کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: مدت زمان ارسال فرم DS-230 و بقیه مدارک تا دریافت نامه مصاحبه برای کیس شما چقدر بود ؟
کمتر از یک ماه
11.76%
12 11.76%
یک ماه
3.92%
4 3.92%
یک ماه و نیم
4.90%
5 4.90%
دو ماه
5.88%
6 5.88%
دو ماه و نیم
2.94%
3 2.94%
سه ماه
2.94%
3 2.94%
چهار ماه
12.75%
13 12.75%
پنج ماه
6.86%
7 6.86%
شش ماه
15.69%
16 15.69%
يك سال
14.71%
15 14.71%
يك سال و نيم
6.86%
7 6.86%
دوسال
10.78%
11 10.78%
مجموع 102 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه
پس فكر مي كنم شما بايد دانشجو باشيد. چون سربازي نرفتين و احتمالا كار دولتي نداشتين انشالله كه administrative process ‌هم نخواهيد داشت.

(2010-06-29 ساعت 08:39)rbadboy85 نوشته:  من یه بار میتونم از کشور خارج شم ولی مشکلم سر بعد از مصاحبه هست،اگه این جریان
Administrative Processing به ما بخوره دیگه نمیتونم برگردم ایران، معلوم نیست چقدر طول بکشه
مشکل الان اینه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-06-29 ساعت 08:47)hanim نوشته:  پس فكر مي كنم شما بايد دانشجو باشيد. چون سربازي نرفتين و احتمالا كار دولتي نداشتين انشالله كه administrative process ‌هم نخواهيد داشت.

(2010-06-29 ساعت 08:39)rbadboy85 نوشته:  من یه بار میتونم از کشور خارج شم ولی مشکلم سر بعد از مصاحبه هست،اگه این جریان
Administrative Processing به ما بخوره دیگه نمیتونم برگردم ایران، معلوم نیست چقدر طول بکشه
مشکل الان اینه

خیر دوست عزیز، من الان سرباز هستم و پذیرش واسه فوق دارم واسه همین میتونم 1 بار خارج شم از کشور
همین امروز یه ایمیل دادن که مدارکتون ایناش کمه
پاسخ
سلام به همه ی دوستان خوبم
بنا به رسمی که توی سایت هست منم به نوبه ی خودم و دینی که دارم سفر نامه ام را می نویسم.
من به همراه خانواده ام به صورت خانوادگی از طریق مادربزرگم اقدام کرده بودیم که این روند از سال 2004 شروع شد
طی مراحلی که تقریبا هر 2 سال یکبار در پرونده ی ما اتفاق می افتاد 5 ژوئن امسال نامه ای مبنی بر زمان مصاحبه ما در تاریخ 15 جولای ( 24 تیر ماه ) ساعت 8 صبح به دست مان رسید.
متاسفانه مادربزرگم نتوانست کامل ما را از نظر مالی ساپورت کند و ما تا لحظه ی مصاحبه به دنبال جوینت اسپانسر ( اسپانسر شریک ) بودیم که نشد. ...
این اطلاعات اولیه برای اشنایی بیشتر با کیس ما.
اما سفر........
ما برای دوشنبه صبح ساعت 8 با هواپیمایی آسمان بلیط گرفتیم و با تاخیرات موجود ساعت 10:30 دبی بودیم با گذشتن از درهای امنیتی فرودگاه از قبیل IRIS و چک کردن پاسپورت ها به برداشتن ساک ها رسیدیم و ساعت 11 اتاق ها را از هتل تحویل گرفتیم. خوبی کار اینجا بود که دبی نیم ساعت از ما عقب تر هست در حقیقت اونجا ساعت 10:30 بود . سریع به طرف پلی کلینیک رفتیم ؛ هتل ما در خیابان رقه بود و با پلی کلینیک زیاد فاصله نداشت کرایه در دبی بصورت پیش فرض از حداقل 3 درهم شروع می شود و تا 10 درهم همان درهم را می گیرند یعنی اگر 6 درهم شد باز هم 10 درهم می گیرند. تمام تاکسی ها به تاکسی متر مجهز هستند و قیمت را به شما نمایش می دهند.
به وقت دبی ساعت 11 پلی کلینیک بودیم و 2 خانواده ایرانی از گروه لاتاری که انها هم 5 شنبه مصاحبه داشتند انجا بودند.
یکی اصفهانی و دیگری مقیم دبی بود.
وقتی صدایمان کرد و پاسپورت خواست یادمان امد پاس هایمان را از هتل نگرفتیم خوشبختانه کپی پاسها همراهمان بود و پذیرفتند.
بعد از اندازه گیری قد وزن و آزمایش خون از قفسه سینه عکس گرفت و منتظر ماندیم تا دکتر ویزیتمان کند دکتر سلیمان دکتری بسیار مهربان و خوش برخورد بود و چون فهمید از شیراز هستیم از من خواست برای تست بینایی بجای کلمات abc دیوان حافظی را که خودش از کمدش درآورد را از یک فاصله ی مشخص بخوانم سپس نوبت واکسن شد ( ما واکسن هایمان را در شیراز درمانگاه والفجر زده بودیم و برای محکم کاری پاستور مهر کرده بود) با این حال به همه ما یک واکسن کزاز زد دوباره و گفت مال ایران قبول نیست و من چون بالای 18 سال بودم واکسن سرطان دهانه رحم زدم و برادرم هم یک واکسن دیگه ای زد که نمی دانم چی بود.
ویزیت دکتر همراه با آزمایش و عکس هر کدام 500 درهم واکسن کزاز 150 درهم که برای همه مشترک بود 650 درهم واکسن من 250 درهم واکسن برادرم و هزینه ی پکیج آزمایشی که نفهمیدیم چی هست ولی مثل اینکه برای همه هست و به صورت خانوادگی دریافت کرد یعنی برای همه این پکیج وجود دارد و اگه خانواده باشید بطور خانوادگی یک پکیج می دهد 200 درهم شد.
که کلا برای ما سه نفر شد 3050 درهم....
آدرس پلی کلینیک هم روبروی سیتی سنتر و فلورو پارک هتل – بالای سر داروخانه ابن سینا – طبقه بالا اتاق 106

جواب ازمایشاتمان را همان روز ساعت 3 داد و دیگر نیازی نبود دوبار به پلی کلینیک بریم و به ناهار هم رسیدیم.
تا روز 4 شنبه گشتیم و روز 4 شنبه به خانم ملیکا زنگ زدیم و دوباره واسه 5 شنبه صبح برنامه را مشخص و تایید کردیم چون مادرم خیلی برای به ابوظبی رفتن و سر موقع رسیدن حساس بود به ملیکا گفت ساعت 4 صبح به ما تلفن کند تا هم ما بیدار شده باشیم وهم به آمدن ملیکا مطمئن باشیم. ملیکا طبق قرار 4 صبح تماس گرفت و همکارش آقای سید احمدی ساعت 5 دم در هتل بود ما 4شنبه شب تمام مدارک علی الخصوص پاسپورت ها را چک کردیم 5 شنبه صبح ساعت 6:45 اولین نفر جلوی درب سفارت بودیم .
ساعت 7:30 یک مامور امد و نامه وقت مصاحبه و عکس ها را چک کرد و ما به عنوان اولین نفر رفتیم داخل بعد از بازرسی و گذشتن از 3 در رسیدیم به سالن که شماره مان را صدا می کردند. بعد از 5 دقیقه شماره ما خوانده شد یک اقای هیکل دار و کمی گیج مدارک را خواست ( از ما فقط پاسپورت و عکس گرفت ) دوباره نشستیم 10 دقیقه بعد یک خانم عینکی مقابل گیت 2 منتظر ما بود که همان کنسول بود
قبلا گفتم که ما اسپانسر نداشتیم و با حساب بانکی خودمان که بالاتر از مقدار کافی هم بود رفتیم .
اما کنسول گفت به دلیل تحریمات ما هیچ رابطه ای با بانک های ایران نداریم و هیچ یک از این مدارک و حساب ها قابل قبول نیست و به شما ویزا تعلق نمی گیره که ناگهان من گفتم ما می تونیم حساب مان را به یکی از بانک های معتبر دبی انتقال بدهیم و توانایی این کار را داریم . یک مکث چند ثانیه ای کرد و گفت برید بشنید دوباره صدایتان می کنم .
اون چند دقیقه انتظار بر من چند سال گذشت....
دوباره صدایمان کرد و گفت پرونده را دوباره بررسی کرده و خانه ای را که مادربزرکم به عنوان دارایی در امریکا به عنوان قسمتی از ساپورت مالی ما قرار داده باید دوباره بررسی و ارزیابی شود و یک برگه ابی به ما داد گفت از 10 روز دیگه تا 38 روز دیگه سایت را چک کنیم.....

نکته اینکه کسانی که بدون اسپانسر می روند حتما حتما یک حساب در یکی از بانک های دبی باز کنند و پول شان را به انجا انتقال دهند خیلی مهم هست.
سوال : این برگه آبی با این توصیفاتی که به ما داده یعنی چی / یعنی امکان داره اسم مان در سایت نیاید/ کسی اطلاع داره ؟
سوالاتی که کنسول پرسید:
1- مادربزرگتان چند سال آمریکاست؟
2- با کی زندگی می کنه ؟
3- کجا ( کدوم ایالت ) زندگی می کنه ؟
4- چه مقدار درآمد داره؟
5- شما پولتان را چگونه به امریکا می برید ؟ چطور این همه پول را منتقل می کنید ؟
6- برای انجا چه برنامه ای دارید؟
باز هم از شما دوستان خوب و مدیران سایت تشکر می کنم.
شانس تو را موفق ‌نمی‌کند، تو هستی که شانس را به موفقیت تبدیل می‌کنی.

آنچه شما را به نتیجه مطلوب می رساند الزاما نه تلاش و فعالیت سخت و طاقت فرسا که آگاهی و اطلاع از چگونگی انجام دقیق و درست کارهاست.
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، samba ، sara_217us ، jasmine2953 ، msar
سلامی‌ دوباره،

و سالی‌ دوباره،اگر یادتون باشه ما ۲ بردار دوقلو هستیم که همزمان نامه با هم میاد ولی‌ متاسفانه کوو‌اسپانسر آا‌ ما فقط میتون یک فرم(ای-۸۶۴) رو برای یک نفرمون پر کنه،پس تکلیف یکی‌ دیگرمون چی‌ می‌شه که فرم(ای-۸۶۴) در پرواندم خالی‌ هست؟

و گویا تا این فرم به دست آان و س نرسه سفارت ابو ظبی وقت اینترویو نمید.

پس ما باید چی‌ کار کنیم؟و اینطور که ویزا بوللتین میگه ماه دیگه نوبتمون می‌شه.

ممنون
پاسخ
(2010-07-22 ساعت 15:58)mitra2640 نوشته:  سلام به همه ی دوستان خوبم
بنا به رسمی که توی سایت هست منم به نوبه ی خودم و دینی که دارم سفر نامه ام را می نویسم...

دوست عزیز
برگه آبی یعنی خوشبختانه توضیحات و مدارک شما رو قبول کردند و فقط نیاز به بررسی بیشتر و fbi چک هست که background شما رو طبق گفته هاتون بررسی کنند و شما از 10 روز پس از تاریخ مصاحبه باید سایت سفارت رو چک کنید.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، Artim ، msar
میشه لطفاً قضیه ی این رنگ ها رو بگید ؟
آبی یعنی OK ، ولی به شرط FBI check
بقیه حالت ها چه رنگیند ؟

___ یعنی OK ، بدون نیاز به FBI check
___ یعنی برو بشین تو کشور خودت ، ما رات نمیدیم تو آمریکا !
___ یعنی ..................

لطفاً یه توضیحی راجع به اینا بدین
ممنون
پاسخ
(2010-07-23 ساعت 08:39)Shayan1994 نوشته:  میشه لطفاً قضیه ی این رنگ ها رو بگید ؟
آبی یعنی OK ، ولی به شرط FBI check
بقیه حالت ها چه رنگیند ؟

___ یعنی OK ، بدون نیاز به FBI check
___ یعنی برو بشین تو کشور خودت ، ما رات نمیدیم تو آمریکا !
___ یعنی ..................

لطفاً یه توضیحی راجع به اینا بدین
ممنون

- یعنی OK ، بدون نیاز به FBI check : بدون رنگ ! بسته به سفارتی که مصاحبه دارید دو سه روزی طول میکشه تا پاکت حاوی مدارک لازم رو دربسته تحویلتون می دهند تا بدون اینکه بازش کنید در هنگام ورود به آمریکا تحویل ماموران مهاجرت بدین.

- برو بشین تو کشور خودت ، ما رات نمیدیم تو آمریکا !: برگه معروف قرمز رنگ که بعضاً صورتی هم گزارش شده

-یعنی .................. : رنگ دیگه ای نیست. همون دو رنگه
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Shayan1994 ، jasmine2953 ، msar
شایان میشه بگی آخرین مدارک رو کی پست کردی؟
فاصله بین پست مدارک تا مصاحبه رو میخواهم بدونم
پاسخ
(2010-07-23 ساعت 18:00)samba نوشته:  با تشکر از میترا 2640 عزیز
می توانی اطلاعات اولیه بیشتری در رابطه با کیس خودتون بدی. به نظر میرسه شما در ویزا بولتن F3 بودید. الان کیس های 2001 کارنت شده اند ولی کیس شما 2004 بوده و 3 سال زودتر کارنت شده است. فکر می کنی علت چه بوده است؟

سلام منظورتون از f3 چیه؟
من آخرشم این دسته بندی ها را نفهمیدم می شه کاملا توضیح بدید؟
اینکه چه طور میشه چک کرد کدوم دسته هستیم؟
نمی دونم چرا زودتر کارنت شده...
شانس تو را موفق ‌نمی‌کند، تو هستی که شانس را به موفقیت تبدیل می‌کنی.

آنچه شما را به نتیجه مطلوب می رساند الزاما نه تلاش و فعالیت سخت و طاقت فرسا که آگاهی و اطلاع از چگونگی انجام دقیق و درست کارهاست.
پاسخ
تشکر کنندگان: samba ، msar
(2010-07-23 ساعت 09:13)rbadboy85 نوشته:  شایان میشه بگی آخرین مدارک رو کی پست کردی؟
فاصله بین پست مدارک تا مصاحبه رو میخواهم بدونم

راستشو بخوای ، من اگر این موضوع رو خودم میدونستم ، دیگه اینجا نبودم !!!! Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

یکی از دوستامون تو همین سایت 1 ما و نیم طول کشید ...

وکیل ما هم 10 June به ما خبر داد که همه چیز را به اداره مهاجرت فرستاده ...

هر جور حساب میکنم امروز 24 July باید ناممون میومد ... ولی خورد به شنبه و یکشنبه که تعطیله ... من تو هفته ی آینده امیدوارم این نامه بیاد؛هفته بعدش رو هم فرصت میدم بیاد ... اگر نیومد دیگه هر چی دیدند ار چشم خودشون دیدند !!!!Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

کلاً این مرحله تا 2-3 ماه هم ظاهراً میتونه طول بکشه Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، msar
ما هم الان مدارکمون آماده است ولی فکر کنم یک ماه دیگه پست کنیم بیشتر دوست داریم وقت مصاحبه بیوفته 15 دی ماه به اون ور، قبلش یه سری مسائل هست که راحتریم دیرتر بیوفته
پاسخ
يه كم عجيبه... خيلي از بچه هاي لاتاري در همين چند ماه گذشته بدون Sponsor ويزا گرفتند (با حساب بانكي). آخه يه كمي انصاف هم بد نيست... ما ايراني ها مجبوريم توي ايران حساب بانكي داشته باشيم. حساب بانكي توي امارات بدون اقامت باز كردنش خيلي سخته.

شايد هم سخت گيريشون به خاطر اين بوده كه شما Petitioner داشتيد.

(2010-07-22 ساعت 15:58)mitra2640 نوشته:  قبلا گفتم که ما اسپانسر نداشتیم و با حساب بانکی خودمان که بالاتر از مقدار کافی هم بود رفتیم .
اما کنسول گفت به دلیل تحریمات ما هیچ رابطه ای با بانک های ایران نداریم و هیچ یک از این مدارک و حساب ها قابل قبول نیست و به شما ویزا تعلق نمی گیره که ناگهان من گفتم ما می تونیم حساب مان را به یکی از بانک های معتبر دبی انتقال بدهیم و توانایی این کار را داریم . یک مکث چند ثانیه ای کرد و گفت برید بشنید دوباره صدایتان می کنم .
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، Artim ، msar
وقتی روز مصاحبه میگه برنامه شما واسه اونجا چیه اگر بگیم نمی خوایم اونجا زندگی کنیم اشکال داره؟؟؟چون من می خوام پاسپورت بگیرم واسه سفر
به نظر شما باید اینو بگم یا نه بگم می خوام برم اونجا زندگی کنم؟
پاسخ
اصولا گرين كارت يعني اقامت دائم. در صورتي كه متوجه بشن كه شما اونجا اقامت دائم نخواهيد داشت خوب كلا ويزاي مهاجرتي به شما نمي دن. و احتمالا توصيه مي كنن براي غير مهاجرتي اقدام كنيد.

(2010-07-28 ساعت 00:51)sara_217us نوشته:  وقتی روز مصاحبه میگه برنامه شما واسه اونجا چیه اگر بگیم نمی خوایم اونجا زندگی کنیم اشکال داره؟؟؟چون من می خوام پاسپورت بگیرم واسه سفر
پاسخ
تشکر کنندگان: sara_217us ، frozen mind ، msar
(2010-07-28 ساعت 00:51)sara_217us نوشته:  وقتی روز مصاحبه میگه برنامه شما واسه اونجا چیه اگر بگیم نمی خوایم اونجا زندگی کنیم اشکال داره؟؟؟چون من می خوام پاسپورت بگیرم واسه سفر

شما برای اینکه پاس آمریکایی بگیرید باید شهروند شید، برای شهروندی هم باید 5 سال مقیم آمریکا باشید...
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان