کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوتی های کاربران در خارج از ایران
من روزهای اول دانشگاه رفته بودم دفتر یکی از استادها و راجع به یک مساله باهاش بحث می کردم و هر جا توی معادلات y بود به جای "وای" به عادت ایران میگفتم "ایگرگ"! بعد از یک ربع که مخش را خوردم از حالت چهره اش فهمیدم یک جای کار میلنگه! یهویی یادم اومد چه سوتی دادم و بهش گفتم جریان چیه.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
منم برای اولین باری که رستوران رفتم یکی رو هم اینوایت کردم =)))Big Grin ، خلاصه آخرش که شد رسید را آوردن ، من هم خیلی با اعتماد بنفس به جای اینکه پول رو بذارم توی کیف + Tip بلند شدم رفتم پول رو دم صندوق حساب کردم بعدش دیدم به به چه سوتیی !
وای وایی از اون به بعد از چند مایلی اون رستوران رد میشم Big Grin
پاسخ
(2010-01-29 ساعت 23:34)admin نوشته:  من روزهای اول دانشگاه رفته بودم دفتر یکی از استادها و راجع به یک مساله باهاش بحث می کردم و هر جا توی معادلات y بود به جای "وای" به عادت ایران میگفتم "ایگرگ"! بعد از یک ربع که مخش را خوردم از حالت چهره اش فهمیدم یک جای کار میلنگه! یهویی یادم اومد چه سوتی دادم و بهش گفتم جریان چیه.
حالا ایگرگ که خوبه من به اچ میگفتم هاش!!!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
من که تو این یکماه سوتی از خودم یادم نمیاد شاید هم دادم ولی نفهمیدم آخه انگلیسی خیلی قاطی پاطی بلغور می کنم ولی یه سوتی از خانمم بگم.اوایل که دنبال خونه می گشتیم برای دیدن یه مجموعه رفته بودیم که طبق معمول مدیر اونجا داشت خونه ها و محوطه رو نشون می داد.اون یه جوون بور و قدبلند بود که به خاطر بزرگ بودن اونجا یکم راهها رو گم می کرد. خانمم که با من دنبالش می رفتیم اول گفت : قیافش می خوره از این روسها باشه. یکم که جلوتر رفتیم گفت: بابا این خودش اینجاها رو بلد نیست و یکم دیگه پشت سرش غرغر کرد.یکم دیگه که رفتیم طرف برای اینکه کار به جاهای باریکتر نکشه برگشت به انگلیسی گفت البته مادر منم ایرانیه و فارسی خوب می فهمم ولی یکم بلدم حرف بزنم. اینجا بود که خانمم که کلی خجالت کشیده بود پشت من قایم شد.
پاسخ
من اولین باری که رفته بودم فروشگاه مواد غذایی خرید کنم، فروشنده که مکزیکی هم بود خیلی سریع بمن یه چیزی گفت مثل این: بج اور پجتیک!!!!
منهم که نفهیدم چی میگه، گفتم هیچ کدام!!!!!!
خیلی تعجب کرد مانده بود چی بگه!! بعد فهمید من نفهمیدم، شمرده گفت: ? bag or plastic
یعنی میخواهید خریدتون را در کیسه پلاستیکی بگذارم یا پاکت؟.............Tongue
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
میبینم که دوستان دارند در سوتی دادن هی از هم پیشی میگیرند و سوتیها همینجور داره خنده دار تر میشه.
میشه به رسم این اجنبی ها ،تو این تاپیک به بهترین سوتی سال جایزه داد! مثلاهر کی تشکرش از همه بیشتر باشه اول شه و بعد مدیرها چند کیلو رتبه به برنده اضافه کنند! Big Grin
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-01-30 ساعت 13:11)rasarasa نوشته:  میبینم که دوستان دارند در سوتی دادن هی از هم پیشی میگیرند و سوتیها همینجور داره خنده دار تر میشه.
میشه به رسم این اجنبی ها ،تو این تاپیک به بهترین سوتی سال جایزه داد! مثلاهر کی تشکرش از همه بیشتر باشه اول شه و بعد مدیرها چند کیلو رتبه به برنده اضافه کنند! Big Grin
اول از همه باید بگم که تاپیک خیلی جالبی هستش و از تمام دوستانی که میان و سوتی هاشون Big Grin رو اینجا می نویسن خیلی ممنونم و به غیر از اینکه کلی می خندیم به شخصه یک چیز هایی رو هم یاد گرفتم که اگه توی اون موقعیت قرار بگیرم این سوتی ها رو ندم .
ولی به نظر من اگه همینطور پیش بره و جایزه ای در نظر گرفته نشه خیلی بهتره چون الان همه بچه ها دارن با صداقت کامل سوتی هاشون رو مطرح می کنن ولی اگه جایزه ای در نظر گرفته بشه بعضی از دوستانی که یه کوچولو شیطون تر از بقیه هستن Big Grin یکم تو سوتی هاشون دست میبرن تا ما بیشتر بخندیم Tongue
با تشکر
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
پاسخ
(2010-01-30 ساعت 07:06)behzad756 نوشته:  من که تو این یکماه سوتی از خودم یادم نمیاد شاید هم دادم ولی نفهمیدم آخه انگلیسی خیلی قاطی پاطی بلغور می کنم ولی یه سوتی از خانمم بگم.اوایل که دنبال خونه می گشتیم برای دیدن یه مجموعه رفته بودیم که طبق معمول مدیر اونجا داشت خونه ها و محوطه رو نشون می داد.اون یه جوون بور و قدبلند بود که به خاطر بزرگ بودن اونجا یکم راهها رو گم می کرد. خانمم که با من دنبالش می رفتیم اول گفت : قیافش می خوره از این روسها باشه. یکم که جلوتر رفتیم گفت: بابا این خودش اینجاها رو بلد نیست و یکم دیگه پشت سرش غرغر کرد.یکم دیگه که رفتیم طرف برای اینکه کار به جاهای باریکتر نکشه برگشت به انگلیسی گفت البته مادر منم ایرانیه و فارسی خوب می فهمم ولی یکم بلدم حرف بزنم. اینجا بود که خانمم که کلی خجالت کشیده بود پشت من قایم شد.

من هم یه سوتی مشابه خانم شما دادم .چند ماه پیش که برای مصاحبه رفته بودیم دبی در صحبت کردن خیلی مشکل داشتیم که با خوندن مطلب ایشون دو تاش یادم اومد ،یکیش این بودکه چون ماشین کرایه کرده بودیم و در ادرس ها مشکل داشتیم کل دبی رو زیر ورو می کردیم تا یه جا می خوستیم بریم همه اتوبان ها وشهر هارو می گشتیم تنها جایی که نرفتیم km10 به عمان بودBig Grin پدرم این مسله رو به یکی از هم هتلی هون گفت (اون اقا عرب بود و در عربستان سعودی زندگی می کرد و با ما هم به عربی صحبت می کرد که ما هم منظورش رو به زور می فهمیدم)یه روز گفت می برمتون یه فروشگاه من و یکی از همراهامون در ما شین این آقا نشستیم این اقا خیلی تند رفت که باعث شد پدرم ما رو گم کنه من همه توو ماشین یه چندتا ...نثارش کردم که بگذریم ،اخرین روز با ما به فارسی خدا حافظی کرد!!!!!Tongue((این جا همون لحظه بود که من می خواستم زمین دهان باز کنه برم توش )) یه سوتی دیگه این بود(ما روز اخر به هواپیما نرسیدم و روز بعد برگشتیم)اما روزی که نرسیدیم باز هم زیر سر گم کردن ادرس بود که باز می خواستیم ادرس بپرسیم مشکل زبان حرف زدن داشتیم ولی چون عجله
داشتیم هر چی کلمه بلد بودیم برای ادرس پرسیدن گفتیم که مرد فکر کرد داریم مسخرش می کنیم راهنمایی که نکرد هیچ شروع کرد فقط گفت go go go go وای ما همه تو ماشین می خندیدم چشمتون روز بد نبینه.ولی داستان دبی ما واقعا" جالبه خیلی مشکل پیدا کرده بودیم هر لحظه اش یه داستانه.Smileیک عالمه هم سوتی داره توش البته برای کسی که گوش می کنهTongue
پاسخ
(2010-01-30 ساعت 15:08)nnazi_2005 نوشته:  [من هم یه سوتی مشابه خانم شما دادم .چند ماه پیش که برای مصاحبه رفته بودیم دبی در صحبت کردن خیلی مشکل داشتیم که با خوندن مطلب ایشون دو تاش یادم اومد ،یکیش این بودکه چون ماشین کرایه کرده بودیم و در ادرس ها مشکل داشتیم کل دبی رو زیر ورو می کردیم تا یه جا می خوستیم بریم همه اتوبان ها وشهر هارو می گشتیم تنها جایی که نرفتیم km10 به عمان بودBig Grin پدرم این مسله رو به یکی از هم هتلی هون گفت (اون اقا عرب بود و در عربستان سعودی زندگی می کرد و با ما هم به عربی صحبت می کرد که ما هم منظورش رو به زور می فهمیدم)یه روز گفت می برمتون یه فروشگاه من و یکی از همراهامون در ما شین این آقا نشستیم این اقا خیلی تند رفت که باعث شد پدرم ما رو گم کنه من همه توو ماشین یه چندتا ...نثارش کردم که بگذریم ،اخرین روز با ما به فارسی خدا حافظی کرد!!!!!Tongue((این جا همون لحظه بود که من می خواستم زمین دهان باز کنه برم توش ))

[/quote]

nnaziجان اگه فقط چند کلمۀ مرسوم، موقع خداحافظی گفته باشه میتونی امیدوار باشی که فارسی بلد نبوده ،چون عربهای دبی معمولا همون چند کلمه رو بلدند ،ولی اگه درست و حسابی فارسی حرف زده باشه ،ببین چه مارمولکی بوده که تا دقیقۀ90 تو اون شرایط به روی خودش نیاورده !پس هر چی فحش بهش دادی همین الان چهارتا دیگه هم بذار روش ،نثار روح خودش و امواتش کن! چون به نظر میاد کم کاری کردی!Wink
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-01-29 ساعت 23:03)sadra_sepehr نوشته:  راستش خود منم سوتی هایی از این دست داشتم.
یکبار وقتی وارد شرکت بابا شدم دو تا مهمون ترکیه ای داشتیم و موقع سلام و احوال پرسی ترکها کلمه سلام رو میگن مرحبا ، وقتی گفت مرحبا منم که معنیشو نمی دونستم شوخیم گل کرد و گفتم مرحبا به این قد و هیکل چرا به من نی قلیون؟؟؟Big Grin خلاصه بابا و یکی از همکارامون زدند زیره خنده این دو تا بدبختم هاج و واج نگاه می کردند که چی شده ؟ چرا سوژه ی ما شدند؟Big Grin
وقتی همکارمون براشون ترجمه کرد اینقدر خندیدند که دیگه توی اون چند روز که ایران بودند این مرحبا تیکه ی هممون شده بود.
شبش توی فرحزاد وقتی از من راه دستشویی رو پرسید منم مثل مهدی همین Go Away رو گفتم و با توجه به سابقه ای که از من توی ذهنش بود داشت از خنده می ترکید که فهمیدم چه سوتی ای دادمTongue

من که مهدی نیستم صدرا خان! حمید ام!
(2010-01-29 ساعت 23:33)@Š!M نوشته:  
(2010-01-29 ساعت 22:56)honareirani نوشته:  منم یه سوتی دادم چند هقته پیش!
سه تا چینی اومده بودن شرکت ما و بعد از دو سه ساعت که کارشون تمام شد و داشتن میرفتن ، وقتی داشتم مسیر رو نشونشون میدادم و راهنمایی میکردم به جای اینکه بگم go this way گفتم GO AWAY!!!!!
یهو فهمیدم که چی گفتم ولی اصلا به روی خودم هم نیاوردم!!!!!!! رفتم تو شرکت به بچه ها گفتم همه خندیدیم!!!!!!!!!!!

کار خوبی کردین به روی خودتون نیاوردین چون انگلسی بیشتر چینی ها هم تعریفی نداره شاید اصلا نفهمیدن که چی به چی شدهBig Grin

شیما جون انگلیسیشون که بد نبود ، ولی من پررو بودم که اصلا انگار هیچ چیزی نگفته ام و سوت میزدم Big Grin !!!!! Big Grin
پاسخ
(2010-01-29 ساعت 23:03)sadra_sepehr نوشته:  راستش خود منم سوتی هایی از این دست داشتم.
یکبار وقتی وارد شرکت بابا شدم دو تا مهمون ترکیه ای داشتیم و موقع سلام و احوال پرسی ترکها کلمه سلام رو میگن مرحبا ، وقتی گفت مرحبا منم که معنیشو نمی دونستم شوخیم گل کرد و گفتم مرحبا به این قد و هیکل چرا به من نی قلیون؟؟؟Big Grin خلاصه بابا و یکی از همکارامون زدند زیره خنده این دو تا بدبختم هاج و واج نگاه می کردند که چی شده ؟ چرا سوژه ی ما شدند؟Big Grin
وقتی همکارمون براشون ترجمه کرد اینقدر خندیدند که دیگه توی اون چند روز که ایران بودند این مرحبا تیکه ی هممون شده بود.
شبش توی فرحزاد وقتی از من راه دستشویی رو پرسید منم مثل مهدی همین Go Away رو گفتم و با توجه به سابقه ای که از من توی ذهنش بود داشت از خنده می ترکید که فهمیدم چه سوتی ای دادمTongue
(2010-01-30 ساعت 23:23)honareirani نوشته:  من که مهدی نیستم صدرا خان! حمید ام!

شرمنده حمید جان از اونجایی که به نام کاربریت دقت نکردم با indmehdi اشتباه گرفتمتTongue
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، lexington ، indmehdi ، mohammad.maleki ، Iman-gta ، mml ، ali.narooei ، SH1A2R3 ، msar
نتیجه فلسفی اخلاقی :در غربت فرض رو بر این میذاریم همه فارسی بلدن و اینقد با خیال راحت به فارسی پشت سر ملت حرف نمی زنیمSmile)
پاسخ
یک خاطره جالب یادم افتاد :

توی دوبی یکبار در Wild Wady به یک مردی که قیافتا اروپایی بود بهم آب پاشید با خنده با گویش غلیظ شهرضایی (لازمه بگم حتی اصفهانی ها هم به سختی می تونند بفهمند شهرضایی ها چی میگن) فحشی نثارش کردم که قهقهه اون و دوستش رو در پی داشت و جواب رکیک تری به همون گویش و غلیظ تر از من داد که موجبات دوستی مون رو فراهم کرد.Big Grin
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
اُه اُه!!!
راستی یه چیزی تعریف کنم از خود کلمه سوتی!
چند سال پیش من نوجوون 14-15 ساله بودم و بعضی وقت ها میرفتیم به کلوپ بازی های کامپیوتری که اونموقع پلی استیشن 1 رو بورس بود با فوتبال 99 !
نوید از همه بهتر یادشه!!!! Big Grin
داشتم تنهایی بازی میکردم که یه آقای جوون خوش تیپ دختر کش! اومد داخل. گفت میخوام باهات بازی کنم. آخه بازی من خیلی خوب بود. در حین بازی من دروازه بان رو دریبل زدم و با یک شوت بسیار زیبا توپ رو به آسمان فرستادم و همون جا بلند یه خاک بر سرت به بازیکن تیم خودم گفتم و به اون آقا گفتم دیدی عجب سوتی ای دادم!؟!!
بعد از این حرف من اون آقا با تعجب بسیار من رو نگاه کرد و گفت : میشه یه سوال بپرسم؟! گفتم بگو عزیزم!
گفت: سوتی یعنی چی؟!؟!؟!؟!؟
با تعجب بسیار گفتم: چی؟!؟!؟!؟!!
گفت: این سوتی که گفتی یعنی چی؟!!!
گفتم: جدی میگی یا منهه ساده دل رو داری سر کار میذاری؟!
گفت: جدی میگم! نمیدونم یعنی چی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا هم نمیدونست یعنی چی!!! چون بسیار از حرف من تعجب کرد!
من نیم ساعت تلاش کردم تا براش توضیح بدم که آخر سر هم نتونستم منطورم رو براش بیان کنم!!!
پاسخ
خدایی هیج کدومتون ادعای سوتی دادنتون نشه که مطمن باشید کم میارید. قبلا بهم میگفتن سوتعلی، حالا بهتر شدم...

برای اولین بار که رفته بودم پای صندوق ( مکدونالد) سفارش بدم، یه تیکه ( نه سوتی) اومدم که خودم هنوز دارم حال میکنم، به همه بچه ها گفتیم آقا بشنین ما سفارش میدیم، عین مرد رفتیم پای صندوق و سفازش دادیم، بعد که غذا رو اوردیم دیدم "نی" برای نوشابه ها نداده.

منم ادعااا، دو سه روزه اومدم فکر کردم دیگه زبانم خدا شده، رفتم به طرف گفتم
Excuse me may I have a NEEDLE

Needle????

هاا؟؟؟؟؟؟؟
طرف مونده بود بابا این معتادا اشتباهی اومدن اینجا فکر کردند ....
من هم توی فکر این بودم چرا طرف شک شده !!
رفیقیمون گفت خدا خیرت بده نیدل چیه(تازه فهمیدم چه گندی زدم) ، رفیقمون هم اومد سوتی من رو درست کنه، گفت :
Sorry, we need pipe
من دیگه اینجا گفتم طرف 100% گند زده به خودش و مطمن شده ما معتادیم.
در عین ناباوری طرف، دیدم یکی از همکاراش که سن بالاتری داشت اومد و چند تا "نی" گذاشت جلومون و پرسید منظورتون Straw هستش؟؟

ماهم سرمون و مثله بز انداختیم پایین و نی ها رو چنگ زدیم و ده برووو

خلاصه نتیجه گیری اخلاقی: اگر بار اولتون میخواین یک کاری بکنید، زیاد جو نگیرتون که همه کار بلدین و.... ، از بقیه دوستان هم کمک بگیرید بد نیست.
من سوات ندارم امزا بزارم. نمیشه انگشط بزنم؟؟ په ای چه وب صاتی یه
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان