25 ساعت 14:50)honey62 نوشته:  مرسي از راهنماييت كاميلا جون،‌ حتما كلير ميشيم عزيزم حالا اين هفته نشد هفته بعد.

در کنار هر مدرک و آموزشی که فکر می کنید به کارتون میاد، آموزش زبان رو فراموش نکنید. اگر فقط برای یک دوره آموزشی وقت دارید یا حتی اگه شده شبا رو نخوابید، زبانتون رو تقویت کنید.

در دانشگاه های آمریکا، به یمن حضور دانشجوهای ایرانی که قبل از ما در این دانشگاه های آمریکایی پذیرش گرفته و تحصیل کرده اند و عملکرد و توانایی شون رو نشون دادن و به همین نسبت مسئولین و اساتید این دانشگاه ها رو با وضعیت تحصیل و سطح دانشگاه ها در ایران آشنا کردند، برای بهترین دانشگاه های ما ارزش زیادی قائل هستند و برای بدترین دانشگاه های ما هم در حد همون تره رو خرد می کنند؛ اگه سوابق کاری/تحقیق، توصیه نامه، معدل و زبان خوبی داشته باشید. اگر برای تحصیلات تکمیلی هم اقدام می کنید، اگر نمرات جی آر ای و تافل خوبی داشته باشید، محل فارغ التحصیلی شما در ایران خیلی تأثیرگذار نیست. من از فیلم مستند "میراث آلبرتا" به یاد دارم که از قول یکی از اساتید مشهور مهندسی برق در یکی از دانشگاه های آمریکایی نقل قول می شد که دانشگاه شریف قوی ترین دانشگاه در جهان برای تحصیل در مقطع لیسانس مهندسی برق است.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، emrah66 ، s$s ، كاميلا ، honey62 ، Hedieh20 ، Lucky Luke ، mrbonbon ، pv-n ، mehdi2014 ، rbrb-2015 ، farzad parsa ، hamid87
(2012-07-26 ساعت 21:16)mml نوشته:  

[url=http://mohajersara.com/thread-1298-post-188540.html#pid188540]شما از روزی که SSN دریافت می کنید، واجد شرایط استفاده از وام های تحصیلی فدرال خواهید بود....

mml عزیز ممنون از اطلاعاتتون، میشه بگید که برای گرفتن وام ففسا باید تو نوبت بود یا هر زمان که اقدام کنی همون موقع میگیری؟ و اگر باید صبر کرد مدتش چقدره؟
و اینکه این وام ففسا رو هر دانشگاهی بخوای بری میدن یا نه؟ مثلا اگه دانشگاه private باشه هم میدن یا فقط public state میدن؟
من چند وقت پیش رفتم تو سایت ففسا که فرماشو پر کنم، دیدم یه قسمتش هست که باید ایالت محل زندگیتو انتخاب کنی، منم چون هنوز مشخص نشده کجا میخوام دائم بمونم پر نکردم. البته هنوز مدرک اینجامو نگرفتم (ایشالا تا یکی دو ماه دیگه)
مرسی از جوابتون.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
پاسخ
تشکر کنندگان: emrah66 ، mml ، f.r ، Lucky Luke
(2012-07-27 ساعت 03:24)mehdi47 نوشته:  1. برای گرفتن وام ففسا باید تو نوبت بود یا هر زمان که اقدام کنی همون موقع میگیری؟ و اگر باید صبر کرد مدتش چقدره؟
2. اینکه این وام ففسا رو هر دانشگاهی بخوای بری میدن یا نه؟ مثلا اگه دانشگاه private باشه هم میدن یا فقط public state میدن؟
3. من چند وقت پیش رفتم تو سایت ففسا که فرماشو پر کنم، دیدم یه قسمتش هست که باید ایالت محل زندگیتو انتخاب کنی، منم چون هنوز مشخص نشده کجا میخوام دائم بمونم پر نکردم. البته هنوز مدرک اینجامو نگرفتم (ایشالا تا یکی دو ماه دیگه)

1. نوبتی نیست، بلکه طبق اعلام خود این سازمان، صندوقی هست که هر کس زودتر درخواست خود را به این صندوق بفرستد، امکان دریافت کمک هزینه/وام بیشتری خواهد داشت. تقریباً به فاصله 3 هفته از دریافت درخواست شما توسط ففسا، اطلاعات شما به دانشگاه هایی که در فرم تان مشخص کرده اید فرستاده می شود، و از آن به بعد باید با دفتر financial aid دانشگاهی که نهایتاً به عنوان محل ثبت نام انتخاب می کنید در تماس باشید تا این دفتر مبلغ نهایی کمک هزینه/وام را با توجه به رشته، مقطع و واحدهایی که برداشته اید، به شما اعلام کند. مبلغ کمک هزینه در سال اول ورود شما به دانشگاه، پس از ثبت نام، تعیین وضعیت به صورت full time یا part time و انتخاب واحد اعلام می شود. یعنی نمی توانید بین 2-3 دانشگاهی که پذیرش دارید، اول کمک هزینه/وام در هر دانشگاه را بررسی کنید و بعد در آن ثبت نام کنید.

پس از گذراندن سال اول و برای سال های بعد وضعیت فرق می کند و نیاز به ثبت نام قطعی در هر ترم نیست. در اواسط ترم بهار که پایان سال تحصیلی هست، هم فرم ففسا را دوباره پر می کنید تا برای سال تحصیلی بعد دوباره کمک هزینه/وام بگیرید و هم یک پیش-درخواست در سایت دفتر کمک مالی دانشگاه پر می کنید تا به صورت تقریبی اعلام کنید که مثلاً در ترم تابستان هم واحد می گیرید یا خیر و در ترم پاییز و بهار هم وضعیت ادامه تحصیل و تعداد واحدتان چگونه خواهد بود. پس از همان زمان سه هفته ای، این دفتر کمک هزینه/وامی که به شما تعلق می گیرد را برای سه ترم تابستان، پاییز و بهار سال بعد به شما اعلام می کند. با توجه به تعداد واحد و حذف و اضافه ای که در مهلت مقرر در شروع هر ترم انجام می دهید، از محل میزان کمک مالی ای که به شما اعلام شده، دفتر کمک مالی شهریه شما به اداره دریافت شهریه پرداخت می کند.

2. از ففسا چه در دانشگاه خصوصی و چه در دانشگاه دولتی می توانید استفاده کنید؛ اما ممکن است در دانشگاه های خصوصی و یا دانشگاه های دولتی گران، وام های سوبسیدی و غیر سوبسیدی فدرال که جمعاً به میزان 20،500 دلار در سال به هر دانشجو تعلق می گیرد، کفاف شهریه شما را نکند و در برگه اعلام کمک هزینه، به شما پیشنهاد شود که از وام های PLUS loans که سود بالاتری دارد، برای پوشش باقیمانده شهریه استفاده کنید. با این مسئله بیشتر در دوره های فوق لیسانس و دکترا برخورد می کنید که شهریه های دانشگاه ها برای این مقاطع بالاتر است.

3. در فرم ففسا، ایالت محل زندگی، زمان شروع اقامت در این ایالت، ایالت محل سکونت قبل از آن، درآمد سالیانه و موجودی حساب بانکی شما را می پرسند تا هم شرایط مالی و هزینه های احتمالی شما را بسنجند و میزان کمک را مشخص کنند و هم دانشگاه مقصد این مسأله را بررسی کند که آیا از بودجه احتمالی ایالتی که برای کمک به اقشار پایین و متوسط اقتصادی و به صورت grant دارد، آیا می تواند کمکی به شما بکند یا خیر. مثلاً در ایالت تگزاس برای کمک به دانشجویان مقاطع graduate که out of state هستند، با توجه به شرایط مالی و درآمد این دانشجویان، تا سقف 3000 دلار در سال کمک بلاعوض تعلق می گیرد.
پاسخ
ممنون از توضيحات بسيار مفيدتون
mml‌عزيز الان براي من يه سوال پيش اومد. اينكه ما ها كه مهاجر هستيم مسلما با خودمون پول نسبتا زيادي مياريم تا بتونيم خونه كرايه كنيم و وسايل بخريم و از اين جور چيزا.وخوب بايد در ابتدا پول رو در بانك بگذاريم.ميتونم بپرسم چقدر پول بايد در بانك باشه كه ففسا بهمون تعلق بگيره.نزديك چند هزار تا در حساب من و همسرم باشه به نظرتون ممكنه وام ندن يا كم بدن؟
ممنونم.
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، honey62 ، Lucky Luke ، odiseh ، mostafa2017
(2012-07-28 ساعت 10:21)كاميلا نوشته:  ممنون از توضيحات بسيار مفيدتون
mml‌عزيز الان براي من يه سوال پيش اومد. اينكه ما ها كه مهاجر هستيم مسلما با خودمون پول نسبتا زيادي مياريم تا بتونيم خونه كرايه كنيم و وسايل بخريم و از اين جور چيزا.وخوب بايد در ابتدا پول رو در بانك بگذاريم.ميتونم بپرسم چقدر پول بايد در بانك باشه كه ففسا بهمون تعلق بگيره.نزديك چند هزار تا در حساب من و همسرم باشه به نظرتون ممكنه وام ندن يا كم بدن؟
ممنونم.

همیشه همون چیزی که حقیقت داره رو اعلام کنید. یه خورده وام بیشتر یا کمتر به استرس پاسخ غیرواقعی دادن و تبعات (و جریمه های احتمالی) بعدش، اونم برای کسی که برای اولین بار پا به آمریکا می ذاره و قراره هویت خودش رو در این مملکت شکل بده، نمی ارزه. همیشه اولین سؤال بعد از این جور کارا اینه که تا کی قراره پول خارج از حساب بمونه؟! و آیا به استرس اینکه پول نقد رو تو خونه یا همراه خودتون داشته باشید می ارزه یا نه؟! و مگه چقدر در نهایت می خواد تأثیرگزار باشه؟! مثلاً توی تگزاس ممکنه همون کمک بلاعوض سالی 3000 تا رو ندن؛ ولی در اصل وام تأثیری نخواهد داشت. فضای کلی جامعه اینه که نه مردم و نه دولت ذهنیتی مثل ذهنیت مردم ایران هنگام دریافت رایانه نقدی رو پرورش نمی دن.

با دیدن شماره گرین کارت، وضعیت اقامت، شماره تأمین اجتماعی و تاریخ شروع اقامت در آدرسی که در فرم های ففسا ارائه می کنید، به راحتی برای کارشناسان این سازمان قابل تشخیصه که شما مهاجر تازه واردی هستید. در کنار موجودی حساب بانکی، که هم برای شهروندان آمریکا و هم برای افراد مهاجر، به نوعی پس انداز خانوادگی برای مواقع ضروری محسوب می شه، از شما درآمد رو هم می پرسه و نظر من اینه که مثل همه سازمان های مالی دیگه در آمریکا، درآمد از میزان موجودی پول نقد براشون مهمتره. حتی در این فرم از شما می خواد که اگر سهام و اوراق مشارکت هم دارید، ارزش اونهارو هم بنویسید، ولی دقیقاً نوشته شده که به اعلام ارزش منزلی که الان در اون سکونت دارید، احتیاجی ندارند. با توجه به اینکه در سال های اول ورود، همیشه ما مهاجرهای تازه وارد از درآمد متوسطی برخوردار هستیم، به طور طبیعی تا مدت ها جزو اقشار مرفه جامعه محسوب نخواهیم شد.

طبق آمارهای موجود، دو سوم کل دانشجوهای آمریکایی در مقطع لیسانس از وام استفاده می کنند، حتی با اینکه خیلی از اونها شهریه in state پرداخت می کنند که فشار مالی کمتری برای خودشون و والدینشون داره. میزان استفاده از وام در دانشگاه های دولتی، با توجه به وضعیت اقتصادی دانشجوهایی که در این دانشگاه ها ثبت نام می کنند و همینطور در مقاطع بالاتر از لیسانس، به علت گرون تر بودن شهریه، از این نسبت دو سوم، بیشتر هم خواهد بود.

http://nces.ed.gov/fastfacts/display.asp?id=31

http://chronicle.com/article/Two-Thirds-...Get/42736/
پاسخ
سلام من دانشجوی شهرسازی ترم 4 دوره کارشناسی هستم اما امسال لاتاری برنده شدم میخوام اگه بشه و خدا بخواد اونور شروع به تحصیل کنم اما امریکا در مقطع لیسانس شهرسازی نداره میخوام اگه بشه معماری بخونم حاتا می خواستم بدونم برای تحصیل باید چه مدارکیو ترجمه کنم و همراهمم باشه ؟
برای ورود به کالج باید باید چه شرایطی و چه مدارکی همرام باشه ؟
من تافل و آیلتس و مدرک زبانی ندارم
خیلی لطف می کنید اگه سریعتر جواب منو بدید ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-02 ساعت 16:04)amin jooon نوشته:  سلام من دانشجوی شهرسازی ترم 4 دوره کارشناسی هستم اما امسال لاتاری برنده شدم میخوام اگه بشه و خدا بخواد اونور شروع به تحصیل کنم اما امریکا در مقطع لیسانس شهرسازی نداره میخوام اگه بشه معماری بخونم حاتا می خواستم بدونم برای تحصیل باید چه مدارکیو ترجمه کنم و همراهمم باشه ؟
برای ورود به کالج باید باید چه شرایطی و چه مدارکی همرام باشه ؟
من تافل و آیلتس و مدرک زبانی ندارم
خیلی لطف می کنید اگه سریعتر جواب منو بدید ممنون

سلام دوست عزیز،
1)شما دیپلم + پیش دانشگاهی + ریز نمرات دانشگاهتو ترجمه کنی کافیه.
2) اول خوب تحقیق کن ببین کدوم دانشگاه واست بهتره ، بعد هر دانشگاهی رو که انتخاب کردی تو سایتهاشون نوشتن که برای هر رشته و هر مقطعی چه مدارکی باید داشته باشی. همینجوری کلی و رو هوا که نمیشه گفت.
برای لیسانس پذیرش گرفتن راحت تره. سایت applyabroad.org هم میتونه کمکت کنه. موفق باشی.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
پاسخ
تشکر کنندگان: LadyInRed ، honey62 ، Emad_L ، shatsi ، pv-n ، Lemony ، manila ، mehdi2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان