کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ت.ق.ل.ب و خ.ي.انت براي رسيدن به آمريكا
با سلام. من و شوهرم مدتی هست که در دبی زندگی می کنیم. حدودا یکسال پیش یکی از دوستان شوهرم پیشنهادی بهش داد که برای دریافت گرین کارت و بعدا اقامت امریکا از طریق ازدواح با سیتی زن امریکا اقدام کنه. شوهرم هم بدون اطلاع من شناسنامه المثنی گرفته و تمام مراحل کار را پیش برده. من در اواسط کار متوجه این موضوع شدم و تمام تلاشم برای متوقف کردن اون به جایی نرسید. البته می تونستم با سفارت امریکا در ابوظبی تماس بگیرم اما از عواقب ان برای شوهرم - و در نتیجه خودم- خبر ندارم. این رو هم بگم که این ازدواج کاملا صوری هست و تمام مدارک مانند ایمیل ها و نامه ها و عکسها و ... تقلبی هست. خانمی هم که در امریکا داره با شوهر من ازدواج می کنه به پول نیاز داره.
می خواستم ببینم بعد از گرفتن ویزای k-1 چقدر زمان می بره تا گرین کارت آماده بشه. و چقدر طرفی که داره میره امریکا باید اونجا بمونه. و کلا پروسه بعد از ورود فرد به امریکا چجوری هست؟
و دوم اینکه اگر من به سفارت امریکا در ابوظبی مدارکی رو که دارم نشون از تقلبی بودن این ازدواج هست رو ارائه کنم اونها چه برخوردی با کل این ماجرا خواهند داشت. و آیا قضیه به مقامات امارات هم مرتبط خواهد شد یا نه.
تشکر کنندگان: rs232
یکسال طول میکشه تا بره امریکا و یکسال طول میکشه بعد از اون تا گرین کارت بگیره .این اصلا کار درستی نیست چون اگه ویزا نامزدی باشه باید در عرض 3ماه حتما با اون خانم عروسی کنه و اگه ویزا ازدواج باشه که بازم بدتر و سخت تر چون تا 3 سال من شنیدم نمیشه جدا بشه.....
تازه اگه به این راحتی هم بتونه جدا بشه شما رو نمیتونه به این راحتی ببره چون 5 سال طول میکشه تا ستیزن بشه اونجا.... این چه کاریه همسرتون دارن میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان: sh-b ، rs232 ، butterfly1987 ، Seattle2015 ، twins
(2009-12-28 ساعت 16:46)FARA_7860 نوشته:  با سلام. من و شوهرم مدتی هست که در دبی زندگی می کنیم. حدودا یکسال پیش یکی از دوستان شوهرم پیشنهادی بهش داد که برای دریافت گرین کارت و بعدا اقامت امریکا از طریق ازدواح با سیتی زن امریکا اقدام کنه. شوهرم هم بدون اطلاع من شناسنامه المثنی گرفته و تمام مراحل کار را پیش برده. من در اواسط کار متوجه این موضوع شدم و تمام تلاشم برای متوقف کردن اون به جایی نرسید. البته می تونستم با سفارت امریکا در ابوظبی تماس بگیرم اما از عواقب ان برای شوهرم - و در نتیجه خودم- خبر ندارم. این رو هم بگم که این ازدواج کاملا صوری هست و تمام مدارک مانند ایمیل ها و نامه ها و عکسها و ... تقلبی هست. خانمی هم که در امریکا داره با شوهر من ازدواج می کنه به پول نیاز داره.
می خواستم ببینم بعد از گرفتن ویزای k-1 چقدر زمان می بره تا گرین کارت آماده بشه. و چقدر طرفی که داره میره امریکا باید اونجا بمونه. و کلا پروسه بعد از ورود فرد به امریکا چجوری هست؟
و دوم اینکه اگر من به سفارت امریکا در ابوظبی مدارکی رو که دارم نشون از تقلبی بودن این ازدواج هست رو ارائه کنم اونها چه برخوردی با کل این ماجرا خواهند داشت. و آیا قضیه به مقامات امارات هم مرتبط خواهد شد یا نه.

این شوهر دیگه شوهر نمی شه .تاریخ انقضاش گذشته برای شما .یا بی خیالش بشید و بزارید بره امریکا ببینه واقعا به هدفی که می خواد میرسه ؟ شاید شوهر شما نمی دونه که وقتی میره امریکا باید با خانوم تا مدتها به عنوان همسر زندگی کنه .یا اینکه ثابت کنید این رابطه صوری هست البته ممکنه خودتون هم تو دردسر بیفتین و باقی قضایا !

واقعا بعضی ها برای رسیدن به امریکا چه کارها نمی کنن ! از اعتیاد هم خانمان سوز تر شده !!!!!!!!!!!
تشکر کنندگان: rs232 ، dreamer60 ، tamoko89
(2009-12-28 ساعت 16:46)FARA_7860 نوشته:  با سلام. من و شوهرم مدتی هست که در دبی زندگی می کنیم. حدودا یکسال پیش یکی از دوستان شوهرم پیشنهادی بهش داد که برای دریافت گرین کارت و بعدا اقامت امریکا از طریق ازدواح با سیتی زن امریکا اقدام کنه. شوهرم هم بدون اطلاع من شناسنامه المثنی گرفته و تمام مراحل کار را پیش برده. من در اواسط کار متوجه این موضوع شدم و تمام تلاشم برای متوقف کردن اون به جایی نرسید. البته می تونستم با سفارت امریکا در ابوظبی تماس بگیرم اما از عواقب ان برای شوهرم - و در نتیجه خودم- خبر ندارم. این رو هم بگم که این ازدواج کاملا صوری هست و تمام مدارک مانند ایمیل ها و نامه ها و عکسها و ... تقلبی هست. خانمی هم که در امریکا داره با شوهر من ازدواج می کنه به پول نیاز داره.

اگر شما اینکار رو بکنید احتمال اینکه شوهرتون برای بار دوم بخواد برای آمریکا هر نوع ویزایی اقدام کنه صفره ولی حتما شما باید اثبات کنید که این قضیه کاملا سوریه .
و اینکه اون خانم که سیتی زن آمریکا هست هم براش مشکلات زیادی پیش میاد و حتی اگر مهاجر باشه ممکنه از ایالت متحده اخراج بشه.
در ضمن این کار از اساس اشکال داره وقتی شما حضور دارید!!! چون حتی خیلی هم به شوهرتون اعتماد داشته باشید این پروسه بسیار طولانیه و حتما مشکلات زیادی براتون بوجود میاره ...
تشکر کنندگان: FARA_7860 ، twins
بهترین راه اینه که بهش تبریک بگید و بدون اینکه براش دردسر درست کنید بذارید بره.....چون در هر صورت اون خودش توی دردسر بزرگی افتاده پس بهتره که شما خودتون و کنار بکشید ......این زندگی دیگه ادامه دادنش بی فایده است ...حالا برای چی میخواهید نگهش دارید؟
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: FARA_7860 ، twins ، dreamer60
(2009-12-29 ساعت 01:31)sara77 نوشته:  

این شوهر دیگه شوهر نمی شه .تاریخ انقضاش گذشته برای شما .یا بی خیالش بشید و بزارید بره امریکا ببینه واقعا به هدفی که می خواد میرسه ؟ شاید شوهر شما نمی دونه که وقتی میره امریکا باید با خانوم تا مدتها به عنوان همسر زندگی کنه .یا اینکه ثابت کنید این رابطه صوری هست البته ممکنه خودتون هم تو دردسر بیفتین و باقی قضایا !

واقعا بعضی ها برای رسیدن به امریکا چه کارها نمی کنن ! از اعتیاد هم خانمان سوز تر شده !!!!!!!!!!!

سلام
اگر بخواهید به سفارت چنین چیزی رو اطلاع بدین این کار را به عنوان fraud تلقی میشه و شوهر شما و اون خانم کلاهبردار محسوب می شن. نه تنها دیگه هیچ وقت به شوهر شما ویزا از هیچ نوعی حتی توریستی نمی دن بلکه اون خانم هم مجرم تلقی میشه و احتمالا جریمه نقدی هم می کننش. حالا خود دانید که قضیه رو با همسرتون حل و فصل کنید یا اینکه دودمان هر دوشونو به باد بدین. ضمنا بعید می دونم به پلیس امارت مربوط باشه. ولی از دید دستگاه قضایی ایران جرمه چون دست بردن و سوء استفاده از اسناد محسوب میشه
تشکر کنندگان: FARA_7860 ، twins
اكثر نظرات فيمينستي بود !!!!!
من پيشنهاد مي كنم بشيني و با همسرت رو راست صحبت كني
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
تشکر کنندگان:
(2009-12-29 ساعت 12:50)m.memari نوشته:  اكثر نظرات فيمينستي بود !!!!!

آقا کارهاشون و در خفا انجام دادند و شناسنامه ی المثنی هم گرفتند و اینطوری که این خانم گفتند که تلاششون هم برای منصرف کردن همسرشون بی نتیجه بوده.............پس دیگه رو راست چه صحبتی باید انجام بشه؟
وقتی کسی تا اینجا پیش میره دیگه ارزش صحبت کردن نداره ...............
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: usatravel ، butterfly1987 ، Seattle2015 ، twins
من چون اطلاعاتی در این مورد نداشتم می خواستم ببینم که کلا قضیه چطور پیش میره. مدارکی که من دارم از ایمیلهاست که نشون میده یک وکیل داره کل این جریان را - با اینکه می دونه تقلبی هست- پیش می بره... و وقت سفارتش برای 28 فوریه امسال تعیین شده.
سر این موضوع زندگی من داره از هم می پاشه.صحبت کردن و ... هیچ نتیجه ای نداده. ....
برای همتون ارزوی موفقیت می کنم . ممنون که به سوالم جواب دادید.
تشکر کنندگان: twins
(2009-12-29 ساعت 12:57)laili نوشته:  
(2009-12-29 ساعت 12:50)m.memari نوشته:  اكثر نظرات فيمينستي بود !!!!!

آقا کارهاشون و در خفا انجام دادند و شناسنامه ی المثنی هم گرفتند و اینطوری که این خانم گفتند که تلاششون هم برای منصرف کردن همسرشون بی نتیجه بوده.............پس دیگه رو راست چه صحبتی باید انجام بشه؟
وقتی کسی تا اینجا پیش میره دیگه ارزش صحبت کردن نداره ...............

به نظر من که از همسرتون حق السکوت حسابی بگیرین
تشکر کنندگان: sh-b ، laili ، shamim ، frozen mind ، usatravel ، Seattle2015 ، twins
(2009-12-28 ساعت 23:01)khanoomi نوشته:  یکسال طول میکشه تا بره امریکا و یکسال طول میکشه بعد از اون تا گرین کارت بگیره .این اصلا کار درستی نیست چون اگه ویزا نامزدی باشه باید در عرض 3ماه حتما با اون خانم عروسی کنه و اگه ویزا ازدواج باشه که بازم بدتر و سخت تر چون تا 3 سال من شنیدم نمیشه جدا بشه.....
تازه اگه به این راحتی هم بتونه جدا بشه شما رو نمیتونه به این راحتی ببره چون 5 سال طول میکشه تا ستیزن بشه اونجا.... این چه کاریه همسرتون دارن میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟

اکثر اطلاعاتی که دادی غلطه. گرفتن گرین کارت یک سال بعد از ورود طول نمی کشه. در واقع conditional green card چند هفته بعد از ورود صادر میشه.
این که گفتید تا 3 نمی شه جدا شن هم باز غلطه. چون هیچ منعی برای جدا شدن وجود نداره و هر زمان می تونن جدا شن. منتها اگه بخواد در آمریکا بمونه باید بعد از این که prob از روی گرین کارتش lift شد جدا شن که میشه 2 سال بعد از ثبت ازدواج.
باز 5 سال موندن برای سیتیزن شدن هم چرته جون با ویزای فیانسی اگه به زندگی ادامه بدن 3 ساله سیتیزن می شن.
خواهش من از دوستان اینه اگه اطلاعات دقیقی ندارن در مورد چیزی از اظهار نظرهای بی مورد و احساسی پرهیز کنن تا مردم رو به اشتباه نندازن. خط مشی انجمن رو فراموش نکنید.
“All that we are is the result of what we have thought.” - Buddha
تشکر کنندگان: shamim ، Blaze ، Snowman ، Lopez ، comrun ، حامد ، Sam-90
این کارا که هیچی نیست من برای رفتن به آمریکا حاضرم کارای بدتر از این هم کنم
تشکر کنندگان:
با سلام.راستش به نظر من این زشتترین کاری هست که همسرتون انجام داده.واقعا از آدمای این جوری ناراحتم.آدمای خودخواهی که به زندگی مشترک دیگران و خودشون احترام نمی زارن و از بهم ریختن زندگی دوستانشون و دیگران شاد میشن.به نظر من اول باید حال دوست همسرتون بگیرید که اون واسطه این کار هستش و آتیشا از گور اون پا میشه.ولی واقعا این تیپ آدما باعث میشن تا کارای بچه های دیگه که واقعا با هم نامزدن و دارن از دوری هم دق می کنن و تموم زندگیشون فکر کردن به نامزداشون اینقدر عقب بیفته و باعث کلی ایجاد استرس توی رابطهاشون بشه و باعث غمگین شدنشون بشه ای واقعا کار زشتیه واقعا همسرتون انسان خودخواهی هستش.از اعماق قلبم واستون دعا می کنم که بتونید به خواستتون و حق مسلمتون برسید.چون شما لایق بهترینهائید و این همسرتون هستش که با ناراحت کردتون بازنده این بازی هستش.
تشکر کنندگان: Amir78 ، alireza62 ، sib 24 ، mavarfan ، butterfly1987 ، twins
داستان ناراحت کننده ای است. البته اگر از شوهرتان بپرسید احتمالا می گوید که این کار را برای هر دوی شما انجام می دهد ولی خوب حتی اگر بخواهم خوشبینانه به این قضیه نگاه کنم باید بگویم که شوهر شما سخت در اشتباه است.
فرض کنید که اصلا شما به سفارت در مورد تقلبی بودن این ازدواج گزارش ندهید و شوهر شما با ویزای نامزدی به امریکا برود. سپس با آن خانم امریکایی ازدواج می کند و گرین کارت موقت دو ساله می گیرد. اگر به هر دلیلی آن خانم از مزدوج بودن شوهر شما مطلع شود و یا اینکه شما مدارکی به سفارت ارائه دهید که زن قانونی او هستید شوهر شما را دستگیر کرده و به زندان می اندازند و پس از اتمام محکومیت به ایران باز می گردانند. اگر شما هم گزارش ندهید و پس از دو سال زندگی با آن خانم موفق شد گرین کارت دائم بگیرد و طلاقش را هم بگیرد, هرگز نمی تواند برای شما اقدام کند چون مدارک ازدواج شما مربوط به قبل از مهاجرت ایشان است و اگر آن مدارک به دست اداره مهاجرت برسد باز هم گرین کارت او را می گیرند و از امریکا اخراجش می کنند.
تمام شواهد نشان می دهد که شوهر شما از بین رفتن به امریکا و شما, امریکا را انتخاب کرده است و من هیچ آینده روشنی با این وضعیت برای زندگی مشترک شما نمی بینم. مگر اینکه واقعا وکیل های کلاهبردار اطلاعات نادرستی به او داده باشند و او را گول زده باشند که مثلا می تواند سه ماهه شما را ببرد امریکا پیش خودش. با او صحبت کنید و اگر واقعا تصمیم خودش را گرفته است و می خواهد برود خودتان را علاف او نکنید و از او جدا شوید.
با آرزوی موفقیت برای شما
تشکر کنندگان: frozen mind ، mavarfan ، Blaze ، arshida ، AvRiMcM ، Linspire ، Seattle2015 ، NedaE ، twins ، Farshid22
Sad
عزیزان به تاریخ بیان مشکل این خانم نگاه کرده اید.مال دسامبر 2009 هستش ها!!!!!
که دارید کامنت می دید.
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، frozen mind ، mavarfan ، Blaze ، laili ، hasti_banoo ، Linspire ، comrun ، حامد ، dreamer60 ، twins ، Farshid22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان