کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوال در مورد مشکل تاریخ تولد
من چک کردم و تاریخ و درست بهم داد...
تشکر کنندگان: jMaster
من نمیدونم که اونها اینو میفهمن که اینجا برای اینکه بچه ها زودتر برن مدرسه شناسنامشونو زود میگیرفتن(نمیدونم هنوز این متداوله یا نه).به هرحال اگه میخواهید راستشو بگید بهتره همه رو توضیح بدهید. اگه مشکلی در انگلیسی نوشتنه کل قضیه دارید از کسی که وارد تره کمک بخواهید. به نظر من هیچ توجیهی برای اشتباه پنج ماهه وارد نیست مگر اینکه کاملا مستدل باشه. بخاطر همین طی یک نامه کل قضیه رو توضیح بدید و توکل به خدا کنید. Smile
jMaster نوشته: دوستان از اونجا که من در اکثر جاها خوندم که برخلاف ایران! برای آمریکا بهتره که همیشه راستشو بنویسیم، بنظر شما من در ایمیل فقط بنویسم که در تبدیل تاریخ اشتباه کردم یا اون قضیه ای که تو پست اول توضیح دادم رو بنویسم(یعنی بگم که تاریخ تولد واقعیم با تاریخ تولد شناسنامه ایم فرق داره و من در ثبت نام اینترنتی اشتباهاً تاریخ تولد واقعیم رو نوشتم)؟
1- هر دولینکی که در چند پست قبل قرار دادید تاریخ تولد من را درست نمایش می دهند.
2- من فکر می کنم که برایشان بنویسید که اشتباه کردید. نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر. چون میترسم توضیح آن کار را بیشتر خراب کند.
3- مهم ترین چیز برای آنها این است که شما ثابت کنید که آن کسی که اینترنتی ثبت نام کرده شما هستید نه کس دیگر. کپی صفحه های ثبت نام را اگر داشته باشید شاید کمک کند.
4- شما مطمئن هستید که تاریخ فرم DS230 را هم اشتباه وارد کردید؟
5- از نرم افزار پیوست استفاده کنید.
6- تنها کاری که به نظر من میرسه اینه که به آنها اطلاع بدهید.

فایل‌های پیوست
.zip   S2M.zip (اندازه 14.31 KB / تعداد دانلود: 37)
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان: jMaster ، Masoud ، maryam
ممنون از همه دوستان
جناب صمد عزیز،
مطابق نرم افزاری که دادید من تاریخ را در DS-230 درست وارد کرده ام.
تاییدیه ثبت نام اینترنتی رو هم دارم.

از طرفی بقول ezbob پنج ماه اختلاف اونم طوری که نه سالش و نه ماهش و نه روزش باهم میخونه یه جورایی غیر قابل توجیه به نظر میرسه و از طرفی هم توضیحات زیاد ممکنه باعث بشه اونها بهت شک کنن که داری دروغ میگی!!!
دارم از دو دلی میمیرم.
انشاالله خدا نسیبتون نکنه که وقتی فکرشو میکنم که بخاطر یه سهل انگاری ممکنه بقیه عمرم تو اینجا تلف بشه دیوانه میشم!
تشکر کنندگان:
سلام.
ببخشید من دوباره مزاحم دوستان شدم.
من متن زیر رو خودم نوشتم و از دوستان می خوام که اگه اشکالی توش می بینن(چه به لحاظ نگارش و لغات و جمله بندی و چه به لحاظ لحن صحبت) به من بگویند.
بازم ببخشید.

Hello.
I want to inform you about an error in my DV2009 electronic registration.
Unfortunately, My real birth date is different from my birth date which is registered in my birth
certificate and other formal documents. My parents has done that to make it possible to send me
to elementary school one year earlier. It has been a usual process in that years in Iran.
By mistake, i entered my real birth date instead of my officially registered birth date in DV2009 electronic registration.
My real birth date is Feb 17th 1985 (I entered this one in electronic registration) and my registered birth date in my birth certificate is Sept 9th 1984.
So, my officially registered birth date is Sept 9th 1984 and i entered this date in the form DS-230.

Thank you.

تشکر کنندگان:
سلام به jMaster عزيزم.
خوب چند تا اشكال من پيدا كردم كه تو متن زير مشخص كردم. توي پرانتز اصلاح شده است :

Hello.
I want to inform you about an error in my DV2009 electronic registration.
Unfortunately, My real birth date is different from my birth date which is registered in my birth
certificate and other formal documents. My parents has(have) done that to make it possible to send me
to elementary school one year earlier. It has been a usual process in that(those) years in Iran.
By mistake, i(I) entered my real birth date instead of my officially registered birth date in DV2009 electronic registration.
My real birth date is Feb 17th 1985 (I entered this one in electronic registration) and my registered birth date in my birth certificate is Sept 9th 1984.
So, my officially registered birth date is Sept 9th 1984 and i(I) entered this date in the form DS-230.

ببين به نظر من بهتره آخر نامه ات بگي كه حالا چه درخواستي داري. مثلاً
I want to know if it is possible for you to correct this error or not. I can send any additional documents (like a copy of my birth cert.) for you to prove this either by mail or email.

موفق باشي دوست من. :-)
کیس نامبر : AS000021XX
دریافت نامه اول : 1st April 2008
ارسال نامه اول : 28th May 2008
اعلام کارنت : 15th August 2008
دریافت نامه دوم : 10th September 2008
تاريخ مصاحبه : 7th October 2008
دریافت ویزا : 8th October 2008
تاریخ ورود به آمریکا: 14th March 2009
دریافت گرین کارت : 14th April 2009
سلام.
خواستم از کسانی که تو این تاپیک با من همفکری کردند تشکر کنم، امیدوارم بتونم جبران کنم.
در نهایت بعد از کلی فکر کردن و پرس و جو و... به این نتیجه رسیدم که تو ایمیل فقط بگم که اشتباه کردم و توضیحات اضافه ندم( همونی که صمد خان گفت) و همین الان ایمیل رو فرستادم.
الان دیگه کاری نمیتونم بکنم بغییر از توکل به خدا و امید بستن به دعای خیر شما عزیزان.
محتاج دعای همه شما عزیزان هستم.
با تشکر فراوان-سیاوش.
تشکر کنندگان:
سلام.
این نرم افزاری که آقا صمد گذاشته برای پیدا کردن معادل میلادی تواریخ, دچار اشکال است. در این نرم افزار سال های کبیسه در نظر گرفته نشده است. مثلا تاریخ تولد من را با یک روز تفاوت نشان می دهد.
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:
اتفاقاً این جور نیست! مثلاً تاریخ امروز رو 1387/03/28 رو به نرم افزار بدید. بعد تاریخ سال آینده 1388/03/28 رو بدید. کاملاً متوجه می شوید.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
من به شما توصیه میکنم که پاس خود را بر اساس ان تاریخی که در روز ثبت نام نوشتید بگیرید البته قبل از آن باید شناسنامه خود را اصلاح کنید که این کار هم زیاد مشکل نیست امید زیادی نداشته باشید با این اختلاف چند ماهه که دارید فرم ثبت نام قابل اصلاح نیست ولی فرمهایی که به kcc دادید میشود اصلاح کرد
ریسک نکنید این تنها راه هست در ضمن بدون استرس و نیاز به شانس و اما و اگر فقط کمی طول میکشد و دوندگی دارد که خوب شما وقت دارید
اي دل اندر بند زلفش از پريشاني منال _ _ _ _ _ مرغ زيرك چون به دام افتد تحمل بايدش
تشکر کنندگان:
omran جان
من قبلاً پرسیدم گفتن شناسنامه منو عوض نمیکنن. چون هنوز سربازی نرفتم و کلاً برای پنج ماه شناسنامه رو عوض نمیکنن.
تشکر کنندگان:
دوستان سلام.
من ایمیل زیر رو براشون فرستادم ولی یه جواب بی ربط دادن!! چی کار کنم؟

Hello.
I want to inform you about an error on DV-2009 electronic registration.
There's an error in my birth date in electronic registration.
My correct birth date is Sept 9th 1984 which I wrote it on DS-230. But by mistake, on electronic registration it's Feb 17th 1985 which is not correct.
I want to know if it is possible for you to correct this error or not. I can
send any additional descriptions or documents (like a copy of my birth cert. or my electronic registration confirmation page) for you to prove this either by mail or email.
Thank you.

و اونا جواب زیر رو دادن!:

Thank you for your inquiry.

It is acceptable to use correction fluid to correct mistakes made while completing your forms. If you have detected an error on a form you have already submitted, you can send the corrected information to KCC through regular mail or email. If there are more than one or two minor corrections, you may submit a corrected copy of the forms. You can use photocopied forms or you can download them from http://www.travel.state.gov/visa/frvi/fo..._1342.html.

حالا چیکار کنم؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان