کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربیات ما در اجاره خونه!
(2010-08-12 ساعت 21:18)pefa نوشته:  یک تیر با دو نشان
ببینید

قیمتش 4900$ است
خونه، ماشین، استقلال، سفر و ...
هروقت هم خواستی می فروشیش و ضرر نمی کنی
کرایه هم ندادی
با عجله هم خونه نخریدی
آمریکارم شناختی
عملیه؟

البته این RV که من تو عکس دیدم فکر کنم 50 مایل که باهاش برید بذارتتون تو بیابون....
تو عکس که معمولا همه چی خوب میوفته این داغون بود.
در ضمن حدود 1000 دلار هم بهش بابت بیمه و خرج به نام زدن اضافه کنید.
تازه برای مهاجری که تازه اومده و گواهینامه نداره و هزار تا کار اضافی هم داره این به چه دردش میخوره ؟
میدونید نمیتونید هر جائی پارکش کنید و فقط باید جاهای مخصوص باشه؟
پول بنزینش رو حساب کنید که هفته ای 100 دلار شاید هم بیشتر براتون بنزین میخوره.
تازه بعد که گردشتون تموم شد این مثل گردنبند بهتون آویزون میشه و خیلی سخت میتونید بفروشینش.
اگه خیلی میخواهید جهانگردی کنید و پول هم دارید میتونید از این RV ها اجاره کنید و برید سفر .
بهتره تا بخریدش بعد هم بمونه رو دستتون.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، Hossein81 ، hvm ، kianoush ، pefa ، free_free ، هموطن ، bahram_kg ، sanaz2010 ، anab ، California ، armanbala ، SH1A2R3 ، amiry ، mirzamemar ، مانترا ، aazitaa ، AMIRI1
(2010-08-12 ساعت 21:18)pefa نوشته:  یک تیر با دو نشان
ببینید

قیمتش 4900$ است
خونه، ماشین، استقلال، سفر و ...
هروقت هم خواستی می فروشیش و ضرر نمی کنی
کرایه هم ندادی
با عجله هم خونه نخریدی
آمریکارم شناختی
عملیه؟

درسته
یک تیر و دو نشان
منتها نشان اول وقت شماست و دومی هم جیبتان است
ماشین قراضه را بخرید و بفروشید و ضرر نکنید؟؟
در آمریکا هر چیزی را بخرید موقع فروش ضرر خواهید کرد
راجع به آمریکا شناسی نیز اگر با این ماشین باشه حتی ایالت خودتان را هم نخواهید شناخت(به قول لیلی خانم خیلی زود زمین گیر خواهد شد)
بنابر این عملی نیست

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، laili ، khashayar6310 ، هموطن ، sanaz2010 ، California ، SH1A2R3 ، aazitaa ، moonwalk
سلام دوستان
جمع وجور ترین نوع خونه ای که تو آمریکا وجود داره به چه نامی معروف هستند ؟
در صورت امکان ان را کمی شرح دهید ؟(متراز -امکانات -نحوه اجاره -و.......)

شخصا دنبال یک سوئیت 25 تا 40 متری میگردم د ر دالاس ؟

بسیار سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، California ، SH1A2R3
(2010-08-21 ساعت 19:44)loveusa2010 نوشته:  سلام دوستان

بسیار سپاس

دوست عزیز تا اونجا که من میدونم به Studio معروفه که اتاقه نشیمن با اتاق خواب یکی هست به همراه حمام و سرویس. نحوه اجاره هم باید حتما کردیت داشته باشین یا از یه شرکت اجاره کنین و چند ماه اجاره رو جلو پیش پرداخت کنین و یا اینکه یه آشنا رزیدنت واسه شما جاییرو بگیره و متعهد بشه...برای اطلاعات بیشتر و موثقتر به دوستانی که تو دالاس هستند پیام بدین و نظراتشونو تو همین تاپیک بخونید.

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، mahdis ، California ، SH1A2R3 ، مانترا
(2010-08-21 ساعت 19:44)loveusa2010 نوشته:  سلام دوستان

بسیار سپاس

سلام دوست عزیز.راستش من خودم دالاس هستم و به دنبال سویت کوچیک می‌گردم. studio اینطرفا نیست تا اونجا که گشتم.کوچیکترین خونه تو جای نسبتا خوب ۱خوابست با $۵۰۰ کرایه در ماه
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: mahdis ، balot ، mirzamemar ، مریم رف
با سلام
ما حدودا 1 ماه دیگه راهی لس آنجلس / سانتا مونیکا هستیم . اگر کسی اونجا زندگی میکنه میشه دربارهی قیمت اجاره ی خونه ی 2-3 خوابه توی یه منطقه ی خوب {نه خیلی خوب} چنده ؟
با تشکر
بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، SH1A2R3
سلام
برای 1 اکتبر اگه کسی مایل هست میتونه برای هم خونه شدن در دالاس پیام بده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-24 ساعت 00:16)khashayar6310 نوشته:  با سلام
ما حدودا 1 ماه دیگه راهی لس آنجلس / سانتا مونیکا هستیم . اگر کسی اونجا زندگی میکنه میشه دربارهی قیمت اجاره ی خونه ی 2-3 خوابه توی یه منطقه ی خوب {نه خیلی خوب} چنده ؟
با تشکر

منظورتان شهر سانتامونیکا است یا بلوار سانتا مونیکا؟ بلوارش از لب اقیانوس تا کلی بعد از داون تاون و... کشیده شده؟ اگر میخواهید در محدوده شهر سانتامونیکا ساکن شوید، یعنی نزدیک ساحل یا در محدوده ساحل که قیمت اجاره ها بالاست. یعنی هر چه بیشتر به ساحل نزدیک میشوید، قیمت خانه ها بالاتر میره... در craigslist لوس آنجلس در قسمت اجاره آپارتمان، شهر سانتامونیکا را تایپ کنید براتون لیست خانه ها و عکس و قیمتشان را میاورد.... فکر نکنم آپارتمان 1 خوابه بتونید کمتر از 1300 تا پیدا کنید.... در ضمن تصور نکنید حالا آپارتمانها خیلی شیک و.. هستند.. اصلا اینطور نیست... همه شان بسیار بسیار معمولی هستند.. عمر بیشتر ساختمانها هم حدود 30 سال است... بیشتر برای این گرونه چون نزدیکه ساحل است...

http://www.craigslist.org/about/sites
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Hossein81 ، khashayar6310 ، free_free ، هموطن ، sanaz2010 ، armanbala ، SH1A2R3 ، amiry
خدا پدر مادر هر کسی که اولین بار این سایت http://www.craigslist.org/ رو معرفی کرد بیامرزه، خودشو عاقبت به خیر کنه، سپیدبختش کنه، پولدارش کنی، همیشه سلامتش بداره و ... و دیگه نمی دونم به جای سه نقطه خودتون همه دعاها و آروزهای خوب رو بذارین. الهی آمین Smile)
آخه خیلی از سوالات جوابشون توی این سایت پیدا میشه،
از این سایت دست به خیر تر فقط همین سایت خودمون مهاجرسرائه، دم همه تون گرم واقعاً
پاسخ
تشکر کنندگان: fairwall ، Jav3 ، bahram_kg ، emankh101 ، rayan.s ، najibi ، Pay ، armanbala ، byousefi_p ، schaghayegh ، SH1A2R3 ، amiry ، aminsh63 ، مریم رف ، forgiven ، aazitaa
سایت زیر بهتر از اون هست چون عکسهای رو کنارش گذاشته
www.kijiji.com

شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: هموطن ، Jav3 ، emankh101 ، sanaz2010 ، Leo 2882 ، SH1A2R3 ، amiry ، AMIRI1
(2010-09-04 ساعت 10:03)adl نوشته:  سایت زیر بهتر از اون هست چون عکسهای رو کنارش گذاشته
www.kijiji.com

ممنونم دوست عزیز، آره سایت خیلی خوبیه، کلاً این سایت ها که مثل نیازمندی های همشهری خودمون می مونه خیلی کمک می کنه آدم دستش بیاد چی به چیه
همون آرزوهای خوب رو برای شما هم دارم و دم شما هم گرم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، amiry ، AMIRI1
دوستان کمترین اجاره خونه در سن خوزه یا سان فرانسیسکو چقدر هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
Smileاینشالا اگه خدا بخواد و ما هم برنده بشیم از مطالب مفید شما استفاده خواهیم کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، SH1A2R3 ، 2014winner ، athenaa ، forgiven
سلام دوستان، چرا کسی‌ شیکاگو نمیاد اصلا؟!

استودیو از ۶۰۰ تا در محل که بد نیست و دانشجویی هست

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، exxedus
سلام به دوستان عزیز
میخواستم تجربه شخصی خودمو در مورد اجاره آپارتمان تو LA براتون بگم باشد که شاید مورد استفادتون واقع بشود...
نحوه پیدا کردن آپارتمان از راههای شگفت انگیز سایتهای اینترنتی ..روزنامه های محلی و شهری ..هفته نامه های ایرانی..گشتن تو خیابونا و کوچه های مورد نظر و پیدا کردن تابلوهای آگهی معمولا قرمز رنگهRENT
FOR LEASE or FOR که به نظرم بهتر از همست امکان پذیر است.
باید بدونید آمریکا یعنی کردیت و زندگی بدون این کلمه بی معناست..تو اجاره خونه مالک و یا آژانس اول از شما در خواست میکنه Application to Rent پر کنید که شامل اطلاعات شخصی متقاضی و محل کار و زندگی فعلی و قبلیه و همینطور مقدار درآمد و حقوق مستاجر.
ضمنا داشتن حیوان خانگی و اعتیاد به هر گونه drugs غیر قانونی و برای بعضیها هم داشتن آلات موسیقی پر سروصدا و یا وسیله پر مصرف آب براشون مهمه خیلیی هم مهممه..
..حالا بعد ازینکه شما ازین مرحله رد شدید از شما کردیت میخوان که باید شمارشو بدین تا چک کنن بیینن چه وضعیتی داره. اگر نداشته باشین(score=0) و یا بد باشه حتما Co-Signer میخوان و بدونید اون شخص هم باید کردیت خوبی داشته باشه تا مالک قبول کنه..ضمن اینکه هر کسی هم کردیتشو برای اجاره شما به خطر نمیندازه ( اینجاست که یاد مردونگی و معرفت و مهربونی میوفتید)..Cool.در نهایت اگر اونم نشد و پیدا نکردین باید حد اقل 6 ماه اجارتونو با یه ماه سکوریتی اول قرارداد بدین..( البته من شانس اوردم در این ضمینه..)
یه نکته دیگه اینکه معمولا مالک صورتحساب آب رو پرداخت میکنه ولی گاز و برق با مستاجر هستش..که البته اینجا باز یه نکته نهفتست..شما باید با اداره مربوطه زنگ بزنید و اعلام کنید که جدید اومدید که صد البته از شما شماره سوشیالتونو میخوان که چون جدیده به من گفتن باید مراجعه کنی مدارکتو نشون بدی و احتمال زیاد دپازیت هم باید پرداخت کنید برای برق به مبلغ 205 دلار. به صورت چک بهتره.( +مستاجر قبلی موقع رفتن در خواست قطع سرویس میکنه+.)
یاد آوری اینکه درو دیفاله ساختمونو باید چک کنید که اگه مشکلی یا خرابی داره همون اول کار اعلام بشه بعدا واستون داستان درست نکنن..!
همین دیگه ..اگه به مورد جدیدی برخوردم سعی میکنم بیام براتون تعریف کنم.Wink
خوش باشید.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان