کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کسانیکه تجربۀ زندگی در لاس وگاس را دارند...
لطفا اگر کسی خودش یا یکی از بستگانش در لاس وگاس زندگی کرده اند از تجربیات کاری برای ما زوج تازه واردِ در به در به دنبال کار بگوید.
ما حدود 2 ماهیست که به توصیۀ یکی از بستگان به دنبال کار و زندگی بهتر به لاس وگاس آمده ایم.در مقایسه با کالیفرنیا که 1 ماهی آنجا بودیم و به دنبال کار گشتیم،هزینۀ زندگی ،به خصوص مسکن خیلی پایین تر و البته با کیفیت بهتریست ،ولی مشکل اصلی کار است که هنوز پیدا نکرده ایم و کم کم داریم مستاصل می شویم که دیگر کجا به دنبال کار بگردیم، با وجود اپلیکیشنهای بی شماری که پر کرده ایم حتی یک نفر هم برای یک مصاحبۀ خشک وخالی با ما تماس نگرفته(که البته یک مسالۀ عادیست).تا الان برای فروشگاهها ،بانکها ،کازینوها و هر جایی که یک نقشه کش ساده یا فروشنده ،صندوقدار ،گارسن یا حتی مشاور و مدیر و رئیس خواسته اند اپلای کرده ایم.بدبختانه اینجا ایرانی هم کم است و شانس این را هم نداریم که برای شروع حداقل برای یک ایرانی بیگاری کنیم آنچنان که در لس انجلس مرسوم است یا شایدم بوده ،چون با این بحران اقتصادی کسانیکه خودشان صاحب مشاغل هستند اگر میتوانستند، خودشان را هم اخراج میکردند.
حالا ما اینجا مانده ایم با یک قرارداد یکسالۀ اجاره خانه و بیکاری !دیگر حتی نمی دانیم برای کجا اپلای کنیم.تمام سایتها را هم هر روز چک میکنیم.شما اگر چیزی به ذهنتان می رسد در زمینه پیدا کردن شغل و یا حتی راه انداختن یک بیزینس یا اگر تجربه ای از زندگی در لاس وگاس خودتان یا بستگانتان دارند بگویید از کجا شروع کردید که ما ،هم روحیه بگیریم هم ایده...چون دیگر مخمان نمیکشد.
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیمSad

هر چند که ذره ای اهمیت ندارد ولی شاید برای راهنمایی بیشتر بد نباشد :مدرک تحصیلی زوج مذکور فوق لیسانس معماری و فوق لیسانس کارگردانی تئاتر است.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
سلام به دو زوج ایرونیه امیدوار
به نظر من در کنار اپلای حضوری برید سراغ مردم که فکر میکنید کار دارند .برخورد رو در رو اثرش از پیغام بسیار زیاد تر است .به قول ما اصفهانیا: خر از پیغوم آب نمیخوره
منتظر خبرهای خوب هستیم
خانه دوست کجاست...
پاسخ
مثل اینکه بدبختانه کسی تجربه زندگی در لاس وگاس رو نداشته،حالا اصلا مهم نیست که کجا زندگی کردید و میکنید،فقط اگه تو آمریکایید بگید خودتون چطور کار پیدا کردید؟و الان مشغول چه کاری هستید؟
نیست یاریگری که مرا یاری دهد؟!

پاسخ
تشکر کنندگان: SamiraN ، H Pier ، ginjer ، mohamad92 ، maria2000 ، taherifar ، Moh.Bahrami1989
دوست عزیز من تجربه های کار پیدا کردنم را نوشته ام ولی فکر نمی کنم که چندان به کار شما بیاید چون من هیچ تصوری از کارهایی که مرتبط با رشته شما باشد ندارم. از اینکه نتوانسته اید کار پیدا کنید واقعا ناراحت و متاسفم. جایی که شما رفته اید فکر می کنم که یک شهر توریستی باشد و بیشتر کارهای آن در رابطه با فروشندگی و خدمات به توریست ها باشد بنابراین پیدا کردن شغلی که مرتبط با حرفه شما باشد کمی سخت است. بهتر است همانطوری که سروش گفت در خانه نمانید و سعی کنید بیرون بروید و ارتباطاتی با مردم برقرار کنید. شاید در همین ارتباطات بتوانید یک پیشنهاد کار بگیرید. بهرحال هر کاری که باشد از توی خانه ماندن بهتر است و باعث می شود شما مخارج اولیه را پرداخت کنید و با کار در امریکا هم آشنا شوید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
خب حالا که خبری از تجارب دیگران نشد تصمیم گرفتم خودم یک کم از لاس وگاس بگم.چون مثل اینکه از اعضای مهاجر سرا من فقط تو لاس وگاس زندگی میکنم .البته به احتمال زیاد من هم تا چند روز دیگه از این شهر نورانی برم،چون بلاخره بعد از هزاران اپلیکیشنی که پر کردیم،برای همسرم کار خوبی تو لس انجلس پیدا شده که البته هنوز جواب قطعی نداریم ولی من همینطور که یک دستم رو به آسمونه و دارم با اون یکی دستم تایپ میکنم فرضم رو بر این میذارم که کاره صد در صد قطعیه و ما داریم میریم،چون نباید غیر از این ،اتفاق دیگه ای بیفته!

لاس وگاس رو اگه از نزدیک ندیده باشید قطعا تو خیلی از فیلمها دیدید و اگه تو فیلمم ندیده باشید قطعا تو شبکه های ایرونی ماهواره دیدید ،بس که 365روز سال دارن تبلیغ اینجا رو میکنند،چیزی که شما و معمولا دیگر توریستها از لاس وگاس دیدید و میشناسید یک خیابونه که به استریپ معروفه،این خیابون که از زیباترین خیابونای خداست پر از هتل و کازینو و مرکز خریده که آدم از زیبایی معماریشون حیرت میکنه!
و وقتی توش راه میری چون همیشه پر از توریستهای پولداره میتونی کلی آدمهای خوشگل و خوش لباس ببینی،از چیزهای جالب دیگه که باعث میشه ایرانیها به غلط تصور فاسدی از زندگی تو این شهر داشته باشند و فکر کنند که محیطش برای بچه هاشون نامناسبه،عکسهاییه که تمام در و دیوارها و بیلبوردهای این خیابون رو پوشونده حتی اگه آدم سر به زیری باشی و بخوای فقط پایین رو نگاه کنی هم چاره ای از دیدن این عکسها نداری چون کف خیابون پر شده از این عکسها ،چون راه به راه افرادی هستند که به حالت تبلیغ اصرار دارند که این عکسها رو به دستت بدند.آدم یک کم یاد خیابون انقلاب میفته ولی این کجا وآن کجا!

یکی ار چیزهایی که من تو این شهر دوست دارم اینه که تو میتونی سرت رو بندازی پایین و وارد گرونترین هتلها بشی چون توی همه هتلها کازینو و رستوران داره و ورود برای عموم حتی اگه فقط به قصد تماشا باشه آزاده،من همیشه وقتی وارد این کازینوها میشم حیرت میکنم که چقدر آمریکا آدم وقت آزاد دار ،داره که 4فصل سال این هتلها و کازینوها پر آدمهاییه که دارن پولهای بیزبون رو به راحتی قمار میکنند،ما که یکی دو باری 2-3 دلار تو این حلقوم این دستگاههای گشنه کردیم و تفم کف دستمون ننداخت ،هنوز که هنوزه گوشه جیگرمون میسوزه !من در عجبم که این همه آدم چجوری این کار رو میکنند و پولهاشون رو بر باد میدند!!

از چیزهای جالب دیگۀ نقاط توریستی اینجا ،بوفه ها هستند که با ورودیه کمی مثل 15$برای هر نفر واردش میشی و میتونی از همه غذاها دسرها و شیرینیها و نوشیدنیهای اونجا هر چقدر که میخوای بخوری.این قسمتش قابل توجه بعضی آقایون ایرونیه که خیلی راحت میتونند اینجور جاها رو ور شکست کنند.

از جاهای توریستیش که بگذریم میرسیم به بخش مسکونیه این شهر،این شهر با اینکه از تهران بزرگتره به علت عدم تراکم خونه ها و خیابونهای گشاد حتی در ساعات شلوغی هم ترافیک محسوسی نداره،شما میتونی تو این شهر مایلها رانندگی کنی بدون اینکه طول مسیر رو حس کنی،تو این شهر شما هیچوقت به مشکل جای پارک بر نمیخوری و پارکینگها حتی تو قسمت توریستیش مجانیه .البته وقتایی که چند روز پشت هم تعطیله و خیل جمعیت هجوم میاره تو این شهر ،در استریپ مشکل پارکینگ ایجاد میشه.

این شهر یکی از امنترین شهرهای آمریکاست ،تو لس آنجلس که بودم هر روز تو اخبار حداقل یک نفر رو میدم که به قتل رسیده !ولی اینجا جرمایی که تو تلویزیون میبینی بعضی وقتا خنده داره مثلا یک بار نشون میداد که کلی پلیس جمع شده بودند که یک آدم خلی رو که تو استریپ لخت شده بود و به بیلبوردها رنگ پرت میکرد رو بگیرند.اینجا با اینکه آدمهای زیادی برای مشروبخوری و کارای دیگه میان هیچوقت احساس ناامنی نمیکنی ،در ضمن خوردن مشروب تو خیابون فقط تو استریپ آزاده نه همه جای لاس وگاس.که استریپ هم 24 ساعته تحت مراقبت شدید پلیسهاست که یک وقت کسی دست از پا خطا نکنه.

از دیگر نکات جالب لاس وگاس کیفیت خونه هاست.اینجا با اینکه خونه ارزونتر از خیلی جاهای آمریکاست ولی همه خونه ها لاندری،یخچال،دیش واشر دارند و اگه تو کامیونیتی باشند، اکثرا استخر و یکی از امکانات ورزشی مثل زمین بسکتبال،تنیس،فیتنس دارند.چون چیزی که اینجا زیاده زمینه و خونه ها 2طبقه بیشتر نیستند و دور و اطرافشون کلی فضا سازی شده.

اب و هوای لاس وگاس به شدت خشکه و تابستونای خیلی گرمی داره طوریکه آدم در اجاره خونه باید حواسش باشه که خونه رو به آفتاب نباشه.اینجا معمولا ادمها به عارضه خشکی پوست دچار میشن،فصل سرما اینجا خیلی کوتاهه ما حدودا 1ماه سرمایی داشتیم که مجبور بودیم کاپشن بپوشیم.اینجا تقریبا به ندرت برف میاد امسال فقط 1 روز چند تا دونه برف پراکنده که اگه خیلی دقت میکردی میدیدیش به مدت شاید نیم ساعت رویت شد،که مردم خیلی ذوق کردند.با وجود هوای بیابونیش خیلی جاهای شهر مخصوصا غرب و شمال غربیش سر سبزه البته سبزی که اینجا هست سبز تیره و مرده ایه ولی شما در جاهای مسکونی و به خصوص توریستی جایی رو بدون درخت نمیبینی.یعنی اینجا رو بلاخره یک جوری به زور سرسبزش کرده اند.چون خیلی جاها که به حال خودش رها شده کاملا بیابون بودنش قابل رویته.

یکی دیگه از چیزهای قابل توجه این شهر زنده بودن و همیشه نورانی بودن این شهره .فکر نمیکنم تو هیچ کدوم از شهرهای دنیا اینقدر شما تزئینات نوری ببینی.از طرفی شما تو این شهر به راحتی میتونی شبها قدم بزنی چون هم امنیتش هست هم همه جا روشنه و هم شهر زود به خواب فرو نمیره اینجا ساعت معمول فروشگاهها تا 10 شبه و بعضیهاشون حتی تا 12 -1 هم بازند.
من دیگه چیزی یادم نمیاد اگه کسی سوالی داره یا اطلاعات بیشتری داره لطفا بگه.متشکرم

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، kavoshgarnet ، megaholding ، laili ، usa.lover ، merdax ، Hamid55 ، rs232 ، سارا کوچولو ، SamiraN ، mohsen324 ، m.memari ، Spiritual ، hanim ، mary joon ، leili ، shr.jafari ، lexington ، seravin ، honareirani ، ana ، drkamrani1 ، Elf ، payman R ، singing.silence ، Hossein81 ، shahram1347 ، Cruz ، emankh101 ، Amir78 ، هموطن ، majid89 ، amiry ، rad_95 ، masih sh ، سمانه777 ، ASALI ، carpediem ، sasbk ، nora ، roeentan ، valencia ، el333 ، mohajer13 ، dana ، ashkan019 ، itsmasoud ، lonelyman ، love_everlife ، Danoosh ، aydinaghajani ، میخک سفید ، Arashiv ، پسرک مهاجر ، سمبل ، mani.iht ، Hedieh20 ، New York ، شهلا 1346 ، mahakk ، farnosh*m ، cchico ، philadelphia ، Hamid_110 ، azar1348 ، Nasimmmm ، H Pier ، f_90 ، mohamadir ، اریوبرزن ، battosai ، سمنانی ، سلام مهاجر ، tartar ، sib 24 ، we are one ، alirezanz ، مرآت74 ، ginjer ، asher ، bigjust ، Beowulf II ، mohsenmb ، Iman13 ، mohamad92 ، سوین ، زری وحدتی ، miyu ، hb2489 ، SomeOneX ، philter ، estreza ، shanks ، feidom30 ، Seyedehsanhosseini ، negarin60 ، abtune ، remarya ، maria2000 ، radman87 ، taherifar ، Abdorrezaa ، goliii ، biparva ، vahid1432 ، manheb1 ، alitahus ، farzad.ch ، negar6043 ، Iaccept ، AtilaE5 ، bozorg ، tamana2016 ، golia ، paul ، aaraam ، American Darlin ، Raulie ، Mani-usa
مثل بقیه ی پستهات عالی بود........................من در سفر چهار روزه ای که به این شهر داشتم واقعا به این موضوع رسیدم که میگن لاس وگاس جزء ده شهر زیبای جهانه که قبل از مرگ باید دید...............ولی در مورد زندگی در اونجا نظری نمیتونم بدم مخصوصا آدمهای بچه دار...............منتهی اینطوری برداشت کردم که اگه در این شهر کسی بتونه بیزنس مواد غذائی داشته باشه در عرض یک سال مقدار پول سرمایه گذاری شده اش برمیگرده ...............ولی با این وجود فکر نمیکنم که تا مجبور نباشی شهری باشه که به درد زندگی بخوره.............منظورم از مجبور بودن داشتن کار و درآمد قابل توجه......
در مورد 2-3 دلار پرپر شده هم باهات هم عقیده هستم این ق.م..ار لعنتی باختش خیلی دردآوره و بردش هم خیلی لذت بخش......منتهی من بازم تجربه ی عکس شما رو دارم و با ده دقیقه بازی 210 دلار دوست داشتنی بردم....و بسیار از این پول لذت بردم Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
نامۀ خداحافظی یک آدم بیجنبه باشهری که توش همه چی بود ولی کار نبود:

خداحافظ لاس وگاس شهر قمار خانه های رنگارنگ

هر چند که پول 2 ماه اجاره خانه و جریمۀ کنسل کردن کالج روی دستمان گذاشتی ولی میبخشمت

همان روز اول که 3 دلارمان را بالا کشیدی و یک پارچ آب هم روش ،باید گوشی دستمان میامد که تو با ما سر سازگاری نداری

همان روزی که آب تصفیه شدۀ شیرت ،رنگ شیر بود و روی ظرفهایمان میماسید، باید میفهمیدم که تف سر بالا میشوی

همان روزهایی که مجبورمان کردی کلی پول کرم و شامپوی نرم کننده بدهیم باید میفهمیدم که چقدر خشک و سر سختی

از همان اول که دلمان را خوش کردی به تنها درختِ جلوی خانه مان ،که رنگِ مرگ بود ،باید میفهمیدم که خیال زندگی بخشیدن نداری

حالا ما میرویم با جیبی خالیتر و ظرفهای جرم بسته و کوله بار کرِمهایمان

میرویم و تو را با سوز زمستانی و آفتاب داغت تنها میگذاریم

برو بسوز که ما سوزاندن تابستانت را ندیدیم و خنک و سر خوش رفتیم!

دق کن که هر چه تف کردی بی فایده می ماند و ما ظرفهایم را با آخرین لکه برِ سال ،دوباره برق میندازیم!

از حسادت بمیر که تک درختِ مرگ گرفته ات ،پیش اینهمه سرسبزیِ بکرِ شهر جدید، از چشممان افتاد!

خودت را حلق آویز کن چون جیب خالیمان کم کم پرتر از روز اول میشود و تو میمانی و دهانِ گشادِ قمار خانه هایت که حسرت دلارهایمان را به گور می برند

خداحافظ لاس وگاس ای دروغ بزرگ!

تف به گور خودت و ...

از اینجا به بعد آدم بیجنبه جو گیر میشه و شروع میکنه به فحش ناموسی دادن و گیر دادن به جد و آباد لاس وگاس،پس از ادامۀ نامه معذوریم.
میتونید بسته به دایرۀ بیتربیتِ لغاتتون، از تخیلتون استفاده کنید .Wink

پاسخ
سارا خانوم یه سوال داشتم.شما تو پست قبلیتون گفتید که قیمت خونه تو لاس وگاس از خیلی جاهای آمریکا ارزون تره.
منظور شما اجاره خونس دیگه؟ بعد، میشه بفرمایید نسبت به کدوم شهرها ارزونتره؟ هزینه ی بقیه امکانات این شهر چطور؟ (فکر کنم گرونتر باشه)
به طور کلی این شهر گزینه ی خوبی برای زندگی هست یا نه؟ (در مسایل مالی ملاکتون رو یه فرد با سطح متوسط قرار بدید)
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، rad_95 ، azar1348 ، H Pier ، mohamadir ، mohamad92 ، nassy ، maria2000 ، taherifar
اخه آدم میره لاس وگاس زندگی کنه ! - اونم زن و شوهر تازه مهاجر - معلومه که اونجا کار گیرتون نمیاد -اونجا رو برای این درست کردن که دو یا حد اکثر 3 روز بری فقط خوش بگذرونی حالا هر جور که دوست داری - یه ضرب المثل معروف اونجا داره که مگن :
what happen in las vagas stay in las vagas

یعنی که هر خلافی دوست داری اونجا بکنی بکن جایی درز نمیکنه ( حتی توی متاهل که تنها اومدی اونجا )

توی خیابون استریپ هر 5 دقیقه یه ماشینایی رد میشه که روش یه بیلبرد بزرگ که عکس خانومجات رو دو طرفشه

خلاصه جای حال کردنه نه کار کردن - البته ما سالم حال کردیمه - یعنی من 3 روز اونجا بودم دیگه عمرن میتونستم یه روز دیگه هم میموندم شما چجوری میخواستین اونجا زندگی کنین !!!!

اما دمشون گرم که از بیابون یه جایی درست کردن که آخر توریستیه و با چه کلکایی توریستا رو میکشونن اونجا پولاشونو هپول میکنن تازه همه دوست دارن که دوباره برن - این واقعا یه هنره

کاشکی ایرانم مثلا صحرای لوت رو ور میداشتن یه همچین کاری باهاش میکردن میگفتن هر کی میخواد کارای خلاف عرف بکنه بره اونجا بعدش که میاد بیرون باید رعایت کنه
پاسخ
(2010-01-25 ساعت 17:37)shr.jafari نوشته:  سارا خانوم یه سوال داشتم.شما تو پست قبلیتون گفتید که قیمت خونه تو لاس وگاس از خیلی جاهای آمریکا ارزون تره.
منظور شما اجاره خونس دیگه؟ بعد، میشه بفرمایید نسبت به کدوم شهرها ارزونتره؟ هزینه ی بقیه امکانات این شهر چطور؟ (فکر کنم گرونتر باشه)
به طور کلی این شهر گزینه ی خوبی برای زندگی هست یا نه؟ (در مسایل مالی ملاکتون رو یه فرد با سطح متوسط قرار بدید)

سلام هنوزم میگم ارزونتره و امکانات خونه هاش بیشتره،من نسبت به کالیفرنیا میگم.
ما مجبور شدیم که قبل از اتمام قراردادمون که 1سال بود تخلیه کنیم ،بنابرابین اندازۀ 2 ماه اجاره ،جریمه دادیمBig Grin
هر شهری میتونه خوب باشه بستگی داره آدم بتونه کار پیدا کنه یا نه
لاس وگاس شهر تمیز و پر آرامش و بی ترافیکیه
ولی خب اب و هواش جالب نیست.
تکس کمتر از کالیفرنیاست و 8% است.بنابراین چیزهایی که میخیرید یک کم ارزونتر در میاد.
باید ببینید در زندگی چی براتون اولویت داره و مهمتر از همه کاره که باید دید کجا پیدا میشه. ولی با توجه به هزینه ها که پایین تره برای شروع زندگی بد نیست البته اگه کار پیداشه.
موفق باشید

پاسخ
(2010-01-25 ساعت 17:37)atabaei نوشته:  اخه آدم میره لاس وگاس زندگی کنه ! - اونم زن و شوهر تازه مهاجر - معلومه که اونجا کار گیرتون نمیاد -اونجا رو برای این درست کردن که دو یا حد اکثر 3 روز بری فقط خوش بگذرونی
لاس وگاس شهر بدی نیست.تا همین چند سال پیش هم خوب توش کار پیدا میشده،ولی رکود اقتصادی همه جا رو خراب کرده!
الان همه جا حتی برای کار تو رستوران از آدم مدرک مرتبط و سابقۀ کار میخوان.وگرنه تو لاس وگاس هتلها و کازینوها همیشه استخدام دارند و پول خوبی هم میدن.
اون چیزهایی که شما گفتید قبلا هم عرض کردم که تو یک قسمت شهره که مسکونی هم نیست.ما تو این مدت فقط 3بار رفتیم خیابون مربوطه ،که اتفاقا حوصله مون سر رفت زود برگشتیم.چون واقعا برای کسی که اهلش نباشه، جذابیت خاصی جز معماری هتلهاش وجود نداره.
ومن همیشه از هجوم این همه آدم به لاس وگاس در عجبم!
لاس وگاس در اطرافش طبیعت زیبایی داره شما میتونید با نیم ساعت رانندگی ،برسید به کوههایی که پر از کاجه و پیست اسکی و پارک جنگلی داره .و یک کم آدم رو یاد توچال و دیزین میندازه . و مردم محلی برای تغییر آب و هوا میرن اونجا .چون در گرمای طاقتفرسای تابستان اونجا خنکه و در سوز خشک زمستان پر از برف و رطوبته.

پاسخ
(2010-01-26 ساعت 00:29)rasarasa نوشته:  
(2010-01-25 ساعت 17:37)atabaei نوشته:  اخه آدم میره لاس وگاس زندگی کنه ! - اونم زن و شوهر تازه مهاجر - معلومه که اونجا کار گیرتون نمیاد -اونجا رو برای این درست کردن که دو یا حد اکثر 3 روز بری فقط خوش بگذرونی
لاس وگاس شهر بدی نیست.تا همین چند سال پیش هم خوب توش کار پیدا میشده،ولی رکود اقتصادی همه جا رو خراب کرده!
الان همه جا حتی برای کار تو رستوران از آدم مدرک مرتبط و سابقۀ کار میخوان.وگرنه تو لاس وگاس هتلها و کازینوها همیشه استخدام دارند و پول خوبی هم میدن.
اون چیزهایی که شما گفتید قبلا هم عرض کردم که تو یک قسمت شهره که مسکونی هم نیست.ما تو این مدت فقط 3بار رفتیم خیابون مربوطه ،که اتفاقا حوصله مون سر رفت زود برگشتیم.چون واقعا برای کسی که اهلش نباشه، جذابیت خاصی جز معماری هتلهاش وجود نداره.
ومن همیشه از هجوم این همه آدم به لاس وگاس در عجبم!
لاس وگاس در اطرافش طبیعت زیبایی داره شما میتونید با نیم ساعت رانندگی ،برسید به کوههایی که پر از کاجه و پیست اسکی و پارک جنگلی داره .و یک کم آدم رو یاد توچال و دیزین میندازه . و مردم محلی برای تغییر آب و هوا میرن اونجا .چون در گرمای طاقتفرسای تابستان اونجا خنکه و در سوز خشک زمستان پر از برف و رطوبته.
سلام سارا خانم
سعی کنید که فیلم Hangover را حتما ببینید. خیلی بامزه است و در مورد چند نفر است که به لاس وگاس می روند و اتفاقاتی برایشان می افتد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
امیدواریم که زودتر برای همه کار خوب و مناسب پیدا بشه و آمریکا هم از رکود اقتصادی بیاد بیرون - به نظر من مناسب ترین ایالت برای زندگی ما ایرانیا کالیفرنیاست هم از نظر اب و هوایی که واقعا بهشت رو زمینه چهار فصل بهار و هم اینکه کلا ایرانیا اونجا جمع شدن از اونجایکه همه ایرانیا خوش سلیقه هستنو میرن بهترین جاها -و باز از نظر من بهترین قسمت این ایالت قسمت Bay area یا همون سن فرنسیسکو و شهرهای کوچیک اطرافش هست البته بجز اوکلند - این شهر واقعا شهر با کرکتر و باحالیه حتی آدمای که اونطرف زندگی میکنن هم با جاهای دیگه فرق دارن- ایرانیایه اونورم کلا خیلی فرق دارن با ایرانیا ی لوس انجلسی - البته من کلی دارم میگم همه جا همجور ادم پیدا میشه ولی کلا اینجوریاست- البته کار بیشتر تو شهرهایی مثل لوس آنجلس و سن خوزه بیشتره ولی باز هم به نوع کاری که میکنی ربط داره برای کار معماری هم میتونی این سایت رو چک کنی http://www.craigslist.org
پاسخ
البته اوکلند فقط بعضی از مناطقش خیلی خطرناکه ولی مثلا خیابان پیدمانت اوکلند یکی از گرانترین و امن ترین محله های east bay است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
رسا خانم واقعا دمت گرم. خیلی با ادبیاتت حال کردم. اطلاعات خوبی دادی.
به امید موفقیت شما و همسرتون
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، rad_95 ، پسرک مهاجر ، mohamadir ، mohamad92 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان