کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوال در مورد مشکل تاریخ تولد
سلام.
البته من قبلاً این سوال رو در اینجا و جاهای دیگه مطرح کردم ولی با شنیدن جوابهای مختلف واقعاً نمیدونم چی کار کنم.
من تاریخ تولد واقعیم با تاریخ تولد شناسنامه ایم فرق داره(والدین برای اینکه یکسال زودتر برم مدرسه حدود 5 ماه تارخ تولدم رو تو شناسنامه بزرگتر گرفتن.)
این پنج ماه تفاوت بصورتیه که تاریخ تولد واقعیم به مبلادی سال1985 و تاریخ شناسنامه ایم 1984 میشه
حالا من در زمان ثبت نام اینترنتی گرین کارت چون خیلی حول حولکی و از سر بیکاری! ثبت نام کردم تاریخ تولد واقعیم(نه اونی که تو شناسنامه است) رو که معادل میلادیش رو یادم بود زدم.
الان در فرمهایی که فرستادم هم مسلماً تاریخ تولد شناسنامه ایم رو زدم.
حالا بعضی دوستان میگن یهشون ایمیل بزن و بعضی هم میگن نیازی نیست و ملاک اطلاعات درون ds230 هست.
آیا ممکنه بخاطر این مورد بر به مشکل بخورم و بهم ویزا ندن؟
خواهش میکنم اگه راه حلی بنظرتون میرسه اینجا بفرمایید و منو از نگرانی و سردرگمی در بیارید.
ببخشید براتون روضه خوندم!!
پیشاپیش ممنون.
تشکر کنندگان:
به نظر من تاریخ تولد تون رو طبق پاسپورت بنویسید تاریخ تولد شما در شناسنامه و پاسپورت باید یکی باشه ققط در یکی میلادی ودر شناسنامه شمسی است
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان: jMaster
من هنوز پاسپورت ندارم.
الان که سرچ کردم دیدم یکی دیگه هم تو وبلاگ خاطرات لاتاری مشکل منو داشته و بهش ویزا ندادن!!!
الان که اونو دیدم حالم ناجور گرفته شد.
تشکر کنندگان:
سلام
jMaster عزیز.
بهترین راه اینه که به KCC ایمیل بزنی. در کمتر از یک هفته بهت جواب میدن. (کیس نامبر و اسمت رو یادت نره بنویسی واسشون)
تو فقط باید تاریخ تولدی رو که تو پاسپورتت هست بزنی. همین.
نهایتاً اونها بهت میگن که دوباره مدارکت رو پست کنی. پس نگران نباش. میفهمم الان چه حالی داری.
مطمئن باش اگه خوب و درست بهشون تو ایمیل توضیح بدی مشکلی پیش نمیاد و باید دوباره مدارکتو بفرستی.
موفق باشی.
کیس نامبر : AS000021XX
دریافت نامه اول : 1st April 2008
ارسال نامه اول : 28th May 2008
اعلام کارنت : 15th August 2008
دریافت نامه دوم : 10th September 2008
تاريخ مصاحبه : 7th October 2008
دریافت ویزا : 8th October 2008
تاریخ ورود به آمریکا: 14th March 2009
دریافت گرین کارت : 14th April 2009
سلام agsone عزیز.
من همونطور که گفتم مدارکی که فرستادم مشکلی نداره.
مشکل اینه که تاریخ تولدم رو تو ثبت نام اینترنتی که پاییز پارسال انجام دادم اشتباه وارد کردم.
در ضمن من هنوز پاسپورت ندارم(بخاطر سربازی).
بدجوری گیجم الان.
آیا بنظر شما برای این مورد هم بهشون ایمیل بزنم؟
دوستان دیگه هم خواهش میکنم نظر بدن.
تشکر کنندگان:
سلام به نظر من ملاک تاریخ توی شناسنامته چون پاسپورتتو هم از روی اوون میدن. پس همه جا از اوون استفاده کن. اگر اونو زدی واسشوون که هیچ اگر نه یه ایمیل بزن kcc و بگو در محاسبه تارخ به میلادی اشتباه کردی و صحیحش اینه....
--------------
ما ز بالاییم و بالا می رویم.
--------------
کیس نامبر:10XXX
نامه اول:May-2009
نامه دوم:2009-13-Jan
مصاحبه:Feb-05-2009
کلیرنس اول:May-22-2009
کلیرنس دوم+ویزا: (بعد از 8 ماه)Sep-30-2009Tongue
 ورود به آمریکاBig Grinec-15-2009
در ضمن برای تبدیل تاریخ هم یه سرچ بکنید یه نرم افزار خیلی کوچیک تو اینترنت هست که تاریخو تبدیل میکنه . چیز خوبیه. خیالتوونو راحت می کنه.
--------------
ما ز بالاییم و بالا می رویم.
--------------
کیس نامبر:10XXX
نامه اول:May-2009
نامه دوم:2009-13-Jan
مصاحبه:Feb-05-2009
کلیرنس اول:May-22-2009
کلیرنس دوم+ویزا: (بعد از 8 ماه)Sep-30-2009Tongue
 ورود به آمریکاBig Grinec-15-2009
مثل اینکه دوستان متوجه مشکل من نشدند.
من تاریخی که تو ثبت نام اینترنتی زدم اشتباست نه اونی که تو ds230 نوشتم و شنیدم که رو اطلاعات ثبت نام اینترنتی خیلی حساس هستند.
حالا من برای این مسئله چیکار کنم؟
تشکر کنندگان:
دوست عزیز

پیشنهاد من
1) اینه که یک نامه بنویسی که در اون ذکر کنی که در تبدیل تاریخ در زمان ثبت نام اینترنتی اشتباه کردی ولی در فرمهای ارسالی درست اون رو نوشتی. نامه رو امضا کن و اسکن کن attach کن به ایمیل و در متن نامه هم بنویس که یک اشتباه رو میخوای تصحیح کنی و به نامه attach شده رجوع کنید. در ضمن در ایمیل کیس نامبر و تاریخ تولد صحیح رو به عنوان رفرنس میخوان.

2) این راه حل رو با توجه به اینکه پاسپورت هنوز نگرفتید میگم. یک کم ریسک داره و میدونم خیلیها این ریسک رو قبول نمیکنن ولی توی این فرومها خوندم که تفاوت در تاریخ تولد رو خیلی جدی میگیرن و ادمها رو به راحتی رد میکنن (نامردها نمیدونن که ما تاریخ میلادی به دردمون نمیخوره). شما هر تاریخی که تویه پاسپورت بخواید میتونید بنویسید . وقتی میروید پاسپورت بگیرید تاریخ میلادی رو خودتون باید بنویسید و اونها هم چک نمیکنند و هر چی شما تایید کنید در پاسپورتتون قید میشه. شما باز هم به kcc باید ایمیل بزنید به هر حال و ایندفعه فرمها رو ازشون بخواهید تصحیح کنند. هر مدرکی که توش تاریخ تولد داره رو اونوقت باید توجه کنید که با این تاریخ ترجمه بشه. باز هم میگم این روش خیلی دقت و ریسک داره.

امیدوارم که مشکلتون حل بشه و موفق باشید.
ezboy عزیز
خیلی ممنون از این که کامل توضیح دادی.
فقط یه سوال آیا حتماً باید با یه فایل attach شده این کارو بکنم؟
نمیشه فقط تو ایمیل این قضیه رو بنویسم؟
(نکنه بعلت تعداد نامه و ایمیل زیادی که kcc دریافت میکنه فایل ضمیمه شده رو باز نکنن!؟!)
تشکر کنندگان:
من اینکار رو قبلا کردم. فکر میکنم رسمی تر از ایمیله چون امضای شما رو داره. ولی تویه body هم بنویسی مشکلی نیست. تصمیم اخر با شماست. اونها کاری که میکنن اینه که محتویات ای میل رو پرینت میکنن و میگذارن تویه پرونده شما. اون کسی که پرونده شما رو میخونه بعدا اینها رو با هم تلفیق میکنه و میفرسته سفارت.

روشی رو انتخاب کن که بهش ایمان داری.
ممنون ezbob جان.
ببخشید اینقدر سوال میکنم. خوب بدبیاری و سهل انگاری هام باعث شده که الان اینجوری نگران باشم.
در مورد اون راه دومی که ezboy عزیر گفت ریسک داره من از یه پلیس+10 پرسیدم، گفت که تاریخ تولدو خود سیستمشون بصورت اتوماتیک تبدیل میکنه.
حالا من از طرفی موقع ثبت نام اینترنتی تاریخ تولدمو اشتباه زدم و از طرفی هم نمیدونم تاریخی که تو فرم DS-230 زدم هم با پاسپورتی که در آینده خواهم گرفت میخونه یا نه!!
تاریخ تولدمو تو سایتهای زیر تبدیل کردم:
http://www.iranweb.biz/cal_f.asp
http://www.tafrihi.com/info/Tarikh.htm
که با سایتهای دیگه یه روز تفاوت داره!
حالا اگه اینم اشتباه باشه، هم تاریخ تولد ثبت نام اینترنتیم اشتباهه(با 5 ماه اختلاف) و هم تاریخ تولد فرم ds230 اشتباهه(با یک روز اختلاف).
حالا اولاً بنظر شما دوستان اون دوتا سایتی که بالا نوشتم تاریخ رو درست تبدیل میکنن؟(اگه زحمتی نیست با تاریخ تولد خودتون چک کنید ببینید با تاریخ تو پاسپورتتون میخونه یا نه؟)
دوماً اگه نمیخونه من تو ایمیلی که بهشون خواهم زد چی بنویسم؟ بنویسم که هردو تاریخ تولد رو (هم مال ثبت نام اینترنتی و هم مال ds230 ) رو اشتباه ترجمه کردم؟
ممنون.
تشکر کنندگان:
من تاریخ تولدم را با هر دو لینکی که گفتید به میلادی تبدیل کردم، برای من هر دو درست بود.
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
دوست عزیز

اگه تاریخ مورد نظر در سالهایی با اختلاف مضرب چهار از سال 1355 (مثل 1359و 1351 و غیره) قرار دارد با سالهای دیگر یک روز اختلاف تاریخ ایجاد میشود در معادل میلادیش. من چند تا تاریخ رو با لینک اول چک کردم درست بود.
دوستان از اونجا که من در اکثر جاها خوندم که برخلاف ایران! برای آمریکا بهتره که همیشه راستشو بنویسیم، بنظر شما من در ایمیل فقط بنویسم که در تبدیل تاریخ اشتباه کردم یا اون قضیه ای که تو پست اول توضیح دادم رو بنویسم(یعنی بگم که تاریخ تولد واقعیم با تاریخ تولد شناسنامه ایم فرق داره و من در ثبت نام اینترنتی اشتباهاً تاریخ تولد واقعیم رو نوشتم)؟
دلیل اینکه اینو پرسیدم اینه که اشتباه در تبدیل تاریخ معمولاً یکی دو روزه ولی من تاریخ ثبت نام اینترنتیم حدود 5 ماه اختلاف داره (Feb 17th 1985 تاریخ تولد واقعی که در ثبت نام اینترنتی وارد شده و Sept 9th 1984 تاریخ تولد شناسنامه ای که در فرمDS-230 وارد شده) و ممکنه براشون شک برانگیز باشه!

پ.ن: به خدا خودمم از بس سوال پرسیدم دیگه خجالت میکشم وقتی در این مورد پست میدم ولی راه دیگه ای بنظرم نمیرسه!
راستی شما وکیلی رو در آمریکا نمیشناسید که تلفنی به ما در ایران پاسخ بده؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان