کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
تشکر ویژه هم از elahenadafy2 و فردای عزیز مرسی که هستین.

چه تاپیکی بشه این تاپیک ایول ایول.
کیس #: AS1xxx1

ارسال فرمها: 07/19/2012
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 08/27/2012
تاریخ دریافت ویزا: 08/29/2012

از 10/17/2012 در آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، الهه سابق ، Tomas ، mercedeh2011 ، msar
(2012-08-15 ساعت 17:37)Solitude نوشته:  تشکر ویژه هم از elahenadafy2 و فردای عزیز مرسی که هستین.

چه تاپیکی بشه این تاپیک ایول ایول.
خواهش می کنم.وقتی که اونقدر گیج و گنگ بودم که نمی دونستم از کجا شروع کنم و چی کار کنم ، این سایت نه تنها اطلاعات زیادی به من داد بلکه از نظر روحی هم کلی خوب بود.دلم می خواد به اعضای این سایت ادای دین کنم.
این جا اولین جامعه منسجم ایرانی هست که توی این 31 سال عمرم دیدم و دلم می خواد به هر قیمتی حفظ بشه.
من الان آنکارا هستم و تازه چند ساعتی میشه ویزام اومده.در اولین فرصت متنی رو که گذاشتید ترجمه می کنم.ممکن در چند بخش بشه.البته اگه تا اون وقت دوستای دیگه ترجمه اش رو انجام نداده باشن. Smile
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Solitude ، nahid.t ، girl ، pr.kia ، mercedeh2011 ، Tomas ، سمانه777 ، msar
من خيلى ديدم كه دوستان ميگن از طريق ويزاى نامزدى يا ازدواجى ميشه سه ساله سيتيزن شد.ولى من همه جا ديدم كه زمان سيتيزن شدن از اين ويزاها رو پنج ساله اعلام كردن.از دوستم اقاى يامى هم كه پرسيدم گفتن پنج سال درسته.حالا اين داستان سه ساله و اينا چيه؟كسى اطلاعاتى،سايتى،سورسى در اين رابطه ميشناسه؟
استسوس از ويزاى نامزدى
دريافت پكيج:٣ ستامپر
دريافت ايميل از uscis : ٧ سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas ، mercedeh2011 ، msar
نه بابا من کی گفتم!! (حتما اگه هم گفتم اشتباه لپی و تایپی بوده) الان خلق الناس میریزه سر من که داری تحریف میکنی مهاجرسرا رو!!!
شما با ویزای نامزدی بیای 90 روز وقت داری ازدواج کنی، بعد از ازدواج هم که برای گرین کارت اقدام کردی از لحظه ای که گرین کارت صادر شده یعنی تاریخ روش، سه سال بعد میتونی برای سیتیزنی تقاضا بدی. البته بخاطر پروسه اداری که داره، اجازه میدن که شما سه ماه زودتر از سالگرد سه سالگی گرین کارتتون اقدام کنین.
برای اونایی هم که با ازدواج و مستقیم با گرین کارت اومدن باز جریان همینه و مهم تاریخ روی کارته.
البته مسئله اقامت در آمریکا در این مدت سه سال هم که بحث جدایی هست که روش بحث شده و من توجه نکردم چون نه قصد و نه پول رفت آمد به ایران رو دارم!!!

*نکته کنکوری اینجاست که بنا بر قانون صرفا تقاضا برای شهروندی بعد از سه سال تضمینی برای اعطای تابعیت نداره با اینکه قریب به اتفاق متقاضیان همیشه بی دردسر تابعیتشون رو میگیرند.
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، الهه سابق ، indmehdi ، Tomas ، mercedeh2011 ، mrhj50 ، سمانه777 ، msar
خو اونقت من كه مثلا با ويزاى نامزدى اومدم،ازدواج كردم و گرين كارت گرفتم،گرين كارتم دو ساله ست كه
استسوس از ويزاى نامزدى
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، mercedeh2011 ، msar
بخاطر اینکه بعد از دوسال (دوباره مثلا قانون بالا میتونین سه ماه زودتر از سالگرد دوسالگی صدور گرین کارت اقدام کنین) باید برای حذف کاندیشن اقدام کنید که نشان دهنده اینه که شما کماکان در حال زندگی با همسرتان هستین. این برای اینه که جلوی ازدواجهای صوری گرفته بشه. بعد از حذف کاندیشن گرین کارتتون ده ساله با امکان تمدید مادام العمر میشه. یعنی دیگه اگه خواستین حتی زبانم لال، میتونین طلاق هم بگیرین و گرین کارتتون رو از دست ندین!! البته در اینصورت دیگه یک سال بعدش سیتیزن نمیشین و باید 5 سال از تاریخ اولین گرین کارتتون گذشته باشه که بتونین برای سیتیزنی اقدام کنین.

سوالی که همیشه برام مطرح بوده اینه که کسی اگه بعد از حذف کاندیشن طلاق بگیره و بعد چند ماه با یک سیتیزن دیگه ازدواج بکنه، تکلیف چیه؟ آیا باز سر سه سال و البته اون چند ماهی که در قید ازدواج نبوده میتونه تقاضای شهروندی بدی یا کلا دیگه رفت تا پنج سال؟
خیلی نکته کنکوری هست هاااا.
پاسخ
يه چيزى رو من ميدونم،اونم اينه كه ميشه با گرين كارت دو ساله طلاق گرفت و بعد براى گرين كارت ده ساله شخصى اقدام كرد.البته يا بايد اسپانسر جديد پيدا كرد،يا خود اسپانسر شد.البته نكته انحرافى اين شيوه اينه كه بايد اثبات ازدواج با good faith بوده،يا به عبارتى هدف مهاجرت نبوده.اينجاست كه كار يه ذره مشكل ميشه.من فقط و فقط هدف از اين سوال اينه كه ببينم من چندوقت بعد از گرين كارت دو سالم ميتونم براى مادرم درخواست بدم.فكر ميكنم اينكه إيرانيا ميگن ميشه سه ساله سيتيزن شد به خاطر اينكه اون دو سال كاندشينال گرين كارت رو حساب نميكنن
استسوس از ويزاى نامزدى
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas ، mercedeh2011 ، HR.SHAHAB ، msar
(2012-09-10 ساعت 03:11)Yasaman mc نوشته:  من خيلى ديدم كه دوستان ميگن از طريق ويزاى نامزدى يا ازدواجى ميشه سه ساله سيتيزن شد.ولى من همه جا ديدم كه زمان سيتيزن شدن از اين ويزاها رو پنج ساله اعلام كردن.از دوستم اقاى يامى هم كه پرسيدم گفتن پنج سال درسته.حالا اين داستان سه ساله و اينا چيه؟كسى اطلاعاتى،سايتى،سورسى در اين رابطه ميشناسه؟
(2012-09-10 ساعت 07:36)yami نوشته:  سوالی که همیشه برام مطرح بوده اینه که کسی اگه بعد از حذف کاندیشن طلاق بگیره و بعد چند ماه با یک سیتیزن دیگه ازدواج بکنه، تکلیف چیه؟ آیا باز سر سه سال و البته اون چند ماهی که در قید ازدواج نبوده میتونه تقاضای شهروندی بدی یا کلا دیگه رفت تا پنج سال؟
اگر سه سال باشد که گرین کارت دارید و هم‌اکنون همسر یک سیتیزن هستید و در سه سال گذشته هم همسر همین فرد بوده‌اید، آنگاه می‌توانید برای سیتیزن‌شیپ اقدام کنید. اما اگر مثلا بعد از ۲ سال ازدواج و گرفتن گرین‌کارت ۱۰ ساله، طلاق بگیرید، باید از قانون ۵ سال گرین‌کارت برای سیتیزن‌شیپ استفاده کنید.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
ببینید منظور یاسمن چیز دیگه هست من تو سایت خودشون دیدم که میگه 3 years as a permanent! خوب حالا منظور یاسمن اینه که با ویزای نامزدی اول دوسال گرین کارت کاندیشنال داریم خوب؟ بعدش گرین کارت 10 ساله میاد. حالا سوال اینجاس که آیا 2 سال کاندیشنال + 1 سال 10 ساله که جمعا میشه 3 سال لازمه تا سیتیزن شد و یا 2 سال کاندیشنال + 3 سال 10 ساله که جمعا میشه 5 سال میشه سیتیزن شد؟!
یادش بخیر یاسی این شوال منم بود ها! دیدی اون ویدیو رو؟ اگه ندیدی من با موبایلم ضبط کردما بگو برات میل کنم.
پاسخ
(2012-09-10 ساعت 10:43)omead نوشته:  
(2012-09-10 ساعت 03:11)Yasaman mc نوشته:  من خيلى ديدم كه دوستان ميگن از طريق ويزاى نامزدى يا ازدواجى ميشه سه ساله سيتيزن شد.ولى من همه جا ديدم كه زمان سيتيزن شدن از اين ويزاها رو پنج ساله اعلام كردن.از دوستم اقاى يامى هم كه پرسيدم گفتن پنج سال درسته.حالا اين داستان سه ساله و اينا چيه؟كسى اطلاعاتى،سايتى،سورسى در اين رابطه ميشناسه؟
(2012-09-10 ساعت 07:36)yami نوشته:  سوالی که همیشه برام مطرح بوده اینه که کسی اگه بعد از حذف کاندیشن طلاق بگیره و بعد چند ماه با یک سیتیزن دیگه ازدواج بکنه، تکلیف چیه؟ آیا باز سر سه سال و البته اون چند ماهی که در قید ازدواج نبوده میتونه تقاضای شهروندی بدی یا کلا دیگه رفت تا پنج سال؟
اگر سه سال باشد که گرین کارت دارید و هم‌اکنون همسر یک سیتیزن هستید و در سه سال گذشته هم همسر همین فرد بوده‌اید، آنگاه می‌توانید برای سیتیزن‌شیپ اقدام کنید. اما اگر مثلا بعد از ۲ سال ازدواج و گرفتن گرین‌کارت ۱۰ ساله، طلاق بگیرید، باید از قانون ۵ سال گرین‌کارت برای سیتیزن‌شیپ استفاده کنید.

خوب حالا سوال اینجاست که اگه کسی بعد از گرفتن گرین کارت ده ساله طلاق بگیره و دوباره با یک سیتیزن دیگه ازدواج کنه چی میشه!!؟؟
سر سه سال باز سیتیزنی رو میگیره یا میگن باید با این همسر جدید دوباره سه سال زندگی کنی که البته عملا زودتر از اون و سر پنچ سال سیتیزنی رو گرفته دیگه طرف و کار به سه سال بعد با همسر جدید نمیکشه؟؟؟
خیلی پیچیده هست نه!!!!

(2012-09-12 ساعت 03:12)manoun نوشته:  ببینید منظور یاسمن چیز دیگه هست من تو سایت خودشون دیدم که میگه 3 years as a permanent! خوب حالا منظور یاسمن اینه که با ویزای نامزدی اول دوسال گرین کارت کاندیشنال داریم خوب؟ بعدش گرین کارت 10 ساله میاد. حالا سوال اینجاس که آیا 2 سال کاندیشنال + 1 سال 10 ساله که جمعا میشه 3 سال لازمه تا سیتیزن شد و یا 2 سال کاندیشنال + 3 سال 10 ساله که جمعا میشه 5 سال میشه سیتیزن شد؟!
یادش بخیر یاسی این شوال منم بود ها! دیدی اون ویدیو رو؟ اگه ندیدی من با موبایلم ضبط کردما بگو برات میل کنم.

نه خیر! همون دو سال کاندیشنال بعلاوه یک سال با گرین کارت ده ساله کفایت میکنه! از خودتون حرف در نیارین! دبه میکنن به ما که برسه!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، mercedeh2011 ، HR.SHAHAB ، msar
يامى جان شما اگر يه لينك به يه منبع اساسى انگليسى بدى حل ميشه
استسوس از ويزاى نامزدى
پاسخ
(2012-09-12 ساعت 05:11)Yasaman mc نوشته:  يامى جان شما اگر يه لينك به يه منبع اساسى انگليسى بدى حل ميشه

یعنی من و با یک متر و ...، ببخشید، منظورم با 6 فوت قد و 180 پاوند وزن و این ریش سفید (!!!) قبول نداری عوضش نیم خط حروف و اعداد و علامات بی معنی رو که کنار هم چیندن اسمشی گذاشتن، لینک، قبول داری؟؟؟

یعنی اینقدر ناچیز شدم؟؟؟

[آخه چرا منو در همچین موقعیتی قرار میدین؟؟؟؟ کیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه؟]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas ، mercedeh2011 ، alireza62 ، sepideh jan ، msar
(2012-09-12 ساعت 05:39)yami نوشته:  
(2012-09-12 ساعت 05:11)Yasaman mc نوشته:  يامى جان شما اگر يه لينك به يه منبع اساسى انگليسى بدى حل ميشه

یعنی من و با یک متر و ...، ببخشید، منظورم با 6 فوت قد و 180 پاوند وزن و این ریش سفید (!!!) قبول نداری عوضش نیم خط حروف و اعداد و علامات بی معنی رو که کنار هم چیندن اسمشی گذاشتن، لینک، قبول داری؟؟؟

یعنی اینقدر ناچیز شدم؟؟؟

[آخه چرا منو در همچین موقعیتی قرار میدین؟؟؟؟ کیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه؟]

اى بابا اين چه حرفيه،نه،منتها من نميفهمم يعنى اگر انقدر راحته،پس چرا نصف جهان پنج سال عمرشون رو حروم ميكنن؟بعد اونوقت ليست فرماى لازمش و اينا چيه؟ از نفهمى خودمه:d
استسوس از ويزاى نامزدى
پاسخ
(2012-09-12 ساعت 07:38)Yasaman mc نوشته:  

یعنی اینقدر ناچیز شدم؟؟؟

اى بابا اين چه حرفيه،نه،منتها من نميفهمم يعنى اگر انقدر راحته،پس چرا نصف جهان پنج سال عمرشون رو حروم ميكنن؟بعد اونوقت ليست فرماى لازمش و اينا چيه؟ از نفهمى خودمه:d

شما سرور مایی، این حرفا چیه. خیلی هم باهوش هستین اما گفته باشم با این حرفا نمیتونی از من لینک بگیری!!
نه خیر اینقدرها هم راحت نیست. نمیدونم رو چه حسابی فکر میکنین که ازدواج کردن با یک سیتیزن آمریکا مثل خمره رنگ رزی هست که دستتون رو بکنین توش و در بیارین و قضیه حل شده!! هه هه هه
طرف تا بیاد اینجا پارتنر پیدا کنه، باهاش یک مدت زندگی کنه بعد قانع بشن که ازدواج کنن و مقدمات ازدواج خودش سه سال عمره! بعدشم شش ماه واسه گرین کارت و سه سال بعدشم سیتیزنی اگه به طلاخ و طلاخکشی نکشه، شد حداقل شش و نیم سال! خوب این بنده خدا که همینطوری 5 ساله گرفتتش!! مگه آزار داره بخاطرش بیاد ازدواج کنه Smile
لیست فرمای چی؟ ویزای نامزدی؟ ویزای ازدواج؟ تقاضای گرین کارت بعد از ثبت ازدواج؟
پاسخ
(2012-09-12 ساعت 07:48)yami نوشته:  
(2012-09-12 ساعت 07:38)Yasaman mc نوشته:  

یعنی اینقدر ناچیز شدم؟؟؟

شما سرور مایی، این حرفا چیه. خیلی هم باهوش هستین اما گفته باشم با این حرفا نمیتونی از من لینک بگیری!!
نه خیر اینقدرها هم راحت نیست. نمیدونم رو چه حسابی فکر میکنین که ازدواج کردن با یک سیتیزن آمریکا مثل خمره رنگ رزی هست که دستتون رو بکنین توش و در بیارین و قضیه حل شده!! هه هه هه
طرف تا بیاد اینجا پارتنر پیدا کنه، باهاش یک مدت زندگی کنه بعد قانع بشن که ازدواج کنن و مقدمات ازدواج خودش سه سال عمره! بعدشم شش ماه واسه گرین کارت و سه سال بعدشم سیتیزنی اگه به طلاخ و طلاخکشی نکشه، شد حداقل شش و نیم سال! خوب این بنده خدا که همینطوری 5 ساله گرفتتش!! مگه آزار داره بخاطرش بیاد ازدواج کنه Smile
لیست فرمای چی؟ ویزای نامزدی؟ ویزای ازدواج؟ تقاضای گرین کارت بعد از ثبت ازدواج؟

واسه درخواست سيتيزن شيپ سه سالهSad(لينك بده برادر.لينك بده.الان به قول همسر شما و بنده confuse شدم، اساسى.من كه حالا اين گرين كارت طو سالمو نگرفتم،ولى اين از خدا بيخبرا،إسرائيليا انقدر حرف از جنگ و اينا ميزنن ادم هول ميكنه
استسوس از ويزاى نامزدى
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان