کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن بورسیه تحصیلی
سلام
من فارغ التحصیل رشته بهداشت محیط از دانشگاه دولتی هستم و در ضمن معدل خوبی هم داشتم. میخوام بدونم چجوری میشه برای ادامه تحصیل از دانشگاههای استرالیا بورس گرفت و آیا اصلا امکانش هست یا نه؟
در ضمن مجرد هم هستم
اگه اطلاعاتی دارید لطفا راهنماییم کنید
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: anoosha64 ، mohammad.maleki ، msar
کشور استرالیا تخط عنوان جایزه به دو صورت این بورسیه را برای برخی از دانشگاههای خود ارائه میکند یکی بصورت دولتی یکی هم بصورت نیاز و ارتقاء منافع استرالیا . در هر صورت رشته شما بایستی مطابق با برنامه های تعیین شده استرالیا باشد تا به شرط داشتن امتیازات تعیین شده بتوانید از این امکان بورسیه استفاده کنید . البته در حال حاضر تعداددانشگاههایی که بورسیه میدهند بسیار کم هستند ولی با کمی حوصله و البته مکاتبه میتوانید به هدف خود برسید. البته اگر شانس داشته باشید . در ضمن مجرد یا متاهل بودن نقشی در این خصوص ندارد . سخت است ولی میتوان با مقداری شانس آنرا بدست آورد .
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Alireza.zeiss ، mohammad.maleki ، PeymanYousefi ، msar
راستش من چند تا سوال اساسی داشتم:
من رشتم انسانیه و تازه کنکور دادم و رتبه ام هم بد نشده یعنی می تونم توی دانشگاه های دولتی تهران درس بخونم
اما سوالم اینه که منی که قصد مهاجرت دارم ایا رشته ی دانشگاهی مهمتره یا خود اعتبار دانشگاه؟ من قصد مهاجرت و اخذ اقامت به اروپا دارم منتها چون وضع مالی خوبی ندارم می خوام بعد کارشناسی برم ایا شانسی دارم که درصورتی که معدل بالایی داشته باشم بورسیه تحصیلی بگیرم و این چطوریه؟
من خودم به فلسفه علاقه دارم اما تابه حال به من گفته شده که حسابداری یا مدیریت بخونم چون سریعتر می تونم امتیاز مهاجرت به دست بیارم
حالا ایا می شه درصورتی که من فلسفه ی دانشگاه بهشتی بخونم با معدل بالا و بورسیه بشم ؟ شما به من چه پیشنهادی می کنید؟
خودم به المان یا یونان علاقمند هستم اما اگه از نظر دوستان برای من شرایط بهتری باشه تغییر میدم
ممنون می شم کمک کنید چون باید زود انتخاب رشته کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
سلام می خواستم ببینم شرایط بورسیه شدن چی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، msar
سلام من میخواستم درخواست بورسیه ی تحصیلی از کشور آلمان رو کنم.ولی نمیدونم چه جوری میشه راهنماییم کنید؟
.
.
.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
مثل این که کسی اینجانیست وخاک میخوره اما گفتم بازم بپرسم واین حرفا .. میتونید بگید که بیشتر باید روی چه وجه هایی کارکنیم تابورسیه شامل ِ مون بشه فکرکنم دغدغه خیلیاس این ؛ ازدبیرستان بخوایم بریم دانشگاه وضعیت چطوره اونوخ ؟ رشته ها و...؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، msar
(2013-11-29 ساعت 00:23)نفیسه.ق نوشته:  مثل این که کسی اینجانیست وخاک میخوره اما گفتم بازم بپرسم واین حرفا .. میتونید بگید که بیشتر باید روی چه وجه هایی کارکنیم تابورسیه شامل ِ مون بشه فکرکنم دغدغه خیلیاس این ؛ ازدبیرستان بخوایم بریم دانشگاه وضعیت چطوره اونوخ ؟ رشته ها و...؟

دوست عزیز من متوجه نشدم چه مقطعی مد نظرتون هست؟لیسانس؟چه رشته ای؟(البته به لیسانس خیلی کم امکان داره بورسیه بدن شاید به نخبه ها و یا اونایی که تو المپیادهای جهانی مقام میارن)ولی در کل کشورای اروپایی اگه به زبان خودشون تحصیل کنید تقریبا رایگانه
بازم من از وضعیت شما اطلاعی ندارم
اینارو مشخص کنید شاید من بتونم راهنماییتون کنم
we fight for a better life
پاسخ
تشکر کنندگان: نفیسه.ق ، King Eagle ، msar
(2013-11-29 ساعت 00:23)نفیسه.ق نوشته:  مثل این که کسی اینجانیست وخاک میخوره اما گفتم بازم بپرسم واین حرفا .. میتونید بگید که بیشتر باید روی چه وجه هایی کارکنیم تابورسیه شامل ِ مون بشه فکرکنم دغدغه خیلیاس این ؛ ازدبیرستان بخوایم بریم دانشگاه وضعیت چطوره اونوخ ؟ رشته ها و...؟
مقاله ISI، نمره تافل و GRE بالا، به روز بودن موضوع پایان نامه، معدل بالا، دانشگاه معتبرتر، استاد راهنمای شناخته شده، توصیه نامه خوب از استاد راهنما، عضویت در انجمن های علمی بین المللی، شرکت در کنگره های بین المللی و ارایه مقاله، داشتن ارتباطات علمی بین المللی. کسری در هر مورد ممکن هست تا حدی بوسیله بقیه قابل جبران باشد. مثلاً اگر تعداد زیادی مقاله ISI در ژورنال های معتبر با ایمپکت فاکتور بالا داشته باشید تاثیر بقیه موارد ناچیز هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، fairy ، ParsTrader ، ostokhan ، نفیسه.ق ، سرباز هخامنشی ، King Eagle ، barvos ، msar
برای امریکا ، کانادا و استرالیا حرف اول رو تافل + GRE میزنه.

یعنی اونایی که حتی معدل پایین تر از 15 از یه دانشگاه بی نام و نشون دارن ، میتونن با یه GRE خوب و تافل حداقل 100 از 120 ، پذیرش + بورس هم بگیرن.
NO امضاءTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: نفیسه.ق ، سرباز هخامنشی ، King Eagle ، barvos ، msar
هومم ،مرسی .مقطع ورودی ازدبیرستان به دانشگاه . کلن دل خوشی دارم اما شاید Smile ؛ ببینید من باچند نفرکه صحبت کردم گفتند مقاله لازم نیست واین جورحرفا .بعدم اینکه برای کدوم کشوراقدام کنیم بهتره ُ شرایط چه فرقی میکنه ؟
پاسخ
(2013-12-22 ساعت 21:34)نفیسه.ق نوشته:  هومم ،مرسی .مقطع ورودی ازدبیرستان به دانشگاه . کلن دل خوشی دارم اما شاید Smile ؛ ببینید من باچند نفرکه صحبت کردم گفتند مقاله لازم نیست واین جورحرفا .بعدم اینکه برای کدوم کشوراقدام کنیم بهتره ُ شرایط چه فرقی میکنه ؟

کشورهای اروپاایی اگه به زبان خودشون تحصیل کنید تحصیل تقریبا رایگانه و فقط باید هزینه زندگیتونو خودتون بدید
مثلا آلمان اتریش فرانسه اسپانیا...
از نظر من آلمان شرایط بهتری داره نسبت به بقیه و اتریش
تصمیم با شماست
هردوی این کشورها تو مقطع لیسانس به زبان آلمانی هستن
we fight for a better life
پاسخ
تشکر کنندگان: King Eagle ، نفیسه.ق ، gbtm ، barvos ، msar
در مورد بورسیه در دکترا حقوق دانشگاهای حقوق آمریکا کسی میتونه راهنمایی کنه پیشاپیش سپاسگزارم.
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
وقت بخير
من ليسانس رياضى كاربردى هستم و ميخواستم واسه دكتراى پيوسته اقدام كنم.به نظرتون ميتونم بورس بگيرم .اگه ميشه يه منبع يا سايت خوب معرفى كنيد كه اطلاعات بورسيه ميده.

ممنون

http://بعلت تبليغ ، ويرايش و حذف گرديد..com
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar
(2015-01-06 ساعت 19:51)atrina66 نوشته:  وقت بخير
من ليسانس رياضى كاربردى هستم و ميخواستم واسه دكتراى پيوسته اقدام كنم.به نظرتون ميتونم بورس بگيرم .اگه ميشه يه منبع يا سايت خوب معرفى كنيد كه اطلاعات بورسيه ميده.

ممنون

درود زمانتون خوش
برای چه کشوری؟
برای بورس گرفتن نیاز به یک یا دو استاد پشتیبان هم در ایران دارین که ازشون نامه داشته باشین، و نیز میتونین رزومه خودتون رو برای اساتیدی که در دانشگاه اون کشوری که ازش هدف پذیرش بورسی دارین بفرستین تا اونها شما رو بپذیرن.
این آدرس در اروپا میتونه براتون بدردبخور باشه.
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...9%BE%D8%A7
پیروز باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar
(2015-01-24 ساعت 14:21)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2015-01-06 ساعت 19:51)atrina66 نوشته:  وقت بخير

ممنون

درود زمانتون خوش
برای چه کشوری؟
برای بورس گرفتن نیاز به یک یا دو استاد پشتیبان هم در ایران دارین که ازشون نامه داشته باشین، و نیز میتونین رزومه خودتون رو برای اساتیدی که در دانشگاه اون کشوری که ازش هدف پذیرش بورسی دارین بفرستین تا اونها شما رو بپذیرن.
این آدرس در اروپا میتونه براتون بدردبخور باشه.
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...9%BE%D8%A7
پیروز باشین.

درود

براى كشور آلمان يا اتريش در رشته مهندسى پزشكى بيومواد.اما فكر مى كنم دكتراى پيوسته امكانپذير نباشه و در مورد دو استاد من يك استاد كه پروفسور هم هستند مى شناسم اما رشته ايشون آموزش رياضى هست و هيئت علمى دانشگاه هم هستن. اما اساتيد رو اگه پيدا كردم رزومه بايد خيلى قوى باشه و آيا مدرك زبان انگليسى هم قبول مى كنند؟

با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی ، barvos ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان