کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تاثیر ساعات مختلف خواب در سلامتی بدن
تاثیر ساعات مختلف خواب شب در سلامتی بدن

داشتن عادت غذایی و صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند
برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد.

ساعت 9تا 11 شب: زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود.در این ساعات بهتر است بدن در حال آرامش باشد.در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.
ساعت 11تا1 شب:عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.
ساعت 1 تا 3 نیمه شب: عملیات سم زدایی در کیسه صفرا،در طی یک خواب عمیق به طورمناسب انجام شود.
ساعت 3 تا 5 صبح :عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان،سرفه شدید یا عطسه می کنند.
ساعت 5 تا 7صبح:این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد،لذا می توانید آن را دفع کنید.
ساعت 7تا 9 صبح:جذب مواد مغذی صورت می گیرد،پس بهتر است صبحانه بخورید. افرادی که بیمار می باشند،بهتر است صبحانه را در ساعت 6و30 دقیقه میل کنند.

کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند،بهترین ساعت صرف صبحانه 7و30 دقیقه می باشد و کسانی که اصلا" صبحانه نمی خورند ، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و درساعت 9 تا 10 صبح صبحانه بخورند.
دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب ،باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند.
از نصفه های شب تا ساعت 4 صبح ، مغز استخوان عملیات خون سازی رو انجام می دهد.
در ایام تعطیل ،بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات، با خستگی به سر کار می روند، چون اعمال بدنشان دچار سر درگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.
پس، همیشه زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید.(مریم سجاد پور-کارشناس تغذیه)

دوستان هدفم از گفتن این مطلب این بود که ضرر های دیر خوابیدن رو بدونیم و این یکی از عادت های بد جوان های داخل ایران است که اگه یه نگاهی به این چت روم ها بندازیم می بینیم که چقدر زیاد هست ولی در امریکا همه اکثرا" تا 10 بیدارن و صبح زود هم بیدار می شن و در ا.ی.ر.ا.ن .
به فکر سلامت خود باشیمWink (البته خودم بیداری زیاد دارم و الان هم با سوزش چشم مواجه شدم دلم به حاله بقیه سوخت گفتم شما رعایت کنید،این رو هم گفتم چون ساعت ارسال پستم می افته نگید خودش تا 4 صبح بیداره اومده داره در مورد سر ساعت خوابیدن حرف می زنه :d
پاسخ
من آرامش و سکوت وتمرکز شب رو نمی تونم با هیچی عوض کنم، یک شبهایی که از حالت جغدی در میام و خوابم می بره ،خیلی ناراحتم که شب رو از دست داده ام! بذار سمها کار خودشون رو بکنند بابا !چی کار داری اون بیچاره ها رو! بذار واسه خودشون زندگی کنن خوش باشن! ما که با شب زنده داری خوشیمBig Grin
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، soroush2031 ، nnazi_2005 ، ساشا ، R.F ، kianoush ، xbox ، 327 ، feidom30 ، Musick ، msar ، nima_no
یه مطلبی رو بد نیست بگم حالا که صحبت از سم شد.
لازم به ذکر است که هرچه مصرف مایعات و مخصوصا آب در طول روز زیاد باشد ما سالمتر هستیم چون آب سموم رو دفع میکند. و خوردن آب از همه مهمتر بر پوست ما اثر می گذارد و باعث شادابی آن می شود .چون سموم در موقع دفع نشدن خودشان را در پوست ما ظاهر میکنند و به نوعی به ما هشدار میدهند که ای انسان ما از بدن تو دفع نشده ایم و بر صورت تو خود را به نمایش می گذاریم تا شاید تو اگاه شوی و روزی 8لیوان آب بخوری.
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، یه مهاجر ، nnazi_2005 ، WIKIMAN ، سارا کوچولو ، sara24 ، xbox ، sib 24 ، msar
تو اروپا که همه ۶ شام میخورن و تا ۹ اکثرا خواب هستن البته بخاطر اهمیت سلامتی شون نیست بیشتر به جهت خصاصته!!! همه کارهاشون رو روز انجام میدن تا دیگه شب کاری نداشته باشن که مجبور شن برق استفاده کنن!!!! بخاطر اب و هوا هم هست.اینجا اونقد سرده که عملا نمیشه ۵ به بعد بیرون رفت و به غیر از مغازه های بزرگ بقیه مغازه ها تا ۶ ۷ می بندن و چه بخوای یا نخوای مجبوری خونه باشی چون بیرون خبری نیست.بغیر از مکانهائی که برای خوشحالی کردن همیشه این ساعتها بازه که البته اونم اونقد برای مردم اینجا عادی شده که فقط اخر هفته ها بعضیا میرن برعکس اونچه به ما گفتن که اینجا همش مردم دنبال خوشگذرونی هستن اتفاقا اینا مثل مرغ میمونن هوا تاریک نشده زود میرن جاBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: nnazi_2005 ، سارا کوچولو ، payman R ، sara24 ، mh_hshk ، seravin ، xbox ، maradona1986 ، 327 ، barvos ، msar
من تو 2روز هم 8 لیوان آب نمی خورم (کم خرجم)
شبها هم وقتی تعطیلیم ، بین 2 ترم،تابستون،عید مگه میشه شبها فیلم ندید Big Grin تازه شبها mbc فیلمهای خوبش رو میزاره Big Grin
فعلا جوونیم ،جا داریم
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: nnazi_2005 ، mh_hshk ، xbox ، msar
دیدم دوستان در مورد آب خوردن صحبت کردن گفتم بد نیست ،این موارد رو هم بدونید:

(( تنظیم دفعات نوشیدن آب))

تنظیم دفعات نوشیدن آب باعث می شود کارایی بدن بالا برود

Correct timing to take water will maximize its effectiveness to Human body.

دو لیوان آب - بعد از بیداری - به فعالیت ارگانهای داخلی بدن کمک می کند
Two (02) glass of water - After waking up - Helps activate internal organs

یک لیوان آب - نیم ساعت قبل از غذا خوردن - به هضم و گوارش غذا کمک می کند
One (01) glasses of water - 30 minutes before meal - Help digestion

یک لیوان آب - قبل از دوش گرفتن - به کاستن از میزان فشار خون کمک می کند
One (01) glass of water - Before taking a bath - Helps lower blood pressure

یک لیوان قبل از خواب - از سکته و حمله قلبی جلوگیری می کند
One (01) glass of water - Before sleep - To avoid stroke or heart attack
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، idn ، xbox ، msar
یک ایمیل دریافت کردم ،خواستم دوستان رو هم از تاثیرات استراحت کردن و خواب در روی حافظه ومغز در جریان بزارم.

دانشمندان ادعا کردند بعد از یادگرفتن یک موضوع اندکی استراحت کنید تا آن را بهتر به خاطر بسپارید.

محققان همیشه معتقد بودند خوابیدن می‌تواند با نظم بخشیدن به مطالبی که شما به تازگی آموخته اید حافظه را قوی‌تر کرده و مطالب را در مغز ذخیره کند.

اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد حتی استراحت بسیار کوتاه و یک زنگ تفریح چند دقیقه ای نیز می‌دهد می‌تواند به نظم و ذخیره سازی بهتر اطلاعات در حافظه کمک کند .

این یافته‌ها که توسط دانشگاه نیویورک در آخرین نشریات عصب‌شناسی به چاپ رسیده است اطلاعات مفیدی در مورد بهبود عملکرد حافظه ارائه کرده است.

این یافته‌ها هم‌چنین نشان می‌دهد چرا ما بعضی از اطلاعات را با کوچک‌ترین جزئیات آن به یاد می‌آوریم ، اما در عوض بعضی دیگر را به سرعت فراموش می‌کنیم.

دکتر لیلا داواچی استادیار دپارتمان روانشناسی دانشگاه نیویورک در این باره گفت :استراحت کوتاه و خوردن یک نوشیدنی مانند قهوه می‌تواند به شما در ذخیره کردن اطلاعاتی که به تازگی آموخته اید کمک کند.

دانشمندان برای آن که پی ببرند آیا یکپارچه سازی حافظه در هنگام استراحت‌های کوتاه و بدون نیاز به خوابیدن نیز اتفاق می‌افتد یا خیر از قسمت‌هایی از مغز که نقش بسیار مهمی در حافظه بازی می‌کردند عکس‌برداری کردند.

در این تحقیقات مشخص شد مغز انسان احتیاج دارد بعد از یاد گرفتن مطلبی مدت کوتاهی استراحت کند تا بتواند به تجزیه و تحلیل مطالب یادگرفته شده بپردازد.

دانشمندان متوجه شدند در هنگام استراحت ، قسمت‌های خاصی از مغز به اندازه زمانی که شما در حال یادگیری بودید به فعالیت خود ادامه می‌دهند که این فعالیت‌ها خصوصا در مورد کارهایی که نیاز به خاطر سپردن داشته باشد بیش‌تر است.

دانشمندان کشف کردند مغز بسیاری از اطلاعات خود را فقط برای یک روز نگهداری می‌کند ، اما در هنگام شب درست مانند یک ویرایشگر فیلم که در میان ویدیو کلیپ‌ها جستجو کرده و بهترین قطعات را جدا می‌کند ، بهترین قسمت‌های اطلاعات روز را به حافظه بلند مدت فرستاده و در حقیقت آن را آرشیو می‌کند.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، ChairMan ، sara24 ، soroush2031 ، mh_hshk ، xbox ، maradona1986 ، thtinc ، msar
دوستان مهربان و بزرگوار! هیچکس نمیتونه برای ما یک عدد نخسه بپیچه؟
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
بسیار عالی بود . سپاسگذار

(2010-02-17 ساعت 09:28)nnazi_2005 نوشته:  دیدم دوستان در مورد آب خوردن صحبت کردن گفتم بد نیست ،این موارد رو هم بدونید:

(( تنظیم دفعات نوشیدن آب))

تنظیم دفعات نوشیدن آب باعث می شود کارایی بدن بالا برود

Correct timing to take water will maximize its effectiveness to Human body.

دو لیوان آب - بعد از بیداری - به فعالیت ارگانهای داخلی بدن کمک می کند
Two (02) glass of water - After waking up - Helps activate internal organs

یک لیوان آب - نیم ساعت قبل از غذا خوردن - به هضم و گوارش غذا کمک می کند
One (01) glasses of water - 30 minutes before meal - Help digestion

یک لیوان آب - قبل از دوش گرفتن - به کاستن از میزان فشار خون کمک می کند
One (01) glass of water - Before taking a bath - Helps lower blood pressure

یک لیوان قبل از خواب - از سکته و حمله قلبی جلوگیری می کند
One (01) glass of water - Before sleep - To avoid stroke or heart attack
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان