کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات لازم برای مهاجرت به جمهوري چك
(2011-04-02 ساعت 01:16)alen1336 نوشته:  
(2009-12-28 ساعت 19:12)@SH!M نوشته:  هزينه بسته به اينكه از چه طريق اقدام كنين متفاوته.يه سري شركتها هستن كه تو ايران بعنوان وكيل دنبال كارهاتو ميرن و خب مسلما يه هزينه اي بابت اين كار مي گيرن.عده اي هم هستن خودشون مستقيما از طريق وكلائي در جمهوري چك پيگيري مي كنن كه در اين روش ارزونتر و سريعتر كارها انجام ميشه.

شركت هر نوع فعالتي ميتونه داشته باشه.در واقع هدف از اين نوع مهاجرتها،اشتغال زائي در كشور مبداست.

زمانيكه بيشتر وكلا اعلام مي كنن سه ماه هست اما اونچه كه من ديدم اين پروسه بيين 6 تا حتي يه سال طول ميكشه.

بعد از ثبت شركت براي متقاضي ويزاي تجاري يه ساله صادر ميشه كه با اين ويزا براحتي امكان سفر در محدوده شينگن رو خواهيد داشت ضمن اينكه يه بار ورود نيست يعني اگه شما بعد از دو ماه از چك به ايران سفر كنين مجدد براي برگشت به چك نياز به گرفتن ويزاي جديد نداريد در حاليكه ويزاهاي سه ماهه يه بار وروده.

1- طبق قانون جدید که از اول ژانویه 2011 قابل اجراست، ویزای بلند مدت که قبلا یکساله صادر میشده، اکنون به شش ماه تقلیل یافته است.
2- ویزای بلند مدت یکساله و یا شش ماهه که صادر میگردد، فقط سه ماه اول آن جهت تردد به کشورهای شنگن معتبر میباشد و مابقی مدت آن فقط جهت رفت و آمد به جمهوری چک دارای اعتبار است.ولی ویزای 2 ساله که بعدا با تمدید ویزای اولیه صادر میشود، برای رفت و آمد به کشورهای شنگن معتبر میباشد.

پست من مال دو سال پیشه و اطلاعات هم با همون دوره جور در میاد و تو این دو سال مسلما قوانین خیلی تغییر کرده همون طور که اشاره کردین این قانون از سال 2011 اجرایی شده

در هر حال ممنون که اطلاعات رو اپدیت کردین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-03 ساعت 05:58)Vaclav نوشته:  
(2010-11-05 ساعت 14:09)@SH!M نوشته:  اگه همه با هم هماهنگ اقدام میکردن و وکیل خوبی در ایران می گرفتن تا عملکرد غیرقانونی کنسول رو با ارائه مدرک به چک انعکاس بدن خیلی کارا میشه کرد اما فعلا ایشون هیچ شاکی نداره همین جوری میتازه برای خودش!

در مورد این گفته شما که وکیلی گرفته بشه که عملکرد غیر قانونی کنسول ارسال بشه باید بگم که این کار هم نتیجه ای نخواهد داشت. چون کنسول برای همین و در راستای همین اهداف اعزام شده به ایران. مهارت ایشون در این کار هستش و اگر روزی تشریف آوردید چک و گذرتون به وزارت امور خارجه افتاد تحقیقاتی در مورد ایشون کنید که به نکات جالبی خواهید رسید.

(2011-09-03 ساعت 05:20)Vaclav نوشته:  در مورد اینکه ویزای شما برگشت خورده و امکان پیگیری هست یا خیر هم باید بگم که امکان هستش و 100% قانون چک این حق رو به شما میده و حتی در کمیسیون مهاجرتی اتحاده اروپا که در سال 2010 تشکیل جلسه داد این موضوع تصویب شد که هیچ سفارت خانه ای حق سخت گیری های بیش از اندازه و خارج از حقوق بشری را از متقاضی نباید داشته باشه.اگر ویزا رو شخص کنسول رد کرده باشه پیگیری از سفارت باید انجام بشه و نتیجه هم درخواست دوباره ویزا هستش.

اول تشکر می کنم بابت اطلاعات خوبی که در اختیار کاربران قرار دادین
فقط من دقیق متوجه نشدم.شما یه جا گفتین که امکان پیگیری و شکایت هست یه جا دیگه گفتین شکایت فایده ای نداره!

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-04 ساعت 02:27)@SH!M نوشته:  
(2011-09-03 ساعت 05:58)Vaclav نوشته:  
(2010-11-05 ساعت 14:09)@SH!M نوشته:  اگه همه با هم هماهنگ اقدام میکردن و وکیل خوبی در ایران می گرفتن تا عملکرد غیرقانونی کنسول رو با ارائه مدرک به چک انعکاس بدن خیلی کارا میشه کرد اما فعلا ایشون هیچ شاکی نداره همین جوری میتازه برای خودش!

در مورد این گفته شما که وکیلی گرفته بشه که عملکرد غیر قانونی کنسول ارسال بشه باید بگم که این کار هم نتیجه ای نخواهد داشت. چون کنسول برای همین و در راستای همین اهداف اعزام شده به ایران. مهارت ایشون در این کار هستش و اگر روزی تشریف آوردید چک و گذرتون به وزارت امور خارجه افتاد تحقیقاتی در مورد ایشون کنید که به نکات جالبی خواهید رسید.

(2011-09-03 ساعت 05:20)Vaclav نوشته:  در مورد اینکه ویزای شما برگشت خورده و امکان پیگیری هست یا خیر هم باید بگم که امکان هستش و 100% قانون چک این حق رو به شما میده و حتی در کمیسیون مهاجرتی اتحاده اروپا که در سال 2010 تشکیل جلسه داد این موضوع تصویب شد که هیچ سفارت خانه ای حق سخت گیری های بیش از اندازه و خارج از حقوق بشری را از متقاضی نباید داشته باشه.اگر ویزا رو شخص کنسول رد کرده باشه پیگیری از سفارت باید انجام بشه و نتیجه هم درخواست دوباره ویزا هستش.

اول تشکر می کنم بابت اطلاعات خوبی که در اختیار کاربران قرار دادین
فقط من دقیق متوجه نشدم.شما یه جا گفتین که امکان پیگیری و شکایت هست یه جا دیگه گفتین شکایت فایده ای نداره!
100% امکان پیگیری هستش. اما به بند ها زیر دقت کنید :
1- ویزا رو کنسول رد کرده : پیگیری میکنید، شکایت میکنید نتیجه جواب خواهند داد که مدارک رو از نو آماده کنید و دوباره برای ویزا اقدام کنید.

2- ویزا رو پلیس چک رد کرده : در این صورت یک برگه به زبان چکی که در بالای آن نوشته شده وزارت کشور جمهوری چک به شما میدن و علت برگشت نیز در اون ذکر شده و آخرین جمله این برگه هم نوشته شده شما 15 تا 30 روز برای تجدید نظر وقت دارید.
اگر از طریق ثبت شرکت اقدام کردید که حتما جایی دست شما بند نخواهد بود، مگر دوست و یا آشنایی داشته باشید و یا وکیل شما این کار رو پیگیری کنه و معمولا هم پاسخ منفی به تجدید نظر خواهند داد.

اگر از طریق ویزای کاری ( به استخدام شرکت چکی واقعا درامده باشید) یک نسخه از برگه به شرکت کارفرما ارسال میشه و اون ها کار ها رو پیگیری میکنن که معمولا 99% جواب مثبت دادند. چون کارفرما ضمانت نامه هایی رو در اختیار دولت قرار میده و همچنین مالیاتی رو ماهانه پرداخت میکنه و بقای شما در خاک چک بستگی به این مالیات خواهد داشت.

پیگیری در ثبت شرکت بی فایده هستش. افراد اشتباهات زیادی رو خودشون مرتکب میشن. مثلا کسی شرکت ثبت میکنه و میخواد که همزمان برای خودش، همسرش، فرزندس، برادر و خواهر و........ ویزا بگیره، خوب ایران هم به همچین افرادی ویزا نخواهد داد :-)
کسی که شرکت ثبت میکنه باید اول یه ویزای شنگن از جای دیگه بگیره، یک بار به چک ورود کنه، 4 تا نمایشگاه شرکت کنه، 2 تا کنفرانس بره، سابقه مدیریتی در ایران داشته باشه. حساب بانکی در ایران باید گردش خوبی داشته باشه و از اول هم از کنسول درخواست ویزای 3 ماهه رو داشته باشه تا بتونه با این کار اعتماد کنسول رو جذب کنه.
یا فردی متاهل هستش و همزمان برای خودش و فرزند زیر 18 سال قصد اقدام داره. این رو به یاد داشته باشید همیشه و در هر سفارتی اگر قصد ارائه مدارک رو دارید اول خودتون اقدام کنید، بعد از 6 ماه برای همسر و فرزند. سختگیری هایی که برای یک بچه 5و 6 ساله میشه از 10 تا جاسوس و تروریست شدید تر هستش. خوده بنده با این مورد برخورد داشتم و حتی از من گواهی سلامت روانی رو خواستن.

====================================
در کل من عرض کردم طبق قانون شما حق شکایت رو دارید و قوانین به شما اجازه این کار رو میده، اما قرار نیست به هر شکایتی پاسخ مثبت داده بشه.

اگر خواستید بفرمایید تا شماره این قانون رو از کتاب براتون در بیارم و مستند اعلام کنم و البته سعی میکنم نمونه نامه دوستم رو ازش بگیرم و براتون ایمیل کنم . ایشون هم در ترکیه برگشت خرده بود. شکایت کردن و بعد 2 ماه نامه رسمی ابلاغ شد به وی که پرونده شما در حال پیگیری هستش با این شماره و منتظر پاسخ نهایی باشید.

==================================================
یک مورد دیگر هم عرض کنم خدمت شما
وقتی کنسول با شما مصاحبه ای رو انجام میده، همزمان با ارسال مدارک یه گزارش کار ارسال میکنه و در واقع آنالیز شما رو در اون برگه مستند خدمت پلیس محلی ارائه میکنه.در این برگه ممکنه دروع هم نوشته بشه، چون کاملا محرمانه هستش و کسی این رو نمیبینه.
فرض کنید شما ویزای چک رو میگیرید، میرید پراگ، بعد از مدتی پلیس شما رو به عنوان تروریست ، جاسوس، خرابکاری علیه فلان رادیو و ......... بر اساس برخی مستندات دستگیر میکنه ( این رو به عنوان مثال عرض میکنم و قصد دارم شما دقیق منظور بنده رو متوجه بشید ). اول کسی که باید جواب پس بده کنسول هستش. فورا احضار میشه، از وی سوال میپرسن که بر چه پایه و اساسی به این آقا یا خانم ویزای کوتاه مدت دادید؟ بر چه پایه و اساسی گزارش مثبت اعلام کردید؟؟؟؟؟

خوب کنسول هم یک خانم، خیلی احتیاط میکنه، چون دوست نداره با حقوق چند هزار یورویی و استفاده از امکانات دیپلماتیک خداحافظی کنه، به همین دلیل میگه اصلا ویزا نمیدیم، اصلا گزارش مثبت رد نمکینم، شب هم راحت و آسوده میخوابم تا این 4 سال تمام بشه و به کشور دیگه منتقل بشم. متقاضی هم بره از کشور دیگه برای ویزا اقدام کنه. چون وقتی از کشور دیگه اقدام کنه، چک کشور ثالث حساب خواهد شد و کنسول اون کشور مسئولیتی نخواهد داشت.

=====================================================

باز اگر سوالی بود در خدمتم

پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، hamid123 ، nora
سلام
من به اميد خدا طي چند ماه آينده وارد برنو خوام شد (به واسطه استخدام در يكي از شركتهاي دوستان ) اما بايد دنبال كار بگردم .. همچنين زبان فقط انگليسي در حد متوسط در حال حاضر بلدم اما دارم ميخونم ..

ميخواستم بپرسم با انگليسي چقدر ميشه كار كرد ( من ليسانس برق هستم و تجربيات نسبتا خوبي دارم) همچنين به سخت افزار و نرم افزار كامپيوتر و مثلا كاري مثل خدمات كامپيوتري مسلط هستم

در صورت امكان روش يافتن كار و همچنين انجام كارهاي موقت و همچنين سايتهاي كاريابي در برنو را بفرماييد.

با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-11-04 ساعت 15:13)alishekarriz نوشته:  سلام
من به اميد خدا طي چند ماه آينده وارد برنو خوام شد (به واسطه استخدام در يكي از شركتهاي دوستان ) اما بايد دنبال كار بگردم .. همچنين زبان فقط انگليسي در حد متوسط در حال حاضر بلدم اما دارم ميخونم ..

ميخواستم بپرسم با انگليسي چقدر ميشه كار كرد ( من ليسانس برق هستم و تجربيات نسبتا خوبي دارم) همچنين به سخت افزار و نرم افزار كامپيوتر و مثلا كاري مثل خدمات كامپيوتري مسلط هستم

در صورت امكان روش يافتن كار و همچنين انجام كارهاي موقت و همچنين سايتهاي كاريابي در برنو را بفرماييد.

با تشكر

سلام
انگلیسی روفراموش کنین.باید چکی یاد بگیرین برای کار کردن.توی پراگ حالا کم و بیش بعضیا انگلیسی بلد هستن ولی شهرای دیگه به ندرت.ضمن اینکه تو همون پراگ هم باز باید چکی بلد باشین مگه اینکه خودت کارفرما باشی یه منشی بگیری همه کارات رو انجام بده وگرنه خودت بخوای جایی دنبال کار بگردی با زبان انگلیسی خیلی انتخاب ها و شانست کمه
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، OverLord
خب البته زبان چكي در كشور چك بهترين گزينه هست
اما
من قصد ماندن ندارم (يعني نميدونم اون كشور به درد ماندن ميخوره يا به كشوري مثل استراليا مهاجرت كنم) حقيقت بيشتر براي آشنايي با محيط و همچنين مجبور شدن به يادگيري زبان ميخوام برم و فعلا تنها جايي كه كسي هست كه بهم جا بده چك هست.

من در مورد چك فكر زندگي و ماندگاري نكردم .. به نظر شما زندگي در كشور غير انگليسي زبان چه محدوديتهايي براي تحصيل و همچنين شغل و درآمد خواهد داشت .(سوالم خيلي بزرگ هست لطفا تا جايي كه حوصله داريد مبسوط جواب بدهيد)

همانطور كه گفتم من مهندس برق هستم و تجربه كاري نسبتا خوبي هم دارم و به سخت افزار (اسمبل و فروش) مسلط هستم همچنين به برنامه هاي كاربردي و كنترل و تنظيم كامپيوتر (خيلي كم برنامه نويسي) و مقدار قابل توجهي هم به 3D و انيميشن ومدلسازي مسلط هستم (بقيه كارها از قبيل جوشكاري و آهنگري و رنگكاري رو كه در مابين كارهاي اصليم يادگرفتم رو در نظر نميگيرم)

آيا كشور چك براي من آينده خوبي خواهد داشت .. يا بايد سعي كنم به آلمان (درصورت انتخاب زبان غير انگليسي) يا استراليا يا امريكا فكر كنم

اما در هر حال من به چك خواهم آمد ( به اميد خدا(اونجا هست!!؟)) براي مدت يكسال اول آيا به صورت شخصي ميتونم با زبان انگليسي به كارهاي خدمات كامپيوتري خونه ها و مغازه ها بپردازم ؟ البته خب سخته مثلا تلفن پخش كنم ... وقتي زنگ ميزنن فقط بايد به زور بگم كه آدرس رو بديد ..حالا برو ادرس رو به زبان چكي پيدا كن .. واقعا سخته

خب شايد مجبور شم 100 تا جمله چكي كه كار راه انداز باشه ياد بگيرم .. اصلا چرا اذيت ميكنم ..
به نظر شما
زبان چكي رو ميشه طي سه ماه به حد قابل قبول ياد گرفت ..

كلاسهاي زبان چكي مجاني در برنو هست ؟ يا برم در مغازه ها با مردم صحبت كنم تا راه بيوفتم ؟
مرجع يا كتابي هست ؟ ترجيحا فارسي؟ خب اگر نيست انگليسي كه حتما هست ؟

ممنون از جوابتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-11-05 ساعت 15:42)alishekarriz نوشته:  آيا كشور چك براي من آينده خوبي خواهد داشت ..
زبان چكي رو ميشه طي سه ماه به حد قابل قبول ياد گرفت ..

كلاسهاي زبان چكي مجاني در برنو هست ؟ يا برم در مغازه ها با مردم صحبت كنم تا راه بيوفتم ؟
مرجع يا كتابي هست ؟ ترجيحا فارسي؟ خب اگر نيست انگليسي كه حتما هست ؟

ممنون از جوابتون

خب در این باره من چیزی نمی تونم بگم.کاملا سلیقه ایه.شاید من چک رو برای زندگی نپسندم اما شما برین و خیلی هم خوشتون بیاد!
بهترین کار اینه که بعد از رسیدن سریع موقعیت رو بررسی کنین و ببینین موندگار هستین یا ترجیح میدین یه جا دیگه برین.اگه خوشتون اومد برای یادگیری زبان اقدام کنین.
کلاس برای خارجی ها هست فقط یه سری کشورا رایگانه و یه سری کشورا باید هزینه بدین .حالا من نمیدونم چک برای یادگیری زبان از خارجی ها هزینه دریافت میشه یا نه.اینو همون جا راحت تر می تونین پرس و جو کنین
برای یادگیری زبان هم بستگی به استعداد و علاقه و تلاش داره یکی ممکنه سه ماهه خیلی پیشرفت کنه یکی ممکنه 5 سال یه جا زندگی کنه و هیچی از زبانشون یاد نگیره اما در کل زبان خیلی سختی هست و اگه تصمیم به موندن ندارین وقت برای یادگیریش نذارین چون جای دیگه به دردتون نمیخوره
مسلما ارتباط با مردم خیلی به یادگیری زبان کمک میکنه.چکی ها معمولا مهربون و خونگرم هستن.سعی کنین چند دوست که به انگلیسی تسلط دارن پیدا کنین و از اونا چکی یاد بگیرین
من دو سال پیش که همه تهران رو گشتم کتاب یا سی دی برای اموزش زبان چکی نبود الان رو نمی دونم.ولی اینو پیدا کردم حالا تا چه حد به درد بخور باشه اطلاع ندارم
http://www.iranbigshop.ir/detail/95159/%...%D9%84.cgi

این سایت هم خیلی برای شروع خوبه.من زبان سوئدی رو باهاش شروع کردم و راضی بودم
این لینک برای زبان چکی هست
http://www.goethe-verlag.com/book2/FA/FACS/FACS002.HTM

http://www.goethe-verlag.com/book2/FA/FACS/FACS002.HTM
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، alishekarriz ، OverLord ، nora
ممنون از حوصله و جواب خوبتون

به اميد خدا همين كار رو خواهم كرد چند ماهي اونجا خواهم بود و بيشتر روي يادگيري زبان (انگليسي)‌ تمركز خواهم كرد و ارتباط با مردم

شايد نتونم به سرعت به جاي ديگه اي برم و تا گرفتن اقامت اونجا بمونم .. شايد خدا خواست و درآمد خوبي داشتم .. يك سر هم آلمان بايد بزنم كه دم دست هست ..

شما سوئد هستيد؟ براي ارتباط با شركتهاي انگليسي زبان و پيدا كردن شغل راه حل و سايتهاي مفيدي ميشناسيد؟

يك سوال :
درآمد متوسط مهندس يا تكنسين در كشوري مثل چك - اتريش - آلمان و سوئد چقدرهست؟ من در سايتها عددهاي مختلفي مي بينم ..

با تشكر و احترام
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-11-06 ساعت 13:32)alishekarriz نوشته:  شما سوئد هستيد؟ براي ارتباط با شركتهاي انگليسي زبان و پيدا كردن شغل راه حل و سايتهاي مفيدي ميشناسيد؟

يك سوال :
درآمد متوسط مهندس يا تكنسين در كشوري مثل چك - اتريش - آلمان و سوئد چقدرهست؟ من در سايتها عددهاي مختلفي مي بينم ..

با تشكر و احترام

برای سوئد همه سایتهای کاریابی رو تو تاپیک مربوط به سوئد قرار دادم.کشورای دیگه رو خیلی اطلاع ندارم

دستمزد هم خیلی متفاوته .بستگی به خیلی چیزا داره مثل سابقه کار یا شرکتی که اونجا مشغول به کار میشین.از بین این کشورا بطور متوسط کمترین دستمزدها در چک و بیشترینش در سوئده.که البته هزینه زندگی در چک هم از همه این کشورا ارزون تره
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord
ببخشید من دارم ویزای کار توی جمهوری چک میگیرم یعنی یک شرکتی اونجا داره من رو استخدام میکنه....سوالم اینه که آیا من وقتی رفتم اونجا میتونم کسی رو به عنوان پارتنر ( همسر یادوست دختر) با خودم ببرم و آیا این کسی که با خودم میخوام ببرم باید حتما ازدواج به شکل ایرانیش صورت گرفته باشه یا نه صرف معرفی به عنوان پارتنر کافیه...
سوال بعدیم اینه که با داشتن ۵ سال سابقه کار( ویزای کار) تو این کشور آیا میشه اقامت دایم گرفت؟
لطفا در این موارد هر گونه اطلاعات یا لینکی هست به من بدین ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام و تشکر از اطلاعاته مفیدتون

قصد سفر به پراگ رو دارم ،میخوام ریال رو به کرون چک چنج کنم ، چون نمیخوام اونجا اینکار رو بکنم.از کجا میتونم کرون چک رو تهیه کنم.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت شما
ممنون از اینکه پاسخگوی هموطنان عزیز هستید و راهنمایی ها و جوابتون رو که در پست های شما خوندم کامل و جامع بودند.نمیدونم ایا به اینگ.نه سوالات پاسخ میدید یا خیر.
میخواستم سوالی در مورد تحصیل در جمهوری چک ازتون بپرسم .خواهش میکنم پاسخ دهید
من فارغ الحصیل مهندسی برق الکترونیک هستم با معدل 14.35 و کارشناسی ارشد رو در رشته مهندسی IT گرایش شبکه های کامپیوتری 2 ترم رو گذروندم.
میخاستم بپرسم اگه دانشجو برای تحصیل در کشور چک بتونه اپلای بگیره ایا این همه گرفتاری که در گرفتن ویزای مهاجرت داره رو شاملش میشه.
و سوال دیگه اینکه اگه خود دانشگاه دانشجو رو برای دوره دکترا بورس کنه ایا مراحل گرفتن ویزا با توجه به اینکه خودشون بورس کردن راحتره؟
وسوال سوم اینکه شرایط کار در کشور چک چگونه هست؟زبان انگلیسی رو با توجه به تخصصم مسلط هستم.
ممنون میشم پاسخ بدبد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
امید وارم تاپیک و سوالم در جای خودش انجام داده باشم ..

من سوالی داشتم در رابطه با اینکه:
یک شرکتی از جمهوری چک برای من یک ویزای کاری میخواد بفرسته در چند روزه دیگه و میگه که اگر شما بعد ارسال Job Offer خود در سفارت چک در ایران و پر کردن فرم ویزای کاری در خود ...
ویزای کاری شما بعد از ۴ روز ارسل میشود ...
من خیلی از کشور ها رو دیدم که بعد از اقدام به ویزای کار خیلی ماه طول میکشه
اما این برای من کمی تعجب آوره ..

کسی هست من رو در جریان این موضوع بزاره ...
ممنون.

البته اطلاعات کافی رو میرم از سفارت می پرسم ...
اما دوستان داخل فروم جواب هاشون برام مهم تره ..

البته خانم شیما (SH!M@) اطلاعات فوق العاده جامعی داشت از چک که نمیدونم کجاست !
پاسخ
تشکر کنندگان:
[/quote]

شیما جان همان یه مهاجر عزیزه .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-03-02 ساعت 15:36)Lanjearsz نوشته:  سلام
امید وارم تاپیک و سوالم در جای خودش انجام داده باشم ..

من سوالی داشتم در رابطه با اینکه:
یک شرکتی از جمهوری چک برای من یک ویزای کاری میخواد بفرسته در چند روزه دیگه و میگه که اگر شما بعد ارسال Job Offer خود در سفارت چک در ایران و پر کردن فرم ویزای کاری در خود ...
ویزای کاری شما بعد از ۴ روز ارسل میشود ...
من خیلی از کشور ها رو دیدم که بعد از اقدام به ویزای کار خیلی ماه طول میکشه
اما این برای من کمی تعجب آوره ..

کسی هست من رو در جریان این موضوع بزاره ...
ممنون.

البته اطلاعات کافی رو میرم از سفارت می پرسم ...
اما دوستان داخل فروم جواب هاشون برام مهم تره ..

سلام
ویزا رو شرکت نمی فرسته بلکه اونا از طریق دعوت به همکاری براتون تقاضای ویزا میکنن.مدت زمانش هم سفارت میتونه بهتون بگه.اونم چیزی نیست که دست شرکت باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان