کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ظاهر گرین کارت چگونه است و چگونه تحویل داده می شود؟
سلام به همه

من يك مشكلي با آدرس پيدا كردم.
جريان از اين قراره كه توي فرودگاه، شماره آپارتمان رو توي آدرس ننوشتم.( نداشتم شماره آپارتمان رو - فقط آدرس رو مي‌دونستم). بعد 3 هفته كه كارت سوشال سكيوريتيم نيامد رفتم به دفترشون و آدرس رو تصحيح كردم. البته من همون روز 3 بعد از رسيدنم هم رفتم. ولي چون توي نامه نوشته شده بود كه 3 هفته بايد منتظر باشيد، حاضر نشد آدرس رو تصحيح كنه. دقيقا بعد 2 هفته كارتم رسيد.(يعني امروز).
حالا سوال من اينجاست....من توي فرم هاي اوليه آدرس براي ارسال كارتم با ادرس مكان زندگيم تفاوت داشت. چون آدرس ثابت نبود آدرس دوستم رو كه آدرسش تغيير نمي‌كرد رو دادم. الان گرين كارت من به همون آدرس دوستم مي‌ره يا به آدرس خودم كه توي فرودگاه دادم مي‌آد؟ اگر به آدرس فرودگاه بخواد بياد، چطوري بايد آدرس رو تصحيح كنم و شماره آپارتمان رو بنويسم؟ با كجا بايد تماس بگيرم؟
تو رو خدا زود جواب بدين.....
تشکر کنندگان:
گرین کارت شما به آدرسی می‌ره که در اختیار USCIS هست. این آدرس رو شما در فرم‌هایی که به اون سازمان فرستادید مشخص کردید (همون آدرس دوست‌تون) و اگر تغییرش ندادید، به همون‌جا می‌ره. معمولاً یکی از برگه‌هایی که توی پاکت زرد هست، حاوی اون آدرس هست و حتی به شما در فرودگاه فرصت داده می‌شه که آدرس رو تغییر بدید.

این که شما آدرس مربوط به اداره Social Security رو تغییر دادید، ربطی به گرین کارت، گواهینامه و غیره نخواهد داشت. هر چیزی به آدرسی می‌ره که برای خودش اعلام کردید.
تشکر کنندگان: Hossein81 ، hamed_gh ، sepideh62 ، smith
سلام به همگی مخصوصامدیر محترم اقا ودوست جاویدان من صدراخان.یک سوال دارم نمیدانم کجاان رامطرح کنم لذا باپوزش فراوان اینجا اوراذکر میکنم وامیدوارم کمکم کنید.من برنده لوتاری 2010 ویکماه یست واردامریکاشدم نام دو فرزندانم که یکی کودک 12ساله ودیگری متاهل 21ساله رادرفرمها قید کرده بودم ولی قبلا نمیخواستند بیایند حالاپس از 1 ماه پشیمان شدند میخواهند بیایندحالامن بایدچطور اقدام کنم چقدر طول میکشد من هنوز شماره سکورتی وگرین کارتم را نگرفتم منتظرشونم ممنون شما
تشکر کنندگان:
(2010-08-09 ساعت 01:50)fisho نوشته:  سلام به همگی مخصوصامدیر محترم اقا ودوست جاویدان من صدراخان.یک سوال دارم نمیدانم کجاان رامطرح کنم لذا باپوزش فراوان اینجا اوراذکر میکنم وامیدوارم کمکم کنید.من برنده لوتاری 2010 ویکماه یست واردامریکاشدم نام دو فرزندانم که یکی کودک 12ساله ودیگری متاهل 21ساله رادرفرمها قید کرده بودم ولی قبلا نمیخواستند بیایند حالاپس از 1 ماه پشیمان شدند میخواهند بیایندحالامن بایدچطور اقدام کنم چقدر طول میکشد من هنوز شماره سکورتی وگرین کارتم را نگرفتم منتظرشونم ممنون شما

برای فرزند بالای 21 سال که متاهل هست شما تا زمان سیتیزنی خودتون نمیتونین اقدام کنین. برای فرزند زیر 21 سال اگر تا قبل از 30 سپتامبر ویزا نگیرید مجبورید از طریق فامیلی برایش اقدام کنید که فک مطمین نیستم چقدر طول میکشه (: !
تشکر کنندگان:
(2010-08-08 ساعت 12:05)Hojjat نوشته:  گرین کارت شما به آدرسی می‌ره که در اختیار USCIS هست. این آدرس رو شما در فرم‌هایی که به اون سازمان فرستادید مشخص کردید (همون آدرس دوست‌تون) و اگر تغییرش ندادید، به همون‌جا می‌ره. معمولاً یکی از برگه‌هایی که توی پاکت زرد هست، حاوی اون آدرس هست و حتی به شما در فرودگاه فرصت داده می‌شه که آدرس رو تغییر بدید.

این که شما آدرس مربوط به اداره Social Security رو تغییر دادید، ربطی به گرین کارت، گواهینامه و غیره نخواهد داشت. هر چیزی به آدرسی می‌ره که برای خودش اعلام کردید.

ممنون از راهنمايي تون.
من خودم جز كارت آبي توي هواپيما جاي ديگه اي آدرس وارد نكردم. ولي نمي‌دونم كه آفيسر مربوطه اين كار رو كرده يا نه. آدرس ارسال سكيوريتي كارت عملا بايد با كارت يكي باشه(در ابتدا) چون توي برگه اي كه از سفارت مي‌دن نوشته شده كه خود اداره مهاجرت آدرس رو براي اونها مي‌فرسته و تا 3 هفته بايد منتظر باشيم. در صورت نرسيدن كارت بايد به دفتراشون مراجعه كرد.
الان نگراني من از اينه كه با توجه به اشكالي كه براي سكيوريتي كارتم پيش اومد،‌ براي گرين كارتم هم پيش بياد.
من قصد موندن ندارم و اول سپتامبر بر مي‌گردم و نگرانم كه مشكلي پيش بياد.
من چطوري مي‌تونم از آدرس ارسال كارت خبردار بشم؟ با كجا تماس بگيرم ؟
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز

منم نگران آدرس اومدن گرین کارت بودم .رفتم دفتر USCIS (از تو سایتش میتونین نزدیک ترین دفتر به خودتون رو پیدا کنید) وبهشون گفتم فکر میکنم آدرسم اشتباه باشه اونم پاسپورت منو تو کامپیوتر زد و آدرس دریافت گرین کارت رو بهم گفت
توصیه میکنم برید دفتر USCIS و از اونجا پیگیری کنین .
موفق باشید
تشکر کنندگان: sib 24 ، Eskandari ، Hossein81 ، aadine ، mina_s ، shaan ، m.amjadi
نمي‌دونم جاي اين پست توي اين تاپيك هست يا نه....ولي نزديكترين همين بود.
ميشه راجع به افتتاح حساب بانكي هم يك توضيحي بدين...
سيستم بانكيشون آدمو گيج مي‌كنه....
كدوم بانك بهتره و چه جور حسابي باز كنم؟
تشکر کنندگان: mina_s
(2010-08-09 ساعت 19:52)sepideh62 نوشته:  نمي‌دونم جاي اين پست توي اين تاپيك هست يا نه....ولي نزديكترين همين بود.
ميشه راجع به افتتاح حساب بانكي هم يك توضيحي بدين...
سيستم بانكيشون آدمو گيج مي‌كنه....
كدوم بانك بهتره و چه جور حسابي باز كنم؟

سلام عزیز
جای این سوال در این پست نیست . جوابتان در پست های مرتبط داده شده . ضمنا من می توانم در خدمتتان باشم. ممنون
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: mohsen324
سلام
نمیدونستم این سوال و کجا بپرسم، فکر کنم اینجا مناسب تره ...
من ویزامو گرفتم و تا مهر ماه نمیتونم برم آمریکا می خواستم بدونم باید تا قبل از 30 سپتامبر که لاتاری 2010 به اتمام میرسه برم و ورودمو اعلام کنم یا تا تاریخ ویزام وقت دارم؟ ؟ ؟
تشکر کنندگان:
(2010-08-13 ساعت 15:57)alimmm نوشته:  سلام
نمیدونستم این سوال و کجا بپرسم، فکر کنم اینجا مناسب تره ...
من ویزامو گرفتم و تا مهر ماه نمیتونم برم آمریکا می خواستم بدونم باید تا قبل از 30 سپتامبر که لاتاری 2010 به اتمام میرسه برم و ورودمو اعلام کنم یا تا تاریخ ویزام وقت دارم؟ ؟ ؟
شما تا تاریخ انقضایی که در ویزاتون قید شده فرصت دارید به آمریکا بروید.
تشکر کنندگان: alimmm ، Ali Sepehr ، smith
(2009-12-21 ساعت 08:34)Ashkan78 نوشته:  يادم باشه وقتي گرفتم حسابي از بسته عكس بگيرم بگذارم توي سايت...

Big Grin
تشکر کنندگان: maxsupermax ، Ashkan78 ، smith

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان