کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلاس زبان در آمریکا
(2010-02-23 ساعت 12:19)soroush2031 نوشته:  این مطلب رو حتما بخونید و جدی بگیرید
http://www.farya.com/id/2628
سروش جان مطلب جالب و آموزنده ای بود ممنونSmile...ولی اگه من جای سارا خانم بودم بهم بر میخوردWink.....صحبت از کهولت و کند مغزی نبود...بحث تند خوانی و رمز تقویت این تکنیک بود...Big Grin
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، soroush2031 ، سارا کوچولو ، Hossein81 ، msar
بله استاد درست میفرمائید .ممکنه بهشون بر بخوره .تقصیر منه که توضیح ندادم که انجام این موارد باعث تقویت حافظه میشه .چون منم با این مشکل روبرو هستم . به هر حال اگه جسارتی بوده به بزرگی خودشون ببخشند.
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، Hamid55 ، msar
حمید جان من که اصلا بهم بر نخورد! بلاخره آدم باید واقعیتها رو بپذیره، خودم که قبلش اعتراف کرده بودم که عقب افتاده ام. دیگه کند مغزی که شاخ و دم نداره! فقط بگما در این حد نیستم که نتونم آب دهنم رو کنترل کنم!
سروش جان من هر گونه برخوردنی رو تکذیب می کنم و اعلام می کنم که حمید واسه من حرف در اورده !تازه ازتون ممنونم که یک چنین راهنماییهای پیشرفته ای رو در اختیار ما منگلهای بشری قرار می دیدSmile

راستی دیروز برای کشف و ریشه یابی مشکلِ کندخوانیم شروع کردم به خواندن مطالب فارسی ،اونم با آخرین سرعتی که می تونستم و بعد هی تایم می گرفتم و با هم مقایسه می کردم تا ببینم چه روشی بهتر رو من جواب می ده ! من فکر می کنم عمده مشکلم عدم تمرکز و نداشتن حضور ذهنه و این بر می گرده به این که بیشتر اوقات مشغول فضانوردیم واصلا کلا تو این دنیا نیستم ،بیشتر دارم واسه خودم تخیل می کنم و نمی تونم رو فضای واقعی فوکوس کنم!
خلاصه ما عقب افتاده ها این اختلالات مغزی رو هم داریم دیگه چه می شه کرد!

بازهم منتظر کمکهای انسان دوستانۀ شما و بقیۀ عزیزان هستم.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، سارا کوچولو ، soroush2031 ، lexington ، zohreh36 ، msar
من فکر میکنم این قضیه 90 درصدش ذاتی باشه و 10 درصدش در اثر تمرین و ریاضت به دست بیاد....Smile
به نظر من زیاد بهش فکر نکن و برای چیزهائی که داری تلاش کن..حالا به چه درد میخوره که بتونیم تند بخونیم یا تند حرف بزنیم؟
البته من زیاد کند نیستم ولی تند خوان هم نیستم....همین اندازه که لهجمون مثل این مکزیکیها و اورینتالها نیست جای بسی شعف داره..حالا خوندنمون کند باشه....
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، lexington ، msar
رسارسا جان !
خدمت شما عرض کنم که به هیچ عنوان این حرف ها را به زبان نیاورید گرچه میدانم شکسته نفسی میفرمایید و محض مزاح همچنین چیزهایی رو میفرمایید ولی من این نکته رو خدمت شما و همه عرض کنم که :
هیچ کس از لحاظ هوشی و ذهنی (به غیر از موارد خاص) چیزی از دیگری کم ندارد فقط باید اونو کشف و فعال کنه!
همچنین این نکته رو بگم و همچنین ذکر کنم که خودم هم خیلی به این کته اعتقاد دارم:
آلبرت انیشتین دانشمند بزرگ میفرماید :
""" تخیل به مراتب بهتر از تفکرو والا تر است """
شما تا آخرش رو بخون ببیین من چی میگم .
منم مثل شما تمرکز ام رو باید تقویت کنم . همچنین حافظه ام رو ولی الان هم کاملا ازش راضی هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، سارا کوچولو ، Hamid55 ، lexington ، msar
نخير ليلي خانم با پوزش بايد بگم كه تند خواني و تمركز 90 درصد با تمرين و تلاش محقق مي شه.
سارا خانم شما براي تند خواني نبايد انتظار نتيجه سريع داشته باشي و همين روشي كه انجام مي دهي بهترين روش است اما هر روز را نسبت به روز قبلت سريعتر كن نه هربار كه متني را مي خواني دفعه بعد آن را سريعتر بخواني اين تمرين با روزي نيم ساعت و در مجموع سه هفته نتيجه شگفت انگيزي براي شما ببار خواهد آورد.
يك نكته مهم: هنگام تمرين تند خواني تمركز شما بر روي تند خواني خواهد بود و شما زياد حواستان پرت نمي شود اگر اينطور شد كمي سرعت خواندن را افزايش دهيد.
نكته مهمتر اينكه شما هنگام تمرين تند خواني انتظار فهميدن مطلب را نداشته باش.

روش علمي تر تندخواني: در روز اول تمرين سعي كنيد حدود سه كلمه را همزمان ببينيد و در روز دوم چهار كلمه تا هفته سوم شما بايد قادر باشيد يك جمله كامل را در يك نگاه ببينيد.
از روز اول بلندخواني و لب خواني را بكلي كنار بگذاريد و از هفته دوم نيز هجي كلمات در ذهن را نيز ترك كنيد.
تاكيد مي كنم هنگام تمرين تندخواني به احتمال زياد متوجه مفهوم نوشته نخواهيد شد و در حافظه شما نمي ماند اما نگران نباشيد و هنگامي كه كاملا به تندخواني عادت كرديد خواندن برايتان بسيار لذت بخش تر خواهد شد. و آنوقت شما دو گزينه در اختيار داريد و هرگاه كه بخواهيد متني را بهتر متوجه شويد گزينه خواندن شمرده كه از قبل در دسترس است.

برعكس تصور بسياري از افراد كه عميق خواني را با شمرده خواني مترادف مي دانند و تندخواني را سطحي خواني مي دانند اين موضوع صحت ندارد. خود من سالها پيش براي داوطلبين كنكور دوره هاي كوتاه مدت تندخواني مي گذاشتم و بدليل اينكه براي تعداد زيادي داوطلب كنكور برنامه ريزي داشتم و از اول تا قبولي كنكور آنها را زير نظر داشته و آناليز مي كردم يكي از دلايل موفقيت در رشته دانشگاههاي خوب را تندخواني يافتم.

طبق آمار خود من شما هيچ كس را از نفرات زير 100 كنكور پيدا نمي كنيد كه كندخوان باشد.
از طرف ديگر 99 درصد دختراني كه در دبيرستان شاگرد ممتاز با معدل 19.5 به بالا هستند علت اينكه در كنكور نتيجه مطلوب را نمي گيرند همين كندخواني است. اين قضيه دلايل تحليلي زيادي دارد كه به اين انجمن مربوط نمي شود.
من با توجه به نوشته هاي شما حدس مي زنم از هوش بسيار بالايي برخوردار هستيد اما مانند بيشتر خانمها كندخوان هستيد و اين هم ذاتي نيست بلكه مربوط به سيستم آموزشي ايران مي باشد. و همه دوستان مطمئن باشند با كمي تلاش از نعمت تندخواني بهره مند مي شوند.
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، shahram1347 ، ChairMan ، Hamid55 ، lexington ، laili ، msar
کاوشگرجان تبریک عرض میکنم . !!!!!!!!!!
خلاصه وضعیتتان مشاهده شد نتیجه رضایت بخشبود Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، msar
(2010-02-23 ساعت 23:51)soroush2031 نوشته:  بله استاد درست میفرمائید .ممکنه بهشون بر بخوره .تقصیر منه که توضیح ندادم که انجام این موارد باعث تقویت حافظه میشه .چون منم با این مشکل روبرو هستم . به هر حال اگه جسارتی بوده به بزرگی خودشون ببخشند.

سروش جان جدی نگیر من شوخی کردم.....مطمئنا به کسی بر نمیخوره...Smile
(2010-02-24 ساعت 13:13)kavoshgarnet نوشته:  از طرف ديگر 99 درصد دختراني كه در دبيرستان شاگرد ممتاز با معدل 19.5 به بالا هستند علت اينكه در كنكور نتيجه مطلوب را نمي گيرند همين كندخواني است. اين قضيه دلايل تحليلي زيادي دارد كه به اين انجمن مربوط نمي شود.
من با توجه به نوشته هاي شما حدس مي زنم از هوش بسيار بالايي برخوردار هستيد اما مانند بيشتر خانمها كندخوان هستيد و اين هم ذاتي نيست بلكه مربوط به سيستم آموزشي ايران مي باشد. و همه دوستان مطمئن باشند با كمي تلاش از نعمت تندخواني بهره مند مي شوند.

یعنی سیستم آموزشی ایران فقط باعث کند خوانی خانم ها میشه!؟!
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-02-24 ساعت 16:45)Hamid55 نوشته:  
(2010-02-23 ساعت 23:51)soroush2031 نوشته:  بله استاد درست میفرمائید .ممکنه بهشون بر بخوره .تقصیر منه که توضیح ندادم که انجام این موارد باعث تقویت حافظه میشه .چون منم با این مشکل روبرو هستم . به هر حال اگه جسارتی بوده به بزرگی خودشون ببخشند.

سروش جان جدی نگیر من شوخی کردم.....مطمئنا به کسی بر نمیخوره...Smile
(2010-02-24 ساعت 13:13)kavoshgarnet نوشته:  از طرف ديگر 99 درصد دختراني كه در دبيرستان شاگرد ممتاز با معدل 19.5 به بالا هستند علت اينكه در كنكور نتيجه مطلوب را نمي گيرند همين كندخواني است. اين قضيه دلايل تحليلي زيادي دارد كه به اين انجمن مربوط نمي شود.

یعنی سیستم آموزشی ایران فقط باعث کند خوانی خانم ها میشه!؟!

نه منظورم من اين نبود حميد جان، ولي همانطور كه توضيح دادم مدت زيادي كارم برنامهريزي درسي براي كنكور بود و با دختر و پسرهاي زيادي سر و كار داشتم و نتيجه اينطوري بود:
بيشتر پسرهاي تنبل: كندخوان
بيشتر پسرهاي درسخوان: تندخوان
بيشتر دخترهاي تنبل: تندخوان
بيشتر دخترهاي زرنگ: كندخوان
تمام پسرها و دخترهاي رتبه بالاي كنكور: تندخوان
تحليل: پسرها كمتر وقت براي درس خواندن مي گذاشتند و در نتيجه قبل از جواب دادن به معلم يا قبل از امتحان خيلي سريع كتاب را مرور مي كردند. (مرور سريع و تندخواني نتيجه بسيار خوبي در بر دارد و پسرها فكر مي كنند كه با دو دقيقه درس خواندن از دختراني كه يك روز درس خوانده اند باهوشترند كه نمره بهتري مي گيرند و من مي دانم كه اينطور نيست.)
دختران به دليل اهميت خاصي كه درس خواندن در سرنوشتشان دارد و در كارهاي خانه هم كمك مي كنند تمام وقت آزاد خود را به درس خواندن مي گذرانند و تلاش مي كنند كه نكته اي از قلم نيافتد و بالاترين نمره را كسب كنند و تمركز بيش از حد بر روي درس باعث شمرده خواني و در نتيجه كند خواني مي شود.
از طرف ديگر سيستم آموزشي در كند خواني بي تاثير نيست و در زمان ما تمام مطالب تشريحي و حفظي بود (ولي گويا كمي بهتر شده است). اين سيستم به دلايلي كه در بالا گفتم بر روي دختران تاثير در جهت كندخواني دارد.
البته قصد نداشتم در اينجا به اين موضوع بپردازم و به دليل خلاصه نويسي تحليل ايراد دارد. ولي به نتيجه تا حدود زيادي اطمينان دارم.
بيشترين تاثير اين كندخواني در زبان خارجي مشهود است. وقتي كه ما فيلمهاي خارجي را مي بينيم از اينكه به چه سرعت در آخر فيلم عوامل فيلم فهرست مي شود و ما نمي توانيم همه آنها را بخوانيم تعجب مي كنيم و تصور مي كنيم غير ممكن است خودشان هم بتوانند به آن سرعت بخوانند ولي اينطور نيست علاوه بر اينكه آنها چشمهايشان به كلمات عادت بيشتري دارد، سرعت خواندن خارجي ها به خصوص انگليسي زبانها خيلي بالاست. ولي ما به دليل مشكل بودن زبان خارجي در دوران تحصيل و عادت به تمركز و كند خواندن براي درك بهتر، در زبان خارجه بسيار كندخوان هستيم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid55 ، lexington ، rasarasa ، هموطن ، msar
(2010-02-24 ساعت 14:36)NAV!D نوشته:  کاوشگرجان تبریک عرض میکنم . !!!!!!!!!!
خلاصه وضعیتتان مشاهده شد نتیجه رضایت بخشبود Big Grin

خيلي ممنونم نويد عزيز ولي اين كه خنده نداشت قصد من يادآوري به ساير بچه ها بود تا خلاصه وضعيت شان را به روز كنند و امضاي خودم هم خلوت بشه. ولي من هم كلي به اين رضايت بخشبود خنديدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، msar
آقایان و خانمها سلام
بذارید منم توی پرانتز یه چیز بگم و برم که اصلا ً به موضوع مربوط نیست؛ راستش منم خیلی دلم میخواد اینقده وقتم رو برای مطالعه نگذارم. البته منظورم اینه که من خوره ی مطالعه دارم ؛ مخصوصا ً الان که بیشتر از طریق کامپیوتر و اینترنت دائم توی این وبسایت و اون وبلاگ چرخ میزنم و تا بخود میام؛ چیزی حدود 3 تا 5 ساعت از روز را مشغول مطالعه بوده ام؛ ولی متاسفانه سرعت مطالعه ام کم است.

لذا اگر دوستانی که تجربه و اطلاعاتی در زمینه ی «تندخوانی» دارند، محبت کنند و یک مبحث اختصاصی در این زمینه منتشر کنند، ای بسا که دوستان زیادی به دانستن و تمرین روشهای تندخوانی نیاز داشته باشند. البته این فقط یک پیشنهاد است و چه بسا بهتر است در بخش گفتگوی آزاد راه اندازی شود تا نامربوط بودن آن به مسئله ی مهاجرت، باعث دلخوری بعضی ها که فقط برای گیر دادن خلق شده اند؛ نشود. و مهمتر اینکه نیاز به تمرینها و درسهایی مرتب و دنباله دار برای تمرین تندخوانی است و لطفا ً به ذکر مسائل کلی اکتفا نشود.

بنده از همین الان توی کلاس تندخوانی مهاجرسرا ثبت نام و پرداخت شهریه ی خود را اعلام میکنم . پیروز باشید ....بدرود..ارادتمند حمید میزوری
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، rasarasa ، laili ، msar
شاید خواندن این کتاب هم خالی از فایده نباشه!

The Evelyn Wood 7 Day Speed Reading Program
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، rasarasa ، msar
والله من ادعایی در تند خوانی ندارم ولی خیلی خوب میتونم بسیار بسیار تند بخونم همینطور که گاهی کتاب های 200 صفحه ای رو توی 3 یا نهایت 4 روز میخونم. خوب قلق کار به نظر من اینه که (یعنی کاری که خودم میکنم ) شما جلوتر از اون چیزی که میخونی باید چشمت باشه . به همین راحتی . یعنی در ایتدای جمله اول این متن من اگر دارید "والله" رو میخونید باید چشمتون روی "ندارم " یا کمی پس و پیشتر باشد .
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، sara77 ، lexington ، سارا کوچولو ، msar
اقا بحث تند خوانیه یا زبان خوانی یکی یه کمکی چیزی....
پاسخ
(2010-02-25 ساعت 01:28)Ashkan.R نوشته:  اقا بحث تند خوانیه یا زبان خوانی یکی یه کمکی چیزی....

تند زبان خواني يا زبان تندخواني
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان