کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گزارش روند گیاه خواری ، به صورت روزانه ( سهامی عام )
Smile 
با درود
دوستان عزیز قصد دارم در این تاپیک گزارش روند گیاه خوار شدن خودم رو بنویسم این کار به چند دلیل انجام میشه
1- ایجاد انگیزه مضاعف
2- دریافت نظرات و انتقادات و همفکری دوستان
3- از اونجا که من مجردم و مستقل زندگی میکنم فکر میکنم نیاز مبرمی به کمک دوستان گیاه خوار در زمینه طبخ انواع غذاهای گیاهی دارم
4- به وجود آمدن منبع عملی برای روند گیاه خوار شدن که شاید در آینده تجربه خوبی باشه برای کسانی که دوست دارن این کار رو شروع کنند
در ضمن دوستان مطمئن باشید که قطعا تمام واقعیت رو میگم حالا هر چی که باشه
از دیروز بعد از ظهر شروع کنیم
بعد از مراجعه به اطاقم یه نیمرو درست کردم و صبح هم چای و پنیر و پسته خوردم
البته تا حالاش که سخت نبود چون راستش اگه گیاه خواری رو هنوزم شروع نکرده بودم فکر میکنم برنامه غذلییم جز این نبود
فقط یه مقدار سوسیس و کالواس تو یخچال داشتم که دیشب غذای لذیذی شد برای خانم گربه که فکر کنم با بچه هاش کلی دعام کردن
حالا هم که موقع نهار شده و من نهار رو معمولا از یه رستوران سفارش میدم که برام میارن میخوام کلم پولو سفارش کنم
ولی فکر کنم روزای بعد با مشکل مواجه شم چون غذاهایی که بدون گوشت باشن خیلی کمه مخصوصا وقتی بیشتر وقتا بخوای بیرون از خونه غذا بخوری
البته تو این مرحله من فقط گوشت قرمز و مرغ و کلا پرنده ها رو تحریم میکنم و تا وقتی که آبزیان دریایی رو دارم فکر میکنم دستم بازتر باشه

ادامه دارد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، shahram1347 ، Jav3 ، persian_viper ، ASALI ، msar ، inanna
نیمرو !!!!!!!!!!!!
خب نیمرو که گیاه خواری نمیشه!!!!!!!
تخمِ مرغ ه!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، looloo ، msar
(2010-01-12 ساعت 21:40)honareirani نوشته:  نیمرو !!!!!!!!!!!!
تخمِ مرغ ه!!!

خب این دوست در اغاز راه هستن حذف کامل فراورده های دامی رو فقط وگن ها انجام میدن و سایر پیاه خوارها با توجه به دسته بندی که کردم ممکنه از تخم مرغ یا لبنیات استفاده کنن.در شروع نباید همه چیز رو به یکباره حذف کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، msar
لولو جان سعی کن به بدنت بیاموزی مثل همه جانوران گیاهخوار "سلولز" گیاهی را به قند و انرژی تبدیل کنی. البته چون انسان موجودی ذاتا گیاهخواره نباید این موضوع خیلی سخت باشه فقط یه کم دانشمندان در این مورد گیر کردند.
ضمنا روش کاشت داشت و برداشت انواع غله و سبزیجات در قطب شمال هم برای اسکیموهای گیاهخوار مفید به نظر میاد.
---
ولی بدون شوخی و جدی جدی من فکر میکنم سالمترین رژیم غذایی در قرن 21، حذف گوشت قرمز و سفید و استفاده از سبزیجات و لبنیات و ماهی و قرصهای مکمل هست. (این جدیترین جمله ای بود که من تا به حال نوشته بودم)
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، looloo ، honareirani ، ADONIS ، msar
(2010-01-13 ساعت 00:03)payam_prz نوشته:  ضمنا روش کاشت داشت و برداشت انواع غله و سبزیجات در قطب شمال هم برای اسکیموهای گیاهخوار مفید به نظر میاد.

پدر فناوری!!! و پیشرفت بسوزه که تو قطب شمال هم انواع فراورده های گیاهی بدون نیاز به مراحل پیچیده کاشت و................وجود داره.حتی خیلی بیشتر از فراورده های دامی!!!! از قضا در این سرما مرگ حیوانات و در پی آن تلف شدن وابستگان این محصولات بسیار محتمل تر از مرگ موجودات نباتی ست
پاسخ
تشکر کنندگان: payam_prz ، looloo ، honareirani ، shahram1347 ، msar
و اما امروز
حقیقتش دیروز نهار کلم پولو نخوردم آخرین لحظه فهمیدم تو کلم پولوشون گوشت هست که مجبور شدم بیخیالش شم د عوض ساندوچ کتلت خوردم که خیلی هم بد نبود
شب موقع رفتن به خونه یه مقدار میوه که شامل هویج ، لیمو شیرین ، موز ، پرتقال ، سیب ، شلغم ، بود گرفتم و شاید برای اولین بار تو زندگیم شام رو با همین میوه ها سر کردم ( البته این که میگم برای اولین بار تو زندگیم به این معنا نیست که همیشه کباب سلطانی و بوغلمون و لازانیا با سس مخصوص میخوردم بلکه از اون جهت میگم که من حتی حاضر بودم گشنه بخوابم ولی با میوه شکمم رو پر نکنم ) آخه هیچ وقت به میوه علاقه ای نداشتم و گاها که دیگه میوه خونم خیلی پایین میومد فقط آب میوه میخوردم
مادرم هر وقت میگفت تو چرا اصلا میوه نمیخوری میگفتم ( میوه آبه، آبم اگه قوت داشت قورباقه زنجیر میپوکوند )
البته هنوز هیچ کدوم از اطرافیانم متوجه این تصمیم من نشدن مثلا اگه همین مادرم این موضوع رو بفهمه فکر کنم از تعجب شاخ دربیاره
بگذریم

دیشب ساعتهای دو بعد از نصفه شب ناگهان آنچنان تب و لرزی اومد سراغم که تا حالا کمتر اینجوریشو دیده بودم خلاصه هر چی پتو داشتیم انداختم روم
البته فکر نمیکنم این قضیه ربطی به گیاه خواری باشه چون چند روزی هست که یه مقدار احساس کسالت دارم
به هر حال صبح یه دوش گرفتم و یه مقدار کیک و یکی دو تا لیمو شیرین خوردم و اومدم در مغازه که الآنم در خدمت شما هستم ساعت حدودای 13:00 هست

تا فردا ...
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-01-12 ساعت 23:24)@Š!M نوشته:  
(2010-01-12 ساعت 21:40)honareirani نوشته:  نیمرو !!!!!!!!!!!!
تخمِ مرغ ه!!!

خب این دوست در اغاز راه هستن حذف کامل فراورده های دامی رو فقط وگن ها انجام میدن و سایر پیاه خوارها با توجه به دسته بندی که کردم ممکنه از تخم مرغ یا لبنیات استفاده کنن.در شروع نباید همه چیز رو به یکباره حذف کرد
شیما جان از اونجا که من از تقسیم بندیها و انواع گیاه خوارها هیچی سر در نمیارم و اگه خودم رو بکشم هم این اسما ( لاکتو-اوو ، لاکتو ، اوو ، وگانیسم ، Semi - Veg ، Pesco - veg و ... ) تو ذهنم نمیمونه پس وکالت در دفاع و بحث تخصصیش رو به خودت میدم هر جا دیدی دارم کم میارم بشتاب
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، msar
(2010-01-13 ساعت 14:10)looloo نوشته:  کباب سلطانی و بوغلمون و لازانیا با سس مخصوص

آخه حیف این غذاها نیست!!!!!!!!!!!
کی دلش میاد این عزیزان ه بابا رو نخوره!
چه طور میتونی از کنار اسم زیبای کباب بگذری؟!؟!؟! TongueWink
لولو جان من که میگم بیاو بی خیال این گیاه خواری شو! شیما جان خواهر من شما هم بیا به حرف من گوش کن! حیف نیست به اون شکم خودتون ظلم و ستم روا می دارید؟ آخه چرا؟ چرا براداران و خواهران من؟ WinkBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، hvm ، looloo ، msar
خدایا من چقدر بی دقتم !!؟؟ با اون نوشته ی شیما خانم، یکی دو هفته ای خوردن بعضی غذاها بد جوری برام سخت شده بود تا اینکه کم کم همه چیز به حالت خودش برگشت.

حالا دوباره این تاپیک رو باز کردم و تا اومدم بخود بجنبم و نخونمش، آخرش بودم و حالا باز روز از نو و روزی از نو. آقا !!! خانم !!! عزیز !!! هموطن !!! مگه آزار دارید !!!؟؟ بابا چه جوری بگم، ننویسید !!! Sad آخه این همه موضوع برای گفتنه، من نمیدونم چرا گیر میدید به این معضل قشنگ و لذیذ اجتماعی و شخصی ما ایرانیهای بد غذا.

جدی جدی ببینید که این گروه عجب بدآموزی دارند. این پیام ما که به این راحتی ها از موضعش برنمیگشت؛ حالا داره جمله های جدید از خودش در مورد سالمترین رژیم غذایی دروکــُـنه !!! Big Grin
خدایا ما را از خوبی اینگونه روشنگریهای مثبت، دور بدار که بدجوری غذاخوری غیرسالم مثل حروم خوری میچسبه !!! آخه میچسبه !!!
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Ali Sepehr ، indmehdi ، payam_prz ، looloo ، honareirani ، shahram1347 ، MajidShirzadeh ، msar
کـــاملاً موافقم.
Big GrinBig Grin
(2010-01-13 ساعت 21:14)lexington نوشته:  آقا !!! خانم !!! عزیز !!! هموطن !!! مگه آزار دارید !!!؟؟ بابا چه جوری بگم، ننویسید !!! Sad آخه این همه موضوع برای گفتنه، من نمیدونم چرا گیر میدید به این معضل قشنگ و لذیذ اجتماعی و شخصی ما ایرانیهای بد غذا.

جدی جدی ببینید که این گروه عجب بدآموزی دارند. این پیام ما که به این راحتی ها از موضعش برنمیگشت؛ حالا داره جمله های جدید از خودش در مورد سالمترین رژیم غذایی دروکــُـنه !!! Big Grin
خدایا ما را از خوبی اینگونه روشنگریهای مثبت، دور بدار که بدجوری غذاخوری غیرسالم مثل حروم خوری میچسبه !!! آخه میچسبه !!!
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، looloo ، msar
(2010-01-13 ساعت 21:14)lexington نوشته:  خدایا من چقدر بی دقتم !!؟؟ با اون نوشته ی شیما خانم، یکی دو هفته ای خوردن بعضی غذاها بد جوری برام سخت شده بود تا اینکه کم کم همه چیز به حالت خودش برگشت.

حالا دوباره این تاپیک رو باز کردم و تا اومدم بخود بجنبم و نخونمش، آخرش بودم و حالا باز روز از نو و روزی از نو. آقا !!! خانم !!! عزیز !!! هموطن !!! مگه آزار دارید !!!؟؟ بابا چه جوری بگم، ننویسید !!! Sad آخه این همه موضوع برای گفتنه، من نمیدونم چرا گیر میدید به این معضل قشنگ و لذیذ اجتماعی و شخصی ما ایرانیهای بد غذا.

برادر بزرگوار من اخه چه اصراری دارین که حتما این تاپیک رو بخونین؟عجبا حالا چون شماها نمی خواین گیاه خوار باشین هیچ کس نباید اینجا حرفش رو بزنه.اخه دموکراسی کجا رفته؟من اعتراضم رو به کی باید بگمBig Grin منم که هزار بار گفتم این مسئله کاملا شخصیه دیگه مشکل کجاست !!!

در پاسخ هنر ایرانی عزیز کی به شما گفته ما گیاه خواران به خودمون سختی میدیم و خودمون رو از لذت خوردن غذاهای لذیذ محروم می کنیم همونجور که شما عاشق کبابید من عاشق کباب قارچم .باباجان من به کی باید بگم از بوی گوشت هم متنفرم.پس دوستان اصلا نگران من نباشین که داره بهم سخت میگذره.بازم مرسی اینقد به فکر ما گیاه خوارهای بدبخت هستینBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، looloo ، honareirani ، mohammad.maleki ، msar
حمید جان من گفتم که سالمترین رژیم غذایی به نظر من چی هست اما نگفتم باید اون را رعایت کرد. اتفاقا خود بنده انواع اقسام بلاهای ممکن را چه از نظر خوردنی و نوشیدنی و دارویی و بی تحرکی به سر بدن عزیز میارم بلکه یه خورده عرض زندگی را از طولش بیشتر کنیم.
در ضمن این راهی که لولو داره میره ما سالها پیش رفتیم و دیدیم آخرش ترکستان که هیچ کنگو هم نیست. الان بهتون میگم آخر و عاقبت لولو چی میشه.... به زودی در یک عملیات انتحاری اینقدر گوشت و کباب میخوره که از چشماش میزنه بیرون.... حالا صبر کنید.
---------
موضوع دیگه هم این که دوستان عزیز بدون کوچکترین عذاب وجدان گوشت بخورید و کیف کنید که عیسی مسیح هم گوشتخوار بود. با نخوردن گوشت، اسیدهای آمینه ضروری و کوبالامین به شما کمتر میرسه و در دراز مدت میفهمید چه بر سر خودتون آوردید. اگر انسان گیاهخوار بود الان میتونست با خوردن برگ درختان خودشو سیر کنه اما سیستم گوارشی انسان کاملا با سیستم گوارشی گیاهخواران متفاوته و آنزیمهای لازم را هم تولید نمیکنه. انسان در عرض چهل میلیون سال از میمون جهش پیدا کرده و میمون هم یک موجو همه چیز خواره.
همانطور که زیاد خوردن گوشت مضره، نخوردنش هم آسیب زننده است و اینو دیگه همه دکترها و دانشمندان مرتبط با تغذیه میدونند وگرنه همه میرفتن گیاهخوار میشدن.
لطفا و خواهشا بحث علمی بیخود وسط نکشید. علم در مقابل غریزه کور است و همانطور که شیر یا گرگ با گوشت و خون تغذیه میکنه، انسان هم مزه گوشت را میشناسه و سیستم چشایی اون به راحتی آن را میپذیره. وگرنه چرا مزه علف یا برگ درختو و روزنامه پاره را دوست نداره؟

شیما خانم اینجا گفتگوی آزاده و دوستان تو تاپیکها میچرخند و کانال عوض میکنند. عقیده شما در مورد گیاهخواری بسیار محترمه همانطور که من برای تمام بودایی ها (که گیاهخوار هم هستند) احترام قائلم. لطفا اظهار نظر من و دوستان را جدی نگیرید و به تبلیغ خودتون ادامه بدید شاید برخی "حتی خود من" اگر دلایلتون قانع کننده بود خواستند امتحانی بکنند. امیدوارم در این راه موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، lexington ، looloo ، honareirani ، indmehdi ، shahram1347 ، msar
در ادامه ی فرمایش پیام عزیز،
نه تنها نظراتتان محترم است ، بلکه بسیار هم آموزنده، فعلا ً من هم لج میکنم و هم مطالب شما را میخوانم و هم کباب را (از هرنوعش که گیرم بیاد) به نیش میکشم.

فقط یک شوخی بود و بس و باز منتظر نوشته ها و نظرات بعدی شما هستیم.
در ضمن توصیه ی من به مهاجران و مسافران جدید آمریکا این است که یک سری کلاس مقاومت در برابر وسوسه ی شکم و دیدن انواع غذاها و رستورانها، دیده باشند و تشریف بیاورند، وگرنه مثل من از فرط پیشروی علم در فضای شکم، دچار کمر درد خواهند شد.
راستی پیام جان، هستی بریم اون رستوران بوفه ای محله تون !!؟؟
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، payam_prz ، Ali Sepehr ، یه مهاجر ، looloo ، honareirani ، Jav3 ، msar
حمید جان اومدی این ورا بیا با هم میریم به اندازه دو تا گاوداری و سه تا مرغداری گوشت میخوریم.
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، lexington ، honareirani ، msar
(2010-01-13 ساعت 20:54)honareirani نوشته:  
(2010-01-13 ساعت 14:10)looloo نوشته:  کباب سلطانی و بوغلمون و لازانیا با سس مخصوص

آخه حیف این غذاها نیست!!!!!!!!!!!
کی دلش میاد این عزیزان ه بابا رو نخوره!
چه طور میتونی از کنار اسم زیبای کباب بگذری؟!؟!؟! TongueWink
لولو جان من که میگم بیاو بی خیال این گیاه خواری شو! شیما جان خواهر من شما هم بیا به حرف من گوش کن! حیف نیست به اون شکم خودتون ظلم و ستم روا می دارید؟ آخه چرا؟ چرا براداران و خواهران من؟ Wink:

SmileWink

دوستانی هم که بحث علمی رو مطرح میکنن این رو بدونن که مصرف مرغ ( مرغای کارخانه ای ) به خاطراستفاده بیش از حد هورمن ها و اینکه اونها مجبورا 40 الی 50 روز شبانه روز بیدار باشن که همین باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی از نگر سلامتی و بهداشت میشه ، اصلا توصیه نمیشه و همینطور هم در مورد دامها ، به خاطر مصرف بیش از حد آنتی بوتیکها که جهت جلوگیری از بیماری احتمالی بهشون تزریق میشه
در ضمن من همون اول این بحث گفتم که هدف از شروع این کار بیشتر جنبه انسانی اون هست تا بحث در مورد علم
و اما لذایذ
آیا ما به خاطر اینکه در دوره هایی از روند تکامل مجبور به خوردن گوشت شدیم اون هم به خاطر بقا حالا هم که دیگه مشکل بقا ندارم حق داریم هر موجودی رو که تنها گناهش این بود که در دوره های مختلف جهش ژنتیک ، مثل ما ، قابلیت استفاده از تفکر رو پیدا نکرد ، بخوریم
که البته اگه اونا هم این قابلیت رو به دست می آوردن احتمالا الآن ما داشتیم رو درختا این ور و اون ور میپریدیم و یا تو آدمداریاشون شیر میدادیم و دو تا میمون یا دو تا دلفین و یا چند تا هزار پا پشت کامپیوتراشون نشسته بودن و همین بحثای ما رو میکردن که مثلا یکیشون میگفت : مگه میشه از یه کوبیده که با گوشت آدمیزاد درست شده صرف نظر کرد و طرف مقابلش میگفت بابا اینا رو از بس بهشون آنتی بیوتیک زدیم دیگه گوشتشون هم بیمزه شده و من و شما هم که در اون حالت اصطلاحا زبون بسته ایم نمیتونیم داد بزنیم که بابا فقط شانس باعث شد که شما اینی باشین که الآن هستین پس اینقدر برادرامون رو جلوی خورمون کباب نکنید و خواهرامون رو از نظر ژنتیک دست کاری نکنید که مجبور شن روزی سه بار برای شما شکم پرورا شیر بدن
و یکی از اونا هم که اصلا زبون ما رو نمیفهمن چون ما زبون بسته ایم وقتی داریم از درد جدایی یکی از نزدیکانمون که میدونیم برای تبدیل شدن به سوسیس و کالباس دارن میبرنش ، داد میزنیم میگه : هااا این یکی خوب سر حاله نگاه چه بوووره ای میکشه
حالا شما برید کبابتون رو بخورید ما هم سعی میکنیم از این به بعد حرف اون زبون بسته ها رو بشنویم Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، payam_prz ، honareirani ، MajidShirzadeh ، feligoli ، Jav3 ، minatatu ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان