کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
وقت سفارت برای ایرانیها از چه کشورهایی امکانپذیره؟
من چند وقت پیش وقت سفارت آمریکا از ارمنستان گرفته بودم اماپ بری اطمینان به بخش کنسولی اونجا ایمیلی زدم و پرسیدم که ایا این وقت برای ایرانیها هم قابل استفاده هست یا فقط برای شهروندان ارمنستانه.. در جواب گفتن که نه برای ایرانیها فقط از طریق دبی یا آنکارا امکانپذیره چون اونجا کارمندان فارسی زبانی هستند که با فرهنگ ایران آشنا شده ان و میتونن در زمینه ویزا تصمیم بگیرن اگر در کشور دیگری اقدام بشه چون کارمنداش با فرهنگ و قوانین ایران اشنا نیستن مدارک شما برای اونها نا آشناست و ناچار به رد درخواست هستند.. منم لاجرم وقتم رو کنسل کردم.. حالا سئوال من اینه که اگه واقعا اینطوره چرا اینقدر آگهی برای وقت سفارت مثلا در قبرس باکو ارمنستان و.. هست و ایرانیها از کدوم کشورها میتونن برای گرفتن وقت ملاقات و ویزا اقدام کنن؟؟ کدوم کشور ها برای پذیرش ایرانیها برنامه ریزی شده ان؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SomRittyboozy ، impepaliene ، prammainfatte ، vosyzoono ، shahrzad_a ، sepideh IR ، msar
سلام
به نظر من بهترین مکان ترکیه و ابوظبی هست.ضمنا ترکیه ویزا نمیخواد
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، ali_golden ، msar
راست میگین ویزای دبی (امارات) برای خودش داستانیه حدود 70 هزار تومان حداقل هزینه داره تازه اونم 14 روزه من دارم می رم دبی البته نه برای خودم
به نظر من برای ترکیه اقدام کنید البته اگر از نظر امنیتی و غیر مناسب است
کم کن طمع از جهان و می زی خورسند *** وز نیک و بد زمانه بگسل پیوند
می در کف و، زلف دلبری گیر که زود *** هم بگذرد و نماند این روزی چند
CoolCool
در کارگه کوزه گری رفتم دوش *** دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه بر آورد خروش *** کو کوزه گر و کوزه خر و کوزه فروش
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-01-27 ساعت 14:56)mehrpouya نوشته:  من چند وقت پیش وقت سفارت آمریکا از ارمنستان گرفته بودم اماپ بری اطمینان به بخش کنسولی اونجا ایمیلی زدم و پرسیدم که ایا این وقت برای ایرانیها هم قابل استفاده هست یا فقط برای شهروندان ارمنستانه.. در جواب گفتن که نه برای ایرانیها فقط از طریق دبی یا آنکارا امکانپذیره ...

در مورد ویزای مهاجرتی ایرانی‌ها فقط از پنج کنسولگری آنکارا، ابوظبی، وین، ناپل و فرانکفورت می‌تونن اقدام کنن.

در مورد ویزای غیرمهاجرتی چنین محدودیتی نیست اما فرض کنید یه ایرانی از سفارت توکیو درخواست کنه؛ در این صورت هم باید جوابی برای این سوال داشته باشه که چرا از ژاپن اقدام کرده و هم باید انتظار این رو داشته باشه که برای بعضی مدارک ترجمه ژاپنی بخوان و غیره!

معمول‌ترین جاهایی که ایرانی‌ها برای ویزای غیر مهاجرتی استفاده می‌کنن (غیر از موارد بالا) در حد اطلاع من شامل نیکوزیا (پایتخت قبرس) و دبی می‌شه (توجه دارید که دبی برای ویزای مهاجرتی کاربرد نداره و اون که جزو پنج‌تای بالا ابوظبی بود).
پاسخ
سلام
ممنون بابت اطلاعات عالیتون
چطور میشه وقتی برای گرفتن وقت سفارت به سایت میریم و در قسمت ایرانی ها
همیشه بستست
من به این آدرس میرم
ممنون اگه راهنمایی کنید

https://evisaforms.state.gov/default.asp...Type=Farsi
ShyRolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: prammainfatte ، sepideh IR ، msar
سلام

من ۴ ساله که در چین شرکت تجاری دارم.

حالا من می‌خواستم بدونم :

باید از کدوم کشور تقاضای ویسی‌ مهاجرتی کنم؟

در صورتی‌ که سرمایهٔ من در ایران هستش.

لطفا راهنمای کنید

پاسخ
با سلام به دوستان
یکی از اقوام ما هم از سفارت آمریکا در قبرس وقت گرفت
البته این قضیه مال 3 یا 4 سال پیشه
پاسخ
تشکر کنندگان: vosyzoono ، msar
سلام
جدیدا شنیدم که سفارت آمریکا در ترکمنستان نیز به ایرانی ها ویزا میده و خیلی ها به این کشور هجوم آوردند بطوریکه الان گرفتن ویزای ترکمنستان نیز برای ایرانی ها سخت شده آیا ممکنه صحیح نباشه و به ایرانی ها ویزا ندهند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: r_ent ، sepideh IR ، msar
(2012-06-20 ساعت 00:29)arkoleini نوشته:  سلام
جدیدا شنیدم که سفارت آمریکا در ترکمنستان نیز به ایرانی ها ویزا میده و خیلی ها به این کشور هجوم آوردند بطوریکه الان گرفتن ویزای ترکمنستان نیز برای ایرانی ها سخت شده آیا ممکنه صحیح نباشه و به ایرانی ها ویزا ندهند؟

دوست عزیز، ترکنستان ایرانیهارو قبول میکنه و میتونید از اونجا اقدام کنید.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: r_ent ، Judy Abbott 13 ، sepideh IR ، msar
(2010-02-09 ساعت 23:47)Hojjat نوشته:  
(2010-01-27 ساعت 14:56)mehrpouya نوشته:  من چند وقت پیش وقت سفارت آمریکا از ارمنستان گرفته بودم اماپ بری اطمینان به بخش کنسولی اونجا ایمیلی زدم و پرسیدم که ایا این وقت برای ایرانیها هم قابل استفاده هست یا فقط برای شهروندان ارمنستانه.. در جواب گفتن که نه برای ایرانیها فقط از طریق دبی یا آنکارا امکانپذیره ...

در مورد ویزای مهاجرتی ایرانی‌ها فقط از پنج کنسولگری آنکارا، ابوظبی، وین، ناپل و فرانکفورت می‌تونن اقدام کنن.

در مورد ویزای غیرمهاجرتی چنین محدودیتی نیست اما فرض کنید یه ایرانی از سفارت توکیو درخواست کنه؛ در این صورت هم باید جوابی برای این سوال داشته باشه که چرا از ژاپن اقدام کرده و هم باید انتظار این رو داشته باشه که برای بعضی مدارک ترجمه ژاپنی بخوان و غیره!

معمول‌ترین جاهایی که ایرانی‌ها برای ویزای غیر مهاجرتی استفاده می‌کنن (غیر از موارد بالا) در حد اطلاع من شامل نیکوزیا (پایتخت قبرس) و دبی می‌شه (توجه دارید که دبی برای ویزای مهاجرتی کاربرد نداره و اون که جزو پنج‌تای بالا ابوظبی بود).
دوست عزيز اين كشورهاي كه نام برديد افيسر فارسي زبان دارند! وگرنه تركمنستان- مالزي- هند و شايد كشورهاي ديگر كه دوستاني بودند مراجعه كردند.!
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: r_ent ، Judy Abbott 13 ، msar
سلام
آيا از مالزي امكان دارد براي ويزا توريستي؟
پاسخ
(2012-06-28 ساعت 20:48)Nakisa نوشته:  سلام

بعضی سفارت خانه ها اعلام میکنن که فقط شهروندان و افراد مقیم اون کشور مصاحبه میشن. مثلا ارمنستان ایرانیارو مصاحبه نمیکنه و توی سایتشم اعلام کرده. باید ببینید مالزی قبول میکنه یا نه.
مثلا من پارسال به ارمنستان ایمیل زدمو پرسیدم که گفتن ایرانیارو نمیپذیرن. شما هم ایمیل بزنید بپرسید.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، Nakisa ، Judy Abbott 13 ، msar
(2012-06-28 ساعت 20:48)Nakisa نوشته:  سلام
ویزای مهاجرتی(لاتاری) از سفارت امریکا در ابوظبی یا انکارا ویزای توریستی سفارت امریکا در قبرس وترکیه(انکارا)و کنسول امریکا در دبی و استانبول
بعضی دفاتر مسافرتی از سفارت امریکا در تاجیکستان هم برای ویزای توریستی اقدام میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، msar
(2010-01-27 ساعت 14:56)mehrpouya نوشته:  من چند وقت پیش وقت سفارت آمریکا از ارمنستان گرفته بودم اماپ بری اطمینان به بخش کنسولی اونجا ایمیلی زدم و پرسیدم که ایا این وقت برای ایرانیها هم قابل استفاده هست یا فقط برای شهروندان ارمنستانه.. در جواب گفتن که نه برای ایرانیها فقط از طریق دبی یا آنکارا امکانپذیره چون اونجا کارمندان فارسی زبانی هستند که با فرهنگ ایران آشنا شده ان و میتونن در زمینه ویزا تصمیم بگیرن اگر در کشور دیگری اقدام بشه چون کارمنداش با فرهنگ و قوانین ایران اشنا نیستن مدارک شما برای اونها نا آشناست و ناچار به رد درخواست هستند.. منم لاجرم وقتم رو کنسل کردم.. حالا سئوال من اینه که اگه واقعا اینطوره چرا اینقدر آگهی برای وقت سفارت مثلا در قبرس باکو ارمنستان و.. هست و ایرانیها از کدوم کشورها میتونن برای گرفتن وقت ملاقات و ویزا اقدام کنن؟؟ کدوم کشور ها برای پذیرش ایرانیها برنامه ریزی شده ان؟
پاسخ
سلام
باکو برای دانشجو ها چطور است؟
من پذیرش مستر بدون فاند دارم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان