کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اروپـا يا آمريكا؟
این تاپیک برای مقایسه اروپا و آمریکا ایجاد شده است.
پاسخ
تشکر کنندگان: PIANIST ، Sahar-Germany ، New York ، Dr Sara ، msar
سوالتون خیلی کلیه خصوصا اینکه هیچ اطلاعاتی ندادین.در کل کاملا این مسئله شخصیه و تا حد زیادی هم به شرایط شما بستگی داره که مهاجرت به کدوم یکی از اینا در حال خاضر براتون راحت تر و مفید تر باشه.هستن کسانی که اروپا رو ترجیح میدن و هستن افرادی که عاشق امریکا هستن.اما بر اساس تجربه من میگم بیشتر افرادی که در امریکا زندگی کردن دوست ندارن در اروپا زندگی کنن.حتی خود من که ساکن اروپا هستم امریکا رو ترجیح میدم.خصوصا اینکه من تهران زندگی میکردم و به زندگی در کلان شهرها عادت دارم و معمولا بیشتر شهرهای اروپا خیلی کوچیک و کم جمعیته و برای من کسل کننده برای همین همیشه توی پایتختهای اروپا ساکن شدم تا کمتر این مسئله رو حس کنم .مسئله دیگه هزینه زندگی ست.زندگی در امریکا خیلی ارزونتر از اروپاست.شرایط آب و هوائیش بیشتر به ایران شبیه ست و شاید این مسئله بی اهمیت جلوه کنه اما بعد از مهاجرت کاملا متوجه اهمیتش میشیم و یه سری دلایل دیگه.الانم فقط بخاطر موقعیت شغلی خوبی که اینجا دارم و بی علاقگی همسرم به زندگی در امریکا در اروپا موندگار شدم
پاسخ
مسلما مهاجرت به ارپا با شرایط فعلی اسونتر از امریکاست مگراینکه از طریق لاتاری راه مهاجرت به امریکا براتون هموار شده باشه که اونم خیلی اسون نیست و با خوندن مراحلی که باید انجام بدین به کلیه مواردش پی میبرین.

منظورم از اطلاعات بیشتر سلیقه تون بود.ایا ترجیح میدین در یه کشوری باشین که تنوع نژادی و فرهنگی کمتری داشته باشه؟براتون مهم نیست که مجبور شین زبانی غیر از انگلیسی رو یاد بگیرین؟یا ترجیح میدین در جائی باشین که غالب جمعیتش از مهاجرین کشورای دیگه تشکیل شده و در واقع تقریبا همه مهاجر هستن اونجا؟مقایسه های زیادی دیژه ای میشه انجام داد.

شما برای من مشخص کنین چرا اروپا رو دوست دارین و همینطور دلایلتون برای علاقه به امریکا چیه.تا من بتونم با تحلیل این علایقتون جواب روشن تری بدم.اول باید دید تا چه اندازه تفکراتتون درباره این دو جا دقیق و درسته
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، OverLord ، eblam ، PIANIST ، aNTea ، ronmony ، Ali Fullerton ، moon_rose ، mhsenpc ، r-g ، یاغی ، msar ، مسعود داداش
سلام . نظر من اروپاست ولی نه برای مهاجرت برای تحصیل چون با توجه به رشتم که طراحی لباس خوندم ایتالیا رو ترجیح میدم ومشکلاتی هم که گفتین رو هم حاضرم داشته باشم.یه زبان غیر از انگلیسی تنوع فرهنگ و....
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، OverLord ، eblam ، Amirreza ، danny_1990 ، ronmony ، mhsenpc ، msar
از نظر من فرق ميان اروپا با آمريكا مثل تفاوت بين ايران و افغانستان است
اروپا آب و هوايي بسيار متفاوت با ايران دارد در صورتيكه آمريكا از اين نظر خيلي به ايران شباهت دارد
از نظر جمعيتي هم اروپا داراي جمعيتي به مراتب اصيل تر از آمريكا است و با توجه به تنوع جمعيتي آمريكا (و شباهت تقريبي آن با ايران )زندگي در آمريكا براي ما ايرانيها دلچسب تر ميباشد
از نظر هزينه و درآمد نيز آمريكا به اروپا ارجحيت دارد
كسي نميتواند ادعاي مالك بودن آمريكا را بكند(غير از سرخ پوست ها)اما اروپا مالكيني بسيار مصمم دارد و هر كار كنيم باز هم به ما به چشم غريبه مينگرند
از نظر علم و فناوري وهنر هم در ديد كلي آمريكا سرآمد است
خلاصه ضمن عرض پوزش از مرحوم دكتر شريعتي
آمريكا آمريكاست
و ديگر هيچ
(اين و ديگر هيچ از دكتر نبود مال اوريانا فالانچي بودBig Grin)

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
(2010-01-20 ساعت 01:03)OverLord نوشته:  لطفا مراحل رو توضيح بدين. يا اگه تو فروم هست لينكش رو بزاريد.

من خودم بيشتر به زندگي تو اروپا علاقه دارم. تنوع نژادي و فرهنگي هم زياد برا مهم نيست. زباني غير از انگليسي هم فرانسوي رو تقريبا بلدم.(در حد ابتدايي كه اونم با يه دوره كامل ياد ميگيرم)
وجود مهاجراي ديگه تو يه كشور هم با نبودنشون برام فرق چنداني نداره.

اروپا رو بخاطر اين دوست دارم كه آب و هواش فوق العادس و همچنين صنعتيه و پيشرفته هستش. همينطور بخاطر اتحاديه اروپا كه خيلي خوبه از لحاط مسافرت كردن و اينجور چيزا (چون به مسافرت كردن و ديدن جاهاي مختلف دنيا لذت ميبرم).
به آمريكا هم (بخصوص نيويورك) خيلي علاقه دارم و اينكه از تنوع خاصي برخوردار هست. اطلاعات زيادي در مورد آمريكا ندارم ولي كلا از آمريكا هم خوشم مياد.

با توجه به اینکه فرانسه می دونین من کانادا رو بهتون پیشنهاد میکنم ضمن اینکه دونستن این زبان کمک میکنه به بالا رفتن امتیازتون در زمان مهاجرت به کانادا !!!

من فکر میکنم یا شما فقط در بهترین فصول به اروپا سفر کردین و یا به کشورهای جنوب اروپا مثل ایتالیا و اسپانیا !!! چون شرایط غالب بر اروپا چندان جالب و مناسب ما ایرانی ها نیست.خیلی از کشورا شرجی و اغلب بارونی و یه سری دیگه 9 ماه از سال زمستون هستن و یه سری هم ندرتا افتاب درست حسابی دارن!!! اما امریکا خیلی تنوع اب و هوائی داره و شما می تونین با سلیقه و حال و هوای خودتون یه ایالت رو برای زندگی انتخاب کنین.

بغیر از انگلیس و المان و اسکاندیناوی بقیه کشورای اروپا چندان هم صنعتی نیستن در مقایسه با امریکا و بیشتر کشوراشون بغیر از پایتخت از منظر ما بیشتر شبیه روستا یا شهرستان میادBig Grin

در مورد امتیاز شنگین هم بنظرم همچنین آش دهن سوزی نیست همه جای اروپا شبیه همه. اینه در زمان سفر خیلی براتون ملموس نیست که وارد یه کشور دیگه شدین مگر زمانیکه مردم به زبانی مختلف صحبت می کننWink

در مجموع در امریکا حتی با در نظر گرفتن تغییرات اقتصادی همچنان کار پیدا کردن اسونتره .در اروپا معمولا باید حرفه تون واقعا موردنیاز باشه یا اینکه سابقه کاری در شرکتهای معتبری داشته باشین تا کاری پیدا کنین و مشاغل دیگه مثل فروشندگی و مشاغل ساده تری که نیاز به تخصص های بالائی نداره معمولا به خارجیها بسختی داده میشه در حالیکه در امریکا خارجیها امکان پیدا کردن این کارها رو دارن

بازم بهت تاکید میکنم اگه من موقعیت شغلی فعلی رو نداشتم یه لحظه هم تامل نمیکردم در رفتن.ولی خب من این موقعیت رو ساده بدست نیاوردم و نمیخوام براحتی و صرفا برای یه بلندپروازی از دستش بدم.چون مطمئن نیستم که بتونم موقعیتی مشابه در امریکا بدست بیارم !
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، sara24 ، shahram1347 ، PIANIST ، zara man ، aNTea ، ronmony ، Ali Fullerton ، Dream Land ، elix ، nora ، Dr Sara ، Behdad Peimani ، mhsenpc ، msar ، lighter
(2010-01-20 ساعت 13:33)@Š!M نوشته:  با توجه به اینکه فرانسه می دونین من کانادا رو بهتون پیشنهاد میکنم ضمن اینکه دونستن این زبان کمک میکنه به بالا رفتن امتیازتون در زمان مهاجرت به کانادا !!!

من فکر میکنم یا شما فقط در بهترین فصول به اروپا سفر کردین و یا به کشورهای جنوب اروپا مثل ایتالیا و اسپانیا !!! چون شرایط غالب بر اروپا چندان جالب و مناسب ما ایرانی ها نیست.خیلی از کشورا شرجی و اغلب بارونی و یه سری دیگه 9 ماه از سال زمستون هستن و یه سری هم ندرتا افتاب درست حسابی دارن!!! اما امریکا خیلی تنوع اب و هوائی داره و شما می تونین با سلیقه و حال و هوای خودتون یه ایالت رو برای زندگی انتخاب کنین.

بغیر از انگلیس و المان و اسکاندیناوی بقیه کشورای اروپا چندان هم صنعتی نیستن در مقایسه با امریکا و بیشتر شهرها بغیر از پایتخت از منظر ما بیشتر شبیه روستا یا شهرستان میادBig Grin

در مورد امتیاز شنگین هم بنظرم همچنین آش دهن سوزی نیست همه جای اروپا شبیه همه. در زمان سفر خیلی براتون ملموس نیست که وارد یه کشور دیگه شدین مگر زمانیکه مردم به زبانی مختلف صحبت می کننWink

در مجموع در امریکا حتی با در نظر گرفتن تغییرات اقتصادی همچنان کار پیدا کردن اسونتره .در اروپا معمولا باید حرفه تون واقعا موردنیاز باشه یا اینکه سابقه کاری در شرکتهای معتبری داشته باشین تا کاری پیدا کنین و مشاغل دیگه مثل فروشندگی و مشاغل ساده تری که نیاز به تخصص های بالائی نداره معمولا به خارجیها بسختی داده میشه در حالیکه در امریکا خارجیها امکان پیدا کردن این کارها رو دارن

بازم بهت تاکید میکنم اگه من موقعیت شغلی فعلی رو نداشتم یه لحظه هم تامل نمیکردم در رفتن.ولی خب من این موقعیت رو ساده بدست نیاوردم و نمیخوام براحتی و صرفا برای یه بلندپروازی از دستش بدم.چون مطمئن نیستم که بتونم موقعیتی مشابه در امریکا بدست بیارم !

ممنون. پس آمريكا از همه لحاظ از اروپا بالاتر و بهتره.
آمریکا واقعا هم از نظر صنعتی و اقتصادی و هم از نظر اجتماعی و سیاسی از همه دنیا خیلی جلوتر و پیشرفته تره. اما اروپا هم برای گزینه بعدی بد نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، PIANIST ، elix ، mhsenpc ، cchico ، msar
(2010-01-20 ساعت 13:50)OverLord نوشته:  براي رفتن به آمريكا بايد چيكار كنم و از چه راهي وارد شم كه راحتتر و بخصوص قانوني باشه. گرين كارت هست ديگه. نه؟

نمیشه گفت کدوم یکی بهتره چون یه سری خوبی اروپا داره که امریکا نداره و بر عکس.شاید بشه گفت امریکا برای ایرانی ها مناسبتره!!!!

اگه عجله نداری و خوش شانس هم هستی برای لاتاری اقدام کن.متاسفانه لاتاری 2011 رو از دست دادی زمان قبت نامش تموم شدSad

اگه میخوای زودتر بری یا باید از یه دانشگاه اونجا دعوت بشی یا پول داشته باشی به مقدار بسیار زیاد و تجاری بری که خیلی دردسر و سختی داره!!

به تالار امریکا یه سری بزن.اونجا از نحوه شرکت در لاتاری گرفته تا تجربیات دوستانی که اونجا زندگی می کنن مطلب هست.حتما به دردت میخوره
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، PIANIST ، ronmony ، mahannn4779 ، elix ، Dr Sara ، mhsenpc ، msar
این شرکت مربوط به چیه؟
راستی شما 22 سالتونه و ارشد مهندسی نرم افزار هستید؟ چطوری میشه؟ یعنی اینقدر نخبه هستید؟
اگر اینطوری باشه که 100% میتونید یه بورس خوشکل برای دکترا در آمریکا بگیرید!
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، hvm ، ario ، frozen mind ، Amirreza ، msar
امروز که داشتم از بین تپه های سبز رانندگی می کردم و مه لای تپه ها را پوشونده بود، به خودم گفتم بهشت همینجاست....
بهشت آنجاست که آزاری نباشد، کسی را با کسی کاری نباشد.
پاسخ
میشه توضیح بدید که در سن 22 سال چطوری فوق لیسانس گرفتید؟
چند سال جهشی خوندید؟
من با شما شرط میبندم که 100% میتونید بورس کامل + حقوق از یه دانشگاه خوب بگیرید!!!
در سایت www.fastweb.com هم ثبت نام کنید و اطلاعاتتون رو دقیق بدید! بورسهای خوبی پیدا میکنه!
دانشگاههای که در رشته شما خوب هستند رو حتما گلچین کن و برای Scholarship پنج شش تاشون اپلای کن!
این شرکت هم مثل بقیه شرکتهای مهاجرتی، مشاوره و وکالت شما رو به عهده میگیره و کارهاتون رو انجام میده! تو قسمت سروایس هم که خدماتش رو نوشته!
قبلاً یه پارت فارسی تو سایتشون داشتن! نمیدونم چرا دیگه نیست! ولی میدونم که موسسان و کل این شرکت ایرانی هست!
من دقیقاً یادمه پارسال میخواستم از طریق ای شرکت اقدام کنم، ولی با تحقق و از این و اون بهشون خیلی مشکوک شدم! الانم که گفتید، دیدم آشناست برای همین پرسیدم!!!
البته اون مسئله به پارسال مربوط میشد و الان خیلی فعالیتش وسیعتر شده و فکر میکنم معتبر تر!

http://ilam.dastbedast.com/Keys/Key15655.html
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، payam_prz ، laili ، ChairMan ، lexington ، یه مهاجر ، hvm ، zara man ، msar
(2010-03-21 ساعت 17:31)OverLord نوشته:  
(2010-03-20 ساعت 16:16)usa.lover نوشته:  میشه توضیح بدید که در سن 22 سال چطوری فوق لیسانس گرفتید؟
چند سال جهشی خوندید؟
http://ilam.dastbedast.com/Keys/Key15655.html
من دوسال دوره دبستان و يك سال هم دوره راهنمايي جهشي خوندم.
بخاطر همين جلو افتادم.
ممنون از كمكتون.

بابا ایول ..............
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، msar
سلام

من اشتباهی بجای امریکا زدم اروپا

مدیر این قسمت لطفا رای من را اصلاح کند

با تشکر
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، msar
من در سن 20 سالگی دکترا دارم، محمد فوق لیسانس که چیزی نیست .
به این میگم یه اسپم جانانه
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، usa.lover ، lexington ، honareirani ، hvm ، Omidooo ، msar
من اقوامی نزدیک هم در امریکا و هم در اروپا دارم با توجه به چیزهایی که از اون ها می شنوم اگر از فرهنگ سرمایه داری و سلطه ی قدرتمند بر ضعیف خوشت میاد برو امریکا. امریکا هم مانند ایران فاقد امنیت و عدالت است به علاوه امکانات بهداشتی مطلوبی ندارد اما اگر مثل من خسته از فرهنگ ایرانی هستی برو اروپا مثلا دانمارک تا معنی زندگی درست رو بفهمی. و مزه مساوات و عدالت در همه ی ابعاد رو بچشی.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان