کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گزارش روند گیاه خواری ، به صورت روزانه ( سهامی عام )
خیلی با مزه بود.کشتن حیوانات با حفظ حقوق آنها و احترام.
تصور کنید به یک آقای گاو تلفن میکنند که :الو سلام علیکم.جناب گاو .؟
بله خودم هستم
بی زحمت یه تک پا تشریف بیارید کشتارگاه یه عرض کوچیکی داریم .تاکسی دم طویله منتظرتونه.به خانواده هم بفرمائید دیگه بر نمیگردید.
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، laili ، RosyluvsUSA ، looloo ، Tomas
(2010-04-28 ساعت 22:37)soroush2031 نوشته:  خیلی با مزه بود.کشتن حیوانات با حفظ حقوق آنها و احترام.
تصور کنید به یک آقای گاو تلفن میکنند که :الو سلام علیکم.جناب گاو .؟
بله خودم هستم
بی زحمت یه تک پا تشریف بیارید کشتارگاه یه عرض کوچیکی داریم .تاکسی دم طویله منتظرتونه.به خانواده هم بفرمائید دیگه بر نمیگردید.

یه سیاست ماهرانه و هوشمندانه ست چون گیاه خواری با سرعتی روزافزون در اروپا و امریکا پیش میره و این اینده تاریکی رو برای صنایع دامداری و دامپروری در پی داره خلاصه یه جور باید القا کنن که اونقدرا هم این صنعت وحشیانه نیستWink
پاسخ
تشکر کنندگان: soroush2031 ، Monica ، RosyluvsUSA ، looloo
سلام ، صبح و ظهر و بعد از ظهر و شب و نیمه شب و 2 بعد از نصف شب و 3 بعد از نصف شب ( بچه برو بخواب دیگه Tongue) همگی دوستان عزیز به خیر
گزارش :

چند وقتی هست که بوی عطر میوه ها و سبزی ها رو بیشتر حس میکنم

جاتون خالی ، امروز صبح که طالبی با پنیر میخوردم از بوی طالبی آنچنان خر کیف شدم که وادارم کرد چند خطی براتون بنویسم .

شاید فکر کنید دارم به خودم تلقین میکنم ولی من واقعا لذتی از میوه ها میبرم که قبلا هرگز چنین احساسی نداشتم

راستش نمیدونم چطور میشه تفسیرش کرد
مثل اینه که بخوای رنگ آبی رو برای کسی که تا حالا آبی ندیده ، تفسیر کنی

چند روز پیش که اجباراً یه مقدار ماکارونی با گوشت چرخ کرده خوردم تا 48 ساعت بعدش کل سیستم گوارشم به هم ریخت ، یعنی فکر میکنم دیگه سیستم گوارشم به گوشت حساسیت پیدا کرده

میخوام بدونید و مطمئن باشید که نه چهار ماه بلکه اگر چند سال هم بگذره و من احساس بدی داشته باشم و یا مشکلی برام به وجود بیاد که دلیلش گیاه خواری باشه بی هیچ ملاحظه ای اینجا میگم ، ولی صادقانه باید بگم هم از نظر جسمی و هم روحی اوضاع خوبی دارم شاید هم ژنتیک من طوریه که با غذا های گیاهی سازگارترم و بقیه اینجور نباشن

و من الله توفیق اجمعین و المرصلین

ارادتمند لولو
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، R.F
(2010-05-31 ساعت 09:31)ADONIS نوشته:  سلام
منم تجربه ی دو ساله ی گیاهخواری دارم...اما تو اون دو سال گوشت که نمیخوردم هیچی...میوه هم قضیه اش کلا تعطیل شد...
کلا یه زدگی به وجود اومده بود از غذا خوردن...لاغر بودم که تو اون دو سال هم نصف شدم !
البته گیاه خواری واقعا برنامه میخواد ،که من به شدت با برنامه ریختن برای زندگی مخالفم Big Grin
لولو جان من تو این دو ساله روند سفید شدن موهام تند شد...یکی گفت برای کمبود یه سری پروتئین هست که فقط تو گوشت پیدا مبشه...اگه جای دیگه هم باشه خیلی سخت گیر میاد !
تو الان دچار کرختی ، بد خوابی ، تنبلی ، نشدی؟

درود دوست عزیز

ببین دوست عزیز شما همون طور که خودتون هم گفتید میوه ها رو هم تعطیل کردید و این معنی گیاه خواری نیست

من در حال حاضر نه تنها کرخت و بدخواب و تنبل نشدم بلکه خیلی هم سر حال و فعال تر شدم

فعلا که واقعا راضیم ولی همون طور که گفتم اگر مشکلی برام پیش اومد قول میدم حتما بگم
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، یه مهاجر
من حدس می زنم اگر دایره ی غذاهای مصرفی ما محدود تر گردند،به شکل ناخودآگاه،از خوردن غذاهایی که در این محدوده قرار دارند بیشتر لذت می بریم(گرچه طالبی ها شهر شما مزه ی آبِ شور میدن Tongue یادم باشه هر وقت اومدم شیراز چن تا طالبی تمیز و اصیل لاری واست بیارم کیف کنی :8 )و البته متوجه می شوی که قبلا" همین مواد غذایی را در حد ارضا نیاز بلعیده ای<= البته شاید این مورد راجع به شما صادق نباشد.....

من هنوز برنامه ریزی شده و تحت نظر پزشک گیاهخواری را آغاز نکرده ام اما جدا" از طعم و بوی گوشت چندشم می شود. YUUUCCKK
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، Tomas
(2010-05-31 ساعت 14:23)RosyluvsUSA نوشته:  من هنوز برنامه ریزی شده و تحت نظر پزشک گیاهخواری را آغاز نکرده ام اما جدا" از طعم و بوی گوشت چندشم می شود. YUUUCCKK

دقیقا بوی گوشت واقعا آزاردهنده ست.شما وقتی وارد فروشگاه های عرضه کننده گوشت و مرغ و ابزیان میشین واقعا نمیشه بوی این موادغذائی رو تحمل کرد اما درباره مواد گیاهی اصلا این حس بد و مشمئزکننده ایجاد نمیشه نه تنها بوی بدی ندارن بلکه ظاهرشون هم واقعا اشتها اوره

اما گوشت بوی تعفن میده.برام خیلی عجیبه بعضی از ادما از یه سری دیگه ایراد می گیرن چجوری بعضیا گوشت خوک و سگ و گربه و...........میخورن در حالیکه کسی که گوشت مصرف میکنه نباید مصرف هیچ نوع گوشتی براش فرق داشته باشه.در هر حال این افراد از بافت موجودی تعذیه می کنن که مثل ما چشم و گوش و قلب داره پس چه فرقیه بین خوردن گوشت گوسفند یا خوک یا موش؟روی پیشونی گوسفند که ننوشتن دام و روی پیشونی سگ پت؟ این اسامی و دسته بندی که ما برای حیوانات گذاشتیم

در پاسخ آدونیس عزیز هم در این تاپیک و تاپیک بعدی گیاه خواری هم تاکید شده باید تغییر برنامه غذائی با برنامه دقیق همراه باشه حالا شما عادت به برنامه ریزی نداری دلیل بر ضعف گیاه خواری نیست...این ضعف در برنامه غذائی های دیگه هم میتونه باشه مثلا اگه یه نفر فقط هر روز گوشت مصرف کنه خب نقرس میگیره پس هر چیزی نیاز به تعادل داره گیاه خواری هم فقط به خوردن سالاد محدود نمیشه که اگه بشه بسرعت دچار سوتغذیه و ضعف و ریزش مو و انواع و اقسام بیماریها میشین.دقیقا مثل افراد چاقی گه فقط برای کم کردن وزن گیاه خوار یا بهتره بگیم سالاد خور میشن و در طی چند ماه با کاهش شدید وزن فکر میکنن به نتیجه مطلوبی رسیدن غافل از اینکه به بدنشون اسیبهای جدی وارد کردن
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، RosyluvsUSA ، Tomas
من دوست دارم گیاهخواری رو با دید دیگه ای نگاه کنیم خیلی از افرادی که این روزا گیاهخوار میشوند دلیلشان سلامتی است.
ولی من دلیل گیاهخواری خود را رابطه ناگسستنی جانداران و طبیعت میدانم
طبق مطالعاتی که داشتم میکانیزم بدنی انسان به هیچ عنوان برای گوشتخواری آفریده نشده.
و وقتی با گیاهان کاملن سیر میشوم احتیاجی به کشتن حیوانات با این سبک و سیاق نمیبینم.
به قول صادق هدایت اگر گوشتخواری باید بتوانی براحتی گوشت خام نیز بخوری
چرا هزارگونه تفت میدهی و ادویه های مختلف اضافه میکنی تا گوشت را بخوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: RosyluvsUSA ، looloo ، یه مهاجر ، Tomas
(2010-05-31 ساعت 20:46)mehran_rouzbehi نوشته:  من دوست دارم گیاهخواری رو با دید دیگه ای نگاه کنیم خیلی از افرادی که این روزا گیاهخوار میشوند دلیلشان سلامتی است.
طبق مطالعاتی که داشتم میکانیزم بدنی انسان به هیچ عنوان برای گوشتخواری آفریده نشده.
و وقتی با گیاهان کاملن سیر میشوم احتیاجی به کشتن حیوانات با این سبک و سیاق نمیبینم.
چرا هزارگونه تفت میدهی و ادویه های مختلف اضافه میکنی تا گوشت را بخوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی چی اگه گوشت خواری باید همه گوشتا رو بخوری؟ مگه گیاه خوار ها مثلا درخت افرا یا لجن توی جوب رو هم میخورن؟ هر چیزی ترکیبات خودشو داره نمیشه همه گوشت ها یا همه گیاه ها رو یکدست دونست
یعنی چی که نباید بهش هیچی زد؟ مثلا اگه لباس میپوشید نباید تزئینش کنید با همون برگ درخت خودتون رو بپوشونید خوبه دیگه؟
یا شما که گیاه خوارید سیب زمینی و پیاز خام رو هم به راحتی پخته اونا میخورید؟
آخه دلایل یکم باید منطقی باشه, اگه اصل تکامل رو قبول داریم که خوب بعد از هزاران و میلیونها سال تکامل بشر گوشت هم یکی از غذاهای مورد استفاده انسان بوده , من مخالف یا موافق چیزی نیستم اما به نظرم اگر کسی بخواد از چیزی دفاع کنه باید دلایل منطقی داشته باشه , باید نتیجه های مستند و مستدل ارایه بده, نه اینکه بگه خوب اگه گوشتخواریه باید خام بخوری و گوشت موش و سگ رو هم بخوری , خوب آدم ها فکر دارن , ابتکار دارن و میان سیستم ها و روش های زندگی رو بهتر میکنن , مطمئنا مزه کباب بهتر از گوشت خامه همونطور که سیب زمینی پخته خوش خوراک تر از سیب زمینی خامه
من گیاه خوار هایی رو دیدم که از گوشت خوار ها سالم ترند و همینطور گیاه خوارهایی رو دیدم که بدلیل رژیم غذایی غلط مریض شدن و پوکی استخوان و هزار بیماری دیگه گرفتن
خیلی دوست دارم یکسری رژیم غذایی درست رو از دوستان با دلایلش ببینم که به خیلی های دیگه هم نشون بدم و ممنون میشم اگه کسی این رژیم رو داشته باشه و به همه هم بگه
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، laili ، Seattle2015
(2010-06-03 ساعت 20:22)arashmaziar نوشته:  
(2010-05-31 ساعت 20:46)mehran_rouzbehi نوشته:  من دوست دارم گیاهخواری رو با دید دیگه ای نگاه کنیم خیلی از افرادی که این روزا گیاهخوار میشوند دلیلشان سلامتی است.
یعنی چی اگه گوشت خواری باید همه گوشتا رو بخوری؟ مگه گیاه خوار ها مثلا درخت افرا یا لجن توی جوب رو هم میخورن؟ هر چیزی ترکیبات خودشو داره نمیشه همه گوشت ها یا همه گیاه ها رو یکدست دونست
یعنی چی که نباید بهش هیچی زد؟ مثلا اگه لباس میپوشید نباید تزئینش کنید با همون برگ درخت خودتون رو بپوشونید خوبه دیگه؟
یا شما که گیاه خوارید سیب زمینی و پیاز خام رو هم به راحتی پخته اونا میخورید؟
آخه دلایل یکم باید منطقی باشه, اگه اصل تکامل رو قبول داریم که خوب بعد از هزاران و میلیونها سال تکامل بشر گوشت هم یکی از غذاهای مورد استفاده انسان بوده , من مخالف یا موافق چیزی نیستم اما به نظرم اگر کسی بخواد از چیزی دفاع کنه باید دلایل منطقی داشته باشه , باید نتیجه های مستند و مستدل ارایه بده, نه اینکه بگه خوب اگه گوشتخواریه باید خام بخوری و گوشت موش و سگ رو هم بخوری , خوب آدم ها فکر دارن , ابتکار دارن و میان سیستم ها و روش های زندگی رو بهتر میکنن , مطمئنا مزه کباب بهتر از گوشت خامه همونطور که سیب زمینی پخته خوش خوراک تر از سیب زمینی خامه
من گیاه خوار هایی رو دیدم که از گوشت خوار ها سالم ترند و همینطور گیاه خوارهایی رو دیدم که بدلیل رژیم غذایی غلط مریض شدن و پوکی استخوان و هزار بیماری دیگه گرفتن
خیلی دوست دارم یکسری رژیم غذایی درست رو از دوستان با دلایلش ببینم که به خیلی های دیگه هم نشون بدم و ممنون میشم اگه کسی این رژیم رو داشته باشه و به همه هم بگه

دوست عزیز قسمتی از استدلال شما به نظرم منطقی میاد و اشکالاتتون وارده

از قدیم هم گفتن حرف حساب جواب نداره

در مورد پختن و اینکه اگر گوشت خوار هستی چرا همه گوشتها را نمیخوری و دلیل افزودن ادویه ها پاسخ شما را قبول دارم

البته استدلال شما بر خام گیاه خوارها که حتی غذاهای گیاهی پختنی هم نمیخورند وارد نیست چون آنها غذاهای پختنی نمیخورند بطبع نیازی به ادویه جات هم ندارند

ولی یک نکته ای که باید بهش توجه کنیم آمار و ارقام هست و داده های علمیست

تجزیه شیمیایی مواد خوراکی

[عکس: 0ce25247b4ebcc28f44697c71b5d08c6.jpg]

[عکس: fd17be38cb1f5b9a93226db7d4a523a8.jpg]

البته فکر میکنم بحث زایتگایست اخلاقی ، که در تاپیک معرفی کتاب پندار خدا ، کمی به آن پرداختم دلیل اصلی گیاه خوار شدن خیلی ها باشد

یک زمانی همین انسانها در مراکز تمدنی کهن مثل رم و یونان و جاهای دیگر برای تفریح خود مینشستند و از کشته شدن یک انسان در مقابل چشمشان لذت میبردند ( گلادیاتورها ) بعد از گذشت قرنها که اخلاقیات بشر آنقدر پیش رفت ، که بفهمد نژاد و جنسیت انسان نباید دلیل بر برتری شخصی بر دیگری باشد ، گیاه خواری موج جدیدست در مبحث زایتگایست اخلاقی بشر که شکل گرفته و استدلال آن این است که در حد امکان بر پایه گونه جانداران نیز نباید تبعیض قائل شویم

پستان داران نزدیکترین گونه زنده به انسان هستند که از خیلی جهات به ما شبیهند ، همه آنها درد را اساس میکنند برخی که بیشتر تکامل یافته اند احساسات دارند و شادی و غم را میفهمند

فکرش را بکنید اگر بر اساس همین تکامل داروینی یک موجود دیگر روند تکاملی را زودتر از ما پیموده بود حال ما میبایست غذای او میشدیم

ما میگوییم وقتی میشود بدون کشتن جانداران زنده دیگر، سیر شد چرا بکشیم ؟

البته شاید در جواب بگویید خوب گیاهان هم موجودات زنده هستند کشتن آنها نیز درست نیست ؟

ولی طراح این پرسش خود خوب میداند که پرسشش سفسطه است چرا که گیاهان سیستم عصبی یکپارچه ندارند ، درد را احساس نمیکنند و با چیدن میوه یک درخت بر او ستم روا نکرده ایم حتی گاهی اگر میوه هایش را نچینیم باعث شکستن شاخه هایش می شویم

بدرود
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، Tomas
طبق تحقیقات جدید نحوه کشتن و نحوه زندگی حیوان بر روی گوشت او اثر میگذارد. یعنی چه بخواهید چه نخواهید چه اعتقاد داشته باشید چه نداشته باشید بدن شما مورد تهدید قرار میگیره. به همین دلیل هم از ایران که خارج بشم بغیر از گوشت حیوانات دریایی فکر نکنم چیزی بخورم . به همین دلیل هم از الان برنامه غذاییمان را تغییر دادیم و بیشتر از سبزیجات استفاده میکنیم. حالا دوستان عزیز اگر میتوانند کمی دستور آشپزی هم بگذارند که بتوانیم استفاده کنیم خیلی ممنون میشوم.
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، looloo ، Tomas
(2010-06-04 ساعت 15:28)loony نوشته:  طبق تحقیقات جدید نحوه کشتن و نحوه زندگی حیوان بر روی گوشت او اثر میگذارد. یعنی چه بخواهید چه نخواهید چه اعتقاد داشته باشید چه نداشته باشید بدن شما مورد تهدید قرار میگیره. به همین دلیل هم از ایران که خارج بشم بقیر از گوشت حیوانات دریایی فکر نکنم چیزی بخورم . به همین دلیل هم از الان برنامه غذاییمان را تغییر دادیم و بیشتر از سبزیجات استفاده میکنیم. حالا دوستان عزیز اگر میتوانند کمی دستور آشپزی هم بگذارند که بتوانیم استفاده کنیم خیلی ممنون میشوم.

فقط یه سول لونی جان چرا تصور میکنی اثرات منفی که گوشت بر بدنت میذاره گوشت ماهی ها نمیذاره؟ خیلی ها تصور می کنن موجودات دریائی چون غالبا بی صدا هستن قادر به درک درد هم نیستن و وقتی ماهی رو از اب میگیریم چون مثل لحظه کشته شدن گوسفند و گاو نعره نمیزنه دردی احساس نمیکنه اما این مسئله درست نیست

من چند وقت پیش تو نت دستور پخت خرچنگ رو (اگه اشتباه نکنم) میخوندم نوشته بود باید وقتی زنده ست توی اب جوش بندازی وگرنه یه ماده ای ترشح میکنه که هم باعث بدمزه شدن میشه و هم خطرناکه!!!!!! واقعا تصور اینکه موجودی رو زنده زنده ادم توی اب جوش بندازه اونم در قرن حاضر خیلی عجیبه ادم یاد جزیره ادم خواران میفته که انسانا همنوعای خودشون رو میپختن
(2010-06-03 ساعت 20:22)arashmaziar نوشته:  

دقیقا نکته همینیه که خودتون گفتین،هر چیزی ترکیبات خاص خودش رو داره و از اونجائی تنوع گونه های گیاهی خیلی زیاده مسلما مزه ها و ترکیباتشون بسیار متفاوته اما میشه بفرمائین مثلا ترکیب گوشت ادمیزاد با گربه چه فرقی داره؟غیر از تفاوت های جزئی در نحوه تغذیه این دو موجود؟که فکر نمیکنم منظور شما این باشه چون مثلا خوک فضله خواره گوشتش با گاو که علفخواره فرق داره.در گوشت همه این موجودات بافت و چربی و خون وجود داره....دوست عزیز چه بخوایم بپذیریم و چه نه گوشت گوشته.اینا همه موجوداتی هستن افریده شده از پوست و گوشت و استخون .
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، aden ، Tomas
متاستفانه یک اشکال در دنیای مجازی برخلاف کلی مزیتش این هست که ما آدما باید چند رسانه رو باهم تلفیق کنیم تا منظورمونو برسونیم و در دنیای مجازی که ما الان در اون به بحث میپردازیم فقط از طریق نوشتاری دلایلمونو میاریم.
دوست عزیز من فکر میکنم دلایلی که آوردم برای گیاهخواری کاملن منطقیه من فقط میخواستم به مهم ترین دلیلمون برای رو آوردن به گیاهخواری بپردازم. کا اونم این هست که ما آدما ذاتاً گیاهخواریم و وقتی با خوردن گیاه ها سیر میشویم پس چرا حیوانات رو بکشیم .
و این دلیل حدوداً نمیتونه کامل باشه که انسان ذاتاً نمیتونه گوشتخوار باشه چون برخلاف خوردن گیاهان برای خوردن گوشت احتیاج به اضافه کردن کلی افزودنیه
اگه این منطق نیست شما منطق بیارید با کمال میل پذیرا هستم

و درمورد دستورات غذاهای گیاهی میتوانید تمامیه خورشتهایی که میخورید رو باقارچ درست کنید. D:
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، loony ، looloo
چه جالب! من نمیدونستم مهاجرسرا هم تاپیک گیاه خواری داره...چقدر خوشحال شدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-26 ساعت 19:05)masih sh نوشته:  میدونید راز طول عمر مردم شهر کوما در ژاپن چیه؟
دلیلش اینه که 80% ماده غذایی آن ها از پروتئین تشکیل شده .ومنبع اصلی پروتئین گوشت هست.
خسته نباشیدBig Grin
به نظر من همه غذاها چه گیاهی و چه جانوری در حد تعادلش خوبه و واسه بدن لازمه.افراط چه در گیاه خواری و چه در غذاهای جانوری مضر هستش.

پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh
(2012-05-26 ساعت 20:05)golbano نوشته:  
(2012-05-26 ساعت 19:05)masih sh نوشته:  میدونید راز طول عمر مردم شهر کوما در ژاپن چیه؟
دلیلش اینه که 80% ماده غذایی آن ها از پروتئین تشکیل شده .ومنبع اصلی پروتئین گوشت هست.
خسته نباشیدBig Grin
به نظر من همه غذاها چه گیاهی و چه جانوری در حد تعادلش خوبه و واسه بدن لازمه.افراط چه در گیاه خواری و چه در غذاهای جانوری مضر هستش.

جالبه که گیاهخواری فقط از نظر سلامت جسمی بررسی میشه... آدم میتونه گوشتخوار باشه و سالم هم باشه. ارزش گیاهخواری از نظر معنوی مهمه. با گیاهخواری انسان بودنتو نه به گاو و گوسفند و مرغ و خروس و غیره بلکه به خودت ثابت میکنی... اونا نمیفهمن که قراره خوراک ما بشن، ما که انقدر شعور داریم که بفهمیم چی داریم میخوریم. البته قصدم توهین به همه چیز خوار ها نیست به هیچ وجه چون منم یه زمانی این حرفا واسم بی معنی بود ولی هیچ وقت تعصب بی جا و بی مورد راجع به گوشت نداشتم. گیاهخواری با برنامه ریزی رو به هیچ عنوان نمیشه از نظر سالم بودن و کامل بودن زیر سوال برد. یه کم مطالعه واقعا کمک میکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان