کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه دوره هایی قبل از رفتن بگذرونیم؟؟؟
(2010-02-28 ساعت 22:12)farzad24 نوشته:  
(2010-02-28 ساعت 16:43)homeless نوشته:  ممنون فرزاد جان . الان توی ایران کی این امتحان رو برگزار میکنه ؟

معتبرترین جایی که من می شناسم دیباگران هستش که من همه امتحانات رو تو این مرکز شرکت کردم . در ضمن موسسه کهکشان هم خوبه .

من الان دیبا گران میرم Big Grin پایین تر از میدون ونک
هفته دیگه هم امتحان NETWORK + داریم
استادمون هم مداحی هستش ، تو دانشگاه هم استاد مَلِکیان (خیلی سابقه داره)
این بحث تموم Wink یه بحث دانشگاه هست ، من دیگه پیام بازرگانی نمیدم
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: گریت کش ، eblam ، maaref ، سمبل ، mitr.p ، HAZARA ، msar
(2010-02-28 ساعت 22:57)idn نوشته:  
(2010-02-28 ساعت 22:12)farzad24 نوشته:  
(2010-02-28 ساعت 16:43)homeless نوشته:  ممنون فرزاد جان . الان توی ایران کی این امتحان رو برگزار میکنه ؟

معتبرترین جایی که من می شناسم دیباگران هستش که من همه امتحانات رو تو این مرکز شرکت کردم . در ضمن موسسه کهکشان هم خوبه .

من الان دیبا گران میرم Big Grin پایین تر از میدون ونک
هفته دیگه هم امتحان NETWORK + داریم
این بحث تموم Wink یه بحث دانشگاه هست ، من دیگه پیام بازرگانی نمیدم

دوست عزیز تا اونجایی که می دونم امتحان Netowk+ مربوط به شرکت COMPTIA هست که امتحان اش خیلی هم گرونه . به نظر من شما CCNA رو بخونین که بصورت پیشرفته تر مطالب +NET رو شامل میشه و اگه بتونین مدرک اش رو هم بگیرین خیلی خیلی اعتبار اش بیشتر از +NET خواهد بود.
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، idn ، گریت کش ، eblam ، shaan ، copol_fazaee ، maaref ، mitr.p ، HAZARA ، msar
(2010-02-28 ساعت 15:46)idn نوشته:  
(2010-02-27 ساعت 13:26)Greatone نوشته:  دوست من یجوری میگی mcse انگار کشک...
تو 3 سال اخیر بیشترین میزان درامد و مهندسان mcse داشتن
بعد شما راحت میگی میزاری تو برنامه؟
بطور معمول 4 سال میخواد تا مهندس mcse بشی
و حداقل 2 سال وقت میخواد تا یادش بگیری
کلاس اشپزی مگه دوره هاشو میگزرونی؟lol
البته ببخشید انقدر رک گفتم :d

خواهش میکنم بدون منبع و از روی پست زدن الکی، مطلب علمی اشتباه رو نگید
mcse که قدیمی شده اکثرا دارن upgrade میکنن به 2008
من الان دارم MCITP می گذرونم و تا حدود 15-16ماه دیگه تمومه ، چون وقتم کمه طول می کشه
اگه فول تاییم بخونید قول میدم 10-11 ماه تموم بشه و بتونید برید امتحان بدید
صحبت های دوستان عزیزم farzad 24 و محسن جان رو کاملا تایید می کنم (با تحقیقات و کنفرانس هایی که رفتم)
امتحانات در ایران که 100% ، برگزار نمیشه و مجبورید برید یه کشور دیگه
اینترنتی می تونید ولی خیلی گرون هست و بهتره که 4-5 تا کد(درس) رو تو یه کشور دیگه مثل آذربایجان یا جاهای نزدیک دیگه امتحان بدید(هزینه ها خیلی کمتر میشه)
(2010-02-27 ساعت 17:05)msnazi نوشته:  توصیه من این است که این مدارک را در ایران نگیرید! چون مدارکی که در ایران می‌دهند مورد تأیید مایکروسافت نیست. بهتر است مهارت‌ها را اینجا کسب کنید و در آمریکا امتحان‌ها را بدهید.

در ایران امتحان برگزار نمیشه و اینترنتی هم چون پورت ایران مربوط به امارات میشه
ایران کاملا ت.ح.ر.ی.م. هست

ببخشید کجای حرف من مشکل داشت و نیاز به مدرک داره؟
شما حرفت مشکل داره که میگی قدیمی شده
قدیمی جدید نداریم که
تا وقتی تو دنیا از ویندوز سرور 2003 استفاده میکنند mcse هم ارزش داره
و الان بیشتر 2003 استفاده میکنن تا 2008
که اونم بخاطر پولشه....
شما تازه در حال خوندنی ما اینا رو تموم کردیم Big Grin
پس زیاد مطمئن نباش که دوره رو بگزرونی همه چیت حله...
پاسخ
تشکر کنندگان: idn ، farzad24 ، eblam ، maaref ، زری وحدتی ، msar
(2010-02-28 ساعت 22:57)idn نوشته:  
(2010-02-28 ساعت 22:12)farzad24 نوشته:  [quote='homeless' pid='38422' dateline='1267359213']
ممنون فرزاد جان . الان توی ایران کی این امتحان رو برگزار میکنه ؟

ملکیان استاد منم بود یادش بخیر واقعا نمونه هستش....
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، maaref ، زری وحدتی ، msar
(2010-02-28 ساعت 18:32)Hanret نوشته:  سلام
در مورد مت اقامت در یک ایالت بگم که برای برندگان لاتاری از زمانی که برای مصاحبه بهتون اطلاع میدن جزو اقامتتونه
من مکاتبه هم با دانشگاههای کالیفرنیا کردم که تایید کردن.
این یه قانونه دوستان!!!!!!!!!
والا من هر جور فکر می کنم این چیزی که شما می گید ممکن نیست ، چون حتی گاهی از کسی هم که ای دی مثلا کالیفرنیا دارد ویکسال در آنجا زندگی کرده ،برای اثبات اقامت ،سندی، قبض آب وبرقی ،چیزی می خواهندو بعد این استیت بودنش را قبول می کنند.
در ضمن ما که به کالج رفتیم فقط تاریخ ای دی ما را نگاه کردند و گفتند شما "این استیت" نیستید چون یکسال اینجا زندگی نکرده اید.اصلا در دانشگاهها و کالجها خیلیها حتی نمی دانند گرین کارد چیست ،چه رسد به اینکه قبول کنند که چون برنده گرین کارد بوده ای ،باید به جای ای دی ،پاسپورتت را نگاه کنند و چنین قانونی که اصلا در وجودش شبهه است را برای شما در نظر بگیرند.در چنین مکانهایی قوانینی که مثل روز روشن است را خیلی اوقات نمیدانند چه رسد به چنین چیزی!! خیلیها از دیدن گرین کاردِ آدم تعجب می کنند که این دیگر چه نوع ای دی می تواند باشد!!!
ودرضمن کسی که ویزا می گیرد فقط مشخص می کند که می خواهد از فلان شهر وارد آمریکا شود ،محل اقامتش که در ویزا نیامده که از زمان مصاحبه اقامت حساب شود.
خلاصه هر جور حساب کنید،منطقا چنین چیزی غیر ممکن است.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
[/quote]

ملکیان استاد منم بود یادش بخیر واقعا نمونه هستش....
[/quote]

اتفاقا فردا با ایشون کلاس دارم Smile کلی کلاسش خندس
همه رو به اسم کوچیک میگه ، عمو حسین ، خاله مینا Big Grin منو میگه مهمون (نخودیم)

(2010-02-28 ساعت 23:47)Greatone نوشته:  
(2010-02-28 ساعت 15:46)idn نوشته:  
(2010-02-27 ساعت 13:26)Greatone نوشته:  

hr]

ببخشید کجای حرف من مشکل داشت و نیاز به مدرک داره؟
شما حرفت مشکل داره که میگی قدیمی شده
قدیمی جدید نداریم که
تا وقتی تو دنیا از ویندوز سرور 2003 استفاده میکنند mcse هم ارزش داره
و الان بیشتر 2003 استفاده میکنن تا 2008
که اونم بخاطر پولشه....
شما تازه در حال خوندنی ما اینا رو تموم کردیم Big Grin
پس زیاد مطمئن نباش که دوره رو بگزرونی همه چیت حله...

همون که شما میگی درسته ، بحث رو ادامه نمی دم ، عذر خواهی از همگی
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: گریت کش ، eblam ، maaref ، erica ، msar
سلام

بچها ، راههای زیادی برای کار کردن هست ، تا اون جایی‌ که من متوّجه شدم کلا کارهای خدماتی تو کل دنیا در امدشون خوبه ، حالا چه برسه به آمریکا ، مثلا عمهٔ من تو لیورپول زندگی‌ میکنه و استاد دانشگاه ، میگفت برای تعویض یه دوش ۱۲۵ پوند داد ، این یه مثال .

خواهر خانومم هم در واشنگتن زندگی‌ می‌کنه ، میگه اینجا دستمزد کار خدماتی بالاست ، بازم مثلا یه لوله کش ، برق کار ، بنّا ، گچکار ، نقّاش ، اهنگر ، آرایشگری شرکتهای خدمتی نظافت و ..... .

حالا شاید خیلی‌ خنده در بیاد ولی‌ اینا شغلهای پر در آمدی هست که اصلا کسی‌ بهش فکر نمیکنن .

منم خودم دنبال یکسری گرفتن مدارک فنی‌ هستم.

به هر حال اینا حاصل تقریبا یکسال تحقیقو پرسوجو یه من هست .

.
نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
پاسخ
سلام به همه
اگه میشه یکم در مورد کارهای فنی تو آمریکا بگید ببینیم چی به چیه و اینایی که دوستمون گفت درسته؟
من تکنسین فنی آسانسور هستم و دیپلم آسانسور از تنها دبیرستان خاورمیانه دارم به نسبت مدرکم تو همین صنف دارم کار میکنم و تو کارم هم خوبم از انواع و اقسام کارهای فنی هم در حد رفع نیاز شایدم بیشتر سر در میارم
میخواستم در مورد درآمد کارهای فنی توضیح بدید
برای آدم های بزرگ هیچ بن بستی وجود نداره چون یا راهی پیدا میکنند یا راهی می سازند! پس همیشه امید داشته باشید
متولد چه ماهی هستید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، maaref ، HAZARA ، زری وحدتی ، msar
(2010-06-25 ساعت 19:10)iliad نوشته:  سلام به همه
اگه میشه یکم در مورد کارهای فنی تو آمریکا بگید ببینیم چی به چیه و اینایی که دوستمون گفت درسته؟
من تکنسین فنی آسانسور هستم و دیپلم آسانسور از تنها دبیرستان خاورمیانه دارم به نسبت مدرکم تو همین صنف دارم کار میکنم و تو کارم هم خوبم از انواع و اقسام کارهای فنی هم در حد رفع نیاز شایدم بیشتر سر در میارم

بهترین کار و دستمزد را در بین رشته های خدماتی دارید. طیق آمار اداره وزارت کار آمریکا این رشته کاری در آینده جزو یکی از بالاترین رشته های خدماتی از نظر بازار کار و درامد خواهد بود. الان هم حقوقی خوبی بابتش میدهند.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: iliad ، Farshid22 ، maaref ، HAZARA ، peyman1355 ، زری وحدتی ، msar
(2010-06-25 ساعت 20:51)nicole.gemini نوشته:  
(2010-06-25 ساعت 19:10)iliad نوشته:  سلام به همه

بهترین کار و دستمزد را در بین رشته های خدماتی دارید. طیق آمار اداره وزارت کار آمریکا این رشته کاری در آینده جزو یکی از بالاترین رشته های خدماتی از نظر بازار کار و درامد خواهد بود. الان هم حقوقی خوبی بابتش میدهند.

ممنون خوشحالم کردی در سطح تیم ملی
برای مهاجرت مسمم تر شدم
برای آدم های بزرگ هیچ بن بستی وجود نداره چون یا راهی پیدا میکنند یا راهی می سازند! پس همیشه امید داشته باشید
متولد چه ماهی هستید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nicole.gemini ، maaref ، soooli55 ، HAZARA ، peyman1355 ، زری وحدتی ، msar
سلام بر دوستان
من مهندسی برق خوندم و کارای زیادی تو این طیف بلدم .
از سیم کشی بگیرید تا تعمیر لوازم خانگی و تعمیر ماشین های اداری و دستگاه های صنعتی و طرلحی مدارات الکترونیک و نرم افزار و اسمبل کامپیوتر و تعمیراتش و .......
من قصد ادامه تحصیل ندارم چون پول ندارم ولی میخام تافل بگیرم بنظر شما چقدر ممکنه بدردم بخوره؟

بنظر شما من راحت کار گیرم میاد یا میتونم یه کاری واسه خودم دست و پا کنم که یه ÷ول بخور و نمیری از توش دربیارم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، mitr.p ، 3pideh ، HAZARA ، peyman1355 ، msar
یکی گفت کسی تو دانشگاه ها از قضیه مدت برای گرین کارتی ها اطلاع نداره...
خوب ما ااگاهشون می کنیم. مگه قانون نیست
پس چرا دوست عزیز یه پرینت خوشگل ازش نمیگیری و نمزنی تو صورت مسئول دانشگاه!
اون بدبختا حتی نمی دونن که لاتاری چیه چه انتظاری داری
همه که مثلهه ما ایرانیا فعال نیستند..
قانون قانونه ااگه نمیدونن بباید بهشون گفت.
من که گفتم گفتن اوکی نو پرابلم
کالیفررنیام
اول امتحان کنید بعد نه بیارید ...
موفق باشید
دوستان من لینکهای مربوط رو در تاپیک های دیگه گذاشتم
پیدا کردن و بررسیش با خودتون
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، mr relax ، 3pideh ، HAZARA ، زری وحدتی ، msar
(2010-06-26 ساعت 11:33)free_free نوشته:  سلام بر دوستان
من مهندسی برق خوندم و کارای زیادی تو این طیف بلدم .
از سیم کشی بگیرید تا تعمیر لوازم خانگی و تعمیر ماشین های اداری و دستگاه های صنعتی و طرلحی مدارات الکترونیک و نرم افزار و اسمبل کامپیوتر و تعمیراتش و .......
من قصد ادامه تحصیل ندارم چون پول ندارم ولی میخام تافل بگیرم بنظر شما چقدر ممکنه بدردم بخوره؟

بنظر شما من راحت کار گیرم میاد یا میتونم یه کاری واسه خودم دست و پا کنم که یه ÷ول بخور و نمیری از توش دربیارم؟

شما با این کارهایی که بلدید میتونید زود کار پیدا کنید. خوب میتونید برای ادامه تحصیل کمک مالی بگیرید که یا هزینه دانشگاه براتون کلا مجانی در میاد یا قسمتی از آن یا اینکه مجبور میشوید وام بگیرید. حالا اکه نمیخواهید واقعا ادامه تحصیل بدهید، دیگه احتیاجی هم به تافل ندارید!!! حالا دیگه خود دانید....

این لینک را بخونید همه چیز را در مورد همه رشته های کاری و دستمزدهاشون در آمریکا نوشته...
http://www.payscale.com/Job_Description
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، maaref ، HAZARA ، Lucky Luke ، odiseh ، msar ، Amir.AA
دوستان سلام.
من 4 سال پیش مدرک MCSA 2003 Security گرفتم و در زمینه شبکه هم کار کردم اما باهاش حال نکردم.چون کلا حوصله کامپیوتر رو ندارم.از کسی که اونجا ساکنه و مهندس برق و مکانیک هم هست در این زمینه ها اطلاعاتی گرفتم.مدارک ماکروسافت خوب هستند ولی دو نکته هست.اول اینکه مدام باید update باشی و اطلاعاتتو upgrade کنی و دوم اینکه باید در زمینه های دیگری مثل unix,linux,mac و غیره اطلاعاتی داشته باشید چون توی آمریکا فقط از ویندوز استفاده نمیکنند.خلاصه منم که حوصله این کارا رو ندارم بیخیال شدم.از طرفی ازش پرسیدم واسه شروع چه دوره هایی رو باید بگذرونم که زودتر کار بتونم پیدا کنم تا یک سال اول رو بشه یه جوری گذروند.دوره هایی که مینویسم رو از سه نفر کلا پرسیدم که همگی ساکن آمریکا هستند.
رفوگری قالی
نجاری
لوله کشی
برقکاری
بنایی و گچ بری
تعمیرکار سیستمهای تهویه مطبوع
آشپزی و کباب پزی
همه به اتفاق این موارد رو ذکر کردند.من یه مدت رفتم سراغ رفوگری اما بهم حال نداد رفتم و دوره های کباب پزی و آشپزی ایرانی رو گذروندم Big Grin اگه فرصت کنم حتما یه دوره مکانیک خودرو رو میگذرونم نه به خاطر کار به این دلیل که اونجا اگه بخوای ماشینتو به تعمیرکار نشون بدی فقط 50 دلار به خاطر تشخیص ایراد میگیره.یه تسمه پروانه قیمتش 60 دلاره و دستمزد تعویضش 200 دلار!!!
ولی اینجا با 300هزار تومن یه دوره مکانیک خودرو درجه دو رو میشه گذروند که بتونی این کارای اولیه رو خودت انجام بدی.
کباب ایرانی و کلا خیلی از غذاهای ایرانی باب طبع بسیاری از آمریکاییها و اروپائیهاست.ایرانی هم که زیاده او طرف.من نمیخوام رستوران باز کنم اما میتونم توی یه رستوران ایرانی به راحتی کار پیدا کنم و جدا از این میتونم غذای خوشمزه بخورم Cool
از طرفی به من گفتن چون در زمینه های کامپیوتری تخصص دارم میتونم توی روزنامه های محلی آگهی بدم که مثلا اگه یه همسایه کامپیوترش دچار ایراد شد به من همسایه زنگ بزنه.اما مهمترین مساله که همه روش تاکید دارن بلد بودن زبان هست.پس روی زبانتون حسابی کار کنید دوستان.
موفق و سربلند باشید Smile
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
سلام دوستان
کسی میتونه یک آمار از مراکز آموزشی کارهای فنی (همان سازمان فنی و حرفه ای در ایران) برا ما بگیره ؟
که توسط اون بتونیم امار کلاسها /شهریه ها /رشته ها/و..... شو دربیاریم؟
من بیشتر نظرم رو کلاسهاس آموزشی برق اتومبیل و تعمیرات مکانیکی هستش.

متشکرم

« نهنگ در دریاست.برای شکار نهنگ باید به دریا بروید.»Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، HAZARA ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان