کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
غذاهای آمریکا
ما توي شيكاگو يه فست فود زنجيره اي رفتيم به نام پورتي لوز (لاتينش رو يادم نيست چطوري مي نوشتن) خيلي غذاهاش معركه بود. چيز برگر داشت در حد تيم ملي كه من خيلي خوشم اومد و مشتري پايه ثابتش شدم. نمي دونم توي ايالت هاي ديگه هم شعبه داره يا نه.
اگه ديديد حتما يه سري بزنيد بهش. قيمتش هم مناسبه.
توي هر شعبه اون يه دكور خاصي داره ولي همه شعباتش به سبك قديمي امريكايي طراحي شدن. يكي از شعباتش يه ماشين قديمي رو از سقف آويزون كرده بودن.
جالب بود براي من
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
پاسخ
(2011-08-26 ساعت 22:40)mohsen324 نوشته:  
(2011-08-26 ساعت 20:29)Hadi joon نوشته:  چرا كسي به اينجا سر نمي زنه؟دوستان در آمريكا لطفا اطلاعات بيشتري بذاريد.

مهاجرسرا تنها منبع اطلاعات شما نیست. گوگل دوست شماست. با این واقعیت روبرو بشید که مردم در آمریکا به انگلیسی صحبت می کنند.

google.com?q=american+cuisine

خب محسن جان، تنبلیه دیگه، کاریش نمیشه کرد Big Grin

2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، sam_sabz ، afshinghwink ، لاتاری ، mtcanada ، msar
من هم یک رستوران زنجیره‌ای در کالیفرنیا رفتم به نام Home Town Buffet که همانطور که از اسمش هم پیداست، بوفه داره و خوراک جورواجور، ۱۱ دلار میدی، هرچقدر که جا داری بخور!! یعنی هی برو از بوفه واسه خودت خوراک بکش تو بشقاب بیار بخور Big Grin
خوراک مکزیکی مثل تاکو و بوریتو ، استیک، سوسیس، برنج، سوپ، سالادهای جورواجور و،،،، دسر و بستنی هم تو همون ۱۱ دلار هست.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
(2012-07-06 ساعت 13:15)Shezem نوشته:  من هم یک رستوران زنجیره‌ای در کالیفرنیا رفتم به نام Home Town Buffet که همانطور که از اسمش هم پیداست، بوفه داره و خوراک جورواجور، ۱۱ دلار میدی، هرچقدر که جا داری بخور!! یعنی هی برو از بوفه واسه خودت خوراک بکش تو بشقاب بیار بخور Big Grin
خوراک مکزیکی مثل تاکو و بوریتو ، استیک، سوسیس، برنج، سوپ، سالادهای جورواجور و،،،، دسر و بستنی هم تو همون ۱۱ دلار هست.
میشه آدرس دقیق تر بدین؟Big Grin
گشنم شد !
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، afshinghwink ، لاتاری ، Farshid22 ، msar
وااای بچه ها من چکار کنم که عاشق غذاهای ایرانیم و فقط هم غذای ایرانی میخورم؟ از فست فود و هر نوع غذای خارجی بیزارم. البته غیر از ساندویچ ژامبون و هات داگ Smile
وقتی رفتم اونجا میخوام هر روز غذا بپزم و اصلا اجازه نمیدم این غذاها توی خونه ام بیان Big Grin. فقط اسم خیلی موادو بلد نیستم، مثلا زردچوبه، فلفل سیاه، زیره و خیلی چیزای دیگه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، battosai ، afshinghwink ، لاتاری ، mohammadg846 ، pari pariaaa ، آلیس-1980 ، msar
(2012-09-03 ساعت 17:39)elahenadafy2 نوشته:  وااای بچه ها من چکار کنم که عاشق غذاهای ایرانیم و فقط هم غذای ایرانی میخورم؟ از فست فود و هر نوع غذای خارجی بیزارم. البته غیر از ساندویچ ژامبون و هات داگ Smile
وقتی رفتم اونجا میخوام هر روز غذا بپزم و اصلا اجازه نمیدم این غذاها توی خونه ام بیان Big Grin. فقط اسم خیلی موادو بلد نیستم، مثلا زردچوبه، فلفل سیاه، زیره و خیلی چیزای دیگه

شما اگر تو ايالتهاي نزديك واشنگتن دي سي (شامل ويرجينيا و مريلند) , كاليفرنيا و تگزاس زندگي كنيد ميتونيد راحت غذاهاي ايراني رو حتي بعضي مواقع بهتر از رستوراهاي خود ايران پيدا و نوش جان كنيد (البته تو ايالتهاي ديگه هم ميشه پيدا كرد ولي نسبت فراوانيشون كمتر از اين ايالتهاي نامبرده است). البته دوستان قديمي مهاجرسرا كه الان مقيم ا.م.ر.ي.ك.ا هستن ميتونن بهتر نظر بدن.
حالا يكم هم غذاي خارجي بخوريدBig Grin انشالله كه در آينده پاسپورت جديدتون رو گرفتيد كه بايد جهانگردي رو شروع كنيد !!! ديگهSmile
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
(2012-09-03 ساعت 17:39)elahenadafy2 نوشته:  وااای بچه ها من چکار کنم که عاشق غذاهای ایرانیم و فقط هم غذای ایرانی میخورم؟ از فست فود و هر نوع غذای خارجی بیزارم. البته غیر از ساندویچ ژامبون و هات داگ Smile
الهه من بر عکس تو همش رو دوست دارم از بس که شکمو هستم.البته عیر از گوشت ببعی Tongue
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، afshinghwink ، لاتاری ، pari pariaaa ، msar

اسم هر کدوم از این مواد رو در google translate بزنید و برای خودتون یه لغت نامه فارسی به انگلیسی آشپزی درست کنید! انواع لوازم خونه و آشپزخونه رو هم می تونید بهش اضافه کنید.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، afshinghwink ، لاتاری ، msar

اگر لس آنجلس بیایید اسم موادی که گفتید می شود :

زردچوبه : زردچوبه
فلفل سیاه : فلفل سیا
زیره : زیره

و همینطور الی آخر...
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
خوش بحال بچه هایی که میرن کالیفرنیا Sad
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، 3pideh ، pari pariaaa ، آلیس-1980 ، msar
(2012-09-05 ساعت 05:40)elahenadafy2 نوشته:  خوش بحال بچه هایی که میرن کالیفرنیا Sad

اگه خدای نکرده رفتید اونجا و خواستید خرج لس آنجلسی بکنید و برای زندگی در لس آنجلس پول بدید، این "خوش به حال" رو پس می گیرید! Big GrinWink دو تا لغت یاد گرفتن، به حداقل هزار دلار خرج اضافه در ماه نمی ارزه! همه اینا هم همه جای آمریکا پیدا میشه...
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، لاتاری ، pari pariaaa ، msar
منظور من واسه 2تا لغت یاد گرفتن نبود که. منظورم اینه که فکر کنم توی کالیفرنیا و بخصوص لوس آنجلس آدم احساس غربتش به مراتب کمتر از ایالتهای دیگه باشه و این خیلی واسه من مهمه.
پاسخ
تشکر کنندگان: لاتاری ، pari pariaaa ، msar
(2012-09-05 ساعت 12:51)elahenadafy2 نوشته:  منظور من واسه 2تا لغت یاد گرفتن نبود که. منظورم اینه که فکر کنم توی کالیفرنیا و بخصوص لوس آنجلس آدم احساس غربتش به مراتب کمتر از ایالتهای دیگه باشه و این خیلی واسه من مهمه.

درست ميفرماييد . تو لس آنجلس مخصوصا قسمت Vally (ولي آباد خودمون) شما همينكه تو خيابون راه ميرويد مي شنويد كه بعضي رهگذرها دارن فارسي صحبت ميكنن و يا از كوچه ها كه رد ميشيد از خونه ها صداي آشنا ميشنويد. كلا" تو لس آنجلس كمتر احساس غربت ميكنيد و تو خيلي از جاها ايراني زياد هستند و اگر شما زبان هم بلد نباشيد بالاخره يه جورايي ميتونيد كارتونو راه بندازيد.تو هر شعبه بانك ويا فروشگاهي كه بريد حداقل يكي يا دو تا ايراني كار ميكنند. ولي تو ايالتهاي ديگه جو سنگين غربت هميشه تو ذهنتونه و يه چيزي هميشه آزارت ميده و هروقت كه بخودت ميايي از خودت ميپرسي من اينجا چيكار ميكنم . خدايا اينا همش روياست و من تو خواب هستم!!
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، vroom ، bihamta ، dana ، Danoosh ، لاتاری ، pari pariaaa ، آلیس-1980 ، SomeOneX ، msar ، behjat

الاهه جون نگران اسم مواد غذایی نباش، یک فروشگاه‌هایی‌ هستن که ایرانی‌ هستن، میتونی‌ از اونجا خطید کنی‌. مثل فروشگاه mother و balboa در سن دیگو، حالا اونجایی که میری باید ببینی‌ اسم فروشگاه ایرانی‌ ش چی‌ هست، اگر mother باشه اونجا که خیلی‌ خوبه، چون حالت زنجیره‌ای داره منتها بعضی‌ ایالت‌ها نیست گویا
پاسخ
تشکر کنندگان: لاتاری ، msar
(2012-09-05 ساعت 05:40)elahenadafy2 نوشته:  خوش بحال بچه هایی که میرن کالیفرنیا Sad

باور كن با وجود اينكه دلم لك زده واسه قرمه سبزى يه ذره به بچه هاى كاليفرنيا حسوديم نميشه.نوادا در مقايسه با كاليفرنيا مفته
استسوس از ويزاى نامزدى
دريافت پكيج:٣ ستامپر
دريافت ايميل از uscis : ٧ سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: valencia ، لاتاری ، pari pariaaa ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان