کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اجاره خودرو
من در سایت های مختلفی درباره اجاره خودرو در روزهای اول تحقیق کردم. بنا به اطلاعاتی که بدست آوردم حتی امکان این وجود دارد که در روز اول یک خودرو اجاره کنیم (با شماره در ویزا و گواهینامه بین المللی). این اطلاعاتی بود که من بدست آوردم ، از دوستانی که در آمریکا هستند خواهش می کنم راجع به این موضوع بیشتر توضیح بدهند.

در مورد قیمت ها هم باید بگم که قیمت ها خیلی خوبه و با 40دلار در روز می تونید ماشین اجاره کنید که خیلی عالیه. این در حالیه که بعضی از شرکت ها ماشین را هرجا که بخواهید تحویل می دن (مثلا در فرودگاه) و میشه ماشین رو فقط برای 1 روز هم اجاره کرد.

از دیگر مزایای اجاره ماشین اینه که بنزینش رو پر می کنند و بیمه کامل داره و فقط هزینه اجاره را شما باید پرداخت کنید و بقیه هزینه ها به عهده شرکت است.

مشکلی هم که من با اجاره ماشین دارم اینه که من تو رده سنی جوان قرا می گیرم (زیر 25 سال) و به ما جوون های پر انرژی با قیمت بیشتر و بیمه کمتر ماشین رو اجاره می دن!Cool
چند سایت برای اجاره ماشین:
https://www.easycar.com
www.thrifty.com
www.carrentals.co.uk/

البته خودتون از من بهتر می دونید که با یک جستجوی ساده سایت های بیشتری پیدا می کنید! مثلا جستجو کنید Car Hire یا مثل این....

شاد و تندرست باشید! Smile
پاسخ
دوستان یکی از مشکلات اولیه مشترک همه ما وقتی وارد آمریکا میشویم اجاره کردن خودروست در حالی که کردیت کارت نداریم. این مساله وقتی حادتر میشه که وارد ایالتی مثل تگزاس بشیم که تقریبا اثری از حمل و نقل عمومی کارآمد در آن نیست . من میخواستم از دوستان خواهش کنم اگر تجربه ای در چگونگی اجاره کردن ماشین بدون داشتن کردیت کارت دارند لطف کنند و اونو عنوان کنند.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: به گل ، kasrafo ، behfaza ، taherifar
این تاپیک مفیدی میتونه باشه ولی داره خاک میخوره. دوستان سفر کرده تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه ندارید (اجاره خودرو بدون کردیت کارد و با گواهینامه بین المللی)؟!
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، kasrafo ، behfaza ، taherifar
1 توضیح کوچیک لازمه.معمولا اجاره خودرو طولانی مدت (حداقل 3 سال) و به لیس شناخته میشه اما خودرو کرایه ای روزانه هست. تا جایی که من میدونم هر دو کردیت لاین نیاز داره.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، taherifar
دوستان سفر کرده ی عزیز
واسه سفر اول حدود یک ماه ماشین لازم دارم بدون کردیت و با گواهینامه بین المللی میشه اجاره کرد؟؟
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
(2012-12-31 ساعت 19:16)kasrafo نوشته:  دوستان سفر کرده ی عزیز
واسه سفر اول حدود یک ماه ماشین لازم دارم بدون کردیت و با گواهینامه بین المللی میشه اجاره کرد؟؟

نه دکتر جان معمولا ضامن میخواد ! و گواهینامه استیت ولی اگر اینجا ها بیای یک شخص ایرانی که مکانیکی داره میشناسم که شخصی این کار رو میکرد البته بیمه ماشین به عهده شماست در ضمن همون گواهینامه ایران هم اگر ترجمه معمولی کنین قبوله برای مدتی رانندگی و نیاز به هزینه اضافی برای بین المللی ندارین.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، behfaza ، taherifar
(2013-01-01 ساعت 08:20)soheilbadami نوشته:  
(2012-12-31 ساعت 19:16)kasrafo نوشته:  دوستان سفر کرده ی عزیز

نه دکتر جان معمولا ضامن میخواد ! و گواهینامه استیت ولی اگر اینجا ها بیای یک شخص ایرانی که مکانیکی داره میشناسم که شخصی این کار رو میکرد البته بیمه ماشین به عهده شماست در ضمن همون گواهینامه ایران هم اگر ترجمه معمولی کنین قبوله برای مدتی رانندگی و نیاز به هزینه اضافی برای بین المللی ندارین.
موفق باشید

اصلاح میکنم که
امشب با دوستی صحبت میکردم گویا برخی از شرکتها رنت میدن ولی جزئیات معلوم نیست. معمولا کردیت کارد لازم هست چون ممکن است شما جریمه بشید یا عوارض اتوبان بدهکار بشید و اینها معمولا بعد مشخص میشه و زمانی است که دسترسی به مشتری نیست از این رو از کردیت کارد شما کسر میشه حالا به هر حال باید از خود شرکت جویا شد. من سال پیش که تصادف داشتم و مجبور شدم مدتی کرایه کنم شرکت باجت بود که کردیت کارد من رو خواست و به قول خودش وریفای کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، kasrafo ، behfaza ، taherifar
سلام. از اونجایی که شاید خیلی از دوستانی که تازه میخوان برن آمریکا، مثل من نیاز به اجاره ماشین داشته باشن، نتیجه با سه تا از شرکتهای مربوطه رو میذارم. همینطور که میبینید فقط Enterprise گفته که بدون کردیت/دبیت کارد میشه اجاره کرد.
البته واسه Alamo هم فرستاده بودم که هنوز جوابی ندادن.

Budget
Dear 2013selectee,

Thank you for contacting the Budget E-mail Customer Service team.

We apologize, Budget policy mandates the customer have a credit
card/debit card in their own name to rent.

Enterprise
Dear 2013selectee,

Thank you for contacting Enterprise Rent-A-Car.

Some of our locations will allow you to rent a vehicle with cash using a down payment and proof of round trip travel.

I apologize for any inconvenience that this may cause you.

National
Dear 2013selectee,

Thank you for your email.

A credit or debit card is needed to hold a reservation.

When renting in the United States, debit and check cards may only be used when the renter has proof of a round-trip travel ticket (airline, cruise ship or train) at time of rental. Please see specific city exceptions at www.nationalcar.com under the "FAQ's" tab then click on "Debit cards" under the "Rental policies".

A debit/check card is considered to be any non-credit card bearing the Visa or MasterCard logo. Please be aware, any other non-credit card without the Visa or MasterCard log is not accepted.

For rentals within the US, without proof of a round-trip ticket, debit or check cards are only accepted when returning the vehicle. A credit card in the name of the renter must be presented at the time of pick-up (unless city specific exceptions apply as stated on our website).

National locations in Canada will now accept debit cards for payment at the time of rental provided the debit card was issued in the US, and if the renter has proof of round-trip travel.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، ASALI ، pr.kia ، Sepasttian ، hoj_s000 ، kasrafo ، bayat_r ، r_ent ، behzadb57 ، hamedhamed ، مریم رف ، behfaza ، feidom30 ، taherifar ، lotttery2015
(2013-01-05 ساعت 13:49)soheilbadami نوشته:  ....... من سال پیش که تصادف داشتم و مجبور شدم مدتی کرایه کنم شرکت باجت بود که کردیت کارد من رو خواست و به قول خودش وریفای کرد.

(2013-04-22 ساعت 23:42)2013selectee نوشته:  سلام. از اونجایی که شاید خیلی از دوستانی که تازه میخوان برن آمریکا، مثل من نیاز به اجاره ماشین داشته باشن، نتیجه با سه تا از شرکتهای مربوطه رو میذارم. همینطور که میبینید فقط Enterprise گفته که بدون کردیت/دبیت کارد میشه اجاره کرد.
.........

با سلام به دوستان عزیز
2013selectee عزیز اگه ماشین رنت کردین از تجربتون بگید اگه سهیل عزیز راجع به زمانیکه ماشین اچاره کرده بود بیشتر بگه ممنون میشم

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: amir1345 ، behfaza ، taherifar
(2013-05-21 ساعت 19:11)behzadb57 نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='259200' dateline='1357377593']
....... اگه سهیل عزیز راجع به زمانیکه ماشین اچاره کرده بود بیشتر بگه ممنون میشم

چه اطلاعاتی میخواین ؟ در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، behfaza ، taherifar
(2013-05-21 ساعت 19:11)behzadb57 نوشته:  
(2013-01-05 ساعت 13:49)soheilbadami نوشته:  ....... من سال پیش که تصادف داشتم و مجبور شدم مدتی کرایه کنم شرکت باجت بود که کردیت کارد من رو خواست و به قول خودش وریفای کرد.

(2013-04-22 ساعت 23:42)2013selectee نوشته:  سلام. از اونجایی که شاید خیلی از دوستانی که تازه میخوان برن آمریکا، مثل من نیاز به اجاره ماشین داشته باشن، نتیجه با سه تا از شرکتهای مربوطه رو میذارم. همینطور که میبینید فقط Enterprise گفته که بدون کردیت/دبیت کارد میشه اجاره کرد.
.........

با سلام به دوستان عزیز
2013selectee عزیز اگه ماشین رنت کردین از تجربتون بگید اگه سهیل عزیز راجع به زمانیکه ماشین اچاره کرده بود بیشتر بگه ممنون میشم

اینطور که من دستگیرم شد، اکثر شرکتها کردیت کارد میخوان واسه اجاره ماشین. یکی دوتا شرکت با دبیت کارد میدن که اونها هم شرط دارند. باید حتما از فرودگاه اجاره کنید. کارت باید به نام خودتون باشه و بلیط برگشت از فرودگاهی که از اونجا اجاره میکنید داشته باشید. ضمن اینکه نرخی که تو سایتها میزنن بدون احتساب بیمه و مالیاته. گرفتن بیمه هم اجباریه. بیمه مسئولیت در قبال شخص ثالث (liability) حداقل روزانه 7-8 دلار درمیاد، بیمه ای که خسارت خود شخص رو بده حدود 10 دلار و اگر بیمه کامل بخواید حداقل 20 دلار روزانه.
من ماشین اجاره کردم ولی از یکی از دوستانی که اینجا هستن. یکی از ماشینهاشون رو به من اجاره دادن و اسم من رو هم به بیمه خودشون اضافه کردن که خیلی قیمتش مناسب دراومد.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، Saeedv13 ، kasrafo ، behfaza ، taherifar
با سلام به دوستای خوب مهاجرسرای
من تجربه شخصی خودم در مورد اجاره ماشین رو می گم امیدوارم که کمک کنه بهتون.
اول اینکه تا جایی که من یه مدت برای اجاره ماشین تو سایتهای مختلف چرخیدم باهاشون تماس گرفتم و یا حضوری ازشون سوال کردم هیچ جایی بدون کردیت کارد ماشین رنت نمیده که البته منطقی هم هست چون مدتها بعد از اینکه شما ماشین رو تحویل میدین معلوم میشه که ایا جریمه ای یا خلافی داشتید یا نه...دوم اینکه برای رنت ماشین حتما گواهینامه ی بین المللی +ترجمه ی رسمی +اصل گواهینامتون همراتون باشه چون اینجا هر شرکتی ساز خودشو میزنه و یه چیز می خواد ولی وقتی همه ی اینارو داشته باشید و بزارید جلوشون دیگه دهنشون بسته میشه.اینم بگم که من خودم یه جا تو ارواین رفتم که اصلا گواهینامه ام رو قبول نکرد ولی اگه این اتفاق برای شما افتاد اصلا نامید نشید و به جاهای دیگه سر بزنید .99% جاها گواهینامتون رو قبول می کنن.
من با یکی از دوستانم که قرار شد برام کردیت کارد بزاره به ENTERPRISE تو فرودگاه( JOHN WAYNE (orange count رفتیم .برای 9 روز یک chevrolet با بیمه ی کامل+ GPS گرفتیم و همون جا گفتیم که ما ماشین رو به شعبه ی دیگشون که نزدیک LAX AIRPORT تحویل میدیم چون پرواز برگشتمون از اونجا بود.این رو هم بگم که رانندگی اینجا نه تنها سخت نیست بلکه فوق العاده لذت بخش و با وجود GPS عزیز هیچ مشکلی نداشتیم ولی اگر نبود واقعا نشدنی بود.اینو یاداور بشم که حتما قبل از رنت ماشین یک نگاه به کتابچه ایین نامه بندازین که تابلوها و قوانین اینجا رو بدونین که گذرتون به بلیس نیفته ...
خلاصم اینکه بعد از 9 روز چرخیدن و انجام کارای اولیه ماشین رو به شعبه دیگه ی ENTERPRISE نزدیک LAX AIRPORT تحویل دادیم و همونجا تو ENTERPRISE اتوبوس مخصوص کسایی که بعد از تحویل ماشین میرن فرودگاه هست و اونها رو مستقیم دم ترمینال مورد نظر پیاده می کنه(لامصبا همه چیشون رو حساب کتاب و همه جوره به فکر دادن سرویس خوب به مشتری هستن)
کل هزینه شد 650 دلار .
امیدوارم اطلاعاتم مفید واقع بشه.
با ارزوی موفقیت برای همه ی هموطنای عزیزم تو امریکا
پاسخ
سلام به دوستان اگه خدا بخواد اردیبهشت ما وارد کالیفرنیا میشیم برای گرفتن گرین کارت و بقیه کارهامون یه سوال داشتم اینکه اجاره ماشین اونجا روزی چقدره؟آیا با گواهینامه ایران که بین المللی میکنیم میتونم اونجا رانندگی کنم؟چون ما فعلا یه 2 ماهی میایم و برمیگردیم تا زندگیمونو جمع و جور کامل کنیم
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
(2014-01-05 ساعت 21:19)vistac نوشته:  سلام به دوستان اگه خدا بخواد اردیبهشت ما وارد کالیفرنیا میشیم برای گرفتن گرین کارت و بقیه کارهامون یه سوال داشتم اینکه اجاره ماشین اونجا روزی چقدره؟آیا با گواهینامه ایران که بین المللی میکنیم میتونم اونجا رانندگی کنم؟چون ما فعلا یه 2 ماهی میایم و برمیگردیم تا زندگیمونو جمع و جور کامل کنیم

سلام دوست عزیز
ما هم ۰۷ آوریل به ۰۷ می به مدت ۱ماه فعلا میریم کالیفرنیا (لوس انجلس)
برای اجاره‌ ماشین مخصوصاً بیشتر از ۱ ماه این سایت از همه ارزونتر است
http://www.dollar.com/Reservations/ResSt...=Common300
شما برای اجاره‌ مکان چی‌ کار کردید؟
***Case No: 2014000]- کنسولگری: مادرید - تعداد: ۳ نفر - تاریخ رویت: ۹ می‌‌ - ارسال مدارک: ۱۹ جون - کارنت: نیمهٔ آگوست ۲۰۱۳- تاریخ مصاحبه: 3 دسامبر- ویزا یک ضرب‌مقصد:لوس انجلس‌-تاریخ ورود :7 آوریل
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، kamela ، taherifar
(2014-02-21 ساعت 16:55)mitramin نوشته:  
(2014-01-05 ساعت 21:19)vistac نوشته:  سلام به دوستان اگه خدا بخواد اردیبهشت ما وارد کالیفرنیا میشیم برای گرفتن گرین کارت و بقیه کارهامون یه سوال داشتم اینکه اجاره ماشین اونجا روزی چقدره؟آیا با گواهینامه ایران که بین المللی میکنیم میتونم اونجا رانندگی کنم؟چون ما فعلا یه 2 ماهی میایم و برمیگردیم تا زندگیمونو جمع و جور کامل کنیم

سلام دوست عزیز
ما هم ۰۷ آوریل به ۰۷ می به مدت ۱ماه فعلا میریم کالیفرنیا (لوس انجلس)
برای اجاره‌ ماشین مخصوصاً بیشتر از ۱ ماه این سایت از همه ارزونتر است
http://www.dollar.com/Reservations/ResSt...=Common300
شما برای اجاره‌ مکان چی‌ کار کردید؟
به سلامتی
در مورد جا و مکان خونه فامیلامون در ارنج کانتی شهر میشن ویژن هست میریم اونجا در یه تاپیک دیگه هم عرض کردم امیدوارم تجربیات یکماهتون رو به ما انتقال بدید راستی من دنبال پاس سفید هم هستم اگه شما هم بودید بگید چیکارا کردید وقتی رفتید
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان