کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چرا ایرانیان دردوبی به خاک سیاه نشستند؟
جای تاسف است که حاکمان امارات و همچنین حاکم دبی با این همه هشدارهای یکساله در امور مالی و بیکاری و افت قیمت مسکن و ... توجه لازم نداشتند تا دبی به این شکل غافلگیر نشود . با مشاهداتی که من در این کشور دارم ظاهرا" جنگ سر امور مالی نیست و نوعی قدرت طلبی بین ابوظبی و دبی در جریان است و حاکمان ابوظبی هماهنگ با حاکم دبی نیستند . حدود نیم میلیون ایرانی ساکن امارات و بیش از 2 میلیون مهاجر ساکن دبی خسارات بزرگی دیده اند و این حاکمان تنها به فکر منافع شخصی هستند . کارشناسان اقتصادی عدم تحصیلات و سواد کافی در سران حاکم ابوظبی برای برخورد با مشکلات را مورد انتقاد قرار دادند و تاسف بار است که همه اخبار برای عموم بشدت سانسور میشود تا به نوعی بحران ریشه دار نشده و این سوال مطرح است که یکسال عدم توجه و سانسورهای شدید در مورد بیکاری و ورشکستگی بسیاری از شرکت ها و توقف بسیار از پروژه ها و ... آیا راه حل مسئله بوده است ؟! بانک های اماراتی بشدت بروی مردم ورشکسته که دارای بدهی های کسترده ای هستند فشارهای مضاعف وارد می کنند و آیا حاکم امارات خارج از مسائل 2 میلیون مهاجر است که با اعتماد خود به این حاکمان سالهاست بدون هیچ خدماتی در این کشور سرمایه گزاری کردند و این شهر و کشور را ساختند!؟ اگر بحث بر این باشد که تنها برای خروج از شرایط فعلی کمکی شود باید این کمک برای مهاجران باشد نه حاکم و مراکز دولتی که کمترین سهم را در امور داخلی و فعالیتهای اقتصادی دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، usa.lover ، jayjay ، yek_mosafer ، navidahwaz ، mhsenpc ، msar
با عرض پوزش
جنگ قدرتی در کار نیست
همین امروز دولت ابوظبی 10000000000$به دبی کمک مالی کرد و باعث بالا رفتن شاخص های بورس در تمام دنیا شد
چرا باید حکام دبی بجای تامین منافع خود به مهاجرین کمک کنند؟
در این وانفسای اقتصادی باز هم مدیریت آنها جواب داده است
همین که بدون نفت دبی را ساختند خیلی هنر کردند
هر قدر هم به دبی ضربه بخورد از سی سال پیش عقب افتاده تر نخواهد شد
اما متاسفانه ما همین الآن از 30 سال قبل خودمان عقب تریم
وقتی مهاجرین سرمایه های خود را به دبی میبردند باید فکر این روزها را هم میکردند
بقول بچه ها :بازی اشکنک دارد سر شکستنک دارد
ایکاش عبرت بگیرند

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: ShoMpeT ، Ali Sepehr ، honareirani ، kavoshgarnet ، Hashem ، jayjay ، DLT ، saied-k ، yek_mosafer ، mohsen khan ، adelmis ، Danoosh ، j1970 ، ASALI ، میثـم ، mhsenpc ، msar
واقعا سرمايه گذاري در چنين جائي اصلا درست نيست.كشوري كه به خارجي ها حتي اقامت هم نميده و فقط بدنبال جذب سرمايه شونه و هيچ تضمين و امنيتي مالي هم وجود نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، hvm ، Ashkan78 ، سارا کوچولو ، hajit ، Hossein81 ، DLT ، yek_mosafer ، سمبل ، Danoosh ، msar ، nil1341
بیشتر سرمایه هایی که از ایران به دبی رفتند دارای منشاء مشکوک بوده اند
دبی توی این مدت بهترین محل برای پولهای کثیف بوده است و چنین عاقبتی برای چنین سرمایه هایی دور از انتظار نبود
باد آورده را باد میبرد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، Ashkan78 ، kavoshgarnet ، Hashem ، yek_mosafer ، amiralid ، M0HSeN_US ، adelmis ، ASALI ، Shezem ، msar
دوستان فقط ایرانیان در دوبی به خاک سیاه ننشستند .
برای مثال مایکل اوون (Owen) فوتبالیست معروف همه ی پولش رو برداشت اورد دوبی که توی کار ساخت و ساز بزنه اما به این بحران خورد و مجبور شد به طور رایگان به منچستر یونایتد بپیونده که دستمزد هفتگی داشته باشه فقط.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، Ashkan78 ، hvm ، jayjay ، yek_mosafer ، adelmis ، Danoosh ، ASALI ، Shezem ، میثـم ، mhsenpc ، msar
امارات كشور خودش رو با نامردي بر روي ويرانه هاي ايران و كويت ساخت...
فكر مي كنيد اگه مملكتمون آزاد بود، امارات مي تونست با سواحل زيباي بندرلنگه، موقعيت تجاري عالي كيش و خرمشهر، سرزندگي آبادان، جاذبه هاي توريستي اصفهان و شيراز، و صنايع متمركز در مركز ايران رقابت كنه؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
(2009-12-17 ساعت 22:47)Ashkan78 نوشته:  امارات كشور خودش رو با نامردي بر روي ويرانه هاي ايران و كويت ساخت...
فكر مي كنيد اگه مملكتمون آزاد بود، امارات مي تونست با سواحل زيباي بندرلنگه، موقعيت تجاري عالي كيش و خرمشهر، سرزندگي آبادان، جاذبه هاي توريستي اصفهان و شيراز، و صنايع متمركز در مركز ايران رقابت كنه؟

چرا با نامردی؟
اگه بعضیها هم به جای کمک به کشورهای فقیر و بیعرضه به فکر مردم خودشون بودند الان وضع ما بهتر بود......
چرا گناه و قصور و خیانت و غریبه پرستی خودیها رو از چشم بیگانه ها میبینید؟
کاش ما هم اینقدر که به دیگران توجه میکردیم به مردم خودمون اهمیت میدادیم....مثل بعضی از کشورهای همسایه
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، hvm ، یه مهاجر ، Hossein81 ، maryam_goli ، yek_mosafer ، persian_viper ، Danoosh ، j1970 ، pr.kia ، msar ، edibk
ما چون اکثرمون ضد اعرابیم این طوری فکر میکنیم و میگیم با نامردی... اگه هر ملیت دیگه ای بود ازش طرفداری هم میکردیم که به به چقدر به فکر مردمش است
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، hvm ، maryam_goli ، yek_mosafer ، Danoosh ، ASALI ، pr.kia ، شرقی غمگین ، msar ، edibk
يه خورده بحث سياسي مي شه... جاش اينجا نيست.

فقط بدونيد در زمان جنگ ايران و عراق امارات تامين كننده 28 درصد از بودجه جنگي ارتش صدام بود.

(2009-12-17 ساعت 23:44)laili نوشته:  
(2009-12-17 ساعت 22:47)Ashkan78 نوشته:  امارات كشور خودش رو با نامردي بر روي ويرانه هاي ايران و كويت ساخت...

چرا با نامردی؟
اگه بعضیها هم به جای کمک به کشورهای فقیر و بیعرضه به فکر مردم خودشون بودند الان وضع ما بهتر بود......
چرا گناه و قصور و خیانت و غریبه پرستی خودیها رو از چشم بیگانه ها میبینید؟
کاش ما هم اینقدر که به دیگران توجه میکردیم به مردم خودمون اهمیت میدادیم....مثل بعضی از کشورهای همسایه
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، yek_mosafer ، سمبل ، Danoosh ، ASALI ، msar
اشکان جان منم زیاد با بحث سی.اسی توی این فروم موافق نیستم ....ولی در اون زمان کدوم کشور رو میتونی پیدا کنی که در دامن زدن به این قضیه بی تقصیر بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، hvm ، Ashkan78 ، maryam_goli ، سمبل ، Danoosh ، ASALI ، msar
چرا راه دور برویم
امارات همین الآن هم تامین کننده دوم هزینه های القاعده و طالبان است
اما این منافاتی با مدیریت صحیح اقتصادی حاکمان آن ندارد که از یک بیابان (حالا با نامردی یا غیر از آن )یه ابر شهر ساختند
چرا بقیه نامرد ها چنین عرضه ای ندارند؟

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Ashkan78 ، maryam_goli ، سمبل ، Danoosh ، engineerx ، ASALI ، msar
من در استان هرمزگان دوستان زيادي دارم. پدرهاشون تعريف مي كنن كه حدود سال 56-55 اگه مي رفتن امارات به سادگي بهشون پاسپورت اماراتي مي دادن. آدم حسابي هاشون گفتن بريم اونجا كه چي بشه؟ پاسپورت اماراتي به چه درد مي خوره؟ اما اونايي كه مشكل داشتن (از قبيل مشكلات قانوني، اخلاقي، و مالي ...) رفتن تنو ور و اينجوري شد كه وروق براشون برگشت...

مساله ديگه اينه كه مديريت صحيح اقتصادي با رشد حبابي اقتصاد خيلي فرق داره. بيايد امارات رو با كشور هم طراز خودش (عمان) مقايسه كنيم. امارات خيلي زود همه چيز رو قبضه كرد و خيلي زود هم همه چيز رو از دست داد. اما كشوري مثل عمان، هرچند درآمدهايي شبيه به امارات داره، با يه برنامه ريزي صحيح اقتصادي شرايطي رو به وجود آورد كه از بحران اقتصادي كنوني زياد آسيب نبينه.

راستش من زياد دبي مي رم و دوستان زيادي هم اونجا دارم. هر وقت پام رو دبي مي گذارم ياد كارتن پينوكيو مي افتم كه رفته بود يه جايي به اسم شهر احمق ها ... .
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Ali Sepehr ، usa.lover ، dani06 ، frozen mind ، Linspire ، Hossein81 ، Danoosh ، engineerx ، ASALI ، میثـم ، joseph ، msar
دوست گرامی
عنوان تایپیک مربوط به دبی میشود نه کل امارات
مقایسه عمارات با دبی هم اصلا مورد نظر نیست
ببینید :
دبی یک شیخ نشین است نه یک استان
شیخ نشین ها از نظر اقتصادی کاملا مستقل هستند
دبی نفت ندارد و از نفت بقیه امارت های اتحادیه بی نصیب است
دبی یک سرزمین بیابانی است
حالا در مورد عمان:
عمان نفت دارد(خیلی هم دارد)
عمان یک کشور مستقل است
عمان یک سرزمین بیابانی صرف نیست بلکه مناطق حاصلخیز فراوان دارد
بنابراین مقایسه این دو با هم صحیح نیست
ضمنا عمان هم آسیب زیادی دیده چون عمانی ها هم در دبی (و سایر نقاط )سرمایه گزاری کرده اند
اما هم عمان و هم دبی در حال جمع و جور کردن اقتصادشان هستند
ما باید به فکر خودمان باشیم و از انتقال سرمایه به این قبیل کشورها (مخصوصا با توجه به دیدگاه اعراب نسبت فارس ها)خود داری کنیم چون با وجود مدیریت صحیح (یا غیر صحیح و پوشالی) در هرحال منطقه خلیج فارس بسیار پر ریسک است

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Ashkan78 ، سارا کوچولو ، Danoosh ، ASALI ، msar
1- اصلي ترين شاخصه كشور امارات شهر دبي هست. هفت اميرنشين به ظاهر اقتصاد مستقلي دارند اما به دليل حكومت سياسي مشترك اقتصادشان بسيار وابسته به يكديگر است. مثلا حساب كنيد كه اميرنشين دبي به تنهايي و مستقلا بودجه دفاعي ندارد و اين بودجه از طرف دولت مركزي تامين مي شود. تازه همين الان كه دبي به پيسي افتاده، كسري بودجه اش از ابوظبي تامين مي شه.

2- در بحران مالي اخير قبول دارم كه عمان هم خسارت ديد. راستش همه خسارت ديدند. اما هيچ كشوري به اندازه امارات در منطقه ما خسارت نديد. هيچ بندر آزادي در دنيا به اندازه دبي ضرر نكرد.

3- با يه حرفت خيلي موافقم. مديريت غير صحيح و پوشالي كاملا زيبنده سيستم حاكم در دبي هست.

ضمنا كاش مي شد ما هم اقتصادمون رذو جمع و جور كنيم. اما با شرايط كنوني امكانپذير نيست. اگر بود، سايت مهاجرسرا اين همه بازديد كننده نداشت!

(2009-12-18 ساعت 10:30)hvm نوشته:  دوست گرامی
عنوان تایپیک مربوط به دبی میشود نه کل امارات
مقایسه عمارات با دبی هم اصلا مورد نظر نیست
ببینید :
دبی یک شیخ نشین است نه یک استان
شیخ نشین ها از نظر اقتصادی کاملا مستقل هستند
دبی نفت ندارد و بهره ای از نفت بقیه امارت های اتحادیه بی نصیب است
دبی یک سرزمین بیابانی است
حالا در مورد عمان:
عمان نفت دارد(خیلی هم دارد)
عمان یک کشور مستقل است
عمان یک سرزمین بیابانی صرف نیست بلکه مناطق حاصلخیز فراوان دارد
بنابراین مقایسه این دو با هم صحیح نیست
ضمنا عمان هم آسیب زیادی دیده چون عمانی ها هم در دبی (و سایر نقاط )سرمایه گزاری کرده اند
اما هم عمان و هم دبی در حال جمع و جور کردن اقتصادشان هستند
ما باید به فکر خودمان باشیم و از انتقال سرمایه به این قبیل کشورها (مخصوصا با توجه به دیدگاه اعراب نسبت فارس ها)خود داری کنیم چون با وجود مدیریت صحیح (یا غیر صحیح و پوشالی) در عر حال منطقه خلیج فارس بسیار پر ریسک است
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، hvm ، سارا کوچولو ، Linspire ، Hossein81 ، msar
سلام
البته موضوع کمی پرت شده اما باز هم بد نبود.میشه اطلاعات جدیدی رو توش پیدا کرد.
من خودم در امارات آپارتمان پیش خرید کردم از یک شرکت بسیار معتبر که پسر یکی از سران شیخ نشین سرمایه گذار اصلیش هست که الان هم هنوز از رو نرفته و مدام داره طرح تمام میکنه و افتتاحیه میگیره !!!
اما آپارتمان من بعلت واریز نشدن پول از طرف خریداران مثل بقیه پروزه های دبی رها شده هر چند دلیل اصلی باز نشدن اسکور اکانت دولت برای تبادل سرمایه هست چون میدونید که پول ما مستقیم به صندوق دولت میره و کسی نمیتونه اونو مثل بعضی سازنده های ایران عزیز به جیب بزنه و بره آمریکا!
من 2 واحد هم در ایران دارم که پیش خرید کردم الان میگم کاشکی همرو دبی خریده بودم میدونید چرا؟ چون ایرانی ها مدعی شدن که خسارت خوردن و این خسارت از من گرفته میشه چون قرار دادهای حسابی ندارن و جالب که اساس نامه ها هم طریقی طراحی شده که نمیشه شکایت کرد.50 واحد رو 3 سال قرار داد میبندن در دبی 25 طبقه هر طبقه 13 واحد رو 24 ماه قرارداد بستن.!!

اونجا خوبیش اینه که هر فرهنگی هست هر دینی هم هست ولی کسی به کسی فضولی نمیکنه و واقعا دوستان ما که عمری در آمریکا زندگی کردن وقتی میان دبی تا به ایران بیان همه میگن واقعا جای عجیبی شده مثل یک آمریکای کوچکه ما احساس راحتی میکنیم این یعنی 60 سال دیگه ایران !! به عمر منو تو کفاف نمیده عزیز جان تو خواب ببینیم ایران یا کیش بشه دبی.
شخصی گفت طرح دبی برای کیش بود که آمریکا میخواست اجرا کنه که نشد رفت دبی دیدید که شد و بیشترین مسافر هم از ایران داره.

من با دبی مشکلی ندارم و اعراب هم با مردمی که اونجا کار میکنن و پول به کشورهای دیگه میبرن هم مشکلی ندارن اما خداییش اگه این وضعیت جهانی نبود همه منتقدین الان سرشون پایین بود.
این نیز بگذرد و ببینید که دبی به کجا میره ما تو ایران با این آپارتمانهای فکستنی به کجا.
آیا نجات دهنده ای هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Persischer ، Ali Sepehr ، hajit ، babak2010 ، Danoosh ، msar ، bastaki ، Hawk2020

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان