کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به کشور ثالث با گرین کارت
[/b]آیا یک ایرانی که بوسیله لاتاری به آمریکا رفته وگرین کارت گرفته می تواند با همان پاس ایرانی و گرین کارتش به اروپا برود. یعنی کشور اروپایی بدون پاس امریکایی بهش ویزا میده.Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: babakped ، REZA1390 ، maaref ، SH1A2R3 ، behzadb57 ، Solitude ، lonelyman ، soli asali ، shatsi ، bolond ، taherifar
اتقاقا من میخواستم یه مطلب در این مورد بنویسم.....
در حال حاضر با گرین کارت میشه به کانادا و مکزیک سفر کرد. تا یک سال پیش میشد با گرین کارت بدون نیاز به ویزا به کشور سوئیس هم سفر کرد که بعد از دسامبر 2008 این کشور به اتحادیه اروپا پیوست ومثل دیگر کشورهای اتحادیه اروپا ویزای شینگن لازم داره.
http://www.eda.admin.ch/eda/en/home/reps...ntPar_0014

اما خبر مهمی که میخواستم به دوستان بدم اینه که تا چند وقت دیگه با گرین کارت میشه به کشورهای عضو شینگن بدون ویزا تا 90روز سفر کرد. منبع این خبر هم کنسول آلمان هست. من تقریبا هر شش ماه یکبار ویزای شینگنم را از کنسولگری آلمان تمدید میکنم (چون از کشور خودم این کار انجام نمیشه،طبق قانون ویزای بیش از 6 ماهه نمیدن) چند روز پیش که دوباره رفته بودم کنسولگری آلمان، سر کنسول که دیگه کاملا با ما آشنا شده و کلی هم با هم گپ زدیم گفت طبق قانون جدید از اوایل سال دیگه با داشتن گرین کارت آمریکا احتیاجی به ویزا نداری.
اگر این قانون عملی بشه ارزشه گرین کارت برای ایرانی ها بیش از پیش میشه. Smile

این سایت هم منبع خوبی برای چک کردن مدارک و ویزای مورد نیاز برای سفر با توجه به کشور مقصد و مبدا و پاسپورت هست
http://skyteam.com/about/travelhelp/travelinfo.html
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
سلام حمید جان یکضرب از ایران میشه رفت کانادا یا باید حتما از امریکا وارد کانادا بشیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، maaref ، sara_217us ، SH1A2R3 ، lonelyman ، soli asali ، taherifar
با تشکر از پاسخ بجای شما. میخوام دقیقتر بدونم که این شرایطی که گفتی مطمئنی که واسه ایرانیانی که هیچ وقت ویزای کشورهای اروپایی رو نگرفتن هم قابل اجرا باشه. چون شما خودتون گفتین که مرتب ویزای المان رو میگیرین> حالا به هر دلیلی....
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Hamid55 ، REZA1390 ، free_free ، maaref ، maxsupermax ، SH1A2R3 ، lonelyman ، soli asali ، taherifar
(2009-12-31 ساعت 20:09)کامران توکلی نوشته:  سلام حمید جان یکضرب از ایران میشه رفت کانادا یا باید حتما از امریکا وارد کانادا بشیم؟

کامران جان من فکر میکنم که مستقیم میشه رفت، توسایت مهاجرت کانادا نوشته که افرادی که گرین کارت دارن احتیاجی به ویزا ندارن. در مورد این که حتما باید از امریکا وارد شد چیزی ننوشته.
http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp

تو سایت SKY TEAM هم میگه که در صورت داشتن گرین کارت برای سفر از ایران به امریکا احتیاجی به ویزا نیست.
National Iran (Islamic Republic of) (IR)
Residence U.S.A. (US)
Embarkation Iran (Islamic Republic of) (IR)
Destination Canada (CA)
Visited Iran (Islamic Republic of) (IR)

Visa required, except for Permanent residents of the U.S.A.
for a max. stay of 6 months, provided holding Permanent
Resident/Resident Alien Card (Form I-551). NOTE: ADIT stamp
evidencing the process of a Form I-551 is also accepted
provided that the 'valid until' date has not expired.

تنها فرقی که داره اینه که برای ورود و خروج به کانادا از مرز زمینی امریکا احتیاجی به پاسپورت هم نیست. البته اخیرن قانون برای سیتیزن های امریکا فرق کرده و حتما باید پاسپورت هم داشته باشن ولی افرادی که اقامت دایم یا گرین کارت دارن با نشون دادن گرین کارت میتونن از مرز زمینی عبور کنن.
http://www.visitcanada.com/PassportsAndC...l#passport
http://www.dhs.gov/files/crossingborders...ers.shtm#1
(2009-12-31 ساعت 23:02)kia30 نوشته:  با تشکر از پاسخ بجای شما. میخوام دقیقتر بدونم که این شرایطی که گفتی مطمئنی که واسه ایرانیانی که هیچ وقت ویزای کشورهای اروپایی رو نگرفتن هم قابل اجرا باشه. چون شما خودتون گفتین که مرتب ویزای المان رو میگیرین> حالا به هر دلیلی....

اگر این قانون عملی بشه یعنی این که دارندگان گرین کارت میتونن بدون احتیاج به ویزا به کشورهای عضو شینگن سفر کنن. شما اگر گرین کارت داشته باشی دیگه شرط و شروطی نداره.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
ازدوستانی که موفق به دریافت گرین کارت شده و در امریکا هستند اگه قانونی در این مورد میدونن تقاضای دریافت پاسخ مناسب رو دارم. با تشکر از همکاری شما.
پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، maaref ، maxsupermax ، lonelyman ، soli asali ، taherifar
از اونجایی که من دقیقا دنبال همین سوال هستم که آیا با گرین کارت میشه به کشورهای ثالث سفر کرد و شروع این تاپیک در سال ۲۰۰۹ بوده میخواستم بدونم تغییری کرده ؟
و کسی که گرین کارت داره به چه کشورهایی می تونه سفر کنه ؟
ممنون میشم دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند اون رو به اشتراک بذارند
پیشاپیش ممنونم .
پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، elena ، maaref ، maxsupermax ، schaghayegh ، Solitude ، lonelyman ، taherifar ، hamid87
دوستان ما با گرین کارت به کانادا رفتند. مشکلی هم نداشته. مکزیک هم مثل کاناداست. شما گرین کارت و پاسپورت رو به مرز می برید و خارج میشید. همین!
پاسخ
آيا كسي از دوستان اطلاعي داره از اينكه آیا با گرین کارت میشه براحتي به کشورهای عضو شينگن (اروپايي) سفر کرد بدون نياز به ويزا (البته براي ايراني ها) ؟
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، maxsupermax ، schaghayegh ، lonelyman ، taherifar ، hamid87
(2011-06-21 ساعت 13:27)Rainy نوشته:  آيا كسي از دوستان اطلاعي داره از اينكه آیا با گرین کارت میشه براحتي به کشورهای عضو شينگن (اروپايي) سفر کرد بدون نياز به ويزا (البته براي ايراني ها) ؟
خیر دوست محترم باید سیتی زن بشید بعدبدون ویزا تشریف ببرید

پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، maaref ، Rainy ، Solitude ، lingni ، sadeghi897 ، lonelyman ، taherifar ، hamid87
(2009-12-31 ساعت 15:25)Hamid55 نوشته:  اتقاقا من میخواستم یه مطلب در این مورد بنویسم.....
در حال حاضر با گرین کارت میشه به کانادا و مکزیک سفر کرد. تا یک سال پیش میشد با گرین کارت بدون نیاز به ویزا به کشور سوئیس هم سفر کرد که بعد از دسامبر 2008 این کشور به اتحادیه اروپا پیوست ومثل دیگر کشورهای اتحادیه اروپا ویزای شینگن لازم داره.
http://www.eda.admin.ch/eda/en/home/reps...ntPar_0014

اما خبر مهمی که میخواستم به دوستان بدم اینه که تا چند وقت دیگه با گرین کارت میشه به کشورهای عضو شینگن بدون ویزا تا 90روز سفر کرد. منبع این خبر هم کنسول آلمان هست. من تقریبا هر شش ماه یکبار ویزای شینگنم را از کنسولگری آلمان تمدید میکنم (چون از کشور خودم این کار انجام نمیشه،طبق قانون ویزای بیش از 6 ماهه نمیدن) چند روز پیش که دوباره رفته بودم کنسولگری آلمان، سر کنسول که دیگه کاملا با ما آشنا شده و کلی هم با هم گپ زدیم گفت طبق قانون جدید از اوایل سال دیگه با داشتن گرین کارت آمریکا احتیاجی به ویزا نداری.
اگر این قانون عملی بشه ارزشه گرین کارت برای ایرانی ها بیش از پیش میشه. Smile

این سایت هم منبع خوبی برای چک کردن مدارک و ویزای مورد نیاز برای سفر با توجه به کشور مقصد و مبدا و پاسپورت هست.....
http://skyteam.com/about/travelhelp/travelinfo.html

با سلام و عرض ادب
لطفا" آخرین تغییرات اعمال شده مربوط به موضع فوق رو با ذکر مرجع مجددا" اطلاع رسانی کنید.
بسیاری چشم انتظار تائید و تثبت آنند.Shy

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Rainy ، saied-k ، SH1A2R3 ، الی الی ، behnia ، Solitude ، lonelyman ، taherifar ، hamid87
سلام دوستان
1 سوال داشتم از برو بچ باتجربه
با داشتن گرین کارت جریان سفر به ژاپن به چه صورت هستش ؟
ایا با داشتن گرین کارت اصلا اجازه ورود میدن و اگر میدن ویزا میخواد یا نه ؟

با سپاس

« نهنگ در دریاست.برای شکار نهنگ باید به دریا بروید.»Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، behnia ، Solitude ، lonelyman ، taherifar ، hamid87
سلام دوستان!
یه سئوال برام پیش آمده اگه کسی از دوستان می دونه ممنون میشم جوابش رو بدونم.

دارندگان گرین کارت (کسانی که اقامت دائم آمریکا را دارند)به چه کشورهای می توانند بدون ویزا مسافرت کنند؟و از چه کشورهای باید ویزا بگیرند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: lonelyman ، taherifar ، hamid87
عزیزم کسانی‌ که گرین کارت آمریکا رو دارن می‌تونن فقط به کانادا سفر کنن اونم از طریقه خود آمریکا نه از کشور دیگه.البته قبلان سویس هم بود اما برداشتند . اما نگران نباش نکتهٔ مهم اینه که شما اگه گرین کارت داشته باشی‌ مشکلی‌ واسه گرفتن ویزا نداری ۸۰% کشورها ویزارو راحت صادر می‌کنن.:p
پاسخ
سلام

من گرین کارت آمریکا دارم میخوام برای ویزا شینگن اقدام کنم چه کشوری راهتر هست به غیر از سوئد چون یه بار سال پیش اقدام کردم بهم ندادن البته اون موقع گرین کارت نداشتم. دخترم سوئد زندگی میکنه. . میخوام از یه کشوری که جزو شینگل هست برم سوئد.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin 93 ، lonelyman ، mohamadir ، taherifar ، hamid87

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان