کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سینماهای ایالات متحده امریکا
سلام خدمت بچه های گل
درباره قطب سینمای دنیا یعنی سینماهای امریکا با هم بنویسیم. کسانی که در امریکا هستند کمک کنند ...
خب سینما در امریکا که بیشتر یک صنعت است تا یک هنر و گاهی اوقات در قالب سیاست نیز هست امروزه شاید از بزرگترین سرگرمی های مردم جهان است. شاید همین فیلم های هالیوودی باعث آشنایی ما با ایالات متحده شده باشه.در هر حال امریکا قطب هنری دنیا نامیده میشه البته هنر نزد ایرانیان است.

[عکس: brooklyn-academy-of-music-cultural-distr...rk-003.jpg]
اگرچه سینما با رقابت زیادی با تلویزیون و فیلم های ویدئویی روبروست,اما صنعت سینمای امریکا روز به روز در حال شکوفایی بیشتر و رونق است. هالیوود همچنان به عنوان مرکز صنعت فیلم سازی جهان باقی مانده و سینماهای امریکا سالیانه بیش از یک میلیارد بلیط می فروشند.
اصولا" در سینماهای امریکا اگر سینمایی دارای یک فیلم بسیار اکشن و دارای خشونت نباشد کمکم دجار ورشکستگی می شود.
[عکس: cinema_de_lux.gif]
باور نکردنی است که بگوییم که در برخی از سینماهای امریکا دارای 10 تا 12 سالن مجزا از سینما هستند و آنها را مجموعه سینمایی Little Holly wood می نامند.
از سینماهای بزرگ و پر طرفدار امریکا Westwood در لس آنجلس و Third Avenue در نیویورک است. باید بگوییم که سنمای Radio City Music Hall در نیویورک بزرگترین سینمای جهان است.تماشاگران امریکایی ممکن است پر سروصداترین تماشاگران باشند در آنجا بلند بلند اظهار نظر می کنند و مزه می پرانند مثل سینماهای ایران!

سینماهای امریکا معمولا" به 3 طبقه تقسیم می شوند : 1)First-Run 2)Second-Run 3)Re-Run
در ابتدا فیلم های سینمایی در نیویورک ساخته می شد و مردم این شهر بر فروش جهانی آن تاثیر می گذاشتند
طوری که در استقبال از آن تاثیر گذار بودند.
قیمت های بلیط های سینما البته بستگی به نوع سینما دارد بین 6 تا 12 دلار و در بهترین سینماهای آنها بین 10 تا 25 دلار نیز قیمت دارند.

در برخی از سینماهای امریکا بدلیل فیلم وحشتناک ممکن است که در جلوی در آمبولانس های قرار داده شود و از کسانی که دارای احتمال حمله ی قلبی است کمک به عمل بیاورند.
در سینما اصطلاح Orchestra به معنی ردیف جلو یا لژ جلوست و به لژ بالا Mezzanine می گویند.
باید قبل از رفتن به سینما در امریکا بلیط رزرو کرد البته در برخی از سینماها نمی شود این کار را کرد و باید 1 ساعت قبل از اکران بلیط را تهیه کرد.

انشاالله خدا نصیب همه ما بکنه واقعا" سینمای امریکا دوست داشتنیه....
درباره جزییات بیشتر در این مورد به اطلاع شما خواهم رسید...

#ثروتمندی را ندیدم مگر اینکه مال فقیری را تصاحب کرده باشد#
حضرت علی (ع)
پاسخ
سلام ادامه بحث سینماهای امریکا
سینماهای اتومبیل رو نیز در امریکا وجود دارند در Camden نیوجرسی در سال 1932 ابداع شدندو به سرعت در زمان که شهرهای کوچک وجود داشتند رواج یافتند. در این مکان ها با اتومبیل خود ورودی داده و وارد می شوید و کارکنان آنها شما را برای جای پارک راهنمایی کرده و درون ماشین از دیدن فیلم لذت می برید یک بلندگوی کوچک روی شیشه ی اتوبمیل می چسبانید و یا سیمی را به آنتن رادیوی خود متصل می کنید , و در این صورت استعمال سیگار نیز مانعی ندارد.
این سینماهای عظیم پرده های عظیمی هم دارند که شروع به کار آنها از غروب آفتاب تا طلوع آفتاب است.
بدلیل تاریکی هوا. (این نوع سینما ها را Drive-in می نامند.) تنها در تابستان ها کار می کنند و معمولا" فیلم های جدید را نمایش نمی دهند.
در برخی از مقالات سینمایی می خوانیم که تهیه فیلم های هالیوودی بسیار حرفه ای هستند بطور مثال تهیه فیلم 300 در یک سوله سینمایی با انواع و اقسام تکنولوژی های سینمایی ساخته و به اکران درآمد و زحمت فراوان می کشند برای مثال رد فیلم ماتریکس 1 در سکانس هلیکوپتر برای رهایی 6 ماه روی این پروژه کار شد و نکته جالب دیگر اینکه در فیلم پدرخوانده1 شلوار هایی تهیه شد برای بازیگران پس از تولید این شلوار ها متوجه شدند که در آن زمان هیچ شلوار دارای زیپ نبوده و همه ی شلوار ها زیپ دخته بودند و هزاران نکات دیگری که توجه و اهمیت می دهند نه مثل تلویزیون ما در ایران که سریال های ما پر است از اشتباه مثلا" در سریال طنز شبهای برره که تاریخی بود لوله کشی گاز نمایان بود!!! بگذریم...
تمامی فیلم های سینمایی در امریکا دارای رده سنی هستند و دارای کد مخصوصی است.

طبقه بندی محدودیت سنی

G عموم تماشاگران , همه سنین اجازه تماشا دارند.

PG راهنمایی والدین توصیه می شود,برخی از قسمت های فیلم نامناسب است

PG-13 به والدین اخطار داده می شود که برخی از قسمت ها خطرناک است.

R محدودیت,در این مورد بچه های 17 سال باید والدین خود را به همراه بیاورند

NC-17 بچه های زیر 17 سال اجازه تماشا ندارند.

بچه ها یا بزرگسالانی که کوچکتر از سنشان نشان نی دهند ( خوب موندند) ممکن است برای دیدن فیلم مدرکی برای ارائه سن حقیقی ارائه نمایند مانند کارت شناسایی.
یا علی مدد
تئاتر

امریکا بهترین و پویا ترین برنامه های تئاتر در جهان را دارد البته کشور فرانسه نیز بدین گونه است.
و نیویورک نیز کانون این برنامه هاست.
تئاتر مشهور Broad Way در نیویورک بزرگترین و مشهور ترین تئاتر در جهان است.در تئاتر شما زمانی مطرح خواهید بود که در Broad Way روی صحنه رفته باشید.

به تئاتر های خارج از نیویورک تئاتر های منطقه ای می گویند.تئاتر نیویورک بصورت Off-Broad way, Broad way و Off-Off Broad way می باشد.که کیفیت آن را بیان می کند.
نماشی Off-Off Broad way برای نمایش اجتماعی , سیاسی , طنز و نمایش محلی رپراتور است.
Broad way محل برگزاری مراسم سالانه جوایز Tony معادل جایزه ی اسکار در تئاتر است.

قیمت های بلیط در این تئاتر بسیار بالاست بصورت سرسام آور و گاه حتی غیر قانونی , طوری که برای تهیه دو بلیط باید پول قرض گرفت.بین 25 تا 50 دلار است و برای نمایش های کمدی 5 تا75 دلار است.
برای برای تهیه بلیط برای تماشای فیلم وتئاتر از موسسات Telechrge TicketMaster Ticketron اقدام کرد و یا مستقیما" از باجه فروش بلیط تهیه کرد.
یا علی مدد
پاسخ
ماشالله به این همه اظلاعات!!!!!!! شما ظاهرا در ایران هسیتد و اینهمه اطلاعات راجع به همه جای آمریکا دارید!!!!!!!!!!!!!! باز هم بنویسید ما استفاده کنیم.Big Grin
والله من تا حالا بخاطر دخترم فقط 2 بار اینجا سینما رفتم. یکی کارتون up که سه بعدی بود .در سینمای ال کاپیتان در خیابون هالیوود که سینمای کوچکی بود و تا درها رو باز کردند مردم مثل مور و ملخ ریختند تو!!!!.
و دیگری هم از همین سینماهایی که بصورت چند تایی است و شما هم نوشتید آنهم کارتون بود : princess and the frog که سینمایش بسیار بهتر و مجهزتر بود . (البته بعدش که اومدم بیرون اعصابم خورد شد چون دیدم ماشینمون را tow کردند!!)
در ضمن روی بلیطها مالیات و حق سرویس هم میگیرند.
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Mehrdadvictor ، Behinaz ، سارا کوچولو ، AvRiMcM ، Danoosh
(2009-12-17 ساعت 14:12)pegah نوشته:  ماشالله به این همه اظلاعات!!!!!!! شما ظاهرا در ایران هسیتد و اینهمه اطلاعات راجع به همه جای آمریکا دارید!!!!!!!!!!!!!! باز هم بنویسید ما استفاده کنیم.Big Grin
والله من تا حالا بخاطر دخترم فقط 2 بار اینجا سینما رفتم. یکی کارتون up که سه بعدی بود .در سینمای ال کاپیتان در خیابون هالیوود که سینمای کوچکی بود و تا درها رو باز کردند مردم مثل مور و ملخ ریختند تو!!!!.
و دیگری هم از همین سینماهایی که بصورت چند تایی است و شما هم نوشتید آنهم کارتون بود : princess and the frog که سینمایش بسیار بهتر و مجهزتر بود . (البته بعدش که اومدم بیرون اعصابم خورد شد چون دیدم ماشینمون را tow کردند!!)

عجب فیلم هایی دیدید! من هم برم آنسوی آبها فقط انیمیشن اونهم سه بعدی تو سینما ها نگاه می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Mehrdadvictor ، Behinaz ، AvRiMcM ، Danoosh
خوش به حالتان من هم از آرزوهایم رفتن به سینمای امریکاست حتی درجه 3 و ملاقات با آقای مایکل مور...
پاسخ
تشکر کنندگان: pegah ، AvRiMcM
با تشکر از تایپیک جالبتون
البته من با این عبارت هنر نزد ایرانیان است و بس واقعا مشکل دارم
احتمالا تمام هنرمندان جهان ایرانی تشریف دارند
امیدوارم جدی نفرموده باشید
در مورد درایوین سینما یادش به خیر توی ایران هم یه زمانی داشتیم
وقتی خیلی کوچک بودم (1346)یه درایوین سینما توی تهران پارس بود که خیلی جالب بود
با ماشین میرفتیم تو و جای شما خالی فرش می انداختیم و ضمن تماشای فیلم غذا و چایی نیز میخوردیم
حتی مادر بزرگم قلیانش رو هم می آورد اونجا و خلاصه هم پیک نیک بود و هم تماشای فیلم
فقط تابستون هم نبود
یه بار یادم هست که داشت برف می آمد و دیگه نمیشد از ماشین پیاده شد بلندگوی فلزی رو که سیمی مثل سیم تلفن و به طول دو متر داشت را آوردیم توی ماشین و در حالیکه ماشین روشن بود و برف پاک کن شیشه رو پاک میکرد فیلم میدیدیم
واقعا جالب بود که در فضای باز و زیر برف اشکها و لبخندها رو تماشا کنی
بعد از چند سال اون سینما تعطیل شد و بجای اون یکی دیگه توی میدان ونک درست شد که حین انق ل اب ویران شد
اما متاسفانه اوضاع سینما اینروزها در ایران خیلی خرابه
300 تومن میدی یه سی دی میخری و توی خونه نگاه میکنی و انگار نه انگار که برای ساختن اون فیلم میلیونها تومن خرج شده

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، Ali Sepehr ، seravin ، Mehrdadvictor ، honareirani ، سارا کوچولو ، hana ، AvRiMcM ، Danoosh
سلام جناب HVM هنر ما تاریخی 40000 ساله و ثبت شده است. این در ظروف و وسایل قدیمی ثابت شده.
حالا این اصطلاح "هنر نزد ایرانیان است" بلوف هست. اما ما در هنر یکی از بهترین ها هستیم.
اما متاستفانه این سهل انگاری مسئولین کشور و میراث فرهنگی هست که تمام میراث فرهنگی ما سر از موزه لندن و فرانسه و ... درآروده. همه ی دنیا دارند میراث فرهنگی کشورشون رو در پر قو می گزارن بعد ما همین جوری میدیم می ره...
متاستفم.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، AvRiMcM
(2009-12-18 ساعت 13:03)Mehrdadvictor نوشته:  سلام جناب HVM هنر ما تاریخی 40000 ساله و ثبت شده است. این در ظروف و وسایل قدیمی ثابت شده.
حالا این اصطلاح "هنر نزد ایرانیان است" بلوف هست. اما ما در هنر یکی از بهترین ها هستیم.
اما متاستفانه این سهل انگاری مسئولین کشور و میراث فرهنگی هست که تمام میراث فرهنگی ما سر از موزه لندن و فرانسه و ... درآروده. همه ی دنیا دارند میراث فرهنگی کشورشون رو در پر قو می گزارن بعد ما همین جوری میدیم می ره...
متاستفم.

40000سال تاریخ ثبت شده؟؟
اشتباه نمیفرمائید؟

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: AvRiMcM ، Danoosh
(2009-12-17 ساعت 14:12)pegah نوشته:  ماشالله به این همه اظلاعات!!!!!!! شما ظاهرا در ایران هسیتد و اینهمه اطلاعات راجع به همه جای آمریکا دارید!!!!!!!!!!!!!! باز هم بنویسید ما استفاده کنیم.Big Grin

در مورد tow شدن ماشین و کلا جریمه‌ها کسی چیزی نگفته تا به حال، کمی درباره این واقعه تلخ آگاهی بدید لطفا.
پستهای شما مختصر، مفید وخواندنی هستند.
سپاس

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: AvRiMcM
سلام و مرسی. در مورد جریمه شدن و... در پست گرانترین عکس دنیا مطالبی نوشتیم.
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: AvRiMcM
من زياد اهل سينما نيستم اما عاشق هله هوله اي هستم كه در سينما به فروش مي ره.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: AvRiMcM ، Danoosh
(2009-12-19 ساعت 03:04)hvm نوشته:  
(2009-12-18 ساعت 13:03)Mehrdadvictor نوشته:  سلام جناب HVM هنر ما تاریخی 40000 ساله و ثبت شده است. این در ظروف و وسایل قدیمی ثابت شده.
متاستفم.

40000سال تاریخ ثبت شده؟؟
اشتباه نمیفرمائید؟
ببخشید منظورم 2500 سال ثبت شده و 40000 ساله از نظر کشف بود .
یکی از قدیمی ترین شیء های کشف شده در جیرفت کرمان مربوط به 40000 سال پیش و مسجدی در شهر بروجرد که در قدیم آتشکده بوده مربوط به 30 الی 40 هزار سال پیش بوده است.
یا علی (مدد)
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، hvm ، AvRiMcM
هنر نزد ایرانیان بود و دیگر نیست!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، hvm ، parmida.722 ، سارا کوچولو ، AvRiMcM ، Danoosh
به قول پیام توی رتبه های هنر ایرانی : "هنر نزد ایرانیان است و بس کن خالی نبند."
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، laili ، honareirani ، Behinaz ، AvRiMcM
(2009-12-19 ساعت 23:32)sadra_sepehr نوشته:  به قول پیام توی رتبه های هنر ایرانی : "هنر نزد ایرانیان است و بس کن خالی نبند."

اِ اِ اِ اِ !!!!! صدرا همه رتبه های منو حفظ کرده ها که کی به من رتبه داده و کی نداده!!!!!!!!!!!
اینجاست که میگن "شبا که ما میخوابیم ، آقا پلیسه بیداره!!!!"
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، AvRiMcM

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان