کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرمول درصد موفقیت در امریکا
ممکن است که این کار من احمقانه به نظر برسد ولی من سوالات زیادی دریافت می کنم که از من می خواهند تا بگویم که آیا اگر آنها با دریافت گرین کارت به امریکا بیایند موفق می شوند یا نه. من هم یک فرمول کلی اختراع کردم که وقتی مقدار دهی کردم دیدم خیلی هم جواب های پرتی نمی دهد. البته این فقط یک شوخی است و شما زیاد آن را جدی نگیرید چون هیچ فرمول واقعی برای یک مقوله پیچیده ای مثل مهاجرت وجود ندارد و اگر هم باشد هزاران مجهول دارد که هر کدام از آنها می تواند تعیین کننده باشد.

خوب, این فرمول ساده ای که من ساختم این طوری است.

2x + 5y + 2z+ M = ?

بجای متغیرهای x, y, z , M مقادیر مناسب بگذارید. سپس آنها را با ضریب هایشان ضرب کرده و با هم جمع کنید.

x تعداد سالهایی است که تجربه کاری دارید.
y تعداد سالهایی است که در دانشگاه درس خوانده اید.
z میزان تسلط به زبان انگلیسی شما است . به خودتان از بین 1 تا 10 رتبه بدهید.
M مقدار سرمایه ای که با خود به امریکا می برید. هر عدد برای ده میلیون تومان. به عنوان مثال 5 برای پنجاه میلیون تومان

عدد ها را در جای خود قرار دهید و معادله را حل کنید تا درصد موفقیت شما در امریکا مشخص شود.

به عنوان مثال اگر شما 6 سال تحصیلات دانشگاهی داشته باشید و 15 سال سابقه کار و تسلط شما به زبان انگلیسی 5 باشد و 70 میلیون تومان پول هم با خود ببرید, فرمول بالا به شکل زیر در می آید:

2 * 15 + 5 * 6 + 2*5 + 7

که برابر است با 77 یعنی شما به احتمال 77 درصد در امریکا موفق خواهید شد. طبیعی است که اگر بیشتر از یک میلیارد تومان پول نقد داشته باشید درصد موفقیت شما از صد درصد هم بالاتر خواهد رفت!

من شانس موفقیتم فقط 60 درصد بود ولی خوب بهرحال شانس آوردم و در اینجا ماندگار شدم.

این هم یک جواب کلی به کسانی که از من می پرسند شانس موفقیت آنها در امریکا چند درصد است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
من با 30 سال کار مستمر و دستيابي به افتخار بازنشستگي Smile تونستم حدود 3،750،000 تومان پس انداز کنم. Wink چون توي اين سي سال وقت سرخاروندن هم نداشتم، چه برسه به کلاس زبان انگليسي، از زبان رتبه 1 ميدم به خودم(چون صفر نداريم و تازه تا !I am a blackboard هم بلدم). در مورد تحصيلات دانشگاهي هم بگم که من ديپلم قديم دارم(معادل ارزش دانشگاهيشو نمي‌دونم).
خب حالا قربون قدت آرش جون، درصد موفقيت منو حساب مي‌کني؟
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
(2010-01-05 ساعت 08:59)indmehdi نوشته:  من با 30 سال کار مستمر و دستيابي به افتخار بازنشستگي Smile تونستم حدود 3،750،000 تومان پس انداز کنم. Wink چون توي اين سي سال وقت سرخاروندن هم نداشتم، چه برسه به کلاس زبان انگليسي، از زبان رتبه 1 ميدم به خودم(چون صفر نداريم و تازه تا !I am a blackboard هم بلدم). در مورد تحصيلات دانشگاهي هم بگم که من ديپلم قديم دارم(معادل ارزش دانشگاهيشو نمي‌دونم).

با عرض درود خدمت دوست گرامي ايند مهدي

دوست گرامي اينقدر فاز منفي نده ، شما هم انشاءا... برنده ميشوي و خدا هر چه خواست همان خواهد شد. شما اينو ميگي . پس من چي بگم؟ من با داشتن 18 سال سابقه كاري و مدرك ليسانس حسابداري خيلي نا اميد بودم . ولي با خواندن مطالب آرش عزيز ( rs232) و حميد عزيز در ايالت ميزوري خيلي روحيه گرفتم و بشدت به مهاجرت علاقه مند شدم البته با احتياط و سرعت مطمئنه ( سرعت بيش از 120 كيلومتر ممنوع WinkBig GrinBig Grin ). از شوخي گذشته شما حركت كن خدا با همه ماست نگران نباش . كاميابي و بهروزي شما و بچه هاي مهاجرسرا را از خدا خواهانم
[font=Arial] دستاني كه كمك ميكنند از لبهائي كه دعا ميكنند مقدس ترند . ( كوروش كبير )[/font]
پاسخ
(2010-01-05 ساعت 08:59)indmehdi نوشته:  من با 30 سال کار مستمر و دستيابي به افتخار بازنشستگي Smile تونستم حدود 3،750،000 تومان پس انداز کنم. Wink چون توي اين سي سال وقت سرخاروندن هم نداشتم، چه برسه به کلاس زبان انگليسي، از زبان رتبه 1 ميدم به خودم(چون صفر نداريم و تازه تا !I am a blackboard هم بلدم). در مورد تحصيلات دانشگاهي هم بگم که من ديپلم قديم دارم(معادل ارزش دانشگاهيشو نمي‌دونم).
[/quot]

*****مهدی خان مورد شما اگر 30 سال تجربه کاری دارید که در امریکا کاربرد داشته باشد 62 درصد شانس موفقیت دارید. اگر رفتید و موفق نشدید بدونید که مال اون 38 درصد دیگه است!!!
(2010-01-05 ساعت 09:48)shahram1347 نوشته:  [quote='indmehdi' pid='32482' dateline='1262665782']
من با 30 سال کار مستمر و دستيابي به افتخار بازنشستگي Smile تونستم حدود 3،750،000 تومان پس انداز کنم. Wink چون توي اين سي سال وقت سرخاروندن هم نداشتم، چه برسه به کلاس زبان انگليسي، از زبان رتبه 1 ميدم به خودم(چون صفر نداريم و تازه تا !I am a blackboard هم بلدم). در مورد تحصيلات دانشگاهي هم بگم که من ديپلم قديم دارم(معادل ارزش دانشگاهيشو نمي‌دونم).

با عرض درود خدمت دوست گرامي ايند مهدي

دوست گرامي اينقدر فاز منفي نده ، شما هم انشاءا... برنده ميشوي و خدا هر چه خواست همان خواهد شد. شما اينو ميگي . پس من چي بگم؟ من با داشتن 18 سال سابقه كاري و مدرك ليسانس حسابداري خيلي نا اميد بودم . ولي با خواندن مطالب آرش عزيز ( rs232) و حميد عزيز در ايالت ميزوري خيلي روحيه گرفتم و بشدت به مهاجرت علاقه مند شدم البته با احتياط و سرعت مطمئنه ( سرعت بيش از 120 كيلومتر ممنوع WinkBig GrinBig Grin ). از شوخي گذشته شما حركت كن خدا با همه ماست نگران نباش . كاميابي و بهروزي شما و بچه هاي مهاجرسرا را از خدا خواهانم

*****شهرام جان حساب شما میشه از قرار 18 ضربدر2 بعلاوه 4 ضربدر 5 که میشود 56 اگر 3 تای ناقابل هم زبان بلد باشید می شود 62 درصد. پول مول چیزی تو دست و بالتون دارید یا شما هم مثل ما کف میزنید؟
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، indmehdi ، honareirani ، سارا کوچولو ، Hossein81 ، Cruz ، mom ، HAZARA ، Tomas ، philter ، taherifar ، hamid87 ، golia
سلام آرش جان

خدمت روي گل شما دوست گرامي ام عرض كنم كه پول و مول هيچي

ولي 1- آپارتمان 70 ميليوني ( 80 متر) دارم ولي جان خودم اصلا روي آن حساب باز نكن چون قسط آن تمام نشده و نميتوانم روي خانه ريسك كنم بشرطي كه جاي پايم مثل شما دوست گرامي در امريكا محكم شود و بعد فكري بحالش بكنم 2- يك ماشين 206 تيپ 2 مدل 82 دارم ( درسته كه بنز ندارم ولي 206 كه دارم ) 3 - مبلغي 30 ميليون ناقابل در بانك كه سود آنهم بابت قسط خانه ير به ير ميشود 4- زبان را نگو و نپرس كه دلم خيلي خونه ( البته زبانم تلخ نيستBig Grin ). خوب حالا آرش جان چرتكه را وسط بزار و ببين چند مرده حلاجم يا با ماشين حساب ديجيتالي ات روي منو كم كن ببينم خبر خوش داري يا نه ؟ من كه با دانش كم حسابداري ام موندم چكار كنم ؟ راستش را بگو آرش ، نكنه اونجا با همشهريهاي ارشميدس و فاميلشان رفيق شدي و اين فرمول را از اونها كف رفتي كلك؟ WinkBig GrinBig GrinBig Grin
[font=Arial] دستاني كه كمك ميكنند از لبهائي كه دعا ميكنند مقدس ترند . ( كوروش كبير )[/font]
پاسخ
مال من و همسر و یک عدد فینگیلی میشه :
x تجربه کاری 2 سال
y دانشگاه 4 سال
z میزان تسلط به زبان انگلیسی 4 امتیاز (تازه اگر خوب حساب کنم!)
M مقدار سرمایه 10 میلیون که میشه 1 امتیاز
که میشه :1+2*4+5*4+2*2=33
خوب یعنی که بی خیال بشیم دیگه !؟؟؟؟ ول معطلیم !!!! نمیشه یه کم تخفیف بدین به ما ؟؟؟؟؟
شماره کیس: 2010AS00020xxx
تاریخ نامه قبولی: Jul 2009
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 2009
تاریخ کارنت شدن کیس:July 2010Big Grin
تاریخ مصاحبه: July 2010
تاریخ دریافت ویزا: فرداش!Big Grin
پاسخ
(2010-01-05 ساعت 11:53)SamiraN نوشته:  مال من و همسر و یک عدد فینگیلی میشه :
x تجربه کاری 2 سال
y دانشگاه 4 سال
z میزان تسلط به زبان انگلیسی 4 امتیاز (تازه اگر خوب حساب کنم!)
M مقدار سرمایه 10 میلیون که میشه 1 امتیاز
که میشه :1+2*4+5*4+2*2=33
خوب یعنی که بی خیال بشیم دیگه !؟؟؟؟ ول معطلیم !!!! نمیشه یه کم تخفیف بدین به ما ؟؟؟؟؟

با سلام خدمت سركار خانم سميرا

شما ديگه چرا؟ شما در مالزي تشريف داريد باز هم فكر ميكنم 10 پله اي ازمن بالاتر باشيد . نگران نباشيد اميدوارم مشكل شما و خانواده برطرف شود و ما را از تجربيات گرانبهاي خود مطلع سازيد .
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، rs232 ، kavoshgarnet ، SamiraN ، سارا کوچولو ، vahidvm60 ، mom ، HAZARA ، Tomas ، taherifar ، hamid87
حساب کتاب منم اینجوریه :
x : تجربه کاری که یه 2-3سالی دست فروشی کردم. یه چند سالی هم تو خیابون ولیعصر گوشه پیاده رو DVD میفروختم. خلاصه تجربه کاری زیاد داریــــم!
y : دانشگاه 4 سال که البته هنوز یه سالی ازش مونده! به جون بچم 31 واحد بیشتر نمومنده! ترم هفتم تازه!
z : میزان تسلط به زبان انگلیسی 4 امتیاز (تازه اگر خوب حساب کنم!) ((به نقل از سمیرا خانوم کپی پیست شد! اینم کپی رایتش بود)) 2010 ©
پی نوشت: حالا چه نیاز به زبان انگلیسی هستش؟ امریکایی ها که بچه های خوبی هستن ، به اونا میگیم فارسی یاد بگیرن! همیشه که نباید ما یاد بگیزیم. یکمی هم اونا تلاش کنن یه زبان جدید یاد بگیرن!!! واسه خودشون میگم! به درد آیندشون میخوره! !!!! a new language is a new life
M : مقدار سرمایه حدود 200-300 هزار تومن. البته این ماه حقوقمو هنوز نداده صاب کار. پس در نتیجه = صفر مطلق که میشه 0- امتیاز.
ای روزگار! دیگه نگو که اشکم راه افتاد! نویــــــــــــــــــــــــــــــــد!!! دِ پس کجایی! اون دستمال چی شد!؟! نمیبینی اشکم راه افتاد! دِ زود باش دیگه پسر!
آرش جون قربون دستت ، ما رشته هنری ها همیشه تو ریاضی مشکل داشتیم و داریم! قربون ناپلئون بناپارت برم با اون 10 خوشکلش! آرش جون قربون اون پنجولات بشم این حساب کتاب ما رو هم برس که بچمون رو گازه!!
آرش جون فقط یه جوری حساب نکنی که آخرش یه چیزی هم دستی بدیما!
پاسخ
آرش جون اونوقت ما جوان ها که تجربه کاری نداریم و مجبوریم ترمه آخر درس ول کنبم اونجا از صفر شروع کنیم سرمایه هم به بابا جون مربوط میشهBig Grin حالا شما بگو سالی 20 تومان زبان هم 3 بگریم با این فرمول نیام؟Big Grin
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
آرش عزيز بااينكه خودت گفتي جدي نگيريم ولي من جدي گرفتم و خودم حساب كردم (براي اينكه براي شما زحمت نشه) منفي آوردم. ولي به خاطر سماجتي كه من دارم حتما مهاجرت مي كنم.

من پيشنهاد مي كنم سماجت، پشتكار، اراده و خواست رو هم به فرمول اضافه بفرماييد.
پاسخ
هدف من از این فرمول این بود که چهار عامل مهم موفقیت در امریکا را به شما معرفی کنم. یعنی پول, تحصیلات, زبان و تجربه کاری. ولی اگر میخواهید روی سرمایه حساب کنید پولتون باید همچین تو دست بیاد که حساب بشه اگرنه با ده و بیست هزار دلار فقط میشه 6 ماه دوام آورد.
البته یک نفر هم ممکنه شانس موفقیتش 10 باشه ولی موفق بشه. هیچ قطعیتی وجود نداره.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، SamiraN ، shahram1347 ، سارا کوچولو ، R.F ، kianoush ، frozen mind ، Cruz ، amiry ، vahidvm60 ، Goodie ، HAZARA ، Tomas ، sadeghi897 ، dove ، philter ، taherifar
آرش جان چند تا فاکتور مهم را از قلم انداختی:
1- استعداد یادگیری
2- میزان توقع
3- داشتن آشنا یا فامیل دلسوز
4- سایز!!
5- عرضه، جرات، رو ، یا هرچی که اسمشو میزارید.
6- شانس
پاسخ
تشکر کنندگان: SamiraN ، lexington ، seravin ، rs232 ، leili ، honareirani ، matrix ، merdax ، shahram1347 ، R.F ، usa.lover ، kianoush ، 20reza ، sib 24 ، farzad24 ، Hossein81 ، frozen mind ، vahidvm60 ، Goodie ، mom ، HAZARA ، Tomas ، dove ، philter ، taherifar ، hamid87 ، golia
من رفتم يه خورده بيشتر بررسي کردم، ديدم شرايطم عوض شد. حالا ميشه يه اميدي داشت!!!
به جاي 30 سال تجربه کاري، 3 سال دارم و چون توي يه شرکت دولتي کار مي‌کنم، مطمئنم توي امريکا به هيچ دردي نميخوره! Sad
مايه تيله هم بهش اميدي نيست. پس اونم بيخيال ميشيم.
تحصيلات دانشگاهي هم 4 سال دانشگاه آزاد دارم با يه نون اضاف. ببخشيد يه ترم اضاف. که خيلي هم درسخون نبودم. (به هر حال 20 امتياز دارم Wink)
زبان هم دارم کلاس مي‌رم و اسفند امتحان دارم که اگه اونو 5 حساب کنيم، 10 تا هم اينجا ميشه و در مجموع 30 امتياز.
خب حالا ميگين پس به چي اميد داري!!!؟
عرض مي‌کنم. با اجازه آقا آرش، من دو عدد ثابت U و C به فرمول اضافه مي‌کنم، به ترتيب به نام‌هاي اعتماد بنفس و شانس!
عدد U بستگي به شخصيت هرکس داره و عددي که شما بهش ميدين ممکنه با من فرق داشته باشه. واسه همينم اسمش YOU) U) هست.Wink
من 50 به اين ثابت مي‌دم. جمع امتيازات شد 80.
اصولاً آدم خوش شانسيم(مثه همه شما)، چون اگه نبودم لاتاري برنده نمي‌شدم. پس به C هم 20 مي‌دم. هوررررا، من 100% موفق مي‌شم.
(با اجازه نويد) راستي آرش جون، فيلم راز رو ديدي!؟ Big Grin
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
(2010-01-06 ساعت 00:50)kavoshgarnet نوشته:  آرش عزيز بااينكه خودت گفتي جدي نگيريم ولي من جدي گرفتم و خودم حساب كردم (براي اينكه براي شما زحمت نشه) منفي آوردم. ولي به خاطر سماجتي كه من دارم حتما مهاجرت مي كنم.

من پيشنهاد مي كنم سماجت، پشتكار، اراده و خواست رو هم به فرمول اضافه بفرماييد.

زنده باد و آفرين به اين روحيه ، اوووووووووووه

كاوشگر جان ، من 3 ساله در قرعه كشي دارم درجا ميزنم و اسمم در نمياد ولي بقول خودت ، بايد به هر زحمتي بود مهاجرت كرد و خوشا بحال اونهاييكه هرسال اسمشان اعلام ميشود . ولي به دعاي شما دوست عزيزم محتاجم و موفقيت شما را از ايزد منان خواهانم. بدرود
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، HAZARA ، Tomas ، taherifar
(2010-01-06 ساعت 02:19)rs232 نوشته:  هدف من از این فرمول این بود که چهار عامل مهم موفقیت در امریکا را به شما معرفی کنم. یعنی پول, تحصیلات, زبان و تجربه کاری. ولی اگر میخواهید روی سرمایه حساب کنید پولتون باید همچین تو دست بیاد که حساب بشه اگرنه با ده و بیست هزار دلار فقط میشه 6 ماه دوام آورد.
البته یک نفر هم ممکنه شانس موفقیتش 10 باشه ولی موفق بشه. هیچ قطعیتی وجود نداره.

ارش عزیز میشه بگی شما با چه مقدار پول رفتی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Goodie ، j@vad ، HAZARA ، Tomas ، dove ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان