کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: مدت زمان ارسال فرم DS-230 و بقیه مدارک تا دریافت نامه مصاحبه برای کیس شما چقدر بود ؟
کمتر از یک ماه
11.76%
12 11.76%
یک ماه
3.92%
4 3.92%
یک ماه و نیم
4.90%
5 4.90%
دو ماه
5.88%
6 5.88%
دو ماه و نیم
2.94%
3 2.94%
سه ماه
2.94%
3 2.94%
چهار ماه
12.75%
13 12.75%
پنج ماه
6.86%
7 6.86%
شش ماه
15.69%
16 15.69%
يك سال
14.71%
15 14.71%
يك سال و نيم
6.86%
7 6.86%
دوسال
10.78%
11 10.78%
مجموع 102 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه
hasti banoo e aziz, sharmande ke finglish minevisam, farsi nadaram,
man ham f1 boodam, vaghti name oomad ke shenasname ro khastan, akharin marhale bood, va 8 hafte badesh vaghte mosahebe ro taeen kardan, agar az parsal ta hala taghir nakarde bashe hamin hodood tool mikeshe, vali avalin name 4 mah ghablesh oomade bood ke affidavit of support va pool ro khaste boodan, ersale har kodoom az in ha, ie zamani ro baraye process lazem dare, bastegi dare shoma khodet vaghti oona madraki ro azat mikhan cheghadr sari befresti, age ajale nadari mitooni dirtar ersaleshoon koni, post haye ghablie mohajerat khanevadegi ro bekhooni, man hama ro daghighan nveshte boodam ke cheghadr tool keshide boode

------------------------------------------------
ویرایش (فارسی نویس):
هستی بانوی عزیز، شرمنده که فینگلیش می نویسم، فارسی ندارم، من هم f1 بودم، وقتی نامه اومد که شناسنامه رو خواستن، آخرین مرحله بود و 8 هفته بعدش وقت مصاحبه رو تعیین کردن، اگر از پارسال تا حالا تغییر نکرده باشه همین حدود طول می کشه، ولی اولین نامه 4 ماه قبلش اومده بود که affidavit of support و پول رو خواسته بودن، ارسال هر کدوم از این ها یه زمانی رو برای پروسس لازم داره، بستگی داره شما خودت وقتی اونا مدرکی رو ازت می خوان چقدر سریع بفرستی، اگه عچله نداری می تونی دیرتر ارسالشون کنی، پست های قبلیه مهاجرت خانوادگی رو بخون، من همه رو دقیقا نوشته بودم که چقدر طول کشیده بود.

(بازم شرمنده که به پست شما دست زدم.... Monica ممنون از پاسخگوییتونWink )

(2010-05-12 ساعت 23:26)hasti_banoo نوشته:  خوشبختانه وکیل ندارم. ایشون رو از طریق اینترنت پیدا کردم. ایمیل زدم و پرسیدم و اینطور جواب داد. حتی برای محکم کاری یک بار دیگه موضوع رو توضیح دادم که کاملا جا بیفته ! و باز هم همین جواب رو شنیدم. متاسفانه تو مهاجرسرا کیس خانوادگی خیلی انگشت شماره. امیدوارم اگر دوستان دیگری هم تو این رده هستند حتما تو صحبت ها مشارکت کنند. از شما هم خیلی ممنون که راهنماییم کردید
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، frozen mind ، pashaneco ، eblam ، msar
سلام من و مادرم از طریق مادربزرگم داریم می ریم
روز مصاحبه 24 تیر 89 هست
اسپانسر نداریم
کسی هست د
کمک کنه بدونم روز مصاحبه تو ابوظبی چه چیز هایی می پرسن و شانس ما چه قدر هست ؟
چه نکاتی را باید رعایت کنیم
و ...........
مرسی اگه کمک کنی
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، msar
اینطور که از محتوای نوشته شما متوجه شدم، شما مجرد و زیر 21 سال هستید و مادر بزرگتون هم سیتیزن هستند. بنابراین برای مادر تقاضا دادن و نوبتشون شده و شما هم که زیر 21 سال هستید، قراره به سلامتی همراه ایشون به آمریکا بروید.

من خودم حدود 2-3 ماه دیگه نوبت مصاحبه ام هست. اما از زمانی که مادرم برای مصاحبه به آنکارا رفته بودن یادمه که اصولا برای مهاجران خانوادگی سخت گیری نمیشه چون تا حدودی با سوابق خانوادگی شما ( از طریق مادر بزرگتون) آشنا هستند. با توجه به اینکه شما دختر خانمی هستید که احتمالا شاغل هم نیستید پس نگران نباشید اصلا. مهمتر از اون اینکه شما و مادرتون ، خانم هستید. برای آقایون مشکل نیاز به رسیدگی های بیشتر به خاطر سربازی وجود داره اما برای خانمها نه.

در مورد شانستون هم که می تونم عرض کنم 100%. اگر مشکل خاصی تو مشخصات پرونده تون نباشه به راحتی ویزا رو می گیرید. مهاجرانی که از طریق خانواده می رن از نظر دولت آمریکا راحت ترین کیس ها به شمار میان چون آبا و اجدادشون رو به خوبی می شناسنSmile

البته نمی دونم چرا اسپانسر ندارید. کسی که مادر بزرگتون رو موقع رفتن حمایت می کرده ( احتمالا دایی یا خاله شما) می تونن کو اسپانسر ( حامی کمکی-فرعی ) باشند که ظاهرا این کار انجام نشده. سعی کنید مدارکی مبنی بر داشتن تمکن مالی در ایران با خودتون ببرید. مثل سند خونه و حساب بانکی. به هر حال باید نشون بدید که قرار نیست سربار دولت آمریکا شوید.

انشاا.. به سلامتی برای مصاحبه که تشریف بردید خاطراتتون رو برای ما هم بنویسید تا استفاده کنیم

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، shaan ، msar
mitra2640 عزیز
منم عین همین هایی که hasti-banooجان نوشتند شنیدم .
مادربزرگتون برای مادرتون چه تاریخی اقدام کردند؟ چه سالی ؟
پاسخ
سلام
از شما دوستان که جواب دادید متشکرم
واقعا خوشحالم کردید
نمی دونید چه قدر استرس داره

اما باید بگم که مادربزرگ واسه مامانم 7 سال پیش اقدام کردند .
4 ساله اول بی هیچ خبری گذشت و بعد 3 سال پیش نامه امد که شما یک مرحله رفتید جلو و بعدش 1 سال پیش بود که مراحل اصلی قانونی تر و مالیش شروع شد
مادربزرگ و دایی من الان اونجا هستن اما متاسفانه به دلیل اتفاقاتی که در سال گذشته افتاده انها نمی تونند اسپانسر ما بشن. اما ما خودمان در ایران کاملاتمکن مالی داریم و به حدی هست که کامل بتونیم از پس خودمان بر بیاییم.
ترس من از این هست که آیا با تمکن مالی ما در ایران و ارائه اینها به ما ویزا می دن ؟
بدون اسپانسر از اون طرف ؟؟

چشم حتما از سیر تا پیاز تمام مراحل را براتون می نویسم
شما دعا کنید ما ویزا بگیریم....

من تا آخرش هستم.Sad
پاسخ
راستی یادم رفت بپرسم ؟
کسی می دونه تست پزشکی توی دبی یا ابوظبی برای هر نفر چقدر در میاد به دلار ؟
و کدام کلینیک بهتر هست ؟ ارزانتر ؟ نزدیک تر ؟
کسی سابقه رفتن به ابوظبی واسه مصاحبه را نداره که بتونه دقیق کمکم کنه که چه طور باید بریم چه کار هایی انجام بدیم ؟ و............
ویا راهنمایی که اونجا باشه ( ابوظبی)
پاسخ
پلی کلینیک که روبروی city center در دبی است و دکترش نایال هستش اگه همه واکسن ها رو زده باشید نفری 550 درهم میشه (البته او یه واکسن بالاخره می زنه). برای به ابوظبی رفتن هم ایرانی ها اونجا زیادن که با نفری 200 درهم یا 500 درهم دربست شما رو می برن ابوظبی و بر می گردونن که می تونید با تور لیدرتون هماهنگ کنید.

(2010-05-31 ساعت 16:46)mitra2640 نوشته:  راستی یادم رفت بپرسم ؟
کسی می دونه تست پزشکی توی دبی یا ابوظبی برای هر نفر چقدر در میاد به دلار ؟
و کدام کلینیک بهتر هست ؟ ارزانتر ؟ نزدیک تر ؟
کسی سابقه رفتن به ابوظبی واسه مصاحبه را نداره که بتونه دقیق کمکم کنه که چه طور باید بریم چه کار هایی انجام بدیم ؟ و............
ویا راهنمایی که اونجا باشه ( ابوظبی)
پاسخ
تشکر کنندگان: Artim ، eblam ، msar
(2010-05-31 ساعت 16:33)mitra2640 نوشته:  سلام
از شما دوستان که جواب دادید متشکرم
واقعا خوشحالم کردید
نمی دونید چه قدر استرس داره

ما خودمان در ایران کاملاتمکن مالی داریم و به حدی هست که کامل بتونیم از پس خودمان بر بیاییم.
ترس من از این هست که آیا با تمکن مالی ما در ایران و ارائه اینها به ما ویزا می دن ؟
بدون اسپانسر از اون طرف ؟؟

چشم حتما از سیر تا پیاز تمام مراحل را براتون می نویسم
شما دعا کنید ما ویزا بگیریم....

من تا آخرش هستم.Sad

نه بعید می دونم مشکلی پیش بیاد. یکی از اقوام ما آقایی بودن که خودشون چون اینجا تمکن مالی خوبی داشتن ( گرچه از طریق پسرشون در اونجا براشون اپلای شده بود) فقط به اسناد مالی خودشون اکتفا کردن و مشکلی هم پیش نیومد.

در ضمن همه برای هم دعا می کنیم که با دل خوش و سلامت بریم سرزمین جدید و زندگی تازه ای رو با امید به موفقیت و شادی بیشتر شروع کنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: Artim ، eblam ، msar
سلام دوستان
کیس ما بعد تقریبا 11 سال 2 ماه پیش کارنت شد، یه نامه 2 ماه پیش زدن که برای پدر و مادرم نفری 400 دلار بریزه اسپانسر، بعدش 2 روز پیش NVC یه نامه دیگه داد که اسم من و برادرم بود و باز نفری 400 دلار
مدارک ترجمه شناسنامه ها و پاسپورت ها و ازدواج هم خواستن، من که سربازم بهشون گفتیم پاسپورت ندارم گفتند یه نامه از یگانت بگیر که چون سربازی نمیتونی پاس داشته باشی
خلاصه ما پول ها رو پرداخت کردیم ولی هنوز مدارک رو به NVC پست نکردیم که فکر کنم حداکثر 2 هفته دیگه پست کنیم
با این اوضاع و احوال وقت مصاحبه ما کی هست؟
بعد سربازیم رو چه کنم؟ نمیشه مدارک من رو سفارت سوییس ببینه؟
به نظرتان وکیل بگیریم تو ابوظبی واسه من؟
کلا راه میان با من یا حرف حرفه خودشان هست؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوست عزیز شما به ویزا بولتن این ماه مراجعه کردید؟ کسی که ابتدا برای شما اپلای کردند خواهر/برادر شما هستند یا خواهر/برادر پدر یا مادر شما و یا .. شما و برادرتون زیر 21 سال هستید؟ بر اساس نسبت این فرد گروه شما تعیین میشه و از روی اولین جدول ویزا بولتن که به مهاجران خانوادگی اختصاص داره ، با توجه به تاریخ اپلای کردن برای هر یک از شما می تونید متوجه بشید که کیس شما کی کارنت میشه .

دقت بفرمایید که کارنت شدن کیس در اصل به این معناست که پروسه رسیدگی به پرونده ها به تاریخ اپلای کردن شما برسه. مثلا برای افرادی که در گروه 4 قرار می گیرند ( خواهر/برادر یک سیتیزن آمریکا) الان داره پرونده های ژانویه 2001 به قبل بررسی میشه. یعنی افرادی کارنت شدن که تاریخ اپلای اونها - در این گروه - پیش از ژانویه 2001 بوده.

پس لطفا سری به این لینک بزنید (http://travel.state.gov/visa/bulletin/bu..._5019.html) .

وقتی مشخص شد شما در چه گروهی قرار دارید میشه تخمین زد که کی برای مصاحبه دعوت میشوید.

در مورد سایر موارد اطلاع موثقی ندارم که بتونم درست راهنماییتون کنم

موفق باشید
پاسخ
(2010-06-28 ساعت 14:00)hasti_banoo نوشته:  دوست عزیز شما به ویزا بولتن این ماه مراجعه کردید؟ کسی که ابتدا برای شما اپلای کردند خواهر/برادر شما هستند یا خواهر/برادر پدر یا مادر شما و یا .. شما و برادرتون زیر 21 سال هستید؟ بر اساس نسبت این فرد گروه شما تعیین میشه و از روی اولین جدول ویزا بولتن که به مهاجران خانوادگی اختصاص داره ، با توجه به تاریخ اپلای کردن برای هر یک از شما می تونید متوجه بشید که کیس شما کی کارنت میشه .

دقت بفرمایید که کارنت شدن کیس در اصل به این معناست که پروسه رسیدگی به پرونده ها به تاریخ اپلای کردن شما برسه. مثلا برای افرادی که در گروه 4 قرار می گیرند ( خواهر/برادر یک سیتیزن آمریکا) الان داره پرونده های ژانویه 2001 به قبل بررسی میشه. یعنی افرادی کارنت شدن که تاریخ اپلای اونها - در این گروه - پیش از ژانویه 2001 بوده.

پس لطفا سری به این لینک بزنید (http://travel.state.gov/visa/bulletin/bu..._5019.html) .

وقتی مشخص شد شما در چه گروهی قرار دارید میشه تخمین زد که کی برای مصاحبه دعوت میشوید.

در مورد سایر موارد اطلاع موثقی ندارم که بتونم درست راهنماییتون کنم

موفق باشید

دوست عزیز گفتم که، ما جون 2000 اقدام کردیم و آخرین ردیف اون جدوله هستیم پس کارنت شده
پاسخ
(2010-06-28 ساعت 14:26)rbadboy85 نوشته:  دوست عزیز گفتم که، ما جون 2000 اقدام کردیم و آخرین ردیف اون جدوله هستیم پس کارنت شده

پس اگر مدارکتون رو فرض کنیم سه هفته دیگه به دستشون برسه. از اون زمان حدود 2 ماه بعدش برای مصاحبه دعوت میشوید. البته چون پرونده خانوادگی خیلی کم دارن همونطور که در ویزا بولتن هم تاکید کرده ، خیلی سریع دارن پیش می رن. پس ممکنه این زمان کمتر هم باشه.

در ضمن اسپانسرتون مدارک ساپورت مالی رو هم کامل کردن ( و فرستادند )؟
پاسخ
(2010-06-28 ساعت 14:30)hasti_banoo نوشته:  
(2010-06-28 ساعت 14:26)rbadboy85 نوشته:  دوست عزیز گفتم که، ما جون 2000 اقدام کردیم و آخرین ردیف اون جدوله هستیم پس کارنت شده

پس اگر مدارکتون رو فرض کنیم سه هفته دیگه به دستشون برسه. از اون زمان حدود 2 ماه بعدش برای مصاحبه دعوت میشوید. البته چون پرونده خانوادگی خیلی کم دارن همونطور که در ویزا بولتن هم تاکید کرده ، خیلی سریع دارن پیش می رن. پس ممکنه این زمان کمتر هم باشه.

در ضمن اسپانسرتون مدارک ساپورت مالی رو هم کامل کردن ( و فرستادند )؟

آره، ساپورت مالی رو 3 ماه پیش فرستاد.
چقدر زود...
شانس نداریم ما...
پاسخ
سلام
مبارك باشه. ببينيد همه چي بستگي به خودتون داره كه با چه سرعتي مدارك رو براشو ن ارسال كنيد. اگه همه چيو بلافاصله بفرستيد حدود 2-3 ماه بعد زمان مصاحبه شما خواهد بود. در مورد سربازي هم هيچ ايده اي ندارم. ولي اگر راهي دارين كه فكر مي كنيد ممكنه طول بكشه‏‌ شما مي تونيد پروندتون رو hold كنيد بعد از اينكه به هر طريقي مشكل سربازي رو حل كردين دوباره پرونده رو به جريان بندازين. من روزي كه رفته بودم سفارت يك موردي بود شبيه شما كه به دلايلي پروندشو hold كرده بود و دوباره يكي دو سال بعد پرونده رو به جريان انداخته بود. در مورد سفارت سوئيس چيزي نمي دونم. ولي وكيل در ابوظبي كاري نمي تونه بكنه‏‌ چون موقع مصاحبه قسم بايد بخوري و شما رو بايد ببينه و همين جور پزشك معتمد براي انجام كارهاي پزشكي در ايران ندارن.

(2010-06-28 ساعت 13:23)rbadboy85 نوشته:  سلام دوستان
کیس ما بعد تقریبا 11 سال 2 ماه پیش کارنت شد، یه نامه 2 ماه پیش زدن که برای پدر و مادرم نفری 400 دلار بریزه اسپانسر، بعدش 2 روز پیش NVC یه نامه دیگه داد که اسم من و برادرم بود و باز نفری 400 دلار
مدارک ترجمه شناسنامه ها و پاسپورت ها و ازدواج هم خواستن، من که سربازم بهشون گفتیم پاسپورت ندارم گفتند یه نامه از یگانت بگیر که چون سربازی نمیتونی پاس داشته باشی
خلاصه ما پول ها رو پرداخت کردیم ولی هنوز مدارک رو به NVC پست نکردیم که فکر کنم حداکثر 2 هفته دیگه پست کنیم
با این اوضاع و احوال وقت مصاحبه ما کی هست؟
بعد سربازیم رو چه کنم؟ نمیشه مدارک من رو سفارت سوییس ببینه؟
به نظرتان وکیل بگیریم تو ابوظبی واسه من؟
کلا راه میان با من یا حرف حرفه خودشان هست؟؟
پاسخ
من یه بار میتونم از کشور خارج شم ولی مشکلم سر بعد از مصاحبه هست،اگه این جریان
Administrative Processing به ما بخوره دیگه نمیتونم برگردم ایران، معلوم نیست چقدر طول بکشه
مشکل الان اینه
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان