کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه دوره هایی قبل از رفتن بگذرونیم؟؟؟
سلام
می خواستم بپرسم که کسی که می خواد بره آمریکا بهتره اینجا چه دورههایی رو بگذرونه
نظر شخصی من : دوره ICDL ، دوره مکالمه زبان (اگه مدرک ندارن) ، دوره مکانیک خودرو Big Grin آخه تو آمریکا هزینه تعمیر خیلی بالاست
بقیه دوره ها رو شما بگید
دوره ای که خودم جدا از درسم می خوام یاد بگیرم MCITP هست ، طراحی شبکه و اینترنت ، کسی نظری نداره،کارش تو آونجا چطوره
پاسخ
دوست عزیزم من زیاد تخصصی در این زمینه ندارم و چون ازم خواستید دارم جواب میدم.فقط طبق دریافت من اینجا (آمریکا)چند تا چیز خیلی مهمه ،زبان و تجربه عملی در یک رشته تخصصی به غیر از کارمندی.اگه کسی زبانش عالی باشه اینجا کارهای فک زدنی زیادی وجود داره مثل فروشندگی،کار تو بانک و ... یعنی کارهایی که باید با ارباب رجوع سر و کله زد.

چیزهایی که شما بهش اشاره کردید عالیه .اینجا کسی که کار دست بلد باشه مثل همون مکانیکی ،یا کارهای کامپیو تری مثل طراحی وب و تعمیر کامپیوتر یا درست کردن تبلیغات ،احتمال کار پیدا کردنش بیشتره، شاید حتی بتونه خودش شخصا از مردم کار بگیره و نیازی نیست دنبال رئیس بگرده.مشکل اکثر ماها اینه که تو ایران فقط کارمندی یاد گرفتیم ،هزار جور درس خوندیم ولی تهش فقط پشت میز نشینی بوده و اطلاعات نصفه نیمه از هر چیزی.کاری که شما میتونید بکنید اینه که در یک زمینه خودتون رو کامل کنید وچه بهتره که اون زمینه نیاز به دفتر و دستک و مدیر و رئیس نداشته باشه.
(چیزهایی که گفتم مربوط به کسیه که اقامت آمریکا داره)
خیلی تبریک میگم که شما از الان به فکر پایه ریزی جدی برای زندگی در آمریکا هستی.موفق باشی.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: idn ، seravin ، amirsamira ، m.memari ، shahram1347 ، king_of_sky ، سارا کوچولو ، honareirani ، lexington ، SamiraN ، rs232 ، otaku ، mary joon ، nochen ، shahin82 ، R.F ، soma ، گریت کش ، eblam ، sib 24 ، Cruz ، farshidkhalafi ، Farshid22 ، هموطن ، GBUSA ، ramfar ، mavarfan ، hamedrouhi ، shaan ، Kaveh90 ، بنيتا ، aminaran ، behy_b ، پرستو ، alibati ، Donkey chance ، AvRiMcM ، vahidansari ، AMIN3Y ، REZA1390 ، maaref ، سروش سعیدی ، آزاده رها ، farhad_vakili ، New York ، Roza-1362 ، sicegirl ، amiry ، saied-k ، hunter ، علیرضا م ، mr relax ، alirezagh ، ravian ، humsun ، nimar123 ، rasty ، mary200 ، Man ، SANI HAGHIGHI ، Rainy ، alinet ، Mohammad Sh ، GreenRoad ، hasti4 ، dr_abbas_20 ، myarshia ، mohammad.maleki ، alip ، razeghi ، ساری ، mitr.p ، هوشنگ ، ronmony ، manila ، Azi b ، soheila_chem ، bamboo ، naarestan ، Afies ، sayeh_m ، thtinc ، 3pideh ، ملیحه مجید ، pouya.m.t ، benimclaren ، ارکیده ، panteha ، Emma_a432 ، taksniper ، parastoo mohajer ، ehsan_ati ، HAZARA ، Lucky Luke ، aslant ، mori ، usa lover ، peyman1355 ، mk_2002ir ، HB_USA ، SEPIDEHHHH ، خوش شانس ، فرامرز مسیبیان ، ahmadzareii ، سمانه777 ، rezamohamad ، Hedieh20 ، Sepasttian ، shiraz mamali ، MCPD ، ashkan019 ، hamedmas ، qeshmi ، mitramin ، mrpahlevani ، mehrdad pharm ، زری وحدتی ، payam70 ، godot ، massi63 ، ghasoo ، mah111 ، مریم رف ، philadelphia ، H Pier ، alirz ، Mehdi-Khan ، jps ، دخترمهربون ، kage.omid ، Aghaman ، r.bazargan ، shahab2000 ، Mirhosseini ، mjm ، milad.m1986 ، Seyedehsanhosseini ، kaziar ، مریم فتوحی ، masoud768 ، h1349 ، goliii ، hameddjj ، we are one ، arf3379 ، ریحانا ، Jengi ، msar ، rezahoorjandi ، wildwave_81 ، farid_irani ، kamali2025 ، golia ، ayden ، leader-m ، ostokhan
یعنی کسی نظری نداره Sad ؟؟ راجع به کار
پاسخ
تشکر کنندگان: pi30 ، SamiraN ، eblam ، AvRiMcM ، REZA1390 ، maaref ، msar
(2010-01-15 ساعت 23:56)idn نوشته:  یعنی کسی نظری نداره Sad ؟؟ راجع به کار

زبان زبان زبان این سه تا خیلی مهمه.............

نظرات خیلی زیاده ولی شما باید ببینی که به چی علاقه داری همون و تقویت کنی..........اینجا مهم نیست که در چه رشته ای فعالیت میکنید مهم اینه که در اون رشته بهترین باشیدSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
من هم شنیدم که کارهای یدی، زیاد تقاضا داره.

من شاید یه دوره لوله کشی یا برق یا نجاری و گچ بری رو بروم.

شما چه چیزایی میتونید اضافه کنید؟
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
بنظر من آبیاری باغهای زیردریایی میتونه بسیار مفید باشه. البته شنیده شده رفوگری قالی هم بازار خوبی داره.
پاسخ
(2010-01-16 ساعت 00:58)laili نوشته:  
(2010-01-15 ساعت 23:56)idn نوشته:  یعنی کسی نظری نداره Sad ؟؟ راجع به کار

زبان زبان زبان این سه تا خیلی مهمه.............

نظرات خیلی زیاده ولی شما باید ببینی که به چی علاقه داری همون و تقویت کنی..........اینجا مهم نیست که در چه رشته ای فعالیت میکنید مهم اینه که در اون رشته بهترین باشیدSmile

مشکل اینجاس که به چیز خاصی علاقه ندارم
حالا چه ضمینه هایی هست که من ببینم به کدوم می تونم علاقه داشته باشم
کارهایی که یادگیریش زیاد وقت نبره ، و اونجا راحت بشه با حرفه یا آموزشی که آدم میبینه کار کرد
پاسخ
با سلام

دوست عزیز من هم شنیدم که رفوگری فرش زیاد تقاضا داره. در ضمن من مدرک MCSE رو دارم و برای کار پیدا کردن روی اون حساب میکنم . تا اونجایی که میدونم آمریکایی ها برای هر مشکل کوچکی به متخصص کامپیوتر مراجعه می کنن و بازار کار مدارک مایکروسافت هم خوبه .

البته شما اگه بخواهید باید دنبال سری جدید مدارک مایکروسافت برین( MCITP)
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
خب شما ببینید تواناییتون در چه زمینه ای بیشتره همون رو تقویت کنید.
دوره هایی که نام بردید هم بدرد بخورند. و تحت هیچ شرایطی از فراگیری زبان غافل نشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: idn ، honareirani ، SamiraN ، eblam ، REZA1390 ، maaref ، HAZARA ، زری وحدتی ، adonis2006 ، msar
(2010-01-16 ساعت 16:44)farzad24 نوشته:  با سلام

دوست عزیز من هم شنیدم که رفوگری فرش زیاد تقاضا داره. در ضمن من مدرک MCSE رو دارم و برای کار پیدا کردن روی اون حساب میکنم . تا اونجایی که میدونم آمریکایی ها برای هر مشکل کوچکی به متخصص کامپیوتر مراجعه می کنن و بازار کار مدارک مایکروسافت هم خوبه .

البته شما اگه بخواهید باید دنبال سری جدید مدارک مایکروسافت برین( MCITP)

واقعا ممنون از راهنماییتون،من که خیلی دوست دارم هر آموزشی که هست ببینم ، قطعا MCITP هم تو برنامه تابستون میزارم Shy
(2010-01-16 ساعت 18:49)shr.jafari نوشته:  خب شما ببینید تواناییتون در چه زمینه ای بیشتره همون رو تقویت کنید.
دوره هایی که نام بردید هم بدرد بخورند. و تحت هیچ شرایطی از فراگیری زبان غافل نشید.

مرسی ،زبان که اولویت اول هست
پاسخ
تشکر کنندگان: SamiraN ، farzad24 ، eblam ، REZA1390 ، maaref ، shani89 ، زری وحدتی ، msar
(2010-01-15 ساعت 21:47)rasarasa نوشته:  دوست عزیزم من زیاد تخصصی در این زمینه ندارم و چون ازم خواستید دارم جواب میدم.فقط طبق دریافت من اینجا (آمریکا)چند تا چیز خیلی مهمه ،زبان و تجربه عملی در یک رشته تخصصی به غیر از کارمندی.اگه کسی زبانش عالی باشه اینجا کارهای فک زدنی زیادی وجود داره مثل فروشندگی،کار تو بانک و ... یعنی کارهایی که باید با ارباب رجوع سر و کله زد.توصیۀ دیگه ای که دارم گرفتن تافله ،اگه کسی از اول قصد دانشگاه رفتن داره که بهتره از همون ایران برای پذیرش اپلای کنه.من این کار رو نکردم و فکر کردم میام اینجا تصمیم میگیرم ،حالا هم پشیمونم چون در موقع ورودم dead lineدانشگاهها تموم شده بود و از اونجایی که کار هم به سختی پیدا میشه حالا باید حداقل یک سال بیکار و الاف باشم،که بدتر از هر چیز ،به آدم آسیب روحی میزنه.کسانی هم که قصد دانشگاه رفتن ندارند بعید نیست به علت کمبود کار راهی دانشگاه بشوند.اینه که از همون ایران سعی کنید برای اینجا برنامه ریزی کنید.که اگه مثلا کار پیدا نشد چه آپشن دیگه ای برام هست؟خودم چه شغلی می تونم راه بندازم؟چقدر احتمال میدم که برم دوباره درس بخونم؟اینجوری میتونید طبق برنامه ای که ریختید تشخیص بدید که حالا نیاز به گذروندن چه دوره هایی دارید.
چیزهایی که شما بهش اشاره کردید عالیه .اینجا کسی که کار دست بلد باشه مثل همون مکانیکی ،یا کارهای کامپیو تری مثل طراحی وب و تعمیر کامپیوتر یا درست کردن تبلیغات ،بیکار نمیمونه و میتونه خودش شخصا از مردم کار بگیره و نیازی نیست دنبال رئیس بگرده.مشکل اکثر ماها اینه که تو ایران فقط کارمندی یاد گرفتیم ،هزار جور درس خوندیم ولی تهش فقط پشت میز نشینی بوده و اطلاعات نصفه نیمه از هر چیزی.کاری که شما میتونید بکنید اینه که در یک زمینه خودتون رو کامل کنید وچه بهتره که اون زمینه نیاز به دفتر و دستک و مدیر و رئیس نداشته باشه.
(چیزهایی که گفتم مربوط به کسیه که اقامت آمریکا داره)
خیلی تبریک میگم که شما از الان به فکر پایه ریزی جدی برای زندگی در آمریکا هستی.موفق باشی.

تا اونجایی که من می دونم اگه ما قرار باشه بعنوان یک مقیم از امکانات دانشگاه که شامل تخفیف شهریه و بورس ها هست استفاده کنیم باید 6 ماه آخر در اون ایالت ساکن باشیم و بومی بودن ما شامل اون ایالت می شه و نه ایالت دیگه و در ضمن این 6 ماه در ایالت کالیفرنیا یکساله و قبل این زمان نمی تونیم بعنوان یک بومی پذیرش بگیریم و چیزی که هست اینه که چون در طول این مدت زبان ما خودبخود تقویت می شه می تونیم اونجا هم تافل بدیم و نمره بهتری بگیریم در ضمن اگر نمره زبان ما کافی نباشه به تشخیص دانشگاه یکسری دوره زبان باید بگذرونیم.
پاسخ
(2010-01-17 ساعت 12:59)ساشا نوشته:  
(2010-01-15 ساعت 21:47)rasarasa نوشته:  

تا اونجایی که من می دونم اگه ما قرار باشه بعنوان یک مقیم از امکانات دانشگاه که شامل تخفیف شهریه و بورس ها هست استفاده کنیم باید 6 ماه آخر در اون ایالت ساکن باشیم و بومی بودن ما شامل اون ایالت می شه و نه ایالت دیگه و در ضمن این 6 ماه در ایالت کالیفرنیا یکساله و قبل این زمان نمی تونیم بعنوان یک بومی پذیرش بگیریم و چیزی که هست اینه که چون در طول این مدت زبان ما خودبخود تقویت می شه می تونیم اونجا هم تافل بدیم و نمره بهتری بگیریم در ضمن اگر نمره زبان ما کافی نباشه به تشخیص دانشگاه یکسری دوره زبان باید بگذرونیم.

واقعااا از راهنماییتون ممنونم دوست عزیز
من همین کار رو می خوام بکنم ، اول مقیم بشم بعدش که زبانم تقویت شد برم دمبال ادامه درسم
پاسخ
(2010-01-17 ساعت 12:59)ساشا نوشته:  [quote='rasarasa' pid='33818' dateline='1263575849']

باید 6 ماه آخر در اون ایالت ساکن باشیم... در ضمن این 6 ماه در ایالت کالیفرنیا یکساله

منبع معرفی میکنی؟
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، SamiraN ، eblam ، REZA1390 ، maaref ، panteha ، FMANIS ، msar
این مطلب منبعش یکی از دوستامه که برنده پارسال بوده و قصد ادامه تحصیل داره و دو هفته پیش برگشته و همه اینا رو اونجا تحقیق کرده.
خودم هم اینو از یک وکیل مهاجرتی پرسیدم و اونم تاییدش کرد. حالا دیگه غلط یا درستش با شما دوست عزیز....
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: SamiraN ، farzad24 ، R.F ، سارا کوچولو ، eblam ، sib 24 ، Farshid22 ، بنيتا ، Eskandari ، vahidansari ، REZA1390 ، maaref ، Man ، panteha ، hesam_d ، FMANIS ، msar
دوست من یجوری میگی mcse انگار کشک...
تو 3 سال اخیر بیشترین میزان درامد و مهندسان mcse داشتن
بعد شما راحت میگی میزاری تو برنامه؟
بطور معمول 4 سال میخواد تا مهندس mcse بشی
و حداقل 2 سال وقت میخواد تا یادش بگیری
کلاس اشپزی مگه دوره هاشو میگزرونی؟lol
البته ببخشید انقدر رک گفتم :d
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان